Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 15:46:41
EUR 34.9839 15:46:41
USD 32.2051 15:46:41
ALTIN ONS $2414.8350 15:46:41

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerinden çıkışlarda dün itibariyle önceki günlere göre azalma gerçekleşti. Tahvil faizlerindeki artış bu noktada altındaki satışları daha fazla etkilyemeyecek bir noktaya gelmiş olabilir. Çünkü altını her tutan sırf getiri için tutmuyor. Bazı yatırımcılar karşı taraf riskine karşı bazı yatırımcılar hedge bazı alıcılar ise (MB'ler gibi) rezerv olarak tutuyor. O yüzden altın fiyatlarındaki düşüşlerin aşağıda sınırlı olduğunu düşünüyorum. Bu tabi daha da düşmez anlamında değil fakat aşağıdaki marj yukarıya göre iyice daralmış vaziyette, nitekim o yüzden ben 1700'de alımları tamamladığımı belirtmiştim önceki notlarda.

Bugünkü FED toplantısı hayli önemli. Politika'da bir değişiklik olacak mı, YCC veya operations Twist hamlelerinden birisi gelecek mi, enflasyona dair beklentilerde FED'in duruşu ne, enflasyon beklentileri aşarsa FED hangi araçları kullanacak vs vs. gibi soruların cevaplarını yatırımcılar duymak isteyecektir. Ancak FED bu noktada piyasaları sarsmamak için oluşan balonu daha da büyütmeyi tercih ederse çok daha büyük bir kriz ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. Elbette kısa vade de değil ancak yıl sonuna doğru veya 2022 başlarında daha büyük bir kriz görmemiz hayli mümkün olacak, nitekim hedge fund raporlarında da okuduğum kadarıyla büyük yatırımcıların en büyük korkusu bu. O yüzden bugünkü toplantı önemli. Altın taşımanın hala doğru bir strateji olduğunu düşünüyorum kendi adıma. FED sonrası tekrar gerekli notları paylaşacağım. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (111)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

abi sen kral adamsın sizi de etiket yapıp bazı hocalar ve ablalardan özür diledim hoşcakalın bu işler bana göre değilmiş özürü borç bilirim kendine iyi bak bundan sonra kaç gelirse gelsin umrumda değil :( yazmam çizmem :(( özür dilerim...

Halo27antepli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Sende Allaha emanet ol kardeşim başım üstünde yerin var bak sözlerimde ciddiyim gel ne zaman dersen geliş gidiş konaklama masrafların hepsi benden

batançocuk74 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

tamam halo abi bundan sonra ekranda ne olursa olsun yorum yapmam hatta istifa edeyim :( allaha emanet olun :(

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

heh seni de kızdırdık hocam tebrik ederm kendimi :(( ayakta alşkılıyorum kendimi özür dilerim :(

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Hocam ons durumu geçen sene ile benzetebilir miyiz ? Zirveyi görmeden önce düşüş yaşamıştık benzer şartlar söz konusu mu ? İkinci sorum ise dolar da durum ne olabilir hocam saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Aynen öyle bilmeyen biri sayfayı takip edipte söylediklerini uygulasa bilmeden yuvası başına yıkılır

DuhaChinar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Bak sana tavsiyem kardeşim her neredeysen biletini kestiriym gel gaziantebe seni gezdiriym yedireyim içireyim başım üstüne biraz ekranlardan uzak kal birkaç gün seni misafir ediym burada da sakinleş biraz gerçekten insanların günahına gireceksin işi bilmeyen biri sayfayı takip edipte seni görüp işlem açacak olsa adamın yuvasını başına yıkarsın

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Belli... Tüm yorumlarınızda negatiflik saçıyorsunuz ortalığa.. Zaten buradaki herkes de müthiş karlar etmiş değil. Aşağı yukarı herkesin durumu benzer. Ancak bu söylem şeklini ve bu tip cümleleri ben uygun bulmuyorum. Kolay gelsin size.

1BeğenmedimŞikayet

maycicegi ()

fed ferdinin kısaltması değil mi :)))

0BeğenmedimŞikayet

DuhaChinar ()

yav 2.5 kilo 525 den tersteyim 1000 2000 zarar da birşey bildiği de yok fedin açılımı ne diye sorsan bilmez gelmiş burda ters piskoloji yapıyor

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

ben zararına mal satamam emeklerime yazık :( bekleriz gelmez iki üç sene ağlarız ne yapalım zaten bu sene altın 400 altında kapatacak o kesin :(

ALICIKUŞ4270 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

maycicegi ()

@DuhaChinar hayır sahipleri :)

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

halo abim :((( istemem tamam düşsün nereye düşerse tamam sustum :((

0BeğenmedimŞikayet

ALICIKUŞ4270 ()

Ben 452 den aldıklarımı 416 dan çıktım oldu bitti.

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Aynen ortaklaşa gönderebilirim başkan bende gönüllü ortak olabilirim :)

2BeğenmedimŞikayet

DuhaChinar ()

altını boz hesap numaranı at zararınıda söyle atayım bir daha bu siteye girme allah için :)

-1BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

hocam vallaha kafayı yemiş durumdayım bir güzel yorum yap 1775 onsdan hocam grama girdim 443 ortalamalı ne zaman gelir sen bilirsin sen olsun söyle :(( artık iyice sıyırdım güzel hocam bir el at söyle ya kırma beni :( kurbanın olayım psikolojim bozuldu :(

0BeğenmedimŞikayet

murat08 ()

Herkese itiraz et de shaokahn hocaya itiraz etme :) bu verileri bulamazsın :)))

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Tamam 1400 geldiğinde yazarsınız :)) Ben burada olurum merak etmeyin, ama siz de burada olun da bilelim kimin ne söylediğini ok ? :)

-1BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

japon hocam fed 1 puan artırdığında etf ye iyi bakarsın tamam 1400 ler gelince 1700 altı var mı yok mu anlarsın hocam delirrtti beni bu abd her akşam oluk oluk altın satıyor bunların allah korkusu da yok delirmek üzereyim hala 440 bekliyorum gelecek diye bekle duralım bana göre 10 sene gelmez 440 sana göre bir kaç ay içinde gelecek bakalım sen mi ben mi bilecek 1400 geldiğinde ekranda ol. :(( hocam.

0BeğenmedimŞikayet

omubu ()

Teşekkürler üstat.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum