Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0887 22:46:13
EUR 35.1219 22:46:13
USD 32.2383 22:46:13
ALTIN ONS $2379.1100 22:46:13

Grafiği gönderen: Luciferr01

⭐⭐Luciferr01 ()
Dolar
Bakın dolar endeksi ne zamandır yükseliyor. Buna rağmen TL/dolar aynı oranda artmıyor. Hep sorulan soru şuydu : FED faiz arttırınca dolar uçacak TL yerin dibine girecek.. bende hep diyordum ki hayır öyle olmayacak. Soruyorum sizlere tarafsız bir şekilde verilerle cevaplayın lütfen. Hani DXY o kadar güçlü dolar/TL neden artmıyor?

Yorumlar (122)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

GaziantepLee ()

Lucifer kendini bilmezlere öyle bir haddini bildiriyorsun ki gerçekten alnından opesim var seni bu sayfadan hiç gitme kendini bilmezlere cevabını hiç esirgeme hak ediyorlar terste kalmaktan beyinleri uyuşmuş saygılar sevgiler sana

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

gizli_lider ()

Ters olanlar insallah bir yol bulur parasini kurtarir.

Baska birsey diyorum ben.

Ve soruyorum;

Bugun dolar almak icin en fazla banka araciligi ile 20 bilemediniz 30krs odersiniz.

Peki tl almak istediginizde dolarda terste iken piyasaki ozel bankalardaki faiz orani nedir?

Bankalar bu kadar degersiz bir paraya neden bu kadar yuksek faizle mevduat toplar?

1BeğenmedimŞikayet

Engin_dmk ()

15 den terste kalan adam 11.5 alıp zararını azaltıcaktı sizin gibi yorumcuların agzına bakarak 9 gelicek diye almadılar bakın tabelaya 13.60 11.5 dan alsaydı zararını kurtarıp işine bakıcaktı tabi sen ailenle keyfine bak mutlukuklar insanların ahı üzerinde

0BeğenmedimŞikayet

Usta35 ()

Efendim USD/TL yükselmesi için sizin ABD ile ticaret hacminizin yüksek olması gerekir ki bu sadece 1 milyar dolar gibi bir rakamla sınırlı bu yüzden de etkisi asla çok fazla olmayacaktır
Asıl bakılması gereken yer acaba
15 tirilyon dolar borç ile hala para basarken dolarını geriye çağırmak işine gerçekten gelir mi
Aynı zamanda yükselen endexten dolayı bizim gibi bir dert onlarda da oluşmaya başlamazmı ?
Yani üretmek yerine yüksek olan USD ile ithal etme gibi sorunlar
YTD Saygılar sunuyorum

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Bu işin çok çeşitli yönleri var. Alım gücümüz düşüyor. Ama dünyada alım gücü düşen tek ülke biz değiliz. Her şeyin fiyatı tüm dünyada artıyor. Küresel boyutta yaşanıyor bu durum. Yani bize has bir şey değil.

Tekirdağlı_Murat için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihcoskun41 ()

Fed 100 kere faizleri arttırırsa dolar yükselmezmi ? PEKİ :)

gizli_lider için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mennan_usta ()

Ne zaman arka kapıdan faizlerin nasıl artılıldıgınıda yazarsanız
Tarafsız yorum olacaktır!

Saygılarımızla

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Hepsi terste. Ve istiyorlar ki herkes alsın belki yükselir diye bir umut bekliyorlar. Ama hepsi her gün yerinde sayıyor. Üzücü

0BeğenmedimŞikayet

gizli_lider ()

Ne kadar az oldugunu veriler soyluyor.

Sence var mi?

crazyb0y için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Bakın tekrarlıyorum son kez. 8-9 da aldık 17-20 arasında sattık. Bir daha almak için 11-12 lira bizim için pahalı bir değerdi. Almadık. Kazanmadık bu yüzden. Ama en önemlisi para kaybetmedik. Farkı anlıyorsunuz değil mi?

Engin_dmk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

salih2837 ()

bir yerde baskı kırılır!
ruzgar hep kazanır!

1BeğenmedimŞikayet

Tekirdağlı_Murat ()

Sayelerinde paramız pul oldu değerini korumuyor dostum

0BeğenmedimŞikayet

Rocka ()

Sizin 10,01 beklentisi vardı. Beklemeye devam mı? Güncelleme var mı?

1BeğenmedimŞikayet

Engin_dmk ()

Ben size başka bişey yazıyorum 15 ..16 demiyorum 11 5 12 lere geldiginde yorumlarınızı okuyun bence neler yazıp etkilemilsiniz sonra çıkıp fed bilmem ne ben demiştim diyin bu söylediklerinizi herkes biliyor

0BeğenmedimŞikayet

crazyb0y ()

Emimmisin TL olmadığına piyasada :)

-1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Güzel insan sen iyi misin? dolar ı alarak ve satarak fiyatı belirleyecek kurum zaten MB dir. İster baskı Altın da tutar isterse serbest bırakır yükseltir. Yapabiliyor mu her ikisinide? Yapıyor. DXY bu kadar güçlü iken senin paran hala değerini koruyorsa sevinmelisin. Arka kapıdan dolar satarak yapar tabi dersen kendinle çelişirsin.

0BeğenmedimŞikayet

4yıldızGS ()

Dyx nedir abi açıklarmısın bana özel

0BeğenmedimŞikayet

gizli_lider ()

Piyasadaki M1 denen dolasimdaki tl vakumlandi. dolar alacak tl yok.

Fed 100 kerede arttirsa dolar/tl YÜKSELEMEZ.

Dolar sahipleri ancak dolar faizi alir.

Diyoruz. Ama ise yaramiyor

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

DXY nedir?

metehan55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihcoskun41 ()

8 beklediğine göre pek te sağlıklı değil gibi arkadaş farklı gezegende yaşadığı için

metehan55 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

15-16 dan dolar aldırıp bedava diyenler şimdi ağlıyor. Biz almadık izliyoruz. Zarar yok kar yok. Yeteri kadar kar edildi. Geri kalan çoğunluk zararda. Ana parama gelsin diye bekliyor. Her gün telefon başında. Biz ise rahatız. Günümüzü gün ediyoruz. Keyifle oturup ailemizle mutlu mesut yaşıyoruz. Arada dağlar kadar fark var. Vebal yok yani

1BeğenmedimŞikayet

Tekirdağlı_Murat ()

O zaman bana bak dolar yükselmiyor diye masal anlatma neden utanayım yav abuk subuk konuşma karşımda saygını koru

0BeğenmedimŞikayet

Bumblebee_ ()

Obur dunyada isi cok bunlarin. :)

0BeğenmedimŞikayet

Engin_dmk ()

Birde milleti kandırdı hala konuşuyor demiltim diye onun dedigini herkes biliyor. yıldızıda nasıl aldıgı belli yanlış yorumlar yaparak insanların geri dönüşlerinden

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, Altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

crazyb0y için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

metehan55 ()

Bu soruyu sorarken sağlıklısın değil mi?
Geçende kaşar fiyatında yanılmıştın. Sağlıkçıyım 24 saat nöbet tuttum yorgundum falan demiştin de.

3BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Ya satacak tabi sen bunu söylerken utanmıyor musun? Kendi parası. Baskılayacak tabiki satacak. İlahi güçler mi düşürecek veya sabit tutacak yoksa.

1BeğenmedimŞikayet

Engin_dmk ()

İnsanları dolar 12 11.5 iken nasıl etkikeyip aldırmadıgınızıda bi söyleyin demiltim diye 8 e düşecek 9 a inecek diye sizin yanılttıgınız bi sürü kişi var vebalide boynunuza

0BeğenmedimŞikayet

crazyb0y ()

Birde 3 yıldızlı olacak fedin faizi sabit tuttuğundan haberi yok :))

0BeğenmedimŞikayet

Tekirdağlı_Murat ()

Arka kapıdan dolar satıp baskılarsan yükselmez tabi kardeşim bizde inandık öylemi

0BeğenmedimŞikayet

Engin_dmk ()

Fed faizmi arttırdı bizmi bilmiyoruz vrya senmi yanlış biliyorsun :)birde demiştim diyorsunuz komiksiniz :))

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum