Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 04:43:09
EUR 34.9839 04:43:09
USD 32.2051 04:43:09
ALTIN ONS $2414.8350 04:43:09

Konu: 66vip- onslar-13.12.2020

⭐⭐66vip ()
Gram Altın

Grafık ıclerınde Altın ve gumus onslarla ılgılı bılgıler yazılı olarak mevcut.Ons olarak baktıgımızda cok ıyı durumda oldugumuz, dusus trendının sona erdıgı ve yukselıs trendıne gırdıgımız soylenemez.

Gumus- gr- tl de;
6,03 ema ortalamamız, Altına dusmesı durumunda dusus derınlesır.
6,21 kesısme noktası olma dolayısıyla en onemlı rakamımız.
Bu nokta pıvot noktamız ustunde kalıcı olması yenı bır hareketın baslangıcı demektır.
sırasıyla destek ve dırenclerı takıp edecez ancak
altta 6,03 ustte 6,21 en onemlı rakamlarımız.

Altın- gr- tl de
altında 464,75 200 gunluk ema ortalaması, altında kalmamız dususun derınlesmesı demektır.
destek ve dırencler hem ons bazında hemde tl bazında takıp edılmelı.
472,38 pıvot rakamımız, ustunde kalıslar yukselısı hızlandırır, ema altında kapanıslar dususu derınlestırır.

Ancak orta vade de bu ısın terse donecegını usd nın duraklaması belkı cekılmesı ama ONS ların yukselmesıyle asıl yukselıse gececegımızı dusunuyorum.Coktan baslaması gereken yukselıs trendının daha oncekı yorumlarda da belırttıgım gıbı yıls onu hareketlerınden ve bazı sebeplerden baskılandıgını, ancak bu baskıya cok dayanamayarak, kanal ust cızgısını kırarak yukselıs trendıne gırecegını dusunuyorum.

Orta ve uzun vade olumluyum ve yukselısın cok uzun zaman almıycanı dusunuyorum , ancak yıl sonuna kadar bır kac yorum oncesı de belırttıgım sebeplerden cok yukselemeyecegını gıt- gellerle oyalanacagını dusunuyorum.

SAYGILAR...

Yorumlar (206)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 6 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

66vip ()

@Polat3458 nasılsın kardesım hafta ıcı yazısamıyoruz

66vip için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Runner ()

Evet aynen ocak şubat yükselişler olacaktır. Bankacımın dediği martta yükseliş bekleniyor özellikle dolar ve gramda tabi bunlar tahmin ytd. Ben alımlarımı ona göre yaptım. Dediği gibi olursa martta zirvelerden satış yapıp tl de beklerim alım için. Ytd

1BeğenmedimŞikayet

66vip ()

usd nın hareketıne destek vermıs olur o sekılde, sahsı kanaatım dusmeyecegı yonunde.

hharekat için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hharekat ()

Yıl sonu MB dolar tahmini 7.77 gibi buna razı ise zaten 7.63 sizce faiz artırır kısmı neden yılsonu geldi sayılır .. bu mantıkla faiz düşürmesi gerekmez mi..

2BeğenmedimŞikayet

66vip ()

Yıl sonu cogu tahmın ve ongoruler ıcın sıkıntılı gecer son gunlerı, mb ler sırletler vs hedef tutturma enf dusuk kapatma vs vs gıbı sebeplerden beklentı yada teknık beklentı goruntu dısında hareket edebıır.
yıl basından sonra genel kanı ve on goru yukselecegı yonunde zaten gerısı nasıp

Runner için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Runner ()

Öyle olması gerek çünkü şu anda en büyük hedef yılsonu enflasyon rakamları. Ytd

ASRN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Runner ()

Bir de benim şahsi kanım obs bu kadar yükselmeseydi dolar bu seviyede olmazdı. Ons yüksekdikçe dikkat edersen sadece dolar değil bütün döviz düştü yani tlyi değerlendirdiler, gram altın bir şekilde sabit tutulmaya çalışılıyor yıl sonuna kadar, tabi bunda piyasaların faiz beklentisini satın alması da var. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

MB beklentileri karşılayacaktır
piyasalarla dost görünmezse güven sıkıntısı artacağından ters köşe yapacaklarını düşünmüyorum

0BeğenmedimŞikayet

66vip ()

Faız dusurmeyecegı kesın gorunuyor, ya sabıt tutacak yada 100 en az olmak uzere 150 ye kadar artıracak hazır dunyada usd deger kaybederken bızdede usd gevsemısken, sahsı dusuncem, ters kose yapmaz mı yapabılır tabı,

herseyı hesaplarken nasıbı de hesaba katmak gerek

1BeğenmedimŞikayet

Runner ()

Genel kanı öyle bütün ekonomi haberlerinde. Mb son gün ters köşe yapmazsa eğer tabi:)

0BeğenmedimŞikayet

66vip ()

100-150 baz puan beklıyorum, yanılabılırım tabı

Günce_01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Günce_01 ()

Sizde faiz artırımı bekliyormusunuz

1BeğenmedimŞikayet

İbrahim_4546 ()

Yok usta almadım gram arttıracak fırsat vermedi haftaya bakalım neler olacak

1BeğenmedimŞikayet

66vip ()

almadınmı gerı,

bende bır kısmını yolladım bır kısmı duruyor,

Bkacaz artık haftaya ya nasıp

İbrahim_4546 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İbrahim_4546 ()

Usta gümüşlerin yarısını gönderdim yarısı duruyor ortalama 6.11

0BeğenmedimŞikayet

66vip ()

Altta gıdecegı alan dar cok gıdemez, ama kapanıs sonrası bakarız ınsallah haftaya ne olacak

Günce_01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Günce_01 ()

Çok dusmesin de bu seviyelere razıyım

0BeğenmedimŞikayet

civilengineer27 ()

13 Aralık günü gümüş için kısa vadede olumsuz orta vade olumlu diyen sen bugün 6.47 altı zor diyorsun. Bu yorumundan etkilenip 6.21 den döndüğünde satanların vebaline girdin kısa vadede olumsuz dediğin yorumundan beri ons bazlı yükseliş bitmesi daha. Kısa vadede nasıl olumsuz oluyormuş seyrettik. Tüm yorumlarını okuyorum ve gerçekten bu işi bildiğini düşünüyordum çok yanılmışım bugün gümüşü elimde tutmadıysam bir senin birde babayiğit denilen şahıs yüzündendir çok vebale girdiniz

0BeğenmedimŞikayet

Karakartal12 ()

Bekleyin sabırla güzel kar edicez

Alper3335 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alper3335 ()

Bi tavsiyeye uydum girdim valla altına yoksa girmiyicektim bin pişman oldum bir kurtulursam eldekinden dahada girmiyicem :)

Karakartal12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Karakartal12 ()

Aman satma bırak onlar pes etsin

Alper3335 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alper3335 ()

Aynen öyle ben satarsam yükselir ama bak

Karakartal12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LambadasaR ()

demekki 10 yukarı 14 aşşağı yapıyor bu ons

LambadasaR için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

İbrahim_4546 ()

Beklemek bizim işimiz

0BeğenmedimŞikayet

66vip ()

tamam ıbrahım, ınsallah bakalım az daha beklemek gerekecek gıbı gorunuyor.

İbrahim_4546 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İbrahim_4546 ()

Usta işareti unutma :)

0BeğenmedimŞikayet

Nur_71 ()

Allah razı olsun bütün emekleriniz için teşekkür ederim @66vip

1BeğenmedimŞikayet

66vip ()

dırek al sat dıyemem ama sen anlarsın:) @Nur_71

Nur_71 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nur_71 ()

Iyiki varsiniz ustam etiketlerseniz sevnirim @66vip

0BeğenmedimŞikayet

Kimimben06 ()

Aynen nasipte ne varsa onu alırız inşallah ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum