Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0745 13:49:00
EUR 34.9379 13:49:00
USD 32.4928 13:49:00
ALTIN ONS $2326.0600 13:49:00

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'indeki çıkışlar bir süredir olduğu gibi hala devam ediyor. Cuma günü 166 bin onsluk bir satışa karşılık haftalık bazda ise 652 bin ons satış gelmiş oldu. Böylece altın ETF'lerindeki fiziki altın miktarı Temmuz 2020 seviyesine kadar gerileyerek 2018'de ETF alımlarıyla başlayan altın rallisinde ETF'lerin pozisyon artışının %5'ini geri vermiş durumda.Bu çıkışların daha öncede bahsettiğim üzere birkaç sebebi var.

En önemli sebeplerden birisi artan tahvil getirileri. Daha doğrusu artan enflasyona dayalı tahvil getirileri. Son zamanlarda enflasyon beklentileri yükselmesine karşın, tahvil getirileri daha da sert yükseldiği için reel faiz yükselmiş oldu. Bu da beraberinde garanti olan getirinin güvenli liman olarak portföylerde yer alan altını n yerine geçmesine sebep oldu. Altın bildiğiniz üzere durduk yere bir getiri sağlamıyor sadece fiyatı artarsa kazanç sağlmış oluyorsunuz ancak tahviller ara ödemelerde getiri sağlamanın yanında fiyat artışı yaşandığı takdirde de getiri sağlamış oluyor. O yüzden kurumsal yatırımcının bir çıkışı söz konusu. Diğer bir husus dijital paralara olan para akışı. Burada tabi daha çok bireysel yatırımcı bu yolu tercih ediyor çünkü oradaki getiri buradaki hareketin çok daha üzerinde. Dolayısıyla kalabalıkların altındaki varlığı oraya çekmesi altının satış görmesine sebep olan bir diğer gelişme. Son olarak teşvik paketindeki belirsizlikler ve teminat piyasasında yaşanan sıkışma altındaki momentumu düşüren diğer faktörler.

Altın için 1700-1750 bandı benim uzun süredir beklediğim dip bölgesi. O bölgenin üstünde kalacağımızı düşünüyorum. Yukarıda ise 1850 önemli bir direnç bölgesi ve kısa sürede kırabileceğimizi pek düşünmüyorum. Olurda kırarsa finansal sistemde göremediğimiz bir sorunun yaklaşmakta olduğuna işaret eder. Ben geçtiğimiz hafta da elimdeki altınlara ekleme yapmayı tercih ettim. Çünkü yukarıdaki potansiyelin aşağıdakinden çok daha fazla olduğu kanaatindeyim. Ancak bahsettiğim sebeplerin bu yükselişin önündeki engeller olduğunu da unutmamak lazım. Vade sorunu olmayanlar için bu bölgeler alıp unutulabilecek bölgeler. Ancak kısa vade de yüksek hareketler bekleyenler altında biraz üzülebilirler.YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (75)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Tesekkur ederim hocam 180 fulledim erken sattim bidaha gelirse uzun vade beklicem ytd

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kayraalp ()

Cevap verdiğiniz için size çok teşekkür ederim. Coin olarak değil de, proje odaklı bakınca gerçekten sağlam duruyor. Tekrardan teşekkür ederim, selamlar.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Merhabalar. Güzel bir hususa değindiniz. AVAX'ı ben biraz geç keşfettim. Projeyi okuyup araştırıp anlamam biraz vakit aldı. Fiyattan ziyade diğer şirketlerle yaptığı işbirlikleri, networkunu geliştirmesi, saniyede 4500 transferi gerçekleştirebilecek kapasitede olması ve DeFi sürecini ETH'ye oranla çok daha ucuza gerçekleştirebilmesi sebepleriyle ben bu projeyi beğeniyorum. Fiyata gelince zaten bir düzeltme içerisindeydi yaptığı ralliden sonra, bir de üzerine bu satış hareketine denk gelmesi fiyatı iyice aşağı çekti. Ancak ben orta vadede olumluyum. Elbette BTC'nin 30k'lara çekildiği bir senaryoda AVAX'da 15'lere gerileyebilir ancak BTC'nin 100k ya gideceği bir senaryoda da AVAX kendine rallinin önünde yer bulacaktır. O yüzden eğer bir vade probleminiz yoksa ben beklenir diye düşünüyorum. Mart'taki kilitli AVAX hususunu da hiç bilmiyorum, görmedim öyle bir şey. Doğrudur veya değildir diyemiyorum maalesef. YTD. Selamlar.

Kayraalp için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Arbede37 ()

Ne faizi kim

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Yok kardeşim sana dedim 7160lara gelecek sonra tekrar kafasına vuracaklar sonra 7200sonra biraz aşağı ondan sonra düzenli çıkış net.

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Faiz geliyor hazır olun:)))ytd

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Onu geç ben kacken söyledim sen ne dedin MB izin vermez bende izle gör dedim:)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Dolarda 7.20 bekliyom dedimde gülen oldu bana bende bugun sattim grami kurtuldum bugun sabah satsaydım 13 bin kar yaptiydim abi beş para etmez zaman kaybi uzaya ciksin:))

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Abi düştükçe ekliyom ben 20 dolar gelirmi ordan fullucem:))

1BeğenmedimŞikayet

Kayraalp ()

Selamlar, size ilk defa soru soruyorum. Uzun zamandır da aktif olarak takip ediyorum. Önceki mesajlarınızda elinizde hala avax tuttuğunuzu ve düştükçe kademeli alım yaptığınızı söylüyordunuz. Sizin tersde kaldığınız avax da, bizim gibilerin kalmaması imkansız olurdu sanırım. Okuduğum habere göre 9 Mart tarihinde kilitli birçok avax dolaşıma çıkacakmış ve bu durumun fiyatı olumlu etkilemesi bekleniyormuş. Avaxın daha da aşağı salma imkanı var mı? Ve haberin doğruluğu nedir? Boğa bitmeden, avax kendini toparlar der misiniz? Birçok küçük yatırımcı 40-50 dolar bandında aldı. Benim şahsen amacım kazanç etmekten ziyade, maliyetime gelmesi. Zararla satmak istemiyorum. Lütfen, sizin bilginize güveniyorum. Aydınlatıcı bir yorum yaparsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim, selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

Ez__16 ()

Çok teşekkür ederim yorumunuz için iyi geceler

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Kardeşim sana attığım mesajı nasıl gösteriyoruz 6900ken çıkacağını üç dörtgundur 7160gelecegini

0BeğenmedimŞikayet

Mustafaaslan ()

Üstad xtz hakkında çalışmanız varmı

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Biraz daha beklenebilir sanki. Eğer elinizde varsa alım için acele etmemek sanki daha isabet olacak gibi. Çünkü hala düzeltme hareketinin içindeyiz ve aşağıda nereye kadar hareketin uzayabileceğini bilmiyoruz. Ama eğer vadeniz genişse ve uzun vadeli düşünüyorsanız düşüşlerde belli kademelerde ekleme yapabilirsiniz maliyet iyileştirmek için. Takdir sizin. Selamlar.

Ez__16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ez__16 ()

Üstad sizce ada ve neo hakkında düşünceniz nedir. alınmalımı biraz daha beklenmeli mi sizce. teşekürler

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet önceki zirvesine kadar gelebilecek bir düzeltme sağlıklı olur. Fakat 42-43k seviyesini aşağıya doğru kırarsa o zaman biraz daha tehlikeli. Ancak ben şimdilik bu hareketin düzeltme olduğu ve tekrar yukarı yükselişin devam edeceği kanaatindeyim. O yüzden alım tarafındayım. Selamlar.

Atakan_07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Hocam 44 43 bin bandı düzeltme için geçerli mi hala mumlar ful negatif de

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Şu anda düzeltmeler devam ediyor. Ancak avax bende de 30 ortalama ile duruyor şimdilik. 20'lere doğru gelirse biraz daha eklerim muhtemelen ama bu hareket bittiğinde tekrar yoluna devam edeceğini düşünüyorum. Sağlam durmak lazım. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam avax son durum ne olur bir parca ekledim ordanda saldı güzel yorumlarınıza ihtiyacımız var

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

tsk ederim. En azından düzeltme ihtamil i durumlarda yazsaniz yeterli hocam

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Sağol dost saygilar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Şimdilik aldık bakalım 1470 maliyetle bekliyoruz :)) Ama ben bu regülasyonlarla işlerinden dolayı düşüş gelirse alımlara devam edeceğim onu da belirteyim. Yani full falan girmeye çalışmayın malum sert hareketler var. Satarken de yazmayı çok istemiyorum çünkü insanlar yanlış anlayabiliyor. Mesela elimde 5 kademeli ETH var. 1600'den bir kademe sattım diyorum ama bu sanki düşüş beklediğim anlamında başkalarını etkileyebiliyor. Halbuki elimde hala 4 kademe olmuş oluyor ve sadece riskimi azaltım kar realizasyonu yapmış oluyorum. O yüzden satışta yazmayı pek düşünmüyorum. Selamlar.

KAPAKÇI_GELDİİİİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

tsk ederim hocam. Hocam eth satis alışta yazarsaniz sevinirim sizi takip edicem

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet 2500 dolar.

KAPAKÇI_GELDİİİİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dolar bazında 2500.

Atakan_07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

2500 dlr dimi hocam doğru anladim sanırım

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Tl bazinda 25bn tl yemi öngörüyosunuz hocam eteryumu 4 4 5 ay Sonra

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Tl bazinda 25bn tl yemi öngörüyosunuz hocam eteryumu 4 4 5 ay Sonra

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Birazdan paylaşıyorum.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

Kıymetli hocam selamlar nasılsınız. Gümüş altın eftlerinde son durum nedir bakabildiniz mi selamlar saygılar.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum