Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0774 18:47:29
EUR 34.7667 18:47:29
USD 32.3633 18:47:29
ALTIN ONS $2360.4100 18:47:29

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'leri Cuma günkü işlemlerde 284.8K ons satış gördü. Böylece borsa yatırım fonlarında biriken toplam Altın büyüklüğü 104.2 mio ons'a düştü. Cuma günkü fiyata göre satışın yaklaşık tutarı $493.9 mio oldu. Haftalık bazda ise altın ETF'lerinden 1.37 milyon ons satış gerçekleşti. Bu çıkışların ana sebebi getirilerin yükselmesi. Getiriler bu bölgelerde tutunduğu müddetçe altına ciddi bir alım gelmeyecektir. Ancak orta- uzun vade de ekonomiler açıldıkça enflasyonun yükselmeye başladığı bir dönem ile karşı karşıya kalacağız. Yüksek enflasyon bir süre sonra altına olan para girişlerini ciddi ölçüde arttıracaktır. Ayrıca 1.9 trilyonluk teşvik paket, 3 trilyonluk altyapı paketi, 2020 Mart ayında onaylanan 2.2 trilyonluk CARES act paketi ve 2020 Aralık ayında onaylanan 908 milyar dolar lık paket ekonomiler açıldıkça ve aşılama hızlandıkça ekonomide ısınmaya yol açacak. Bunun yanında Amerikan devletinin rekor açık vermesi ve borçlanması orta- uzun vade de tahvillere olan talebi de azaltacak bir sebep. Elbette FED alacaktır ancak yine de dolar nezdinde bir korku yaşanması hayli muhtemel. O yüzden portföylerde değerli metallerin bu tip öngörülemez Sistemik risklere karşı mutlaka bulundurulması gerekildiği kanaatindeyim. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (140)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Kerembulut ()

Kanalın alt bandına değdiği için burdan düzeltme yapması gerekir en az 1850 seviyelerine kadar da yükselebilir hatta üstü mümkün zaten kanal kısmen simetrik olduğu için tam bir ABC formasyonu oluşturur gibi.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Doğrudur. Daha aşağıları bekleyenlerde var. Fakat ben yaklaşık 4 aydır 1700-1750 aralığında dip beklediğimi ve alımlarımı tamamlayacağımı söyledim. O stratejiye bağlı kalacağım. Velev ki aşağıya kırıldı mümkün fakat böyle bir ortamda o fiyatların kalıcı olacağını düşünmüyorum. Nitekim ekonomiler açılıyor, paranın dolaşım hızı artıyor, teşvik paketi yolda, getiri eğrisi kontrolü aynı şeklide konuşuluyor dolayısıyla enflasyon beklentilerinin bu derece arttığı bir ortamda değerli metallerin de aşağıdaki marjını yukarıya nazaran çok daha az olacağı kanaatindeyim. Tabi yine de herkesin kendi takdiri. Selamlar.

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Teşekür ederim iyi aksamlar

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Hocam fikirlerinize genelde katılırım ama bu 1700 yüksek bence.

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Hocam selamlar 11 kapanışı 47,700le olursa negatif görüyormusunuz?

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1700 bekliyorum demedim. Dip seviyesi olarak 1700-1750 aralığının tutacağını düşündüğümü söyledim. Ve son alım emrimi 1700'e girdiğimi söyledim. Öncesinde 1880'lerden beri kademeli alıp satıyorum zaten. Düşüşle ilgili olarak getiriler ve DXY'nin durumu söyleyecek bize devam edip etmeyeceğini. Böyle bir piyasada her şeye hazırlıklı olmak lazım.

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Zaten bir düzeltme hareketinin içindeyiz. Ben aşağıda 42-43k'yı yukarıda 50k yı takip ediyorum.

KAPAKÇI_GELDİİİİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT ()

Tamam teşekkürler abimmm

omer_hattap_292929 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hermes44 ()

aynen abi enflasyon olayı tüm dünyada patlıyor yatırım altın zamanı derim

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

zaman sorunu olan arkadaşlara yazık oldu. bizim için sıkıntı yok. ama artık rallinin başlaması lazım diye düşünüyorum. şu anda en ucuz altın oldu. çarşıda altın kalmadı.

Hermes44 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Albatros79 ()

Ons altın diyecektim

farketmez07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hermes44 ()

vardı abi raamlarımızda ama 6.80-6.95 gelecek mi üzerine kafa yoruyorum 1708 görünen dip abartsın 1695 dedik bakalım kısmet Allah neyi çıkaracak karşımıza insaşşlah bundan sonrası şenlik abi tahviller göze battı avrupada abd de bu işe el atıyor. gerisi onsa kalıyor.

0BeğenmedimŞikayet

farketmez07 ()

Yok Altın yükselmez değeri çok azaldı 398:d

Albatros79 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Albatros79 ()

Abi altında sıçrama bekleyelim mi

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

hamdolsun kardeşim bizlerde iyiyiz. ons hepimizi ters köşe yaptı. şahsen bu kadar düşüş beklemiyorduk. yapacak birşey yok. ama düştüğünün iki katı kadar çıkacağını düşünüyorum. buda yaklaşık 2826 gibi bir rakama tekabül ediyor.

0BeğenmedimŞikayet

Hermes44 ()

abi şükür iyiyiz buralardayız sen nasılsın abi

0BeğenmedimŞikayet

Hermes44 ()

Allaha şükür abi nasıl olsun aynıyız hep buralardayız başka bir nick ile

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

vay kardeşim benim. hamdolsun sen nasılsın.

0BeğenmedimŞikayet

Dont_panic00 ()

hocam ada icin alım uygun mudur

0BeğenmedimŞikayet

Hermes44 ()

ömer abi nasıl agam karizma44 ben

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

1 külçe verdiğimiz zaman.1 torba cumhuriyet veriyor darphane. içinde 149 adet var. çeyreğin torbasında ise 610 adet var. şu anda cumhuriyet torbası çarşıda 600 dolar civaarında yapıyor. şu sıralar elinde olan cumhuriyetleri has altınla takas yap . çünkü işçilikler şu an yüksek. çarşıda yapabilirsin adet olarak. üzerine para alırsın.

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam bitcoin de bir düzeltme daha beklemek saglik li olur mu

0BeğenmedimŞikayet

Abi bende cumhuriyetler var kaç tane cumhuriyetten kütçe yapıyorlar

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam ben ful aldim hata ettim 215 te hacim fazla yuksek alimlar yuksek ona guveniyom 250 satar 200 alirim bu sefer senden ogrencez

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Hocam onsta 1707ye kadar düşüş oldu sizce düşüş devam edermi yoksa son nokta olabilirmi. siz 1700bekliyordunuz ya ondan soruyorum:)

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

hamdolsun şubatta çok iyi kazandık sarrafiye altın işinden. son bir malımız var darphanede. bakalım cuma veya pazartesi alırız. ons çok yükselmezse onuda iyi fiyattan satarız . İNŞAALLAH.

PROFESÖR_ÇEVRİM_MAHMUT için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İyi yapmışsın güzel abim ebubekire çikolata al benden :))

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

AVAX'ı tekrar ekledim 26.50'den. 21'e kadar kademeler var düşüş devam edecek olursa, onu da belirteyim. Tek seferde alım yapmıyorum hiç bir zaman.

1BeğenmedimŞikayet

Kayraalp ()

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Cevap verdiğiniz için de sağolun, iyi akşamlar. Mutlaka uygulayacağım.

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

AVAX'ı bugün sattım. BTC sayfasında da paylaştım. Birkaç günde 22'den 31'lere kadar yükselmesi ve benim maliyetimin de 29'lu seviyelerde olması nedeniyle bu kararı aldım. Fakat 26.50'den itibaren tekrar kademeli alım girdim. Olurda fiyat o seviyelere geri çekilirse tekrar eklemiş olacağım. AVAX'ı genel anlamda beğeniyorum. Fakat hareketler çok sert olduğundan ve başka fırsatlar da olduğundan yer yer ekleyip çıkarıyorum. Bence potansiyeli var. Ben erken satmışta olabilirim fakat risk algım açısından elde ettiğim kar yeterli. Sert çıkışlarda hangi coin olursa olsun kar realizasyonuna gidiyorum. Eğer olurda böyle %30-40 çıkışlar olursa size de kademeli azaltmayı tavsiye ederim. Tekrar geri çekildiğinde alırsınız. Hemde kar realizasyonu yaptığınız için portföyünüz büyümüş olur. Selamlar.

Kayraalp için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum