Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 23:12:40
EUR 34.7595 23:12:40
USD 32.2693 23:12:40
ALTIN ONS $2325.1800 23:12:40

Grafiği gönderen: strategicaltrade

Haftalık Gümüş/TL grafiği

Kırmızı çizgi alttan gelen ana trend. Bu hafta bitti artık önümüzdeki hafta için koydum fiyat etiketlerini. fiyat kümesine bakalım şimdi ne var burda bir "yükselen kama" var. Sınırlarını belirleyelim; üstte 7,1379 altta 6,0284. Kamanın sınırları bunlar. Altta ve üstte FIBO destek dirençleri belirlendi fibo geri çekilme çizmiştik hatırlarsanız. Fiyat kamadan alttan veya üstten kurtulunca bu fibo lara takılacak ve kırmaya veya geçmeye çalışacak. Kamanın hemen Altın da ana trend var kaçta 5,7723 :):) Ne tesadüf dimi :) Sabah 5,76/77 gümüş gramın misak- ı milli sınırı derken boşuna dememişiz demek.

Arkadaşlar bahsettiğim ve yırtındığım kademe ve sinir noktaları belirleme işi budur işte. Bu rakamlar her bir zaman aralığı grafiğinde birbirini teyit ederler. Bu yüzden giriş çıkış noktaları bunlara göre belirlenir. Siz isterseniz Gann grafiği çizin isterseniz klasik trend grafiği destek direnç belirleyin ana trend belirleyin bunların hepsi birbirini teyit eder şayet çiziminiz doğru ise.

Yükselen kamalar aşağı kırarlar. Hangi noktadan bilemezsiniz bunu izleyerek ve indikatör takibi yaparak görebilrsiniz..

Umarım oturmuştur kafanızda..

Yorumlar (79)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

SarıEfsane ()

Siyah cizgileri gosteren indikatörun ismi neydi hocam

0BeğenmedimŞikayet

Usamr ()

Tam tersi olarak dengesizlik olduğundan mal satmaya korkuyoruz yarın yerine koyamayız diye almaya korkuyoruz düşer mi diye ? İnan 10 m cirosu olan bir firmayı sahibiyim muallakda bekliyorum

Splinter_usta_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Egem_Deri ()

Bende esnafım ama nedense benim ve bulunduğum şehirdeki diğer esnaflar hiçde iş yapmıyor. Sebebi ise indanların cebindeki 100 lirayı bile gidip dolara altına bağlayıp yükselecek diye beklemeleri hatta marketlerin bile ciroları aynı ama karlılıkları düştü. Tek iş yapan esnaf kesimi kuyumcular ve döviz büroları. Sanırım sizde kuyumcu yada döviz bürosu işletiyorsunuz ki cevrenizden haberiniz yok.

Usamr için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Usamr ()

Belki de doğrudur söylediğiniz aslında ihtiyacımız olan şey istikrar bunu söylemeye çalışmıştım . Sabitlik herkese can verir . Mesela dolar Allah muhafaza 10 TL oldu ve orda kaldı diyelim . Doğal olarak asgari ücret ve piyasada maaşlar buna göre belirlenir . Yani piyasa dengesi hemen oturur ama şuan mesela

0BeğenmedimŞikayet

Splinter_usta_ ()

Daha nereye batacak esnaf ? TL bu kadar değer kaybederken zaten esnaf iş yapamıyor ki iki ucu sa sıkıntılı aslına bakarsan

Kaya_süt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Splinter_usta_ ()

Lütfen kıyaslamayın bizi süper güçlerle yani konuşulacak bir tarafı yok kendimizi kıyaslayacağımız ülkeler belli az gelişmiş ülkeler. Ben o olumlu havayı hiçbir esnaf arkadaşımdan alamadım konfeksiyoncu der ki kimse pantolon almaya gelmiyor , telefoncu iş yok diyor ağabeyim mavi de müdür hedefi yakalayamıyoruz diyor uzun zamandır yani kur bu kadar yüksekken başka yerlerden tasarruf edip harcama yapamıyorum şahsen , temel ihtiyaçlar dışında çoğu şeyden feragat ediliyor bu benim çevremde gözlemlediklerim.

0BeğenmedimŞikayet

Enessenay ()

@strategicaltrade Hocam alt yorum çıktı mı?

Enessenay için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaya_süt ()

Hocam benim canımi sıkan hocanın söylemi esnaf biz batarız faiz artarsa bunu göze alamazlar diyor stratec.. hocada göze almalılar yoksa dolar yürür diyor yani esnafa siz harcana bilirsiniz yeterki dolar çıkmasın anlamında cümle kurması

0BeğenmedimŞikayet

Usamr ()

Aynen öyle bende öyle düşünüyorum bugün büyük bir fabrikayla iş görüşmem vardı . Artıramazşar diyorlar

___Hakan__ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Usamr ()

Dolar artması durumlarında tüm herkes çok iş yapıyor . İstediğiniz esnafa sorun usta herkes memnun inanın . Aslında dolar sadece olması gereken yere gelmişti . Haricen Çin ile kıyaslayın uyan kaç dolar ? Ve Çin gibi dolar uyan eşit olsun demiyor gücü mü yetmiyor?

0BeğenmedimŞikayet

Splinter_usta_ ()

Ne şiş yansın ne kebap , kim esnafın batmasını ister biz alıştık artık pahalı fiyatlara adamların iphone aldığı fiyata bizim ülkede kılıfını alıyorlar

Kaya_süt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaya_süt ()

Hocam sizebbir soru esnaf batsın işsizlik tavan yapsın mı yoksa dolar bazında ihtiyaçlarımızı biraz pahalı mı alalım sizce hangisi

strategicaltrade için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Splinter_usta_ ()

Aşağı kıracak diyorsunuz anladığım kadarıyla , nereden kırılacağı kestirmek güç.

0BeğenmedimŞikayet

___Hakan__ ()

Sağ olun verdiğiniz bilgi için. Aklımda öyle kalmış sadece. Elinize emeğinize sağlık şu dönemde çok emeğinizi esirgemediginix için.

0BeğenmedimŞikayet

Tersgold ()

Aynen öyle bence blöf yapıyor pas geçecek yada 100baz yapacak piyasa zaten kötü faiz yükselirse herkes parayı bankaya koyup faizi yer durum daha kötü olur

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

o kama alta kırılır ise evet. kamanın boyu önemli bir de nereye kadar inebilir ana trend hattının altında diye hesaplanmalı..

Zeynocuk için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Semiheses ()

Hocam bizim yapmamız gereken kütügü araştırıp Morgan amcayla göbek bağımizi İngilizce öğrenip telefon numarasını alip ne zaman alacaksın ne zaman satacaksin diye öğrenmek en güzeli bu :)

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

:) evet rica ederim.

Surhay için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Splinter_usta_ ()

Usamr Peki bu şekilde iş ilerliyor mu?

0BeğenmedimŞikayet

Enessenay ()

Bazı hocalarımızın analiz ve videolarında onslar ve dolar için burdan bi yükseliş bekliyor 20_ 22 kasım civarına kadar gibi sonra tekrar derin düşüş bekliyorlar, sizin öngörünüzü çok merak ediyorum hocam?

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

Bence alsalar iyi olur yoksa bu hareketlerin hiçbir anlamı olmayacak dolar yine 8 üstü 8.55 - 9,41 hattına yönelir. Umarım akıllıca davranırlar. Sizi anlıyorum :(

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

o simetrik üçgen kırılmadan bilemeyiz hocam. belki kıracak alta ama fake hareketle yeniden içine toparlayacak bunu yapıyolar çünkü adam dökmek için. dolar endeksine bakılmalı takip edilmeli.

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

yükselen bir kama formasyonu var. yğkselen kamalar alta kırarlar ve kırdığında altta fibo destekler ve ana trend hattı var bunları zorlaması muhtemeldir demek özeti.. ama önce kama içindki hareket bitmeli bu haftalık grafik yani şu andaki fiyattan yükselse bile bu aldatıcı olabilir en sonunda o kamayı kıracak çünkü alta.

SS3CRZ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

tam tersi hocam yükselen kamalar aşağı kırarlar alçalan kamalar ise yukarı. nerden edindiniz bilmiyorum ama yanlış bir bilgi. örneklerini gösterebilirim isterseniz..

___Hakan__ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

En dibi aramayın lütfen bunu bulamazsınız. Bunu size kademeler ve indikatörlerin takibi söyleyebilir vakti gelince. Anlık takip yani. Önceden bilmek çok güç. Tek bildiğimiz o bölge ana trend hattı ve kırılmamalı.

sürmeli_66 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

aynen bugün belirttim bunu çünkü haftalıkta EMA-9 kırıldı ve altındaki EMA-21 şu anda 5,7262 de oraya değebilir uzatma için.. alt bölgeyi denemek isterse şayet tabiki bu muhtemeldir.

Yalçınay_57 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

rica ederim

RXZ5K2 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yalçınay_57 ()

Yasak mı.. ? bendede 6.55 den var... İnşaallah düzlüğe çıkıcaz..

aksam_güneşi için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Hocam çok teşekkür ederim değerli bilgileri bizimle paylaştığınız için eyvALLAH

0BeğenmedimŞikayet

aksam_güneşi ()

millet 7 den kalmis sen 5 77 nin hesabni yapiyon

Yalçınay_57 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum