Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0726 07:55:03
EUR 34.9460 07:55:03
USD 32.5567 07:55:03
ALTIN ONS $2335.5050 07:55:03

Grafiği gönderen: Carpediem37

Xauusd 4 h. Symmetric Triangle.

Altın Ons'ta oluşan simetrik bir üçgenimiz vardı. Simetrilerde kırılım iki yönede olabilir arkadaşlar. Şuan bunun "Bearish" yada "Bullish" olduğunu söylemek güç . Öncelikle modelin taslağını Boğa ve Ayı şeklinde altta görseline bakalım. Grafikte göz önünde bulundurulsun. Görsellerin Altın a denge, kırılım ve hedef rakamları aktaracağım..

Boğa versiyon

Ayı versiyon

Görseller ve grafiğimize gelecek olursak; oluşan simetrik üçgende denge noktamız yani eğilimin yukarı yada aşağı güçlenme merkezi "1704.500" seviyesidir. Yukarı yönlü kırılımda "1714.750" seviyesi üzerinde 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Aşağı yönlü kırılımda "1694.400" seviyesi altında 4 saatlik kapanışlar arayacağız. Burada bölge ödüllü bir bölge olduğu için tuzak ihtimaline karşı 4 saatlik kapanış peşine 1 saatlik mumun bitişini izlemenizi tavsiye ederim. Yani örneğin 16:00 dan sonra 4 saatlik kapanış dersek saat 20:00 kapanışı belirttiğim seviyelere 1 saat eklersek, 21:00 kapanışı bize kırılım icin daha belirleyici olacaktır.
Denge noktamızı ve aşağı yukarı kırılım seviyelerimizi belirttikten sonra hedeflerimize gelmek istiyorum. Önce Boğasal simetrik ücgen için "1714.750" seviyesi üzerindeki kapanışlarda "1747.700"- "1771.200" ve target line "1801.050" seviyesi hedeftir. Ayısal simetrik ücgen için ise "1694.400" seviyesi aktındaki kapanışlarda "1661.400"- "1637.940"- ve target line "1608.080" seviyesi hedeftir. Kapanış rakamı denge noktasına yakın olduğu için kırılım için şimdilik tamamen nötrüm. Öngörüm bu sekildedir. Gerek gördükçe araya girebilirim. Yatırım tavsiyesi değildir.

Lütfen okuyalım. Aradığınız bütün cevapları yazdım...

SaygıLar ... <3

Yorumlar (147)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Amin . Ecmain

Gram34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Pls54 ()

Ben uzun vadeciyim grafikle pek işim olmaz ama Arkdaşı tanırım yorumları isabetli buradakilere fayda sağlamışsa önmi yok alıntı olduğu benm görüşüm bu şekilde sizin görüşünüze ıymazsa engelleyin gittisn görmemiş olursunz

ekonomist77 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EMİREFEX ()

Bekliyoruz bekliyoruz bekliyoruz sabırsızlıkla...

Carpediem37 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ege81 ()

Hayırlısı olsun efenim. satmayi hedeflediğiniz bir yer var mı. ben çok yüksek rakamlar gelmedikçe vermeyeceğim.375 altı gelirse ilave alırım. talimat girdim. ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Gram34 ()

Suan da almadim arkadasim aslinda benim elimde 389lar var terste bekliyorum nakitimde var arkadaşlar 380 altı gelebilir diyince korktum almadim:)385 önemliymiş geçirlirse hizli sekilde 388 gelirmis onsdada 1724 bekleniyor şu aşamada bugun epey arkadaslardan bilgi edindim.

Ege81 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ege81 ()

Siz aldınız mı efenim. :)

0BeğenmedimŞikayet

Gram34 ()

Duzeltildi:)ahh arkadaşlar ahhh keşke bizim dememizle olsa.

1BeğenmedimŞikayet

Ege81 ()

Evet efenim anladım.

Güney_an için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Güney_an ()

Olmazmı işimiz o burada

3BeğenmedimŞikayet

Ege81 ()

1800ler derken bizim dememizle gelmiyor efenim. üzulmeyin siz de alırsınız bir yerden. dislikeyi düzeltebilecek arkadaşlar var mı. tesekkur.

0BeğenmedimŞikayet

Ege81 ()

1800ler yakındır zaten efenim. ne kaldı ki. :)ytd

0BeğenmedimŞikayet

Gram34 ()

Hadi bakalim Allah zihin açikligi versin, dikkat versin 1800ler falan versin diyelim nediyim bilemedim. :)

3BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Daha hayran istemiyorum ^_^ analizlere başlıyorum. Altın ons Simetride son durum ne. ¿ Gram altın yükseliş kanalında hangi noktada. ¿ bir ihtimal usdtry sadece bir iki çizik yorumsuz .. sahura kadar devam
..

1BeğenmedimŞikayet

SPOT ()

Ee. arada bizede salladın o ne olacak..

0BeğenmedimŞikayet

Gram34 ()

Seviliyorsun abi hayranlarını arttırıyorum:)

0BeğenmedimŞikayet

ekonomist77 ()

elbette :))

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Arasıra ölç ^_^

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Duymuyorum¿

my_life için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Beni alet etmesen canın çıkar ^_^

1BeğenmedimŞikayet

ekonomist77 ()

sabrını ölçtüm valla brawo sana helal olsun sen gerçekten delikanlı adammışsın. amacım sadece tepkini ve sabrını sınamaktı. neden diye yazma söylemem : ))

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Teşekkür ediyorum. Eksik olmayın

İyibiri için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

seda_boz ()

teşekkür ediyorum. yazılanlardan çıkarım yaparak bekliyorum.

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Eyvallah. Teşekkur ederim.

3BeğenmedimŞikayet

Gram34 ()

Bozdurmayin efendim karar sizin ben cvbi gercekden bilsem yanıtlardım. Dun epey derin düşüşler bekleniyordu bugün toparlandığı düşünülüyor. Ben 389 ile terste bekliyorum ama asla zararına satmam. Bende beklemedeyim. @Carpediem37 abingusel çalışmalar yapıyor fikir. alisverisi yapıyorum onun dışında danistigim farklı arkadaşlarda var.

seda_boz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

seda_boz ()

bozdurmayacağım altınımı henüz, yatırım tavsiyesi olarak da almayacağım. sizz dediniz diye de bozdurmayacağım :) başkasına suç bulacak kadar cüretkar da değilim :) cevaplarken rahat olabilirisniz efendim :)

0BeğenmedimŞikayet

Gram34 ()

@Carpediem37 sen cvpla abi soru sana:)

seda_boz için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

seda_boz ()

yani altının yükselişi manasına mı gelir bu?

2BeğenmedimŞikayet

İyibiri ()

Olsun bu seviyeyi net söyleyecek az insan vardır.. Bilgi, beceri ve yetenek ister. Siz bu konuda çok başarılısınız.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum