Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0770 21:16:54
EUR 34.7754 21:16:54
USD 32.2652 21:16:54
ALTIN ONS $2325.1550 21:16:54

Grafiği gönderen: Carpediem37

Xauusd 4 h. Symmetric Triangle.

Altın Ons'ta oluşan simetrik bir üçgenimiz vardı. Simetrilerde kırılım iki yönede olabilir arkadaşlar. Şuan bunun "Bearish" yada "Bullish" olduğunu söylemek güç . Öncelikle modelin taslağını Boğa ve Ayı şeklinde altta görseline bakalım. Grafikte göz önünde bulundurulsun. Görsellerin Altın a denge, kırılım ve hedef rakamları aktaracağım..

Boğa versiyon

Ayı versiyon

Görseller ve grafiğimize gelecek olursak; oluşan simetrik üçgende denge noktamız yani eğilimin yukarı yada aşağı güçlenme merkezi "1704.500" seviyesidir. Yukarı yönlü kırılımda "1714.750" seviyesi üzerinde 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Aşağı yönlü kırılımda "1694.400" seviyesi altında 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Burada bölge ödüllü bir bölge olduğu için tuzak ihtimaline karşı 4 saatlik kapanış peşine 1 saatlik mumun bitişini izlemenizi tavsiye ederim. Yani örneğin 16:00 dan sonra 4 saatlik kapanış dersek saat 20:00 kapanışı belirttiğim seviyelere 1 saat eklersek, 21:00 kapanışı bize kırılım icin daha belirleyici olacaktır.
Denge noktamızı ve aşağı yukarı kırılım seviyelerimizi belirttikten sonra hedeflerimize gelmek istiyorum. Önce Boğasal simetrik ücgen için "1714.750" seviyesi üzerindeki kapanışlarda "1747.700"- "1771.200" ve target line "1801.050" seviyesi hedeftir. Ayısal simetrik ücgen için ise "1694.400" seviyesi aktındaki kapanışlarda "1661.400"- "1637.940"- ve target line "1608.080" seviyesi hedeftir. Kapanış rakamı denge noktasına yakın olduğu için kırılım için şimdilik tamamen nötrüm. Öngörüm bu sekildedir. Gerek gördükçe araya girebilirim. Yatırım tavsiyesi değildir.

Lütfen okuyalım. Aradığınız bütün cevapları yazdım...

SaygıLar ... <3

Yorumlar (147)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

_XEZAL_ ()

Tam benim ruh halim gibi olmuş :) alırsam düşebilir satarsam çıkabilir korkusu var bu çizimde:)))

Carpediem37 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Heri05 ()

Teşekkurler hocam arada gms sayfasinada uğrarmisiniz

0BeğenmedimŞikayet

Yalçınay_57 ()

Emeğinize sağlık..

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Netimdir . Bilinsin

my_life için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim

Bayramix45 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bayramix45 ()

Emeğinize sağlık teşekkür ederiz

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim

Kds için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kds ()

Elinize sağlık hocam

0BeğenmedimŞikayet

Doğu_asl ()

Evde beslediğimiz kediler. Çok değerlidir kendileri ?

2BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ediyorum. Umarım kimseyi kırmadan kırılır simetri..

Ekonomikss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Fifti fifti diyelim senin gibi.

Murat4525 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ekonomikss ()

Ellerinize emeğinize sağlık değerli hocam. Tesekkur ederiz.

0BeğenmedimŞikayet

Dolarcı_1 ()

Tesekkurler

0BeğenmedimŞikayet

Murat4525 ()

Emeğine sağlık kardeşim. Yarı yarıya gramdayım izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz. Şu anda herkeste düşecek havası var ama hayırlısı inşaallah

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

As. Rica ederim. Söyledikleriniz doğru. Gözü kara bağlanmamalıyız. Rastgele işlem açmış gibi oluruz şuan. Izleyip kırılım yönü beklenmeli. Saygılar

Dolarcı_1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Dolarcı_1 ()

Selamlar hocam ben de takip ediyorum çok ta faydalanıyorum teşekkür ederim ama buradaki çoğu arkadaşın duymak istediği şu hocam,
1- elinizde 100000 tl var döviz yok bu gece alacağınız pozisyon ne olur ?
2- elinizde gram ve yeşil var o da 100 bin bu gece hangi pozisyonu alırsınız?
Tabi bunu yatırım tavsiyesi kabul etmiyoruz herkes kendi kararını kendisi verecek

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Şuan nötrüm. Piyasa açılsın karar veririz

like34 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim. Bir kerede anlaşılır oldu dimi ^_^

my_life için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

like34 ()

hocam iki tarafı da aşırı guzel anlatmıssınız. pekü hislerınız ne dıyür)))

3BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim. Öyle olmalı ama. Para söz konusu olunca rastgele yazmak çok ucuz..

Bavaria_19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bavaria_19 ()

Ders gibi olmuş, eksizsiz, emeğinize ekaleminize sağlık, teşekkürler.

3BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ediyorum Falcao ^_^

Burçak60 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Burçak60 ()

Daha iyi nasıl anlatılabilirdi diye düşündüm cevap bulamadım. Emeğinize sağlık teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim kedicik

Doğu_asl için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Doğu_asl ()

Teşekkürler Carpediem37, emeğinize sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum