Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0703 23:10:05
EUR 34.7577 23:10:05
USD 32.4516 23:10:05
ALTIN ONS $2339.4200 23:10:05

Konu: Gümüş Ons Günlük R. Wyckoff-2.0: Birikim Analizi

Tekrar merhaba dostlar. Dün de söz vermiş olduğum üzere Wyckoff Döngü prensibi üzerinden sizler için bir de olumlu versiyonunu hazırladım.
Bunu hazırlamamdaki en önemli neden özellikle Büyük gümüş stoklarının hala öylesine derin bir gümüş çıkışı yapmış olduğuna dair bir bilgi olmamasıdır. Aslına bir önceki olumsuz versiyonla da gayet uyumlu olup sadece mal dağıtımı değil de mal toplama versiyonudur. Zaten bu prensip birbirinin benzeri döngülerde oluşmaktadır ve bu gerek günlük, gerek haftalık, saatlik vs. hepsinde her defa yaşamakta olduğumuz bir durumdur. Diğer bir özel nedeni ise bu döngülerin katlanarak bir Piramit misali daha büyük versiyonlardaki sayklonlara ulaşabilmesi durumudur onu da ek görsel şemalarıyla göstermek istedim. Bu Elliott teorisindeki kombo dalga fraktallarıyla temelde benzer niteliktedir. Ayrıca 1970-2021 Almanac grafiğimi de yeniden ekledim ki bu da olsa olumsuz olan da olsa, büyük düşüş ya da yükselişlerden önce nasıl bir yol izlemiş gümüş daha kolay görebilelim diye. Lütfen asla bunun yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayınız. Sadece fikirsel ve bilgi amaçlı ayrıca umudun her zaman var olabileceğinin farkında olmamız açısından deneysel bir kurgusal simülasyondur. Gerçek daha farklı olabilir, kesinlik ve garanti içermez her zamanki gibi. Açıklamalarını da ekledim umarım sayfaya düşer. Zaman zaman tekrar güncelleyebilirim. Herkese bol kaançlı günler dilerim.

Wyckoff Yöntemi Birikim Şeması:
A Fazı
Satış gücü azalır ve düşüş trendi yavaşlamaya başlar. Bu fazda genellikle işlem hacminde bir artış görülür. Öncü Destek (Preliminary Support (PS)) bazı alıcıların ortaya çıktığını ancak bunların düşüş hareketini durdurmaya yetmediğine işaret eder.

Satış Zirvesi (Selling Climax (SC)) yatırımcıların teslim olduğu yoğun bir satış aktivitesi ile oluşur. Bu genellikle yüksek dalgalanmaların olduğu bir noktadır ve panik satışları büyük mum grafikleri ve çubukları oluşturur. Güçlü düşüş, büyük miktarlı arzın alıcılar tarafından absorbe edilmesiyle hızlıca geri dönerek bir sıçramaya ya da Otomatik Ralliye (Automatic Rally (AR)) dönüşür. Genellikle Birikim Şemasının alım satım aralığı (TR) Satış Zirvesi'nin (SC) dibi ve Otomatik Ralli'nin (AR) üst noktası ile tanımlanır.
İsminden de anlaşılacağı üzere İkinci Test (Secondary Test (ST)) fiyatların SC bölgesi yakınına düşerek, düşüş trendinin gerçekten sonra erip ermediğini test etmesiyle oluşur. Bu noktada işlem hacmi ve piyasa dalgalanması düşük olma eğilimindedir. ST, SC'ye kıyasla genellikle daha yüksek bir dip nokta oluşturur fakat bunun aksi durumlar da görülebilir.

B Fazı
Wyckoff'un Neden ve Sonuç Yasasına göre B Fazı Sonuca sebebiyet veren Neden olarak görülebilir.

Esasen B Fazı, Kompozit Adam'ın topladığı varlık sayısının en yüksek seviyeye ulaştığı birikim aşamasıdır. Bu aşamada piyasa, alım satım aralığının hem direnç hem de destek seviyelerini test etme eğilimindedir.
B Fazı boyunca çok sayıda İkinci Test (ST) olabilir. Bazı durumlarda A Fazının Satış Zirvesi (SC) ve Otomatik Rallisine (AR) kıyasla daha yüksek tepe noktalar (boğa tuzağı) ya da daha düşük dip noktaları (ayı tuzakları) ortaya çıkabilir

C Fazı
Tipik bir Birikim C Fazı, Spring adı verilen durumu içerir. Piyasanın daha yüksek dip noktalar oluşturmasından önceki son ayı tuzağıdır. C Fazı boyunca Kompozit Adam piyasada çok az arz kaldığından (örneğin satmak isteyenlerin halihazırda sattığından) emin olmak ister.

Spring sıklıkla tacirlerin stoplarını patlatmak ve yatırımcıları yanlış yönlendirmek için destek seviyelerini kırar. Spring'i yükseliş trendi başlamadan önce hisseleri daha düşük bir fiyattan almak için son deneme olarak tanımlayabiliriz. Ayı tuzağı perakende yatırımcıların varlıklarını satmalarına neden olur.
Ancak bazı durumlarda destek seviyeleri tutunmayı başarır ve Spring oluşmayabilir. Bir diğer deyişle Birikim Şeması Spring hariç diğer tüm elementleri gösterebilir. Yine de genel şema geçerliliğini sürdürür.

D Fazı
D Fazı Neden ve Sonuç arasındaki geçişi temsil eder. Birikim bölgesi (C Fazı) ve alım satım aralığının kırıldığı bölgenin (E Fazı) arasında durur.

Tipik olarak D Fazı işlem hacminde ve dalgalanmada önemli artışlar gösterir. Genellikle, piyasa yukarı hareketlenmeden önce daha yüksek bir dip noktası oluşturan bir Son Destek Noktası (Last Point Support (LPS)) barındırır. LPS genellikle direnç noktalarının kırılmasından önce gelir ve daha yüksek tepe noktaları oluşturur. Bu durum önceki direnç noktalarının yeni destek noktalarına dönüştüğü Güç İşaretlerini (Signs of Strenght (SOS)) yaratır.
Biraz kafa karıştırıcı terminolojiye rağmen D Fazı boyunca birden fazla LPS görülebilir. Genellikle yeni destek seviyelerini test ederken bir yandan da artan bir işlem hacmine sahip olurlar. Bazı durumlarda fiyat, daha büyük alım satım aralığını kırıp E Fazına geçmeden önce ufak bir birikim bölgesi oluşturabilir.

E Fazı
E Fazı Birikim Şemasının son adımıdır. Artan piyasa talebi nedeniyle alım satım aralığının belirgin şekilde kırılmasıyla belli olur. Bu durumda alım satım aralığı net bir biçimde kırılmıştır ve yükseliş trendi başlar.

Yorumlar (135)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@celik2119 hocam bakın burada en altta gümüş ile enflasyon ve manipülatif hareketler ve gümüş stok durumları hakkında hazırladığım çalışma duruyor geçen yıl ki. Altında da benzeri çalışma yapılabilir gümüş gibi spekülatif olmasa da. Resesyon gibi dönemlerde altının iyi performans gösterdiği hep söyleniyor ama şu ana kadar baya düşük bir performans gösterdiği de aşikar. ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@M_yıldız usta ve @Yaseminnisa abla ve tabiki incelemek isteyen herkes. Alt yorumdaki grafikte Yine yaklaşık 1 yıl kadar önce Wyckoff üzerinden yaptığımız üste ya da alta mal toplama veya dağıtma olursa diye düşünerekten bir öngörü sağlamak açısından simülasyon çalışması daha yapıp paylaşmışım. Garip olan tarafı mal dağıtımı olan yani alt tarafa doğru ilerlemesi ve neticede 18-17 civarından sonrası. Biraz uçuk olduğundan rakamları bilerek yazmadığımı hatırlasam da zaten fiyat şeridinde aslında seviyeler göz kırpıyor. Ama tabiki yine kesin diyemiyoruz sadece görünce dikkatimi çekti. Yine de öncelikle düşüşün tepkilerini bekleriz diye düşünüyorum ama incelemek de lazım ya. Ayrıca da atabilirim. ytd

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben teşekkür ederim Bol bol kazançlar :)

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim ablacım :)
Artık yüzler gülsün inşallah

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yok kvt kullanmıyorum sorun mu var?

1BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Eline emeğine sağlık teşekkür ederiz

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Teşekkür ederim unuttum onu biran

Nevkar1976 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Ellerine emeğine sağlık güzel evlat:))

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Boss kuveyt kullanıyormuydun Şuan marja bak

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bilmukabele değerli kardeşim sizlerden de inşallah teşekkür ederim

37depdep için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Belki bi ihtimal ama açıkçası çok da sanmıyorum. 6.55 üzeri kaldığı sürece mal ucuzdur bana göre. ytd

Gbahar için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

37depdep ()

Çok sağolun @BossVurguncu hocam.
Allah Razı olsun. Hayırlı çalışmalar

0BeğenmedimŞikayet

Gbahar ()

6.4*rakamlara duzeltme olurmu sizce burdan yeni alim daha az mi riskli sizce

5BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Merhaba dostlar. Gümüş onsta 24.64 üzerinde olmamız çok iyi. Bir kritik seviye daha var ki asıl olay onun üzerinde kapanışlara bağlı olur diye düşünüyorum, hepinizin de malumudur çoklukla geçmiş paylaşımlarımda yer tutan 24.84. Zaman zaman geri çekilmeler görülecek olsa da asıl önemli hedefin 24.84 sonrasında 26.20-30 bandı olduğunu belirtmek istiyorum. 25.41 de bir diğer kritik seviye olarak teknikte görebildiğim rakamlardır. Yatırım tavsiyesi olmayan öngörebildiğim kadarıyla teknik bir takım değerlendirmelerdir. Hepinize bol kazançlar.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim Çakıl.
Bu arada büyük fonlar yeniden 925 ml onsa kadar gümüş girdi, yaklaşık 7 ml ons, ufak tefek çıkışlar olsa da 918 ml onsa düştükten sonra tekrar yükselmesi güzel görünüyor.

1BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Eline emeğine sağlık Boss

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim kardeşim

Davut19 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Emeğine sağlık kardeşim

5BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu 3 haftalık gümüş ons grafiğimizin de son durumu bu şekilde.ytd

0BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Eyvallah kardeşim :)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

:)) çok yerinde emsal tam oturdu kral

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim. Yorumumu bulup okumuş incelemişsiniz. Siz de sağ olun var olun

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Valla bu işi yapanlar çıkarmak içinde düşürmek içinde bi bahane buluyor hani kurt kuzuyu yemeği kafaya koyunca suyumu bulandıroyon dermiş ya o misal yani:)

1BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Gümüş üzerine yazılan şairâne bir değerlendirme daha. Var olun.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Belki o da bi düzendi sistemin bir tuzağıydı, 1000 dolar olacakmış yok canım 100 falan olsa yine iyiydi tam tosuncuk deyimi 1000, ama yine de 30 üzerine iyi atmışlardı :))

0BeğenmedimŞikayet

Levent06_ ()

Düşüş geldi daha devammı hocam

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

6.39 @Levent06_

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Allah sonumuzu hayr etsin. Reddit bi çomak soktu hala kendine gelemedi bu zıkkım:)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum