Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 15:59:40
EUR 34.7748 15:59:40
USD 32.4684 15:59:40
ALTIN ONS $2337.9850 15:59:40

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş ETF'lerinde dünkü gerçekleşen işlemlerde 49K'lık sembolik bir çıkış gerçekleşti ancak bir önceki gün son zamanların en büyük çıkışı gerçekleşti ve toplam büyüklük 907M ons seviyelerine geriledi. Gümüşün bu denli sert satış yemesi maalesef hayli olumsuz. Özellikle değerli metal kompleksinin öncü göstergelerinden birisi olan gümüşün yönü diğer tüm metalleri de etkileme potansiyeline sahip. Bu düşüşlerin sebebini net olarak kestirebilmek pek mümkün değil. Ancak en önemli sebeplerin başında artan getiriler, tapering in beklenenden hızlı ve büyük gerçekleşeceği, enflasyon beklentilerinin geçiciliğine dair artan söylemler vs geliyor. Yine de bu denli bir düşüşü açıklamak için yeterli sebep olduğunu düşünmüyorum. Bir diğer sebep de dijital paralara kayan kurumsal yatırımcı ilgisi olabilir. Özellikle Çin'in bu konudaki negatif adımlarını, değerlendirmek isteyen bir ABD yatırımcı kitlesi var ve değerli metallerdeki çıkışların bir diğer sebebini bu oluşturuyor olabilir. Sonuç olarak gümüş önemli bir destek seviyesi olan 21-22 bölgesine çapa atmış durumda. Bu bölgenin aşağısı 18'lere doğru bir geri çekilmeyi de beraberinde getirebilir. Ancak benim beklentim bu bölgenin Altın da kalıcı bir fiyat hareketi görmeyeceğimiz yönüde. Ben kendi adıma son alımı da 22'den gerçekleştirdim ve bu şekilde beklemeye devam edeceğim. Yine de herkesin kendi takdiri.

Paladyum için ise geçtiğimiz haftalarda alım için aceleci olmamak gerektiğini söylemiştim, nitekim dün 1840'lara kadar fiyatın çekildiğini gördük. Bu bölgelerin konsolidasyon bölgesi olduğunu ve buradan bir tepki yükselişi görebileceğimizi düşünüyorum. Ancak fiyat olarak geniş bir bölge ve 1750'yi bu bölgenin alt çizgisi olarak görebiliriz. Yukarıda ise 200-250 dolar lık bir yükseliş potansiyeli mevcut. Ben henüz alım gerçekleştirmedim ancak ilk alımı 1850'lere yeni bir çekilme görürsek gerçekleştireceğim. Alımları 5 kademeye bölmeyi düşünüyorum. O yüzden aceleci olmayacağım. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (62)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

AVAX daha önceden taşıdığım bir coindi. Hatta paylaştığım portföy güncellemelerinde de sık sık yazmışımdır. Ancak maliyetim 10'larda olduğundan önceki ralli de kademeli olarak sattım ve tekrar yerine eklemedim doğrusu. O yüzden bende arkasından bakanlar kervanına dahilim diyebilirim :) Alıp almamak size kalmış.. Ancak proje itibariyle çok güçlü ve SOL gibi DeFi applerine müthiş bir hız sunuyor. Dolayısıyla genel trend yukarı oldukça pozitif ayrışmaya devam edebilir. Ancak benim kendi portföy planlamamda yer almıyor şimdilik. Selamlar.

Evren75 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Evren75 ()

avax icin düşğnceniz nedir çok yüksek buradan girilmez dedikçe dahada yükseliyor bunun bir geri çekilmesi olacakmı acaba yada bu seviyelerden siz olsanız alırmıydınız sol da bunun gibi arkasından baktıklarımdan çok teşekkürler selamlar

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Einstein1981 ()

Kıymetli hocam mutlu pazarlar. Mümkün olduğunda Eft paylaşımı yapabilir misiniz?
Teşekkürler ?

0BeğenmedimŞikayet

Garantina ()

Hocam merhaba öncelikle teşekkürler... chz için söylenen bu uçuk tahminlerin asti astarı varmıdır sizce yoksa ederi bu senelik 1 dolarımidır sadece tahminizi merak ettim hocam

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Tesekkur ederim tezos baya cıktı fark ettim bullis borsasi acacaklarmis etkisi ola bilir diye dusunuyorum hocam iyinaksamalr saygılar avaz dediniz zamanında uzun vade giden gitti eos baya var elimde yüklü

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

EOS'un rakibi çok fazla. ETH, XTZ, NEO, ADA, TRX, XLM vs hepsi benzer kulvardalar. EOS'u özel yapan bir gelişme henüz yok. O yüzden çok geride kaldı bu yükselişte de. Ancak buna rağmen genel yukarı trend devam ettiği müddetçe EOS'un da bir noktada yükselişe ortak olacağını düşünüyorum. O yüzden portföyünüzde varsa bence biraz daha tutun. Ucuz kalmış bir proje. Selamlar.

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Altın ve gümüşün FED'in sıkılaştırma hamlesine beklendiği gibi aşağı yönlü değil yukarı yönlü tepki vereceğini düşünüyorum. Bence içinde bulunduğumuz dönem farklı bir dönem ve bir noktada değerli metallerde güçlü bir ralli göreceğiz. Ancak bunu zamansal olarak tahmin etmeye çalışmak mantıksız. Dolayısıyla portföylerde orta- uzun vadeli dönem için bulundursak yeterli.. Selamlar.

merdumgiriss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam aylar sonra eos yorumu ala bilirmiyim 1 soru sorma hakkım vardır yani:))

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Böyle bir genelleme yapmak zor. Ancak genel yükseliş trendinin Ocak- Şubat aylarına kadar devam edebileceğini düşünüyorum.. En azından şu konjonktürde. Selamlar.

Frankenstein_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

merdumgiriss ()

Cehaletimi mazur görün, bu yazdıklarınızdan mart- nisandan sonra alttın ve gümüşün de yükselme ihtimalinin bulunduğunu çıkarabilir miyiz?

0BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

Hocam kripto paralar da mı mart nisan gibi düşmeye başlayacak?

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Yani bu dönemde ( nakit kral) emtia yerine nakit mı mantıklı olur? Yoksa tam tersi mi? Düşüncenizi öğrenmem mümkün mü?

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Daha önce söylediklerime ek olarak söyleyebileceğim çok fazla şey yok. FED yine piyasa dinamiklerini bozmadan şahin görünümlü güvercin rolünü sürdürüyor. Beklendiği gibi de varlık alımlarını azaltıyor. ( Yine de her ay varlık alımı yaparak piyasaya azalan oranlarda da olsa likidite sunmaya devam edecek, yani nette piyasayı destekliyor olacak). Öte yandan ters repo ile piyasadan çektiği trilyonları da unutmamak gerek. Dolayısıyla aslında bu dakikadan sonra piyasadaki dolaşan para gün gün artan oranlarda azalacak. O yüzden portföy alokasyonlarını doğru yapmak ve önümüzdeki dönem için hazırlıklı olmak gerek. Muhtemelen piyasalardaki olumlu hava Mart- Nisan'a kadar devam edecektir ancak sonrasında nakdin kral olduğu yeni bir döneme gireceğiz gibi görünüyor. Selamlar.

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Hocam sizden dünkü konuşmalar için bir dusuncenizi alsak.

0BeğenmedimŞikayet

Brk_zhr ()

Hocam, Fed herzamanki gibi yuvarlak cümleler kuracak gibi.
Şahin görünümlü güvercin duruşlarını bozmayacaklardır.
Onslar üzerindeki bu baskılar sene sonuna kadar sürer mi sizce.
2021 de göremediğimiz diğer yıllarda genellikle Aralık ayında başlayıp marta kadar süren bir ralli beklentiniz varmı onslar için ? Saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Slm @shaokahn gumuş EFT yada fonlarda yeni cıkıs varmı?

0BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

Teşekkür ederim.

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim beklentim FED'in yükselen enflasyon nedeniyle net olarak güvercin olamayacağı ancak şahin de olmak istemeyeceği, dolayısıyla faiz beklentilerini bozmadan piyasaya bir gözdağı vereceği kanaatindeyim. Ayrıca tapering takvimi de netleşecektir. Altın ve gümüş her şeyden nem kaptığı için ilk tepkisi muhtemelen aşağı yönlü olacaktır. Ancak ben uzun vadeli beklenti ile yatırım stratejisi oluşturduğum için bu tip kısa düşüş çıkışları pek önemsemiyorum. Size de tavsiyem yatırımınızı tek bir odak üzerine kurmayın. Selamlar.

POLAT24 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

Ustam yarın gümüşte nasıl bir tablo bekliyorsunuz? Yorumunuzu alabilirmiyim?

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Nazik düşünceniz için çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Karapara06 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Karapara06 ()

Profiliniz deki kişisel görüş metnini çok beğendim. Şahsınıza ait sanırım ve sizi tebrik etmek istedim bakış açınızdan dolayı.

0BeğenmedimŞikayet

kimyagerme ()

Harikasın hocam. ellerine sağlık

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Aminnn hocam size like

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ertuğrul51 ()

Aminn ALLAH razı olsun hocam

5BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Şükredenin nimetini arttırana Sonsuz Hamd olsun.
Veren ellerin biricik sahibine sonsuz Hamd olsun.
Yalnız kendinden isteyene sonsuz Hamd olsun.
Rızasını dileyene sonsuz hamd olsun.
Fakiri gözetene sonsuz Hamd olsun.
Cimrilik etmeyip zekatı tastamam veren inananları yaratana sonsuz Hamd olsun.

Gayret1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Bende tamda bunu diyorum
Alım güçü azalıyor hemde dünyada
Biliyorsunuz pandsmi bütün dünyayı vurdu
Gelişmekte olan ölkemizide vurdu
Ama vu kirize ragmen elimiz parada yada şunu deyim benim elim bolluk Rabbimm sana sükürlerolsun
Verdigin nimetlerin şükrünü asla ödeyemem
Selam ve selametle hocamm

0BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Haklısın elbet. Ama üstat onu demiyor ki, alım gücü düştü diyor. Konu farklı yâni.

Gayret1 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Hocam sukür bereketi artırır egerki buralarda alsat yapıyorsak demekki elimizde bi mebla var
Hadi şükretmeyelimmi
Ençok gdçsk ayetlerden biri neaz aklediyorsunuz neaz şükrediyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Biz o arabayı bulamıyorduk simdi fantaziyiz
Sitelerde dövir emtia dolasıyoruz
Bunada şükür
Şükür vereketi artırır

Yusuf_Dagdeviren için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

muz69 ()

hocam sizi takipteyim bidirimlerim size düşmüyormu.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum