Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 13:56:15
EUR 34.9839 13:56:15
USD 32.2051 13:56:15
ALTIN ONS $2414.8350 13:56:15

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerinden çıkışlarda dün itibariyle önceki günlere göre azalma gerçekleşti. Tahvil faizlerindeki artış bu noktada altındaki satışları daha fazla etkilyemeyecek bir noktaya gelmiş olabilir. Çünkü altını her tutan sırf getiri için tutmuyor. Bazı yatırımcılar karşı taraf riskine karşı bazı yatırımcılar hedge bazı alıcılar ise (MB'ler gibi) rezerv olarak tutuyor. O yüzden altın fiyatlarındaki düşüşlerin aşağıda sınırlı olduğunu düşünüyorum. Bu tabi daha da düşmez anlamında değil fakat aşağıdaki marj yukarıya göre iyice daralmış vaziyette, nitekim o yüzden ben 1700'de alımları tamamladığımı belirtmiştim önceki notlarda.

Bugünkü FED toplantısı hayli önemli. Politika'da bir değişiklik olacak mı, YCC veya operations Twist hamlelerinden birisi gelecek mi, enflasyona dair beklentilerde FED'in duruşu ne, enflasyon beklentileri aşarsa FED hangi araçları kullanacak vs vs. gibi soruların cevaplarını yatırımcılar duymak isteyecektir. Ancak FED bu noktada piyasaları sarsmamak için oluşan balonu daha da büyütmeyi tercih ederse çok daha büyük bir kriz ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. Elbette kısa vade de değil ancak yıl sonuna doğru veya 2022 başlarında daha büyük bir kriz görmemiz hayli mümkün olacak, nitekim hedge fund raporlarında da okuduğum kadarıyla büyük yatırımcıların en büyük korkusu bu. O yüzden bugünkü toplantı önemli. Altın taşımanın hala doğru bir strateji olduğunu düşünüyorum kendi adıma. FED sonrası tekrar gerekli notları paylaşacağım. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (111)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben elimdekilerin çoğunu uzun vadeli taşıyorum. Ancak sert yükselişler görürsek önümüzdeki günlerde 1800 üzerinde bir parça satabilirim. Ancak ne kadar yükselirse yükselsin hiç bir zaman %50'nin altına düşmem. Çünkü uzun vade de parayı park edebilecek en güvenli liman olarak altını görüyorum. Ancak sert yükselişlerde kademeli satıp aşağıya düştüğünde tekrar maliyet ilerleterek gitmek için kullanabilirim bir kısmını. Selamlar.

Betdolar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Onnbaşı ()

@shaokahn Gümüş için öngörünüz 6.40 kıramadığı için geri çekilmemi soluklanıp aşmam mı?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Betdolar ()

Satış hedefiniz kaç öğrenebilirmiyim

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Hocam sizce buradan satış yermi devam edermi

0BeğenmedimŞikayet

fizyoterapist_35 ()

Hocam hoşgeldiniz @shaokahn :))) Emeğinize sağlık ...

0BeğenmedimŞikayet

Darphane_burda ()

eyvallah hocam

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1750 üzerinde tutunması bence hayli olumlu olur. Yukarıda 1820, 1850'lere doğru devam ederiz. Bakalım..

Darphane_burda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Darphane_burda ()

1700-1750 devammı kısa vadede hocam ? . kar satışı olmazmı burlardan

0BeğenmedimŞikayet

TUQTI7 ()

Üstad eyvallah zahmet etmişsin eksik olma

7BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

* FED faizleri beklendiği üzere sabit tuttu.

* QE devam ettirilecek, her ay EN AZ 80 milyar dolarlık tahvil alımı ve 40 milyar dolarlık MBS alınacak.

* Faiz arttırımı 2023 sonuna kadar öngörülmüyor.

* YCC veya operation Twist ile ilgili bir gelişme yok.

İlk etapta bu kararlar piyasalar tarafından coşkuyla karşılandı. Nitekim major endekslerin tamamı artıya geçti. DOW yeni rekor kırdı. Piyasa kolay paraya erişimin artarak devam edeceğini bir kez daha görmüş oldu. O yüzden bu dolar bolluğu varlıkları şişirmeye devam edecek. Değerli metaller için bugünkü kararlar olumlu. Dolar'da değer kaybının yıl içerisinde sürmesi hayli muhtemel. Merkez Bankaları aşırı parasal genişleme ile piyasaları şişirmeye devam edecek. Ta ki artık daha fazla para basmanın bir faydası olmayana kadar. Sonrasında neler olacağı ise hepimizin malumu. O güne kadar "buy the dip" devam :)

0BeğenmedimŞikayet

Albatros79 ()

Eyvallah başın varolsun

Halo27antepli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Betdolar ()

Seninde kardeşim

batançocuk74 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

türki yenin en misafirperver bölgesi. doğu ve güneydoğudur. gittim gördüm. (kara denizliyim)

1BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

tşk ederim allah razı olsun belki bir gün... :( neyse ben çıkıyorum allaha emanet olun hakkkınızı helal edin. size cevap vermek için yazdım yoksa artık umrumda değil altın dolar ne hali varsa görsün herşey gönlünüzce olsun... :(

0BeğenmedimŞikayet

Betdolar ()

Ama çok tatlı maşallah. Allah bağışlasın inşallah. Uzak olmasa ona ayır vaktini diyecektim sana olumlu enerji verir çocuk sevgisi..

1BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

evet o uzakta benim oğlum evet.

0BeğenmedimŞikayet

Betdolar ()

Kaç gündür soracağım soramadım resimdeki senin oğlun mu

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Beklerim usta inşaallah başım üstüne

Albatros79 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Albatros79 ()

Halil ortak bi düze çıkayım da Ramazan'dan önce gelecem inşallah :)

1BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Gelen olursa beklerim başım üstüne isteyende olursa gönderirim oda başım üstüne sayfadaki bütün arkadaşlar için geçerli

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

:(((peki...

1BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

ben izleyecem yorum yapmayacam kendi kendime evde yorum yapıp kendi kendime ağlayacam allaha emanet ol betdo :( hoşcakal :(

0BeğenmedimŞikayet

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT ()

Eyvallah Başkan şaka yapıyorum ya baştacısın :)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Çok teşekkür ederim hocam

0BeğenmedimŞikayet

Betdolar ()

Batan çocuk kal burada ve boşuna stres yaptığına bizde şahit olalım

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Biraz sabretsen düzelecek kardeşim sende Allaha emanet ol

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Ne zaman isterseniz başım üstüne adres tlf verirseniz buradan kargoya verir gönderirim

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

tşk ederim profesör mahmut abim size başarılar ben başaramadım siz başarılı olun hoşcaklın :(

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence içinde bulunduğumuz durum hayli farklı. Geçtiğimiz sene MB'ler tarafında bu politikalar yoktu, karşı taraf riski bu derece fazla değildi. İçinde bulunduğumuz dönem daha önce hiç bulunulmamış bir dönem. O yüzden gidişatı kestirmek kolay değil. Fakat bildiğimiz şey şu. Sınırsız basılan paraların sistemin kronik sorunlarını çözmekten ziyade büyüttüğünü, borç zincirinin katlanarak arttığını, batık şirketlerin ayakta tutulduğunu ancak finansal koşulların sıkılaşması halinde bu şirketlerin sağlamları da yanında götürebileceği gibi bir çok sorun var.. O yüzden altın bence ralliye başladığında nefessiz bir yükselişe gidecek. Tabi diyebilirsiniz ki ne dene şimdi alayım böyle bir yükseliş başlarsa katılırım da diyebilirsiniz o sizin tercihiniz olur. Ancak ben bu artan risklere karşı bir nevi parayı park edebilecek bir yer olarak gördüğüm için altın tutuyorum daha çok. Dolar'da ise orta vade de maalesef pek olumlu değilim. Yani olumlu değilim derken TL açısından. Çünkü dünyanın en çok faiz veren ülkelerinden birisi olmamıza rağmen kur şu anda 7.50, normalde bu faizle kurun 4'lere düşmesi lazımdı şu ortamda. Ancak TL açısından da birçok sorun olması, para politikasının etkisini bir yere kadar gösterebilmesine sebep oluyor. Ben o yüzden daha önce de yazdığımda 6.80'lerin dip olabileceğini söylemiştim ve nitekim TL'lerin tamamını o dönemde dövize geçtim. şimdilik izliyorum. Yarın MB'nin kararı ne olacak göreceğiz. Beklenilen 100 bp artış. Ancak gelir mi gelirse etkisi ne olur vs. kestirmek zor. Bakalım. Selamlar.

Direckartal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT ()

halo bizede bir antep baklavası gönder hayrına :))

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum