Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0774 20:12:18
EUR 34.7667 20:12:18
USD 32.3633 20:12:18
ALTIN ONS $2360.4100 20:12:18

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'leri Cuma günkü işlemlerde 284.8K ons satış gördü. Böylece borsa yatırım fonlarında biriken toplam Altın büyüklüğü 104.2 mio ons'a düştü. Cuma günkü fiyata göre satışın yaklaşık tutarı $493.9 mio oldu. Haftalık bazda ise altın ETF'lerinden 1.37 milyon ons satış gerçekleşti. Bu çıkışların ana sebebi getirilerin yükselmesi. Getiriler bu bölgelerde tutunduğu müddetçe altına ciddi bir alım gelmeyecektir. Ancak orta- uzun vade de ekonomiler açıldıkça enflasyonun yükselmeye başladığı bir dönem ile karşı karşıya kalacağız. Yüksek enflasyon bir süre sonra altına olan para girişlerini ciddi ölçüde arttıracaktır. Ayrıca 1.9 trilyonluk teşvik paket, 3 trilyonluk altyapı paketi, 2020 Mart ayında onaylanan 2.2 trilyonluk CARES act paketi ve 2020 Aralık ayında onaylanan 908 milyar dolar lık paket ekonomiler açıldıkça ve aşılama hızlandıkça ekonomide ısınmaya yol açacak. Bunun yanında Amerikan devletinin rekor açık vermesi ve borçlanması orta- uzun vade de tahvillere olan talebi de azaltacak bir sebep. Elbette FED alacaktır ancak yine de dolar nezdinde bir korku yaşanması hayli muhtemel. O yüzden portföylerde değerli metallerin bu tip öngörülemez Sistemik risklere karşı mutlaka bulundurulması gerekildiği kanaatindeyim. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (140)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

sizin bu gumusteki alim noktaniz hala gecerlimi

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Platin ile ilgili elinde hiç olmayanlar hafif hafif eklemeye başlayabilir. Benim elimde aşağıdan olduğu için bu noktalardan alım yapmak istemiyorum. O yüzden 1120'den itibaren alımlara başlama niyetindeyim eğer o fiyatları görürsek. Ancak görmezsek de zaten elimde olduğu için problem değil. ETF'lere bakamadım bugün için. En son 2 gün önce bakmıştım son durum ne bilmiyorum. Kolay gelsin.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT ()

teşekkürler hocam :)

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Sayın @shaokahn hocam platin ile ilgili ne durumdayız Eft paylaşmanız mümkün müdür, birde bu konuda biraz bilgi rica ediyorum ; ))

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Borç değil ama psikolojim bozuk 10 senelik emek o :(

Kullanıcı_adı_kalmamış için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kullanıcı_adı_kalmamış ()

borç parayla girmediysen neden satasın yat üstüne karı görünce satarsın YTD...

batançocuk74 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Hocam Altın az sonra abd ile sanırım 1570 yolculuk yapacak battık 442 den aldığım altınları satayım mı delirmek üzereyim :(

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben dip seviyesinden bahsettiğimde illa o fiyat gelsin veya gelecek diye söylemiyorum. Beni takip ediyorsanız biliyorsunuzdur ki kademeli alım- satım yapıyorum. O dip noktalar alımları bitireceğim noktalar oluyor. Yani atıyorum toplam alımı 5'e böldüysem zaten 4 kademe altında ouyorum o dip seviyesi gelmeden. Eğer fiyat oraya gelmeden yukarı dönerse zaten elimde altın olmuş oluyor yok o seviye görülürse de son alımı yapıp kenara çekiliyorum. Sonra dip dediniz ama o seviye gelmedi alamadık olmasın diye belirtmek istedim :) Selamlar.

ismail_sari için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ONS büyüklüğü olarak gümüşün fazla olması toplam miktarın fazla olduğu anlamına gelmiyor. Altın'ın fiyatı 1700 gümüşün 26.60. Yani şu haliyle altın ETF'lerinde park halindeki toplam miktar gümüşün neredeyse 7 katı. Selamlar.

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alparslan_6155 ()

maşallah hocam

0BeğenmedimŞikayet

EMTİA EFTLERİ (ONS) :
ALTIN 104,179,156
GÜMÜŞ : 964,379,637
PLATİN : 3,874,943
PALADYUM : 514,386

https://altin.in/bildirim 01.03.2021 EFTLERİN TOPLAMLARI

0BeğenmedimŞikayet

Traderxxl ()

Onun öyle olması sürpriz olur ytd

0BeğenmedimŞikayet

ismail_sari ()

Şu an Ons 1700 lere yaklaştı ama dolar yükseliyor bu defa da. Gram bazında bahsettiğiniz 378-382 dip aralığını sabredip beklememiz gerekecek sanırım :)

1BeğenmedimŞikayet

Kayraalp ()

Çok sağolun. Uzun uzun yazdığınız için de ayrıyeten teşekkür ederim. Dört kez yazdım, dört kez es geçmediniz. Sizin bilgileriniz ve olası yorumlarınız güven verici.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim paylaşmam pek doğru olmayabilir. Çünkü ben riski yönetmek için farklı şekillerde işlem yapıyoruım. Örneğin spotta sert düşüşlerde alırken aynı zamanda futureslar aracılığıyla trade edip portföyü büyütmeye çalışıyorum. AVAX ile ilgili özel bir strateji de yapmadım. Zaten burada yazdım ara ara ne yaptığımı. 2-3 hafta önce aldığımı söyledim ilk olarak zannedersem 35'lerdendi. Sonra onu al satlarla 29'lara kadar çekebildim. Dünkü rallide de 22'lerden 31'ler görülünce ve o seviyede patinaj çektiği için sattığımı söyledim. Sonra 26.50'den tekrar emir girdiğimi yazdım yine aynı gün orayı gördü. Bugün de sabah yine 29'lardan %40 civarında kırptım. Eğer tekrar 27 civarına düşerse eklerim diye düşündüm. Böylece hem kar realize etmiş hem de maliyetimi düşürmüş oluyorum. Diğer türlü tek bir noktadan alım yapıp tek bir noktayı hedeflediğinizde orası gelmeyebiliyor veya haftalarca bekleyebiliyorsunuz. Ancak bu stratejinin de kendi riskleri var elbette neticede futureslar kaldıraçlı işlemler ve riski yönetebilmeniz lazım. O yüzden size önerebileceğim kademeli olarak al sat yaparak kriptolardaki bu yüksek volatiliteyi lehinize çevirmeniz. Selamlar.

Kayraalp için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kayraalp ()

Sizden alım satım yerlerini istesem böyle yükseliş ve düşüş zamanlarında çok mu şey istemiş olurum. Avaxda fena terste kaldığım için, sanki 70 liraya düşecek korkusu barındırıyorum. Siz de bu yollardan ve seviyelerde geçmişsinizdir illaki, halden anlarsınız diye düşünüyorum.

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüş ETF'leri altından fazla değil. Gümüşü ayakta tutan da ETF'ler değil :) Sanayi sektöründen gelen talep son dönemde "supercycle commodity" denilen süreci başlatmak üzere. O yüzden gümüş fiyatlarının artacağını düşünen sanayi sektörü daha sonra bu fiyattan gümüşü alamam diye gümüşü daha çok tutuyor o yüzden gümüşte kayda değer bir düşüş görmedik. Ancak yine de ben biraz temkinliyim. Dün 50 günlük ortalamayı aşağıya kırmasına rağmen kapanışı üzerinde yaptı bu olumlu bir gelişme ama yine de düşüş ihtimali göz ardı edilmemeli özellikle yükselen DXY ve getiriler sebebiyle. Selamlar.

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hocam bu gümüş EFT leri altından kaç kat fazla altına kayma olmazmı sizce saygılarımla

0BeğenmedimŞikayet

Gudul ()

Teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben yükselişlerde hafif hafif kırpıyorum aşağıya düştükçe yine ekliyorum. 30-31 aralığı önemli. 2 defadır aşamadı. Eğer aşarsa momentum güçlenir üstüne atamazsa yine böyle gider gelir.

Gudul için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben yine biraz kırptım 29'dan bilginiz olsun. Aşağıya düştüğünde yine kırptığım miktarla alım yapacağım. Böyle böyle trade etmek lazım bu volatiliteyi. Yoksa fırsatlar kaçabiliyor.

Kayraalp için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Açıklanacak bir şey değil ki :) DXY dolar endeksi, getiriler de bono ve tahvil getirileri. Bu piyasalarda işleme açık. Buradaki hareketler diğer enstrümanların aynası şeklinde olduğundan takip edilmeli.

0BeğenmedimŞikayet

Gudul ()

Üstad son aldığınız avax da hedef nedir
Nerelerde satmaya başlanmalı

0BeğenmedimŞikayet

Kayraalp ()

Değerli hocam, ben de sizinle beraber kademeli olarak ekleme yaptım. Umarım gidişatımız olumlu olur

0BeğenmedimŞikayet

ismail_sari ()

@shaokahn hocam selam. Getiriler ve DXY ile ilgili durumlar ne zaman açıklanır?

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam tekrar 240 gelirmi

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam bende kademeli alima geçtim. Gerçekten kademeli alim can mis

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Neden sirkeleme yapsınlar ? 22'lerden 31'e gitti 2 günde. Yetmez mi ? Çok güzel trade fırsatı da verdi yüksek volatilite sayesinde, değerlendirmek lazım.

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Arkethon seni arıyor baba :)))

omer_hattap_292929 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam avax hacımda baya bir alim var neden hala bir hareket yok paride 350 den 1.2 m cıktı sirkeleme mi yapıyolar acaba

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum