Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0797 00:59:58
EUR 34.8435 00:59:58
USD 32.2425 00:59:58
ALTIN ONS $2360.4100 00:59:58

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'leri Cuma günkü işlemlerde 284.8K ons satış gördü. Böylece borsa yatırım fonlarında biriken toplam Altın büyüklüğü 104.2 mio ons'a düştü. Cuma günkü fiyata göre satışın yaklaşık tutarı $493.9 mio oldu. Haftalık bazda ise altın ETF'lerinden 1.37 milyon ons satış gerçekleşti. Bu çıkışların ana sebebi getirilerin yükselmesi. Getiriler bu bölgelerde tutunduğu müddetçe altına ciddi bir alım gelmeyecektir. Ancak orta- uzun vade de ekonomiler açıldıkça enflasyonun yükselmeye başladığı bir dönem ile karşı karşıya kalacağız. Yüksek enflasyon bir süre sonra altına olan para girişlerini ciddi ölçüde arttıracaktır. Ayrıca 1.9 trilyonluk teşvik paket, 3 trilyonluk altyapı paketi, 2020 Mart ayında onaylanan 2.2 trilyonluk CARES act paketi ve 2020 Aralık ayında onaylanan 908 milyar dolar lık paket ekonomiler açıldıkça ve aşılama hızlandıkça ekonomide ısınmaya yol açacak. Bunun yanında Amerikan devletinin rekor açık vermesi ve borçlanması orta- uzun vade de tahvillere olan talebi de azaltacak bir sebep. Elbette FED alacaktır ancak yine de dolar nezdinde bir korku yaşanması hayli muhtemel. O yüzden portföylerde değerli metallerin bu tip öngörülemez Sistemik risklere karşı mutlaka bulundurulması gerekildiği kanaatindeyim. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (140)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Kayraalp ()

İyi akşamlar dilerim selamlar. Avax bugün güzel bir hareket yaptı sayılır, son dönem performanslarına göre. Yükseliş kanalının sinyalleri diyebilir miyiz? Siz avaxı düştükçe aldığınız ve hala umudunuz olduğu için soruyorum. Teşekkür ederim, iyi akşamlar.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

hamdolsun kardeşim.40 gündür yoktum. çocu klarla biraz vakit geçiriyorum. ufak tefek işleri telefondan hallediyoum.

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT ()

Ne yapıyorsun abilerin kralı

omer_hattap_292929 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

ve aleyküm selam. muhterem kardeşim.

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT ()

Selamun aleyküm ve rahmetullah

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

teşekkür ederim hocam. şayet ofise geçtiğinizde bakıp bilgilendirirseniz memnun olurum.

0BeğenmedimŞikayet

Aresn ()

Çok tşk ederim hocam ama altın biraz umutlandırıyor dolar güçleniyor 2 aya kadar 460-470 görecegiz gibi tahminim yinede siz bizden daha bilirsiniz

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet hatırlattığınız iyi oldu. Ben unutmuştum. Öyle bir pozisyonlanma vardı 4-5 ay öncesinde. Fakat son dönemde açıkçası hiç bakmadım. Opsiyon zincirini tekrar kontrol etmek gerek. Eğer ofise geçebilirsem bakıp tekrar paylaşmaya çalışırım. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

hocam iyi akşamlar, hatırlarsanız 4 ay önce . mart ayından itibaren ons bazlı 3000 usd civarında call pozisyonlarından bahsetmiştiniz. mart ayında başlıyordu. bu pozisyonlarda bir değişiklik var mıdır?

1BeğenmedimŞikayet

fizyoterapist_35 ()

Evet hocam maalesef terse yakalandım ama tüm hata benim çünkü buralara gelebileceğini en az 50 kez söylediniz ... Allah sizden razı olsun ... Sevgi ve saygılarımla @shaokahn

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

14 Mart'ta birçok tanınmış kriz hakkı sona eriyor. O yüzden çıkarmaları lazım. Kırparak veya olduğu haliyle. Ancak sizin "6 aylık" süreciniz biraz erken başlamış. Ben notlarımda düşüş hareketini dile getirmiştim 1700-1750 aralığını görebileceğimize dair. Şimdi alım zamanı diye düşünüyorum önümüzdeki 4-5 aylık süreç için. Ancak sizin durumunuzu bilemem o yüzden alıp satmak size kalmış. Terste olmak maalesef kötü bir duygu, kolaylıklar dilerim.

fizyoterapist_35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

fizyoterapist_35 ()

Sayın hocam 6 aydır zaman tanıdım ... Ve bu teşvik paketi sanırım kısa vadede çıkmayacak ters köşe yapacak gibi ... Açıkçası böyle bir rezillik görmedim altın adına ... Teşekkürler hocam @shaokahn

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Getirileri ve DXY'yi takip ediyorum şimdilik. Oradan bir dönüş sinyali gelmeden ons un yukarı gitmesi zor. Teşvik paketi ile ilgili gelişmeler önümüzdeki 1-2 hafta gündemi meşgul edecektir. Muhtelemen o haberler bir hareketlilik getirir. Fakat altın kısa vadeli yatırım yapılacak bir enstrüman değil bence. En az 3-4 ay lık bir zaman tanımalısınız. Selamlar.

fizyoterapist_35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet gümüş onsa göre daha güçlü tutunuyor. Fakat ben bir süre altına ağırlık vermeye devam edeceğim. Ama eğer gümüşe parite yapmak isterseniz o da makul neticede yukarı hareket geldiğinde beraber gidecekler. Sizin risk algınıza kalmış. Selamlar.

Aresn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_platin ()

Emegıne sağlık abım tesekurler

0BeğenmedimŞikayet

fizyoterapist_35 ()

Değerli hocam nasılsınız? ONS için kısa vadede ümidiniz var mı. ? @shaokahn saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Aresn ()

Hocam bu ons bizi sinir eti gümüş 25 gelirse onstan gümüşe geçsek olurmu biraz bize akıl versen:))

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüş'te yeni alımlara 25.50 seviyesinden başlayıp aşağıya doğru kademeli alım yapacağım. Platin ile ilgili biraz daha gevşeyeceğini düşünüyorum. Nitekim hem getiriler hem de DXY yükseliyor. 1120'den itibaren 1035'e kadar alım planlıyorum orada da ama bakalım görecek miyiz o seviyeleri. İzlemek lazım. Selamlar.

Gümüş_platin için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_platin ()

Hayırlı günler nasılsın abı? Paltın alınırmı buralardan abım veya gümüş daha dorusu tercıhın ne olur :)) tesekurler

1BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Güzel bir bilgi. Teşekkürler hocam.

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu arada küçük bir not. Hedge Fund'lar gümüş, platin ve paladyum pozisyonlarında geçtiğimiz hafta sırasıyla - %3, - %9 ve - %27 oranında pozisyonlarını azaltırken, altında ise %2 oranında long pozları arttırdılar. Her ne kadar gidişata dair önemli bir değişikliğe işaret etmese de fonların yavaş yavaş altın longlamaya başlaması dibin yakın olabileceğine dair bir işaret veriyor olabilir. Takip etmek lazım.

0BeğenmedimŞikayet

Sencer_ ()

Yinede mantıklı düşünceleriniz için çok tesk ederim.. haberleşelim hocam alışlarda

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sencer_ ()

Olduğu kadar hocam Gecen 399 dan aldığımı perşembe miydi 415 den verdim .. güvenemedim yükselişe bereket versin dedim iyki demişim.. şimdi dolar düşmedi ons düşünce haliyle gram düştü 400 altını göreyim yine gircem hocam .. ha 396 hocam ha 399 kaçı görürsem belli olmaz pat diye geri çıkar kaçırırız treni

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

İnme ihtimali var hocam 396 ya kadar yolu var ancak daha aşağısı olur mu belli olmaz yinede full işlem yapmayın hocam ben 403 ten aldım bugün bir parca ikinci parçamı 398 den almayı düşünüyorum ancak daha aşağısıda gelebilir unutmayin

Sencer_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sencer_ ()

400 altına insin full giriyorum..

1BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hedefe sadık olmak önemli hocam :) 398 den bir parça ekliycem hocam eğer dediğiniz gibi 378/482 gelirse burdan da son bir parca alımı yapabilirim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz:)

1BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

İyki varsiniz hocam , çok teşekkür ederim,

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

İlk sorunuzla ilgili benim gramda dip seviyesi olarak gördüğüm bölge 378-382 aralığı. Buranın aşağısında kalıcı bir gram fiyatı göreceğimizi pek sanmıyorum. Kendi adıma gramdaki alımları bu bölgede bitireceğim. ONS ile ilgili olarak yıl içerisinde özellikle 3. çeyreğin ortasından itibaren bir yükseliş hareketinin başlayabileceğini düşünüyorum. Yıl içerisinde belli bir dönemde yeni zirveleri göreceğimiz kanaatindeyim. Ancak kısa vade de teşvik paketi ve getirilerin seyri önemli. YTD. Selamlar.

Direckartal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Direckartal ()

Sayın Hocam, size iki sorum olucak? Tl ile Gram alımı bu fiyatlardan oneririr misiniz? İkinci sorumda altın onsta bu sene ki hedefinizi bizimle paylaşabilir misiniz ? Çok teşekkürler saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Tebrik ediyorum sizi canı gönülden.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum