Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0781 11:51:15
EUR 34.7562 11:51:15
USD 32.2170 11:51:15
ALTIN ONS $2342.5950 11:51:15

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş ETF'lerinde dünkü gerçekleşen işlemlerde 49K'lık sembolik bir çıkış gerçekleşti ancak bir önceki gün son zamanların en büyük çıkışı gerçekleşti ve toplam büyüklük 907M ons seviyelerine geriledi. Gümüşün bu denli sert satış yemesi maalesef hayli olumsuz. Özellikle değerli metal kompleksinin öncü göstergelerinden birisi olan gümüşün yönü diğer tüm metalleri de etkileme potansiyeline sahip. Bu düşüşlerin sebebini net olarak kestirebilmek pek mümkün değil. Ancak en önemli sebeplerin başında artan getiriler, tapering in beklenenden hızlı ve büyük gerçekleşeceği, enflasyon beklentilerinin geçiciliğine dair artan söylemler vs geliyor. Yine de bu denli bir düşüşü açıklamak için yeterli sebep olduğunu düşünmüyorum. Bir diğer sebep de dijital paralara kayan kurumsal yatırımcı ilgisi olabilir. Özellikle Çin'in bu konudaki negatif adımlarını, değerlendirmek isteyen bir ABD yatırımcı kitlesi var ve değerli metallerdeki çıkışların bir diğer sebebini bu oluşturuyor olabilir. Sonuç olarak gümüş önemli bir destek seviyesi olan 21-22 bölgesine çapa atmış durumda. Bu bölgenin aşağısı 18'lere doğru bir geri çekilmeyi de beraberinde getirebilir. Ancak benim beklentim bu bölgenin Altın da kalıcı bir fiyat hareketi görmeyeceğimiz yönüde. Ben kendi adıma son alımı da 22'den gerçekleştirdim ve bu şekilde beklemeye devam edeceğim. Yine de herkesin kendi takdiri.

Paladyum için ise geçtiğimiz haftalarda alım için aceleci olmamak gerektiğini söylemiştim, nitekim dün 1840'lara kadar fiyatın çekildiğini gördük. Bu bölgelerin konsolidasyon bölgesi olduğunu ve buradan bir tepki yükselişi görebileceğimizi düşünüyorum. Ancak fiyat olarak geniş bir bölge ve 1750'yi bu bölgenin alt çizgisi olarak görebiliriz. Yukarıda ise 200-250 dolar lık bir yükseliş potansiyeli mevcut. Ben henüz alım gerçekleştirmedim ancak ilk alımı 1850'lere yeni bir çekilme görürsek gerçekleştireceğim. Alımları 5 kademeye bölmeyi düşünüyorum. O yüzden aceleci olmayacağım. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (62)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

Yusuf_Dagdeviren ()

Bir kerede karnımızım doyması yetiyorda artıyor demekten vazgeçin. İnsanlar sosyal olarak yaşamasinlarmı? Ömür boyu bir ev bir araba borcu ödemek zorundalarmi.

Gayret1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

GMS13 ()

Üstadım bunlar siyaset peşinde tuzu kuru olanlar. gariban ne eder dusunmezler

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Yâni hiç oldu mu bu şimdi kıymetli kardeşim, ne alakası var ki?

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Hocam allah için önceden böyle bi alım satım yapıla biliyormuydu
Hayat sıtandardı bu bençe

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Elma ile armutu kıyaslamaya çalışıyorsunuz. Ben alım gücünün azalmasından, paramızın değerinin düşmesinden, insanımızın yaşam kalitesinin gerilemesinden bahsediyorum siz organ mafyası diyosunuz.. Hey Allahım..

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Maalesef bu şartlarda devam etmesi kaçınılmaz..

GMS13 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Maalesef çok ama çok üzücü. Nereden nereye...

0BeğenmedimŞikayet

GMS13 ()

Ustad yükseliş devam eder mi öngörün nedir acaba

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ek güncelleme: Gümüş aldığımızdan bu yana ONS bazlı %11.75, TL bazlı %23.50 kazanç oldu.. Bugün tam olarak 2 hafta oldu. Bu aynı zamanda alım gücümüzün ne denli hızlı ve sert düştüğünü gösteriyor. Çok üzücü...

0BeğenmedimŞikayet

irfan1 ()

inşallah anlatabilmişimdir?

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Allah razı olsun, emeğine sağlık kardeşim teşekkürler

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yukarıdaki nota ek olarak güncelleme: ONS bazlı %9.09, TL bazlı %17.47 kazanç oldu. 2 haftada...

1BeğenmedimŞikayet

6ninde1i ()

Sn. @shaokahn hocam;

Yatırımın nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili öğretici ve güncel finansal dinamiklerle ilgili bilgilendirici bütün paylaşımlarınız için size teşekkür ederim.
İyi ki varsınız. Yüce ALLAH razı olsun.
Esenlik ve afiyet dilerim.
Saygılarımla.

0BeğenmedimŞikayet

Hay_Hacamat_ ()

Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Peyzajcı ()

Sagolun hocam

0BeğenmedimŞikayet

Avnifatma ()

İnşallah inşallah

sabır için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sabır ()

Aldık biraz kar sıra sana da gelecek

Avnifatma için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Avnifatma ()

Ewt inşallah daha güzel olacak ama ben çok tersteyim. insallah sen dahil herkes güzel kaar almıştır.

sabır için cevaplandı (yorumu göster)

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet ben bu denli enflasyonist bir ortamda değerli metallerde de bir ralliyi bekliyordum ancak ralli bir yana alımlarını koruyamayan ve gerileyen bir değerli metal kompleksiyle karşılaştık. Yine de bahsettiğimiz noktalardan yaptığımız alımlardan ne dolar bazında ne de TL bazında zararlı çıkmadık. Elbette daha iyi olabilirdi fakat daha önce hiç yaşanmamış bir dönemden geçtiğimiz için birçok dinamik sizin de takip ettiğiniz üzere çok farklı işliyor. O yüzden haber akışını takip edip, ETF ve hedge fund pozisyonlanmasına göre beklenti oluşturmak daha isabetli. Yine de değerli metaller böyle belirsiz dönemlerde bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde yaşayanlar için portföylerde bulundurulmalı diye düşünüyorum.

Öte yandan geri çekilme konusunda bir şey söylemek şu anda zor. Dolar hayli güçlü o yüzden tekrar geri çekilmeler görebiliriz. Ancak benim yatırım konusundaki beklentimi biliyorsunuz böyle 20-30 dolarlık iniş çıkışlara pek takılmıyorum. Uzun vadeli bir beklenti ile bu enflasyonist baskıdan korunmaya yönelik adım atıyorum. O yüzen tekrar böyle bir düşüş görürsek bana kalırsa yine alım fırsatı oluşturur. Nitekim uzun vadeli grafikler diplerin alınması gerektiğini söylüyor. Ancak ben hem gümüşte (22 dolar) hem de altında (1700 dolar) alımlarımı tamamladım ve tekrar geri çekilme olursa bile hareket etmeyeceğim. Ralli başladı demek için ise çok ama çok erken. Bunu destekleyecek elimizde bir veri de yok zaten. O yüzden hayal kurmak yerine fiyatı ve verileri takip etmekte fayda görüyorum. Ben yine güncel verileri paylaşıp notlarda beklentilerimi dile getireceğim. Bir değişiklik olursa da zaten paylaşırım. Selamlar.

Hay_Hacamat_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sabır ()

6.60 geçince nereye geldi bak

Avnifatma için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Hoş geldiniz kardeşim elinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

Avnifatma ()

Az yuksldi ya ben demiştim. :))

Hay_Hacamat_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hay_Hacamat_ ()

Sayın @shaokahn hocam. Sizin paylaşımlarınız 4 aydır ben hiç gümüş sayfasında görmedim. Sayfaya düşmüyor maalesef. O yüzden dün profiline girip gümüş yorumlarınızı tek tek bulup okudum. Ancak öyle gördüm yorumlarınızı. Belki sayfaya düşse de hızlıca akan sayfada görmemiş de olabiliriz. !

0BeğenmedimŞikayet

kaybedenler ()

Hocam hoş geldiniz

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Dip seviyesi kaç oldu hocam. Alım için geç kaldık sanırım

0BeğenmedimŞikayet

Hay_Hacamat_ ()

Teşekkürler sayın @shaokahn .
Daha dün sayfanıza girip tüm yorumlarınıyorumlarınızı okumuş ve uzun vade yatırımcısı olduğum ve zaten terste kaldığımız için bugün herhangi bir işlem yapmadım. Sizin emtiada ki özellikle altin da Ağustos ayında bir ralli beklentiniz vardı ama bu FED in varlık alim politikası ile faiz tehdidi söylemleri tam tersi bir piyasa oluşturdu. 4 aydır baskılanan onslarin bugünkü enflasyon verisi'nden önceki hareketi ve enflasyon verişinde yaptığı silkeleme sonucu yoluna devam etmesi onslardaki ralli beklentinizin başlangıcı olabilir mi? Ağustos ayında beklediğiniz ralli başlamış olabilir mi? Altın ons da 1800 gümüşte 23.30 yada 23.50 den yeniden bir aşağı eğilim 21 onslarin gelme olasılığı var mi?

0BeğenmedimŞikayet

teneketrampet ()

@shaokahn elinize sağlık hocam like veremiyorum maalesef hakkım dolmuş ama faydalı oluyor paylaşımlarınız çok.

0BeğenmedimŞikayet

GMS13 ()

Sizi seviyoruz üstadım kendinize iyi bakin

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Tam anlayamadım demek istediğinizi fakat hemen hemen her hafta paylaşım yapıyorum :) Arayı açmamaya çalışıyorum genelde.. Selamlar.

GMS13 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

GMS13 ()

Abi saygılar uzun süredir giremedik sizi dört yıl, diz görmekte ayrı bir güzel oluyor masallah

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum