Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0765 00:06:59
EUR 34.7586 00:06:59
USD 32.2659 00:06:59
ALTIN ONS $2323.2000 00:06:59

Grafiği gönderen: Carpediem37

Xauusd 4 h. Symmetric Triangle.

Altın Ons'ta oluşan simetrik bir üçgenimiz vardı. Simetrilerde kırılım iki yönede olabilir arkadaşlar. Şuan bunun "Bearish" yada "Bullish" olduğunu söylemek güç . Öncelikle modelin taslağını Boğa ve Ayı şeklinde altta görseline bakalım. Grafikte göz önünde bulundurulsun. Görsellerin Altın a denge, kırılım ve hedef rakamları aktaracağım..

Boğa versiyon

Ayı versiyon

Görseller ve grafiğimize gelecek olursak; oluşan simetrik üçgende denge noktamız yani eğilimin yukarı yada aşağı güçlenme merkezi "1704.500" seviyesidir. Yukarı yönlü kırılımda "1714.750" seviyesi üzerinde 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Aşağı yönlü kırılımda "1694.400" seviyesi altında 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Burada bölge ödüllü bir bölge olduğu için tuzak ihtimaline karşı 4 saatlik kapanış peşine 1 saatlik mumun bitişini izlemenizi tavsiye ederim. Yani örneğin 16:00 dan sonra 4 saatlik kapanış dersek saat 20:00 kapanışı belirttiğim seviyelere 1 saat eklersek, 21:00 kapanışı bize kırılım icin daha belirleyici olacaktır.
Denge noktamızı ve aşağı yukarı kırılım seviyelerimizi belirttikten sonra hedeflerimize gelmek istiyorum. Önce Boğasal simetrik ücgen için "1714.750" seviyesi üzerindeki kapanışlarda "1747.700"- "1771.200" ve target line "1801.050" seviyesi hedeftir. Ayısal simetrik ücgen için ise "1694.400" seviyesi aktındaki kapanışlarda "1661.400"- "1637.940"- ve target line "1608.080" seviyesi hedeftir. Kapanış rakamı denge noktasına yakın olduğu için kırılım için şimdilik tamamen nötrüm. Öngörüm bu sekildedir. Gerek gördükçe araya girebilirim. Yatırım tavsiyesi değildir.

Lütfen okuyalım. Aradığınız bütün cevapları yazdım...

SaygıLar ... <3

Yorumlar (147)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

3BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Ons Altın' ı mutlaka okuyalim. Simetri asağı ve yukarı iki eğilim seviyesi test edildi. Yapıda bozulma yok. Sıkışma devam ediyor. Alım satım kısa tutulcak. Gerekirse hic al sat yapılmayacak. Simetri kırılırsa kırılım yönünde işlem açarsınız. Sakince izliyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Maya__ ()

Düşecek beklentilerinden sonra çıkacak öngörüsü içimi ferahlattı.
Bu sefer olsun artık 1748
Çanakkale Muğla güzel yerler beklemeye değer :))

my_life için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Amin ecmain

Stkyl için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

easyaslife321 ()

şimdi oldu hocam sağ olun teşekkürler :)

Carpediem37 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Stkyl ()

Allah iftar'a kavuştursun.

Cevap ''Kastim Gastamoni''

0BeğenmedimŞikayet

Kds ()

Hocam siz bana işaret verin yeter 3 5 önemli deyil

2BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Kastım o değil. Kastın neydi moni ^_^

Şaka bir yana buradaki hareketin gran altına nazaran daha kazanclı olacağina vurgulamaktı. Bir dönüş var. Ve bu giderek yaklaşıyor . 3 5 dedim ama belki 1 yıl yada 6 ay. kim bilir¿

easyaslife321 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Salihozdogan ()

Büyük İhtimale Ama Sabah 10.30 D Hareketlenme Daha Çok Görebiliriz

Poguz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

easyaslife321 ()

hocam yanlis anlamayin ama 3 sene veya 5 senede her ürün baya kazandırmazmı?

1 veya 2 sene deseniz anlardimda

0BeğenmedimŞikayet

Poguz ()

Heyecanlıyız açılışda mı gidişat belli olur Acaba :)

Salihozdogan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Salihozdogan ()

Oralar Belki Bir İhtimal Alım Verebilir

Polat58 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Salihozdogan ()

Herhangi Bir Olumsuz Durum Söz Konusu Değil
Açıklaması Düşüşe Neden Vericek Bir Şey Değil Elif Hanım

Kayey için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Napak ()

Hocam o yazı nedir nereden okuyabiliriz?

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

O konuya bakalım. Keske dedirtcek gümüş uzun vade

0BeğenmedimŞikayet

Goldhunter_ ()

90 18 aldim ben galaksiye çıkarsak iyi olur inşallah :)

0BeğenmedimŞikayet

Kayey ()

okudum şimdi alıp unutma da getirisi %150 gibi bir tablo var ortada. hiç Gümüşle ilgilenmedim. geçen hafta bir kaç dikkatimi çekti. annelerden gelenek hep altın kaldığı için aklımızda yatırım amaçlı gibi gelmiyor sanki ama ciddi rakamlar. bunun için başlangıç tl si önemli mi?

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Göreceğiz. Galadaki yerinizi alın ^_^

Goldhunter_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Goldhunter_ ()

Selam abi sence ne tarafa gider sıkışmada

0BeğenmedimŞikayet

ataberk_samsun55 ()

Sayfama girip yorumlarıma bakarsanız özellikle dolarda yükseliş kesinlikle istemediğimi ve sizinle aynı görüşte olduğumu görürsünüz. Özellikle daha dün yaptığım yorumu okuyun lütfen. Bizler sadece beklentimizi dile getiriyoruz. Gönül ister ki TL mız tüm para birimleri karşısında değer kazansın.

balkan89 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

ben yolumu kaybettim ^_^ hep şarampol

Edihan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Okuman yatırimin icin hayırlı olacak.

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim

hakkotim için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

balkan89 ()

Grafikler sadece geçmişi gösterir. Grafikle geleceği bilemezsin, öyle olsaydı tüm grafikçiler köşeye dönerdi. Grafik bir istatik...

Loadstar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Loadstar ()

Grafikte lineer e baktığımızda yön yükseliş trendinde gramda ancak onsta stabil karar aşamasında

0BeğenmedimŞikayet

Kayey ()

Salih bey hosgeldiniz. iyi hafta sonları. BDDK bir açıklama yaptı bugün yine. sizce nasıl bir etkide bulunur?

1BeğenmedimŞikayet

hakkotim ()

Tekrar teşekkür ederim iyi çalışmalar iyi kazançlar ve sağlık dilerim

0BeğenmedimŞikayet

Polat58 ()

Bn de 83.84. Alim gibi düşünmüştüm

0BeğenmedimŞikayet

Kayey ()

Hemen bakıyorum

0BeğenmedimŞikayet

Edihan ()

Ennaturel takibe alındı.

0BeğenmedimŞikayet

Salihozdogan ()

Ben Halla Yön Yukarı Diyorum Çünkü Teknik Analizde Dolar Olumlu Kapanış Yaptı Yükseliş Trendini Bozmadı Aynı Zamanda Altın Onsta Bozmadı Sadece Alım Fırsatı Vericektir Ben Düşüş Bekliyorum Yatırım Tavsiyesi Değildir

Polat58 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum