Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 14:23:28
EUR 34.9839 14:23:28
USD 32.2051 14:23:28
ALTIN ONS $2414.8350 14:23:28

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerinden çıkışlarda dün itibariyle önceki günlere göre azalma gerçekleşti. Tahvil faizlerindeki artış bu noktada altındaki satışları daha fazla etkilyemeyecek bir noktaya gelmiş olabilir. Çünkü altını her tutan sırf getiri için tutmuyor. Bazı yatırımcılar karşı taraf riskine karşı bazı yatırımcılar hedge bazı alıcılar ise (MB'ler gibi) rezerv olarak tutuyor. O yüzden altın fiyatlarındaki düşüşlerin aşağıda sınırlı olduğunu düşünüyorum. Bu tabi daha da düşmez anlamında değil fakat aşağıdaki marj yukarıya göre iyice daralmış vaziyette, nitekim o yüzden ben 1700'de alımları tamamladığımı belirtmiştim önceki notlarda.

Bugünkü FED toplantısı hayli önemli. Politika'da bir değişiklik olacak mı, YCC veya operations Twist hamlelerinden birisi gelecek mi, enflasyona dair beklentilerde FED'in duruşu ne, enflasyon beklentileri aşarsa FED hangi araçları kullanacak vs vs. gibi soruların cevaplarını yatırımcılar duymak isteyecektir. Ancak FED bu noktada piyasaları sarsmamak için oluşan balonu daha da büyütmeyi tercih ederse çok daha büyük bir kriz ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. Elbette kısa vade de değil ancak yıl sonuna doğru veya 2022 başlarında daha büyük bir kriz görmemiz hayli mümkün olacak, nitekim hedge fund raporlarında da okuduğum kadarıyla büyük yatırımcıların en büyük korkusu bu. O yüzden bugünkü toplantı önemli. Altın taşımanın hala doğru bir strateji olduğunu düşünüyorum kendi adıma. FED sonrası tekrar gerekli notları paylaşacağım. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (111)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Beratpaşam ()

Hocam ben buradayım ama satışım neden 432 şu an düzelir mi hocam

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sevgili dostum umarım şimdi mutlusunuzdur. 443'ün üzerine çıktık nihayetinde.. Artık psikolojiniz düzelmiştir umarım.. Selamlar..

batançocuk74 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alparslan_6155 ()

Sepet yapınızysra btc de yakın bir zamanda düzeltme düşüş bekliyormusunuz yeni zirve yakınmı

0BeğenmedimŞikayet

altininn ()

hocam altın onstaki death cross için ne düşünüyorsunuz? sizce uzun soluklu olmayacak o zaman öyle mi? selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

Kasım_ ()

Hocam iyi geceler gümüş hedefiniz nedir

0BeğenmedimŞikayet

Albatros79 ()

Tşk abi iyi geceler

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Hocam o girişler satış ihtimalinden olabilirmi yoksa almak için alınmışmi:))

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Altın'dan ufak bir çıkış var gümüş ve platinde ise tam tersine giriş var.. Selamlar.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

hocam selamlar değerli metal eftlerinde göze çarpan bir durum var mı? selamlar saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Maalesef yok, selamlar.

KAPAKÇI_GELDİİİİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam mith ile ilgili bir yorum unuz veya çalış maniz var mi

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

İnşallah edinmiştir :) Çünkü ben alımları 1700'de bitirdim biliyosunuz :) O yüzden 1700 üzerinde tutunmasını istiyorum ama bakalım getirilerin seyri ne olacak, DXY nasıl seyredecek, altın ETF'lerine girişler görecek miyiz ilerleyen günlerde biraz daha netleşir. Selamlar.

Albatros79 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Albatros79 ()

Abi 3 gündür ons altın 1720 altına bırakmıyor kendini burayı sağlam bi destek edindi denebilir mi?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Tekrar bir çalışma yapmadım. Ancak tekrar 6.80'leri deneyebilir. Malum şu anda Sudan ve Malawi'den bile çok faiz veriyoruz. O yüzden bir miktar geri çekilme olabilir ancak artık diplerin sınırlı olduğu kanaatindeyim. Tabii maliye politikası tarafından ciddi bir hamle gelmezse. Para politikası olması gerektiği gibi hamlelerini yaptı. şimdi top maliye politikasıyla kuru düşürecek adımlar atmakta. Bakalım zaman ne gösterecek.. Selamlar.

Direckartal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben yıl içerisinde yeni rekorlar bekliyorum. YTD. Selamlar.

Efem09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Çoğunlukla bankalar aracılığıyla alıyorum. Özel bir stratejim yok yani :) Arada opsiyon işlemleri yapıyorum onu da uluslararası brokerlar aracılığıyla yapıyorum :) Genelde bu şekilde. Selamlar.

nekk2088 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Hocam orta vade gümüş ons kaça kadar yükselir, dolar düşüşü bizi terste bıraktı

0BeğenmedimŞikayet

nekk2088 ()

Altını nereden alıyorsunuz acaba :)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Hocam hayır günler, faiz artışı ile birlikte dolar da yeni bir dip beklentiniz nedir ? Saygılar hocam

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Açıkçası paritede yıl içerisinde 1.26-27'lere doğru bir yükseliş beklentim var. Bunu parite sayfasında da dile getirmiştim. Ancak öncesinde 1.19'lara doğru bir geri çekilme görürsek alım fırsatı olduğunu da yazmıştım. Nitekim ilk etapta bu geri çekilmeyi gördük. Fakat ben hala euro longlamaya cesaret edemiyorum. Sebep derseniz de yükselen ABD getirilerinin doları daha favori kılması. Ayrıca dolar shortların çok yüksek olması da diğer bir etken. O yüzden bu 1.19'luk seviyeyi 1.17'lere çekmekte fayda var zannedersem. 1.17x'ler görülürse euroya geçmeyi daha uygun görüyorum fakat şimdilik biraz daha izleme taraftarıyım. Selamlar.

ibrahimsezer için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ibrahimsezer ()

Hocam eur/usd paritesindeki bu yukselis tepki yükselişi olarak mi kalır tekrar 1.190 lara geri gelir mi parite hakkındaki yorumunuz nedir zahmet olmazsa yorumlarmisiniz

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Aynen öyle güzel hocam :( bakalım 1750 üstü gelecek mi inşallah

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet önemli bir direnç. O yüzden üzerinde tutunabilirse olumlu olur dedim. Ancak tutunamazsa bu 1700-1750 bandında gidip gelmeye devam ederiz.. Bakalım.. Hafta kapanışı nasıl olacak.. Selamlar.

Ferdi_57 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum. Eğer kısa vade de trade ediyorsanız elbette daha çok teknik seviyelere bakmakta, getirileri ve DXY'yi takip etmekte fayda var. Ancak orta vadeli bir yatırım düşünüyorsanız ve ben beklerim arkama da bakmam diyorsanız bence alım seviyelerindeyiz. Ben risklerin katlanarak büyüdüğünü düşündüğüm için altından çıkmayı bir an bile düşünmüyorum henüz. Tabi herkesin kendi takdiri.

Darphane_burda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Betdolar ()

Çok teşekkür ederim bilgi için saygılar..

0BeğenmedimŞikayet

Betdolar ()

55.52 ama ben 58.16 dan aldım maliyet yüksek

Ferdi_57 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ferdi_57 ()

50 sağlam direnç sanırım abi.

0BeğenmedimŞikayet

Darphane_burda ()

hocam şimdi, ycc yok. 1750 yide pek geçicek gibi değil. şayet geçmezse 1700 e doğru düşerse tekrar. yükseliş haziran toplantısına kadar beklermi ertelnmiş olurmu.

1BeğenmedimŞikayet

Ferdi_57 ()

Yükseliyor:) kaç şu anda satış baktın mı?

Betdolar için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüşü TL olarak takip etmiyorum. ONS olarak 26.20-26.30 üzerinde tutunması 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine yerleşmesi anlamında olumlu olur. Ancak hafta kapanışını da görmek gerek. Ben şimdilik 25.50'den aldığım parçayı tutuyorum. Orta vadede ise olumluyum. Ancak kısa vadede getirilerdeki bir zıplama vs tabii ki sert satışı beraberinde getirebilir ki alım fırsatı olur. YTD. Selamlar.

Onnbaşı için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum