Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0852 16:52:17
EUR 35.0250 16:52:17
USD 32.2518 16:52:17
ALTIN ONS $2396.6000 16:52:17

Konu: Eski Dönem Rasyo Altın ve Gümüş

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş
Fed 'den sonra altını n onsu 4 sene içerisinde 34,95 ten 1975 yılında 189 dolar a yükselmiş rasyo 28,21 sonraki 5 senede ise 189 dolardan 873 dolara yükselirken rasyo 18,19 a düşmüş bu dönemde gümüş 48 dolar. Sonrasında altın 1983 te 520 dolar seviyesine çekildiğinde rasyo da 35,25 seviyesinde. Fed başlangıcında 100 dolarlık altın alan şu an 5700 dolardan fazla elde etmiş.
Rasyo grafiğinde geçmiş dönemler görünmüyor ve 1983 yılından bu yana rasyo bir kere 30,472 ye gerilemiş ve gümüş 50 dolar seviyesine yaklaşmış.

Şu an rasyoda 2011 yılındaki inişten daha sert bir iniş ve altında da ilerleyen dönemde yeni bir zirve yapacak görüntüsü var.
Bence geri çekilme olması durumunda altın ve gümüşü alıp orta ve uzun vade çoğunu elde tutup al yat yapmak mantıklı görünüyor yanılabilirim ytd.

Yorumlar (69)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Teşekkür ederim kardeşim bilgisayarı açmada problem var ama onemli olduğu icin paylaştım bu fibonacci uydurdugum bir şey degil isterseniz siz de teknik grafiği farklı zaman dilimlerinde açip önceki diptepe ve sonraki dipten cekerseniz direncleri gore bilrsiniz. 0.236 aşaği kirilmadigi surece yön yukari olur. Son dipten tepeye cektiginizde de 0.786 aşagı kırilmadıgi surece yukari hangi vade de işlem yapiyosanız ona gore

Cecen_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

@REŞAT12 hocam merhabalar!
Son durumdan daha önceleri de söz etmiştim.
% 60 Fiziki Altın
% 40 Gümüş ve usd ..

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cecen_ ()

O tarz insanlar her yerde var maalesef. Onları değil sizin paylasimlarinizdan faydalanan insanları dikkate alın lütfen. Emeğinize sağlık

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Teşekkür ederim kardeşim burada emek veren kafa yoran pek çok arkadasımız bu tarz kişilige sahip insanlar yüzunden paylaşımi biraktı veya istifa etti ben bırakmadim. Normal olan bir insan yanlıs gördügunde karşı gorüşünü yazar

Cecen_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cecen_ ()

Eksiyi düzelttim

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Altta yapmış oldugum paylaşım yorum değil bilgilendirme amaçlı olup fibonacci destek ve direncleri gosteriyor ve en ufak bir sapma yok gene de aynı kişi eksi vermeye devam ediyor ben bazı arkadaslarin yaptıgı gibi puanlamaya kapatmıyorum zaten like da ihtiyacım da yok simulasyondan puan alıyorum.

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Altın al sat değil al sat aracı ve uzun vade yakın hedefler 0,786 ve 1,618 şu anda da yıllık zirvenin üzerinde geri çekilme olursa alım fırsatı olur. Fibonacci uzun vade yakın hedefleri 2423 ve 3279 buraları görürse 2024 te tekrar bakmak lazım ancak rasyo yukarı hareket ederse kademeli fiziki külçe gümüş alınıp aşağı döndüğünde Altın a çevir mek daha mantıklı ytd.

Lalem için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Elimde fiziki altinlarim var gumus sadece yatirimimin dirtte biri

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ek olarak dolar ı para vermeden almak en iyisi ytd

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Parcalı ıslem yaparsan karlı çikarsın diye düşuniyorum ytd. 18 dolar in altindan yukarı çikış yaptıginda pek çok arkdaş 21 dolarin altinda çıkıs yapti ve hala giremedigi gibi bütün firsatlari kaçirdi. dolarda kalmanın zarar garantisi var. Altin gumus geri cekilse bile tekrar yukselir istersen elinde dolarla kalma. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Yarınki veeiler onemli güzel bir çikış olursa dolar a gecerim

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Lalem ters yazmışım alt grafikte direncler ve ust grafikte destekler gorunuyor

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Lalem bilgisayardabn şu an bakamiyorum üst grafik dirençleri alt grafik te destekleri gösteriyor ve simdilik fibonacciyi cektigim yerden dönmüş gorünuyor. Henüz met degil ama alt yorumda bir degişiklik yok

0BeğenmedimŞikayet

muz69 ()

efendim ams hissesi bugün itibarıyla düşüşünü tamamladı , bildiğim kadarıyla burdan yükselişe geçicek dolayısıyla bütün onslar rahatlayacak bende sizin gibiyim biraz sabır lütfen ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Ons hiç çıkmayacakmış gibi duruyor

1BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Bilgileriniz icin tesekkur ederim like benden bugün

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Zaten kazandiran en onemli faktor once ortami iyi okuyup geliştirilen strateji evvel ALLAH nasipk

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kurtarmak ne kelime benimle birlikte çok arkasta uyguladı kac senedir aynısinı uyguluyorum cöğunu tutup birazini direnclere takildikca aralikli kademeli çikıp dönüs yakaladigimda da ilk parcaıi erken aliyorum şimdiye kadar spekin kendi kalesine gol atmadiğini hic görmedim. Düsen bıcak destek direnç trend ve temel takip edilerek tutulur kosan at yorulunca da yüku biraz hafifletilir

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

22,27 nin de altina gelebilir, hatta 21 de olabilir. Eger bir stratejisi yoksa yatirimcinin gümüs 18'e de düsse birsey kazanamaz. 21'lere gelirse daha fazla alim yapariz, neticede harika bir ortalama olur ve sonuc yine kar. illa su fiyat gelecek oradan alacagim diyen birisinin kazanma ihtimali cok zayif. sansa tesadüfe kalmis birsey.

0BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Tamam anca öyle kurtarır

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Allah razı olsun duaya çok ihtiyacımız var Allahım cumlemize hidayet ve. Hırstan uzak kalmak ve sabır ne kadar onemli.

Kaz_Dağları için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Doğru.. bizim elimiz niye kanamıyor.. bıçak kesmiyor belki de :)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Yukari tepki verince kar yazdikca birazıni direnclerde aralıkli parcalı cikarsiniz kac senedir kendi kalelerine gol atiyorlar siz de ortalamanizi 0 dolar ın altina cekersiniz

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben ons 18in altinda toplamaya basladım en son 18.90 dan aldim defalarcada giris cikis yaptım tabi her zamn oldugu gibi coğunu tutup aziyla islem yaptım. TL olarakta son alimim 11.52 oldu. Tarih atalım 22.6.2023 bakalım dusen bıcaği tutmak ne kadar kar getirecek bu gun gumüs onsta 22.27 civarına kadar düstu TL de ise 17.70 civarı. dolar tutan her zaman zarar eder ama Altın ve gumus belki biraz bekletir ama daima kar eder 28 cent olan gumüs feddden sonra bu seviyelerde dip yapıyor

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Elde hiç dolar yok artık ekleme yapamam

1BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Reşat Hocam, bizler, sizin ve ve sizin gibi akl- ı selim ustaların yorumlarını takip ederek, sabretmeyi, hırstan uzak kalmayı ve zarar etmemeyi öğrendik.
Verdiğiğimiz her like/ beğeni duâdır üstadım.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Asgari ücretin 500 dolar olarak dile getirildigini ve bu konudaki tereddutumu bir kac kere yazmıstim ve 500 dolar seviyesinden TL olarak belirlendikten hemen sonra dolar TL de artış oldu ben yön konusunda emin değilim çünkü yerelin arifesinde iyi reklam olmaz. Aşaği dogru desteklerde tutundukca artan oranlarda eklerseniz zaten zarar etmezssiniz bu zaten bu seviyeden kar yazmasi da fazla uzun surmez diye düsunuyorum

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Altin gümüs düstügünde yaptigimiz hicbir yatirimdan zarar etmedik. Bilakis cok güzel karlar aldik. 23 dolar dan terste kaldigimiz gümüsü 26 dolardan satmanin keyfi bir baska oluyor. Meta yükselirken herkes aliyor zaten :)

1BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Sabah dolar yukselmeden once 0.7450 civari parite yapmistim dolarin yukselecegini bilemeden

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardeşim düşen bıçağı kademeli tutup zarar edene hiç rast gelmedim yakın zamana kadar 3 senedir de işlemlerimi paylaşmıştım. Buraya tarih atıyorum bakalım elin kanayacak mı 18 dolar ın Altın dan beri yaptığım paylaşımlara bak ortalamanı sıfırın altına çekersin.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum