Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0789 17:03:57
EUR 34.8222 17:03:57
USD 32.2535 17:03:57
ALTIN ONS $2329.1350 17:03:57

Grafiği gönderen: Carpediem37

Xauusd 4 h. Symmetric Triangle.

Altın Ons'ta oluşan simetrik bir üçgenimiz vardı. Simetrilerde kırılım iki yönede olabilir arkadaşlar. Şuan bunun "Bearish" yada "Bullish" olduğunu söylemek güç . Öncelikle modelin taslağını Boğa ve Ayı şeklinde altta görseline bakalım. Grafikte göz önünde bulundurulsun. Görsellerin Altın a denge, kırılım ve hedef rakamları aktaracağım..

Boğa versiyon

Ayı versiyon

Görseller ve grafiğimize gelecek olursak; oluşan simetrik üçgende denge noktamız yani eğilimin yukarı yada aşağı güçlenme merkezi "1704.500" seviyesidir. Yukarı yönlü kırılımda "1714.750" seviyesi üzerinde 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Aşağı yönlü kırılımda "1694.400" seviyesi altında 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Burada bölge ödüllü bir bölge olduğu için tuzak ihtimaline karşı 4 saatlik kapanış peşine 1 saatlik mumun bitişini izlemenizi tavsiye ederim. Yani örneğin 16:00 dan sonra 4 saatlik kapanış dersek saat 20:00 kapanışı belirttiğim seviyelere 1 saat eklersek, 21:00 kapanışı bize kırılım icin daha belirleyici olacaktır.
Denge noktamızı ve aşağı yukarı kırılım seviyelerimizi belirttikten sonra hedeflerimize gelmek istiyorum. Önce Boğasal simetrik ücgen için "1714.750" seviyesi üzerindeki kapanışlarda "1747.700"- "1771.200" ve target line "1801.050" seviyesi hedeftir. Ayısal simetrik ücgen için ise "1694.400" seviyesi aktındaki kapanışlarda "1661.400"- "1637.940"- ve target line "1608.080" seviyesi hedeftir. Kapanış rakamı denge noktasına yakın olduğu için kırılım için şimdilik tamamen nötrüm. Öngörüm bu sekildedir. Gerek gördükçe araya girebilirim. Yatırım tavsiyesi değildir.

Lütfen okuyalım. Aradığınız bütün cevapları yazdım...

SaygıLar ... <3

Yorumlar (147)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Gumüs için yazilanlari okudunmu

Kayey için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Bence bekleyin. Start verilirken ilk kurşunu sıkarım ^_^

my_life için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kayey ()

o zaman açılışta ilk alımlar mantıklı değil gibi haksız mıyım

Carpediem37 için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim. Ödullü bölgeler tuzak icerir. Yine startı vermeye calışcam.

Kayey için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Polat58 ()

Cuma günü umutluydum bn de sat vermedi banka tfx sende yükseliş bekleyişi vardı

Salihozdogan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kayey ()

emeğinize sağlık. sizi bile bu ikilemde nötr hale getirdiyse biz ne diyelim. açılışta bunu nasıl anlarız? denge noktasını dikkate alarak mı?

0BeğenmedimŞikayet

Salihozdogan ()

Hayırlı Günlerin Olsun Kardeşim Buyur

Polat58 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim. Grafik benim icin zor birşey değil. Dolar Tl yi yasaklardan dolayi bıraktım. Ama kısaca şunu belirteyim. Son zirve 7.08310 du. Gecen hafta 7.27~ lik seviyeden sonra son zirve fiyatı uzerinde haftalık kapadı. Direnç destek mi oldu¿ Buradan yola çıkılabilir. Ytd

hakkotim için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Polat58 ()

Salih kardeşim merhaba

Salihozdogan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Salihozdogan ()

Herhangi Bir Düşüş Söz Konusu Değil
Kapanış Yön Yukarı Sinyalini Vererek Kapanışı Gerçekleştirdi Efendim Yatırım Tavsiyesi Değildir Tabi

Bkr38 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

balkan89 ()

"Güzel yükseliş" demişsiniz, ya siz Türkiyede mi yaşamıyorsunuz? Aldığınız aylık veya babanızın amcanızın emekli aylıkları TL değil mi ? Türk parasının düşüşünden geçici bir kar yapacağınız diye gelecekte alacağınızın azalacağını bilmiyormusunuz?

ataberk_samsun55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim. Ben kırılımı görme tarafındayım. Piyasa inadı sevmez. Bazen % 100 emin olduğumuz doğruların kurbanı oluruz. Temkinli olmalı

ataberk_samsun55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Vay hemsehrim

Kastamonulu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Aclık demiyelim. Bölge fazla sıkışacak. Koparma daha büyük olabilir iki yönede.

0BeğenmedimŞikayet

Bkr38 ()

@my_life daha düşer mi senin görüşün nedir?

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Bunu izliycez. Fiyatlar belirtildi. Suan relax olmakta fayda var

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim

___deniz___ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hakkotim ()

Çalışmalarınız ve paylaşımlariniz için öncelikle teşekkür ederim bu güzel grafiklerinize bir de dolar TL yi dahil etseniz harika olur galiba

0BeğenmedimŞikayet

ataberk_samsun55 ()

Öncelikle grafikler ve son derece açıklayıcı yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık. Ben önümüzdeki hafta Ons ta kayda değer güzel bir yükseliş bekliyorum. YTD

0BeğenmedimŞikayet

Kastamonulu ()

İkisinden biri ama hangisi ? :))) Emeğine saglik

0BeğenmedimŞikayet

Kds ()

Hocam ben hala kelebeği bekliyorum kısmet

0BeğenmedimŞikayet

___deniz___ ()

Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Aynen. Iyi pozisyon almalı

_XEZAL_ için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum