Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0787 17:24:18
EUR 34.7794 17:24:18
USD 32.2208 17:24:18
ALTIN ONS $2336.0850 17:24:18

Konu: Gümüşte Kırılım ve Zaman Aralıkları Risk Yönetimi

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş
Şu an sizce gümüşe şut çekmek mi yoksa destekler de toplayıp yukarıyı beklemek mi daha riski görünüyor ? Vade 2 ay üzeri 9 aya kadar.

Yorumlar (103)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Abi ben git gellere bakarım çıkar satarım düşer alırım üste doğru gitme ihtimali var onuda takip ediyorum çünkü 4h tepe yaptı dönüş olup dibe inerse gümüşün işi rahat sadece aralarda üste döner rasyo bundan sebep bazen salmalar olur gümüşte işte o hareketleri değerlendirebilirsek çok iyi olur yoksa bekle satma gümüş gider nasıl olsa üste doğru ama önemli bir konuda üstte 26.13 te var orası sakat işte orayı bir aşsa ah ne iyi olacak abi inşallah aşarda artık başka noktaları yazar çizeriz bıktık aynı yerlerde git gelleri yazmaktan :)

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet aşağı tuzak kurup sert bir şekilde yukarı manipülatif çıkış yapabilir ama aşağı dönüşü daha sert olur. Bendeki çok kısa vade grafik bu şekilde aniden yukarı sert dönüş yapma ihtimaline karşı gümüşün daha yukarı gitme ihtimalini gördüğüm halde tedbir olarak kullandığım ara parçayı erken çıkış yapacağım inşaallah.

_Gümüşçü_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Alttaki 1. hatta kadar inip tekrar döner mi sence üste abi?

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Abi tamam işte oldu bak direnç hattı nasıl çalıştı ve 4h rsi göstergesine de bak nasıl NU oluştu bu hatta temas ettikten sonra

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@_Gümüşçü_ 4 saatlik çok kısa vade

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Siz de sağ olun makas su an cok yuksek 0,7714 0,8444 uyuyakalmazsam tedbir olarak kullandigim ara parcayı makas duzeldikten sonra yukari tepki verirse tekrar çıkacagim inşaallah

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Eline saglik üstad

0BeğenmedimŞikayet

Asiii__ ()

Uz, gunum derken yani ben size tamemen anlattim , hani ama gorusum bu demek istedim:))... sizinde emeginize saglik evet oldu tsk ederim..
Ama inanin gerekeni belirtince her daki ka ben burda yaz, mayi sevmiyorum ayni seyleri...
Yani benimle olanlar biliyor zaten.. inanin bos bos gelip burda her dakika yazmak, ne gumu, su nede onsu , nede öngorumu vallahi degistirmiyor... hani ondan siz, lik degil:))... @Asiii__ , tek gu, muse baksam tmm yinede hani... tekrar iyi haftasonlari

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Üzulmenize uzüldum guzel bir fikir alışverisi oldu gayeette faydali her kes tarafindan da anlaşilmis olsa gerek ayrica ben de sizi anladim tesekkur ederim hayirli günler profilinizi de memnuniyetle tekrar okurum

Asiii__ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Asiii__ ()

Yorum yazdim dusmemis okumak isterseniz ve sayfadakiler p, rogilime kopyaliyorum simdi ordada bu yazdigim yorum kalsin mer, ak eden gorusumu okusun ordan.. @Asiii__

0BeğenmedimŞikayet

Asiii__ ()

Anlasmak zorunda degiliz siz beni anlamiyorsunuz dahi ki yorulamicam hocam uzgunum.. affola direkte gider sonkez yaziyorum ayni gun diyelim 26**yakti eee kapanis alamaz ise ordan hani cakildi diyelim 24,90yapti neye yaradi? yormayin anlayin lutfen artik

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Tek anlasamadigimiz nokta iki gün kalicilik.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Tabi ki onemlibolan yataya sarmayip dip yukseltmeye devam etmesi ve önce 26,70 in net kirilmasi ve 28 dolar in ustunu dip yapmasi gerekiyor bu dusucemi cok uzun suredir paylastım ve surekli tuzak uyarisi yaptim seneye insaallah boyle bir taplo gorme imkanımiz olur. Ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Asiii__ ()

İste ordanda asagi gidebilir yazmissiniz , bende bunu anlattim tabiki 25,20önemi buyuzden önemli simdi umarim anlayabildiniz abi? Size islemlerinizde başarı dilerim... uzerinde kalicilik yapmazssa tabiki asagi gidecek zaten nereye gidecekki? Önemimi simdi net anlamissindir bereketli kazanclar:)) @Asiii__

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Elinize sağlık bu yil içindeki beklentiniz 25.20 yi onemsiyosunuz o seviyr benim de çok uzun suredir takibimde tek ayrildigimiz nokta iki gun uzeri kapanıs demissiniz benim icin 10 sene de uzerinde kapatsa bir dger taşımiyor hatta yakın seviyelerde uzun sure yataya baglarsa daha onceki dipten de daha aşağı gidebilir. Ama beklentim aşagi ve yukari tuzaklarla yön yukarı daha da yukarı. Simdilik cogunu tutup azıyla isleme ortalama dusurerek gerekirse k^ardan biraz fedakarlik ederek devam. Gene uzun oldu ama ne yapayim yanlış anlaşilmamak için.

0BeğenmedimŞikayet

Asiii__ ()

Evet yazdım.. t, ezim oyönde benim ... do, kunmasın 23.83'e yeterli d, okunursa bende degisir rakamlar...
Yine yaziyorum 25,20üzerinde dursun tek durmasi grafik isiniz bilirsiniz sizde, enaz iki gün kapanisi demek değilmi?
İkigün helede üç gün25,20üzerinde kapasin 25,80kirlilimi 26**ler karar yerine gelmesi zor olmaz... ordada yine bakariz yani...

Birde iyi okuyun tezimi rica ederim buyil beklentim diyede belirttim... "Bu yıl"evet dedim.. 27**_29**bandi... evet buyil bekliyorum... ytd ... @Asiii__

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bir diğer sebepte bankanın makası açması ve ayrıca kendi sistemine göre sizin satış yapmanız gereken yerlerde makastaki ağırlığı sizi zarara sokacak şekilde artırması satış yapmanızı engellemek istemesi ancak pek çok yerde de hata yapıyor size iyilik ediyor daha yukarıda da yukarı hareket görüp sizin satış yönündeki makasınızı düşürüyor. Çok uzun oldu kalanı sildim Ytd.

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Dolar TL deki oynaklıktan kaynaklanıyor. TL ile alımda dolar ın ve onsun aşağıda satışta ise doların ve onsun yukarıda olması gerekiyor Kârın birazı böyle durumlarda kademeli alınabilir diye düşünüyorum ben daha önce dolar fırladığında 12,52 ye kadar satıp 10,78 e kadar aldım diye hatırlıyorum. ytd.

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Her işlemde vergi veriliyor onu demek istedim.

Geçen gün 24.46 da aldim inan 24.95 de sadece 1 kuruş kâr vardı. Bankada parite yoktu o yüzden bilmiyorum dolar a geçince daha az vergi olur mu. Bu arada dolarda neredeyse 10 kuruş artmıştı. Yani makas araligi fazla o yuzden kisa alsatlar kâr yerine zarar bile ettirebilir.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bilmiyorum keşke bilsem. Pazartesi direnç takip etmeye ve iyi bir yerden kârdan fedakarlık ederek ara parçayı tekrar biraz dolar daha fazla da gümüş artırarak çıkmaya çalışacağım inşaallah. İlk takip yerim 24,972 ve üzeri aşağı dönüş olursa da çıkmam ama giriş te yapmam iki ayda buralarda gezse işlem yapmadan beklerim Şu an % 92,5 gümüşteyim. Ytd.
@LosAnarquista60 katkıların için teşekkür ederim kardeşim. Daha fazla komisyon işini anlayamadım ama ara işlemler çok kazandırıyor ve erken çıkışı engelliyor. İki yöne de tedbir açısından iyi dip şu ana kadar çok yükseldi daha 21 doları görmeden ful sattım bir gram dahi bırakmadım diyenler oldu ki bunlar işi iyi bilen donanımlı insanlar. Ben 17,50 den beri ortalama düşürerek taşıyorum.
@Shyhmos şikayet konusu benim aldığım bilgilere göre işe yaramıyor çünkü sağlam kaynaklardan aldığım bilgiler ne yapın ne edin al sat yaptırmayın yönünde. Faiz % 40 insanlar faize yönelsin isteniyor dolar yükselmiş yükselmesinin önüne geçilmek isteniyor. Bu yapılan yanlış bilgilendirmeler hepimizi zarara uğratıyor. Burada ne kadar işlem yapılırsa o kadar vergi demek. Şimdi f35 ve bomba satışı yapıldı takviye geldi faizleri ne kadar süre sabit bırakacaklar gene piyasayı dolara boğacaklar belki herkes dolar uçuyor derken bir noktadan sonra az veya çok düşüp uzun süre oralarda kalacak. Belki yabancılar borsayı şişirdikten önce orayı patlatıp sonra yüksek kurdan dolar satışına yüklenip % 40 faizle TL ye geçecekler. Önümüzü göremiyoruz. Belirsizlik. Hayırlı sahurlar.
@Minel_Hafsa Hayırlı sahurlar sayın Minel Hafsa @Kadir_002 @Hamzaorhan64

Yılmaz34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Eline sağlık Reşat kardeşim. Detaylı acıklamıssin.

Diğer yorumuna da buradan yazayim.

Parcali atim satimda cok fazla komisyon veriyorsun ve parca sayisi ne kadar fazla olursa o kadar az kazanirsin.

Ben en fazla 3 parca islem acarim. Daha cok gumus arttiririm. Bunu gecmis yillarda gördük.

1BeğenmedimŞikayet

Shyhmos ()

Elinize emeğinize sağlık. Hayırlı bereketli sahur herkese inşaallah

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Yukarı sevıye denek istemiştim nerede satış yer anlamında

0BeğenmedimŞikayet

Minel_Hafsa ()

Çok teşekkür ediyorum. Elinize emeğinize sağlık hayırlı sahurlar dilerim sayın @REŞAT12

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Paylaşalım bakalım doğru tahmin kimden gelecek nereye kadar gider nereden döner.
en son düzeltmeyi 20,817 de yapmış tahminden öteye gitmez çünkü tepeyi bilmiyoruz ama iki ay içerisinde 24,276 civarına kadar düzeltme olabilir. Aşağı sarkmalar benim için önemli değil aylar önce 22 dolar civarını kıramayacağını yazmıştım bir süre önce de iki ay sonra 24,78 i destek yeri olarak gördüğümü yazmıştım. Destek benim için belli bir zaman aralığında düşüş sonrası tekrar geçtiği seviye çok kişi buna direnç olarak bakıyor. Ytd.

Yılmaz34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Aylıkta gösterge aşağıya doğru iniyor ve al vermeye hazırlanıyor, mumların dolu kısımlarından bakınca son ikili tepe 25,259 öncesinde 24,739 25,034 ikili dipler 22,64 22,172 20,886
Grafikte görünen düştükçe daha aşağısını bekleyen dip bekeyenler sela okuyanlar yukarıda da uçuyor diyenler çok büyük zarara uğramış enflasyona yenik düşmüş iğnelerde işlem yapanlar ve çoğunu muhafaza edenler ve ara işlemleri de değerlendirenler her zamanki gibi çok kazanmış.
Sene sonuna kadar üç aylık mum kapanışlarını görmekte ve gümüşün selası okunduğu zaman değerlendirmekte ve zaman ilerledikçe çıkış yapma ihtimali daha da artacağından mümkün olduğu kadar ara işlemleri de değerlendirerek devam ve çoğunu muhafaza etmekte fayda olduğunu ani yükseliş olursa da çıkış miktarını yavaş yavaş artırmakta fayda görüyorum gümüş 53 dolar seviyesini geçmeden bir yere gidemez ve ufukta şu an böyle bir ihtimal görünmüyor geçerse de % 50 gümüşte kalırım gidebildiği yere kadar gitsin.

1BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Düzeltme satış rakamlarında tahmın paylaşalım mı?

5BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Asiii__ bana geri dönüşünde 23,83 e değmeyen gümüş 25,20 üstü 26xx leri test eder 27xx 29 bandına gider yazmışsın ben de pazartesi tedbir olarak kullandığım ara parçayı pazartesi direnç takip ederek bira dolar ve daha çok gümüş artırmak suretiyle dolara geçerim inşaallah çıkış yerim yukarı kayarsa ve düzeltme yapmadan yukarı devam ederse % 20 yukarı doru artan oranlarda kademeli çıkış 29,20 üzeri gene devam ederse üç seneyi aşın savunduğum çoğunu tut azıyla işlem stratejisini bırakır % 50 gümüşte sabit kalırım geri dönüş yakalamadığım sürece de daha önce olduğu gibi gümüş yerine başka yatırım araçlarında gezer sıfırdan geri başlarım inşaallah. Bir yerden düzeltme bekliyorum hiç giriş fırsatı vermeden çıkış beklemiyorum ancak nereden düzeltme yapar bilmiyorum.

@Minel_Hafsa Moving averaj ribona göre alttaki destekler yeşil renkli olanlar RSİ aşağıda dibe vurmuş 24,38 40 arası al vermiş ve bu gösterge şu an tepede. Negatif uyumsuzluk görüntüsü oluşabilir.
Linear Regresyon kanalda ise tuzak görüntüsü var gibi ama bu 45 dakikalık grafik sanki megafon gibi bir görüntü var. İkili tepe yapabileceği gibi daha geriden de dönebilir ons 26 yı da görebilir hatta daha yukarı uçuyor görüntüsü veren tuzak çıkışta olabilir.

Haftalık grafikten baktığımızda ise birileri gümüş e sela okunmasını bekleyip düşen bıçak tutulmaz derken. RSI göstergenin genelde dipyte ve al verdiğini görüyoruz mumların dolu kısımlarına. Gene yukarı da uçuyoruz derken genellikle gösterge tepede ve sat vermiş. Ben gene de az kazan hep kazan mantığıyla manipülasyon cunun işine gelecek şekilde işlem yapmadan devam inşaallah. İndikatörlere de Formasyonlara da güvenmiyorum temel analiz de şart. Ytd.
@_Gümüşçü_ @LosAnarquista60 @HÜMANİST_ @Bjk42_ @Cihanara @Invincible_lion @taureg @Hamzaorhan64 @Shyhmos

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@asiii tabi paylaş kardeşim bu konu başlıgi altinda hepimiz paylaşalım

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum