Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0862 09:38:20
EUR 35.0820 09:38:20
USD 32.2750 09:38:20
ALTIN ONS $2385.4850 09:38:20

Konu: BTC Grafik 16.12.2020

Günaydın değerli dostlar..

Çalışan tüm dostlara kolay gelsin ve hayırlı günler dilerim..

BTC'nin konsolidasyon aşaması, fiyat seviyesinin tekrar 19.000$'ın üzerine çıkmasıyla daha yüksek bir işlem aralığında gerçekleşmeye şimdilik devam ediyor.. Aslında, btc 19.000$'ın Altın a her düştüğünde, sektör genelinde düşüş endişeleri yeniden su yüzüne çıktıysa da düşüşlerin satın alındığı da görünüyor.. BTC 19.000$'ın üzerindeki konumunu yeniden keşfetmesi olumlu bir gelişme nedeni olarak algılayabiliriz..

BTC dün 19.400$'ın üstüne yeniden çıktı ve dünkü en yüksek tepe seviyeleri ve bölgesi (19.550$-19567.84$)'in üstüne atamadi ve kapanışlar gerçekleştiremedi ama günlük kapanış olarak bugün 19.400$'in üzerinde kapanışlar gerçekleştirdi şimdilik pozitif ve şuan bu seviyenin üstünde kendine yer edinmeye ve tepe bölgelerini kırmaya ve üstesinden gelmeye çalışacak olduğudur.. Dünün en düşük seviyesi olarak 19.050$'a kadar aşağı yönlü bir düzeltme gerçekleştirmiş görünüyor.. BTC tepe bölgesini ve bu seviyenin üstünde net kapanışlar yaptığı sürece 19.800$-19918.01$ ve 20.000$ direncinin üstüne çıkması sözkonusu olacaktır.. BTC DOMİNANS'inin yükselmesi ister istemez altları etkileme ve ezme durumunun olduğu ve BTC'nin 19.250$ civarı seviyesinin üstünde kalması bile yeniden ve kısa vade de tepe bölgelerini kırmaya çalışacak gibi görünüyor.. BTC şimdilik 19.400$'in üstüne yerleşmeye ve şuan 50-100-200 SMA gibi tüm HO'larin üstünde hala pozitif görünümdedir..

BTC'nin saatlik görünümünde ise 19.280$ seviyesi ve desteğiyle de oluşan bir yükseliş trend çizgisinin oluşumu da mevcut.. BTC'nin 2 gün önce gördüğü en düşük seviye ise 18979.21$ seviyesinin altında kapanışlar yapmadığı sürece bile üstbölgeler hedef hedefidir.. En yüksek seviye ve dün görülen 19567.84$ seviyesinde olduğu, BTC'nin şimdilik konsolide bir görünümü mevcut.. En düşük 19.050$'dan en yüksek 19567.84$'a doğru aşağı yukarı dalgalanmanın % 0.382 FiB geri çekilme seviyesi ise (19247.81$) destek konumunda ve bu sabaha yakın test edilmiştir.. Aşağı yukarı yönlü dalgalanmanin % 0.5 FiB geri çekilme seviyesi ise (19308.92$) kısacası 50 SMA mavi çizgi desteğini de teşkil ediyor olduğudur..

Yukarı yönde, yükselişin devamı için mutlaka 19.500$'in üstünde net kapanışlar ve ardından tepe seviyelerinin üstünde en az günlük garanti olarak ise 2 günlük kapanışlar yapması gerekiyor ve şart.. Sonraki direnç seviyeleri ise 19.800$-19918.01$-20.000$'in üstüne çıkmaya çalışacak olduğu, BTC'nin aşağı yönlü salınıma ve düzeltmesine devam ettiği takdirde ise (19.000$-18979.21$) seviyesinin altında kapanışlar yaparsa düzeltmesi aşağı yönlü uzamasi şeklinde beklenebilir.. Ana destek şimdilik 19.000$ civarı ve turuncu çizgi de olan 100 SMA seviyesidir.. Aşağı yönlü en son test edilen düşük dip seviyelerinin altında ki destekler ise 18.900$-18.800$- kırmızı çizgi 200 SMA 18.700$ civarı seviyelerine doğru desteklere gitmesi muhtemeldir.. Saatlik MACD yükseliş bölgesinde konsolide bir görünümü mevcut.. RSI ise şu anda 50 seviyesinin üstünde ve şimdilik pozitif durumdadır..

Yorumlar (65)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

fırat33 ()

babacan bu rcvn de durum nedir pasif kalıyor satmalımı ne yapmalı

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sinan_472 ()

Hocam xlm hakkında ne düşünüyorsunuz

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Bereketli olsun kardeşim bir nebze yardımımız dokunduysa ne mutlu bize tam 3 yıl aradan sonra BTC tüm zamanların ATH'sini geçti, gün kapanışı bize daha detaylı bilgiler sunacaktır diyelim, sabah ola hayrola..

ekal78 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ekal78 ()

@CoDeX© Hocam tavsiyeleriniz ile güzel karlar elde ettim teşekkürler , satışları yaptım nakitte yataya geçmesini bekliyorum.

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@Feridedavut altyorumda ve genelde de müsait olduğum her an hergün sabahın ilk ışıklarında işe başlamadan önce grafik ve yorum atıyorum artık bu saatten sonra al veya alma diyemem ne kadar uzun uzun önemli ve ince detayları belirtsem de almak isteyen artık bu riski alır benden bu kadar şimdilik dostum yapacak birşey yok..

Bol kazançlar herkese hayırlı akşamlar ve bereketli kazançlar..

0BeğenmedimŞikayet

3oda1salon ()

Bende evet

BROKER25 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BROKER25 ()

Namı diğer dadaş:) sen?

3oda1salon için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BROKER25 ()

Aynen abim

3oda1salon için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

3oda1salon ()

erzurumlumusun kardeşim

BROKER25 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BROKER25 ()

Tamam abim dadaş demen de ayrı güzellik :) bakayım abi tekrar teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@BROKER25 altyoruma bakmanı öneririm değerli Dadaş kardeşim, ve BTC stabil duruma geçmeden günlük ve haftalık destekleri aşağı yönlü kırmadan altlarda istisnai durumlar haricinde çok şaşalı yükselişler olmayabilir.. Tradingview Haftalık Grafikte BTC. D'ye gir orda ki haftalık MA- EMA gibi HO'larin ve önemli destek seviyelerinin üstünde olduğunu göreceksin..

1BeğenmedimŞikayet

Malatyl ()

abi sushi için bi bilgi verirmisin destek ve dirençlerle ilgili

0BeğenmedimŞikayet

Blue07 ()

Saol kardesim emegine saglik

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Dün bugün kapanışlar 50 günlük MA seviyesinin üstünde yapmış şimdilik pozitif görünüyor güç topladikca 20 MA'yi kırmayı deneyecektir..

Blue07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Blue07 ()

Tesk ederim kardesim dunki kapanisi bi nevi olumlu o zaman

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Aylık/haftalık/günlük hala nötr durumda günlük grafikte 0.5106$ seviyesi önemli bu seviyenin üstünde kalması 0.537$'a kadar gitmesi sözkonusu olacak ve bu seviyenin üstünde kapanışlar yaparsa 0.574$-0.6340$ en önemli günlükte ki dirençlere doğru gitmesi olacaktır.. Günlük 2 seviye çok önemli bu seviyeler üstünde pozitif durumuna geçmesi beklenebilir..

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

BTC grafik ve yorumum altyorumda bilginize dostlar..

1BeğenmedimŞikayet

Blue07 ()

Dostum ont sanki hazir hale gelmis gibi duruyo benmi yanlis goruyorum

0BeğenmedimŞikayet

Blue07 ()

Tesk ederim degerli kardesim eksik olma

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler kardeşim sana da hayırlı günler, bol kazançlar..

1BeğenmedimŞikayet

Blue07 ()

İyi gunler degerli kardesim bol kazanc

0BeğenmedimŞikayet

inci_deniz ()

hocam geri dönüşe başlayacağı o zirve sizce kaç civarı

0BeğenmedimŞikayet

olcay1987 ()

Anladım ustam

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Önemli değil İbrahim, XRP ile ilgili grafiklerime ve özellikle keşke yorumlarıma baksaydin az çok fikir verirdi.. XRP'nin yıllardır reklamını yaparlar ve 3 yıldır görülmeyen seviyelerini test etti geçmişte yüksek seviyeden alan çoğu kimse zararına sattı XRP için haberlerin pek etkisi 3 yılda hiç görmedim gördüğüm tek şey XRP için o gün ivmesini yapar ve sonra tekrar eski seviyelerini görür.. XRP boşa atılacak bir altkoin tabii ki değil BTC. D'nin düşmesiyle birlikte altlara önderlik yapan bir koin ve altsezonunun startını veren bir majör ve piyasa yapıcılar ne zaman izin verirse altsezon o zaman başlayacak şuan beklemekten başka çaremiz yok temel analizini çok başarılı buluyorum her türlü arastirman gözlemlemen ve yakından takip etmen çok güzel seni içtenlikle tebrik ederim çok başarılısın ama bu tek başına maalesef yetmiyor çünkü teknik grafik kısmını da yanına ilave etmen senin için çok daha faydalı olacak ve daha net ve sağlıklı karar vermen olacaktır diye düşünüyorum kardeşim..

Solo_Atak için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Solo_Atak ()

Saol hocam vaktini aldım kusura kalma full mala girmek gibi bir hata yaptım bir yandan usdt nin salması bir yandan girdigim altlarin çekilmesi gerilmeme sebep oldu ben de sizin gibi düşünüyordum ancak sizden duymak ayrı bir manevi tahammül verdi. Yürekten tesekkurederim. Kendime göre alabileceğim bir risk var o yoldan devam etmeye karar verdim

3BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

BTC'nin 17 Aralık 2017'de yani yarın tam tamına 3 senesi doluyor ve tarihi zirvesi BİTSTAMP'a göre 19.666$'di ve 3 sene önce görülen bu seviyelerin üstüne çıkmış bulunuyoruz ve o zamanlar BTC 19.666$'i gördüğü zamanlar BTC. DOMİNANS oranı ise % 71.33 ile zirve yapmış görünüyor ve o zamandan BTC DOMİNANS düşerek altlara ralli yaptığı görülüyor şayet 2017-2018 başlangıcı ve tekrar döngüsü devam ederse önümüzdeki ay BTC zirve yapıp altlara mini bir ralli yapması olabilir mi bunu öncelik zaman gösterecek desem de özellikle yeni yılla birlikte kurumsal şirketlerin BTC almaya devam edeceği görülüyor ve bu yüzden BTC DOMİNANS yükselmeye devam ederse altlarda kısır döngü ve kısa vadeli yükselişler görülebilir bunun içinde BTC. D'nin haftalık seviyelerini özellikle destek noktalarının altına kırılması ve kapanışlar yapmasini beklemek gerektiğini de ifade edeyim diğer türlü günlük yükselişler sözkonusu olabilir bize önemli olan haftalık desteklerin kırılması ve üstünde net kapanışlar yapılması şart yoksa altlar ezilmeye mahkumdur degerli kardeşim.. @Solo_Atak

olcay1987 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

olcay1987 ()

Usta bişey sorcam btc 20 bini aşınca altlar uçar kaçar deniliyo ama millet yine btc aktarırsa parayı domi artmaya devam edip altlar yine ezilmicekmi

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

BTC biryerde stabil kalana kadar ve altlardaki hareketlenmeler devam ederse BTC DOMİNANS'inin düşmesine sebep olacaktır bunun içinde beklemekten başka seçenek yok gibi maalesef..

evalee için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

İyi günler değerli kardeşim tsk ederim, XRP şimdilik en düşük 0.43722$ seviyesini test ettiği görünüyor.. Haftalık gorunumde ise 0.42500$'in altında kapanışlar düşüşün daha da uzamasi şeklinde olması beklenebilir.. Günlük grafikte ise EMA50 seviyesi kısacası şuan bu seviyeye tutunmaya çalışıyor 0.45400$ civarı bu seviyeyi en son 26 Kasım'da test etmişti.. Bu seviyenin altında kapanışlar yapması halinde 0.42100$-0.37900$ seviyelerini bile teste decek olmasıdır.. 4 saatlik grafikte ise en az 0.47600$ seviyesinin üstüne çıkması şart yoksa şuan ki durumlar nötr durumda biraz daha izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum en azından BTC yönünü belli edene kadar..

ekal78 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

evalee ()

altlarda biraz daha sürünecegiz gibi duruyor yani :/

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum