Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0859 08:07:58
EUR 35.0172 08:07:58
USD 32.2257 08:07:58
ALTIN ONS $2414.7200 08:07:58

Konu: Eski Dönem Rasyo Altın ve Gümüş

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş
Fed 'den sonra altını n onsu 4 sene içerisinde 34,95 ten 1975 yılında 189 dolar a yükselmiş rasyo 28,21 sonraki 5 senede ise 189 dolardan 873 dolara yükselirken rasyo 18,19 a düşmüş bu dönemde gümüş 48 dolar. Sonrasında altın 1983 te 520 dolar seviyesine çekildiğinde rasyo da 35,25 seviyesinde. Fed başlangıcında 100 dolarlık altın alan şu an 5700 dolardan fazla elde etmiş.
Rasyo grafiğinde geçmiş dönemler görünmüyor ve 1983 yılından bu yana rasyo bir kere 30,472 ye gerilemiş ve gümüş 50 dolar seviyesine yaklaşmış.

Şu an rasyoda 2011 yılındaki inişten daha sert bir iniş ve altında da ilerleyen dönemde yeni bir zirve yapacak görüntüsü var.
Bence geri çekilme olması durumunda altın ve gümüşü alıp orta ve uzun vade çoğunu elde tutup al yat yapmak mantıklı görünüyor yanılabilirim ytd.

Yorumlar (69)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Madem beğenmediniz bende paylaşımı durduruyorum yolunuz açık olsun.

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Düsen bıçaği tuttuk elimiz fena kanadı

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yorumda dönüş yapacağını tahmin ederek paylaştığım 22,27972 seviyesine gelmiş bura ve aşağısı bence yukarıdan 1 veya iki kademe girenler için de aşağı doğru artan oranlarda kademeli alım seviyesi beni takip edenler düşen bıçağın nasıl tutulduğunu biliyorlar tekrar anlatmak uzun sürer defalarca anlattığım için tekrar yazmıyorum ytd.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Düzeltme yapacak olursa 0,5 ve 0,618 seviyeleri takip edilebilir 0,786 kırılımı ise alt destekler ve dip yapması anlamına gelir ve daha hızlı bir şekilde zirveye gider benim şu an böyle bir beklentim yok. 2023 Mayıs ayından sonra Ekim ayına kadar toparlanma ve sonrasında çıkışın devam edeceğni tahmin ediyorum daha öce de çok yanıldım gene yanılabilirim Ytd.

Yukarı dönüş için öncelikle 23,75 seviyesini destek yapması ve 27,17 seviyesini kırması gerekiyor.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yoruma ek

Bura ve kırması halinde altını n kademeli alım yerleri olduğunu düşünüyorum daha öncede yanıldım gene yanılabilirim ytd.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

24,824 24,528 yukarı dönüş yapma ihtimali olan seviyeler 24,107 aşağı kırılırsa alt desteklere inebilir. Dönmezse genel düzeltme seviyesi için fibonacciyi 19,93 ten en son yaptığı tepeye çekerek bakabiliriz

Rica ederim kardeşim.
@Manga ve aleykum selam.

toriçelli için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

toriçelli ()

Çok teşekkür ederim Sayın Hocam

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Şu ana kadar kuveytten işlem yaptım makas açıldıktan sonra hiç alım yapmadım arada akbankla vakıfa bakıyorum onlarda da makas yüksek en son 80 kuruş yukarıdan veriyordu. Düzeltme seviyesinde bir geri çekilme veya aşağı sarkma olursa makasa rağmen imkan nispetinde eklenebilir diye düşünüyorum. Bundan bir ay önce gümüşün TL fiyatı 3 TL daha gerideymiş.

toriçelli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

toriçelli ()

Sayın hocam hangi banka ile işlem yapıyorsunuz

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum