Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 13:25:10
EUR 34.9839 13:25:10
USD 32.2051 13:25:10
ALTIN ONS $2414.8350 13:25:10

Konu: Ons Çıkış ve Düşüş ihtimali 27.02.2022

uzun vadede çıkış gelebilir...

Kısa vadede düşüş gelebilir...

Yukarıda önceden attığım 2 grafiği karşılaştırmanız için birleştirip atıyorum, birinde 1885-1887 üstü kalıcı olması durumunda Altın ons ilk etapta 1977 yi geçmesi gerekiyor, devamında 2000lere gelebilir hatta geçebilir gözüküyor. Diğer grafiğimiz ise günlük grafiğin artık aşağı döndüğü kısa vadede düşüşün olabileceğine işaret ediyor gözüküyor ytd

not: Kişisel analizmdir kimse buna göre yatırım yapmak zorunda değildir. ytd

Yorumlar (129)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

7BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Ya buradan 24.700-800 civarı yapacak ya da 23.670 yapıp bu noktadan 24.700-800 yapacak. Bir ara abd 2 gün sattığında 3. gün satmaz alır demiştim 3. gün de satmıştı yani 23.670 ler gelirse ve mb de ons salarken dolar a vurmayı bir borç biliyorsa alım fırsatı olur unutma bu değerler çok önemli benden demesi. ytd

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Şu an haftalık grafikte stoch tepe yapmış dönüşe hazırlanıyor gibi duruyor, üste kalmamak lazım fena düşebilir çıkış nereye kadar olursa artık :) ytd not:haftalık çıkışı düşürmek için hafta sonu kapanış gününde sertte düşürebilirler, atıyorum çarşambaya kadar çıkış devamında sert düşüş gelebilir. ytd

Uslanmaz_35 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

13.66-13.54 arası gelirse ve onsta uygun olursa gümüşü fullerim. Bugün dolar çıkarsa en fazla 14.40 olur ki günü 14.40 üzerinde kapatırsa 14.80 ve 15.40 hayırlı olsun.. Nasip neyse o bakalım uyumadan izleyeceğim gün boyu. ytd

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

genelde abd tdi ve işsizlik verisi haftası ellemiyor, çünkü gereksiz yere para harcamak istemiyor. Zaten satış yerse alım daha fazla olur bence, o yüzden o riske girmez bence mb, müdahale ederse görürsün bak hızlı alımlar gelir peş peşe, abd tdi ve işsizlik verisi haftası genelde hareketli geçtiğinden o topa girmez muhtemelen ytd

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Kardan zarar evet. Çin ons almazsa sıkıntı büyük gibi görünüyor. Sanki bugün mb ters yapacak gibi bir his var içim de. Normalde 2 gün öğleden sonra dolar ın kafasına vurdu bugün de sabah vurup dolar artıyor diye dolara yönlendirip erkenden terste bırakır mı diye düşünmüyor değilim?

1BeğenmedimŞikayet

Yurt_turan ()

Gümüş ons un destek noktaları ile direnç noktaları nedir ytd rica etsek zahmet olmazsa

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

ben şu an terste değilimki, ben dolar ı zaten 13,66 yı geçince aldım :) gümüşüde 23,80de aldım, sadece gündüz 1977 ye çıkınca 1960 larda gümüşü dolara 14,34 yada 14,29 iken parite ettim, çünkü dolar miktarım güzel artıyordu, bende bunu seçtim, şu an kârdan zarar etmiş oluyorum, şu an satsam mesela gene güzel kârdayım ytd

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

dolar da zarardasın değil mi :) keşke tl geçseydin 13.80 den dolar alırdın. AYnı benim durum gibi oldun sanırım. Ben karla çıkamadım ama doları uygun yerden alırsam sana istinaden daha iyi dolar arttırmış olabilirim. Platinden çıkmasam veya geri girseydim demek ki tam tepeden satacakmışım :)

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Böyle makas açıkken fazla al sat yapmamak lazım, gaplı açılış olunca genelde gap boşluğu alınabiliyor, fakat önce çıkmayı denerse boşa satış yapılmış olabilir :) o yüzden parçalı satmakta fayda var ytd

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Şahsen cuma akşamı gümüş 10.60 iken makasla 10.70 idi. Az daha bekleyeyim derken makas 25-30 kuruş olduğundan alamadım ki alsaydım gapta satardım bu kadar net. 11.13 civarı satış makası vardı. Sattıktan sonra alabilirmiydim ? orası mechul bence akşam yine al verirdi.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@GEÇİLMEZ alt rakamda 1917 geçildiği zaman ve saatlik 4 saatlik kalabilirse gündüz daha fazla artışta gelebilir, ons baskı yemezse şayet yada gece kapanışta 1917 üzerinde kapanış alırsa sonraki günler artış hızlanabilir gene, makaslar fazla olduğu için bu rakamları takip etmenizde fayda var. Ne çıkışları kaçırın nede düşüşleri :)
not: Alt yorumda dolar 13,94 altına inerse 13,78 takip edilmeli onun altında kapanırsa 13,66 takip edicez, onunda altına geçerse 13,66 altındaki yatay seyrine zorlayabilir mb ama bu gerginlikte oraya düşürürse yatay gitmesi zor, mb da fazla para harcayabilir gereksiz yere... bu yüzden biraz serbest bırakabilir ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

dolar ın zorlanabileceği direnç seviyeleri
14,29
16,88
18,26 artık nereye kadar çıkabilirse ytd

ons tarafınıda Altın onsye göre takip ederseniz daha sağlıklı olabilir hızlı çıkış olursa şayet,

Altın ons zorlanacağı seviyeler
Altta 1908 zayıf destek ve direnç
1887 (güçlü destek)

Altın ons üstte
1916 (1917 geçilince artış hızlanabilir)
1977 (güçlü direnç bölgesi üstüne atarsa 2000 olabilir belki :)

Kişisel analizmdir kimseye buna göre yatırım yapmak zorunda değildir ytd

dileyen buna göre takip edebilir...

https://altin.in/by_tarafsiz_adam
@Yurt_turan daha önce paylaştığın bir bilgi 1977 den dönmüştü o zaman gene bu rakamı takip edeceğiz. 1917 geçildiğinde artış daha hızlı olabilir ama 1 ve 4 saatlik üstünde kalacak ki devamı gelebilsin, öyle anlık çıkması pek birşey ifade etmeyebilir ytd

1BeğenmedimŞikayet

Yurt_turan ()

Pardon yanlış yazmışım tepe neresi olabilir satış yeri neresi diye düşünüyorum. gectigimiz perşembe full işlem açmıştım makastan dolayı kol kestim zarar ettim aynısı olmasın diye dusuncesindeyim
A b d satış yapacak ama o ara ons kaç olur bilmem ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

o Altın ons 1885 te deiliz şu an 1918 deyiz :)) gerginlikten dolayı haftalık çıkışa devam ediyor gibi duruyor. ytd

Yurt_turan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yurt_turan ()

Ons 1885 'te satış yer mi ytd

0BeğenmedimŞikayet

Yurt_turan ()

Onsta sizinde bu sene 2500-3000 beklentiniz var mı ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

gerginlikten haftalık çıkışa geçip devam ederse, yani Altın ons 1977 ye tekrar test etmeye yada geçmeye kalkarsa, önce uzun vadede oluşacak olan çıkış gelebilir oda mümkün. Fakat normal şartlarda artık günlükte düşüş yerindeyiz o yüzden dikkat etmek lazım. şartlar değişirse normal seyrine geçer piyasa ve düşebilir ytd

Zeyce61 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Bem seni bekliyorum satış için

osman_d_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

osman_d_ ()

Ben satarsam ne oluyor gördün :))
Şimdilik tutmaya devam geçen bi parça sattım

Adaist0134 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Ben seni sordum abi

0BeğenmedimŞikayet

osman_d_ ()

Satana bişey diyemem kar varsa çıkılır ama yükselecek gidecek diye alanlar sonra üzülüyor

Adaist0134 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Satmiyormusun osman abi

0BeğenmedimŞikayet

osman_d_ ()

Yükseliyor diye alım satım yapmayın bence ytd
Yarın iki taraf görüşecek

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Kısa vadede düşüş ama çıkış var diye anladım, inşallah satmadığım gümüşten zarardayım çıksın.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

parite yapmayı biliyorsanız, fede doğru onsler düşebilir mesela, o ara almak daha akıllıca olabilir, şimdi dolar da alabilirsiniz, ilerde onsler düşünce dolardan onslere parite yapıp geçersiniz... Böylece TL de kalarak olurda dolar fırlarsa fırsatıda kaçırmamış olursunuz, Full girmemeye özen gösterin, çünkü dolara baskı gelirse alttan alma şansını kaçırırsınız ytd

Yda23 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Yda23 ()

Hocam saygılar sunuyorum Allah'a emanet olun işin rast gitsin inşallah

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

profilimdeki gibi 8 yada 16 parçaya ayırıp kademeli alım yaparsanız, çıkışlar olurken aldıklarınız kâr görür, düşüşler oldukça toplamaya devam eder, ortalama düşürürsünüz ve daha fazla gram olur. ytd çok beklemekte bazen iyi değildir, almazsınız çıkar, keşke alsaydım demeye başlatır adamı :) o yüzden kademeli girmek gerekebilir. Ama ben yeni alım yapıyor olsam eğer gümüş yada Altın alacaksam günlük grafikte dip yapınca alırım ama dolar yükselirse alım fırsatlarını kaçırabilirsiniz oda bir ihtimal. Burda dolar kilit nokta ons düşerken dolar ne yapacak ytd

Yda23 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yda23 ()

Hocam nereden alım yapalım şaştım kaldım

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

niye bakamıyon

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

İlk önce yukarimi asagimi onu de bana bakamıyorum grafiğe:)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum