Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 23:46:27
EUR 34.8238 23:46:27
USD 32.3379 23:46:27
ALTIN ONS $2301.8900 23:46:27

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerinden çıkışlarda dün itibariyle önceki günlere göre azalma gerçekleşti. Tahvil faizlerindeki artış bu noktada altındaki satışları daha fazla etkilyemeyecek bir noktaya gelmiş olabilir. Çünkü altını her tutan sırf getiri için tutmuyor. Bazı yatırımcılar karşı taraf riskine karşı bazı yatırımcılar hedge bazı alıcılar ise (MB'ler gibi) rezerv olarak tutuyor. O yüzden altın fiyatlarındaki düşüşlerin aşağıda sınırlı olduğunu düşünüyorum. Bu tabi daha da düşmez anlamında değil fakat aşağıdaki marj yukarıya göre iyice daralmış vaziyette, nitekim o yüzden ben 1700'de alımları tamamladığımı belirtmiştim önceki notlarda.

Bugünkü FED toplantısı hayli önemli. Politika'da bir değişiklik olacak mı, YCC veya operations Twist hamlelerinden birisi gelecek mi, enflasyona dair beklentilerde FED'in duruşu ne, enflasyon beklentileri aşarsa FED hangi araçları kullanacak vs vs. gibi soruların cevaplarını yatırımcılar duymak isteyecektir. Ancak FED bu noktada piyasaları sarsmamak için oluşan balonu daha da büyütmeyi tercih ederse çok daha büyük bir kriz ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. Elbette kısa vade de değil ancak yıl sonuna doğru veya 2022 başlarında daha büyük bir kriz görmemiz hayli mümkün olacak, nitekim hedge fund raporlarında da okuduğum kadarıyla büyük yatırımcıların en büyük korkusu bu. O yüzden bugünkü toplantı önemli. Altın taşımanın hala doğru bir strateji olduğunu düşünüyorum kendi adıma. FED sonrası tekrar gerekli notları paylaşacağım. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (111)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Bursa_Kartalı_ ()

Sevgili hocam Gr altında full bekliyoruz 460 ile buradan Bir miktar satıp alttan almak için düşünceleriniz nelerdir. Dolar ve Gr altın için düşünceleriniz nelerdir

esperto için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

murat08 ()

Hangi enstrüman'da aleyhimize hocam ?
Ons geri çekilme yapar mı acaba?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Doların seyrinin maalesef aleyhimize gelişeceğini düşünüyorum. Önümüzdeki haftalarda yeni zirveleri üst üste görebileceğimiz bir döneme girebiliriz. Ben o yüzden düşüşlerin alım fırsatı oluşturacağı kanaatindeyim. YTD. Selamlar.

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

heros ()

tamam yazdim
")

omubu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

omubu ()

Yınede aklının bir köşesinde bulunsun. ytd

heros için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

bu kurlami?

omubu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

omubu ()

Şöyle bir 176x yapıp dönmesi lazım. ytd

heros için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

bu onslardaki dusus neye isaret sence
azizim

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Hocam dolar için ongorunuzu alabilirmiyim

0BeğenmedimŞikayet

SEASON ()

Merhaba sizce buralardan tekrar dolara girilirmi?

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence güvende. Türkiye'nin bankacılık sistemi güçlü. Selamlar.

esperto için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

esperto ()

@shaokahn merhabalar. Sizin bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Sizce vatandaşın bankada nakit, döviz veya emtia olarak tuttuğu paralar güvende mi? Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

hasret79 ()

Tabiki kardeş hızlı çıkışın hızlı inişi olur. Asıl yarın borsanın nasıl tepki vereceği olacaktır

Traderxxl için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Traderxxl ()

Ancak dışarda TL satışı olmazsa ytd

Traderxxl için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Traderxxl ()

Bayağı çekilebilir ytd

hasret79 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Çok teşekkür ederim hocam , sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın tavsiyeleriniz önemli bizim için

0BeğenmedimŞikayet

hasret79 ()

Hocam müdahaleye gerek kalmaz yurtiçi satıcılar yeterli gelir

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Şu anda yapabilecek pek bir şey yok gibi. Sabah olsun bankalar açılsın bakalım bir karar alacak mi BDDK, MB veya hazine.. Bu kur artışına bir müdahale gelir diye umuyorum ama bilemiyoruz şu anda tabi.. Selamlar.

Direckartal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Hocam suan TL yi ne yapmalı kademeli ayirmistim, pazartesi dolar almayi düşünüyordum

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet onsta da olabilir... Ki ben bekliyorum bir ralli.. O yüzden altındayım zaten.. Ama zaman sıkıntım da yok o yüzden bakalım nasıl göreceğiz önümüzdeki ayları, izleyelim :))

Direckartal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Hocam ons ta bir gece de böyle bir yükseliş mümkün mü : ) dolarla ilgili sorularım olmuştu hatırlarsanız dolar dolar dedik doları yükselttik gönlümüz onstan yana

0BeğenmedimŞikayet

Darphane_burda ()

Eyvallah hocam saolun

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet kastettiğim sabah ki resmi açılış. Çünkü şu anda düşük likiditeli piyasadayız. Sabah bi bankalar açılsın, makas azalsın, görelim bakalım. Alım yapılacaksa bile o zaman yapılsa daha isabet olur diye düşünüyorum ancak tabi herkesin kendi takdiri. Selamlar.

ibrahimsezer için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yarın paylaşayım ofise geçince, selamlar.

Darphane_burda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ibrahimsezer ()

Daha azalacak derken makastan bahsediyorsunuz demi hocam birde böyle zamanlarda gece islem yapmak mi yoksa sabah piyasayı beklemek mi mantıklı çünkü bir kaç kerede böyle gece yukselislerinde sabah herkes satiyor da

1BeğenmedimŞikayet

Beratpaşam ()

Sen çok iyi bir hocasın seni canı gönülden tebrik ediyorum

0BeğenmedimŞikayet

Beratpaşam ()

Ya millet nasıl satıyor ne yapacam tüh 443 gördüm marj düzelir diye satmadım :(

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Daha piyasa açılmadı. Spread yüksek. Bir de aşırı volatilite tabii.. Gün içerisinde daha azalacağını düşünüyorum..

Beratpaşam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Darphane_burda ()

Herkese günaydın hayırlı haftalar. Hocam selamlar nasılsınız. Ons altın etflerde bir hareketlilik varmıdır. Bir değişiklik gördünüzmü saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

Arda22 ()

Çocuk üyeliği iptal ettirdi.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum