Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0765 23:09:42
EUR 34.7595 23:09:42
USD 32.2680 23:09:42
ALTIN ONS $2325.3350 23:09:42

Grafiği gönderen: strategicaltrade

Haftalık Gümüş/TL grafiği

Kırmızı çizgi alttan gelen ana trend. Bu hafta bitti artık önümüzdeki hafta için koydum fiyat etiketlerini. fiyat kümesine bakalım şimdi ne var burda bir "yükselen kama" var. Sınırlarını belirleyelim; üstte 7,1379 altta 6,0284. Kamanın sınırları bunlar. Altta ve üstte FIBO destek dirençleri belirlendi fibo geri çekilme çizmiştik hatırlarsanız. Fiyat kamadan alttan veya üstten kurtulunca bu fibo lara takılacak ve kırmaya veya geçmeye çalışacak. Kamanın hemen Altın da ana trend var kaçta 5,7723 :):) Ne tesadüf dimi :) Sabah 5,76/77 gümüş gramın misak- ı milli sınırı derken boşuna dememişiz demek.

Arkadaşlar bahsettiğim ve yırtındığım kademe ve sinir noktaları belirleme işi budur işte. Bu rakamlar her bir zaman aralığı grafiğinde birbirini teyit ederler. Bu yüzden giriş çıkış noktaları bunlara göre belirlenir. Siz isterseniz Gann grafiği çizin isterseniz klasik trend grafiği destek direnç belirleyin ana trend belirleyin bunların hepsi birbirini teyit eder şayet çiziminiz doğru ise.

Yükselen kamalar aşağı kırarlar. Hangi noktadan bilemezsiniz bunu izleyerek ve indikatör takibi yaparak görebilrsiniz..

Umarım oturmuştur kafanızda..

Yorumlar (79)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Yalçınay_57 ()

Hocam 5.77 altına iğne ihtimali de var dimi ihlal olursa aşağı..

0BeğenmedimŞikayet

sürmeli_66 ()

Gram gümüşte aşağı kırılım Kamanin altı olan 6,0284 olacaksa en dip noktamız 5,76/77 rakamları mı? var cevaplayabilir misiniz ? Emeğinize yüreğinize sağlık Saygılarımla

0BeğenmedimŞikayet

___Hakan__ ()

Hocam yükselen kama yada takoz formasyonunda kırılim genelde kamanin eğim yönünde olabileceği kuvvetle muhtemel diye biliyorum. Siz genelde aşağı kırar diye yazmışsınız. Lutfen aciginizi aramak gibi bir niyetim olduğunu düşünmeyin acaba ben mi yanlış biliyorum yanlış ise doğrusunu öğreneyim niyeti ile soruyorum. Yoksa emeğimizi gayretinizi takdir ile takip ettiğim birisiniz. Saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Insaallahhh

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Insaallahh

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Hayır, bekliyorum.

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

siz aldınız mı? ihtimal tabi yasemin hanım :)yaklaşık 22,85 lere kadar düşşse ana trendi bozmaz! ytd

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

yada dolar 7 lere kadar salmaya devam edecek! ytd
dolar eridikçe çok seviniyorum ya:)inşallah 6lara kadar salar.. dolar

1BeğenmedimŞikayet

SS3CRZ ()

Hocam açık ve net bir şekilde yorumlarsanız iyi olur valla anlamadım

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

gr tlye bakınca öyle anlaşılıyor! çift tepe yapmış haftalıkta...

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

öncesinde 23,672 sonrasında 22,852 kritik fibonacci desteği martta başlayan yükselen trendin devamı için önemli!
1. fibo direnci şuan kırmaya çalıştığı 24,757 2. fibo 25,737 direncini ağustosta başlayan düşüş trendini kırması içim kritik
ytd

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Yaa, ben anlamaya çalışıyorum, bu sonuç mu çıkıyor, yekrar alım fırsatı gelecek yani:)

0BeğenmedimŞikayet

___Hakan__ ()

Faiz atmazsa gelen MB başkanının hiç kredisi kalmaz ilk toplantıdan itibaren güvenilirliği şüphe uyandırır. Artık ne dese kimse inanmaz. Gelir gelmez çok güçlü faiz sinyalini verdi piyasaya. Ayrıca doları var gücü ile baskilamalari tuhaf geliyor. Piyasa güçlü bir faiz artırımı 400-500 bekliyor uğraşmana baskikayacagim diye boşa uğraşmana gerek yok tut sabır yerde bir hatta sonra faiz arttı de zaten dolar piyasa değerini bulur hatta altına iner. Sürekli baskilamalari bende beklenenden az mı düşünüyorlarda böyle yapıyorlar diye suphelendiriyor.

Usamr için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

buda demek oluyorki dolar düştü sıra onsta... ytd

0BeğenmedimŞikayet

Usamr ()

Faiz artırımını göze alırlar mı ? Ben esnafım faiz artarsa bence Türkiye esnafının %10 Batar iş durur ? Sizce?

0BeğenmedimŞikayet

Surhay ()

Günlük sınırı yükseltmeleri lazım yetmiyor :) emeğinize, kaleminize sağlık üstad.

0BeğenmedimŞikayet

İsmail_dağlı ()

Emeğinize sağlık

1BeğenmedimŞikayet

Zeynocuk ()

Misaki Milli sınırı 5.77 dediniz ama son cümlelerde yükselen kamalar asagı kirar dediniz. Bu misaki milli sınırının da altina inecegi anlamına gelmiyor mu

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum