Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0890 13:06:38
EUR 35.1168 13:06:38
USD 32.2250 13:06:38
ALTIN ONS $2384.6200 13:06:38

Grafiği gönderen: Luciferr01

⭐⭐Luciferr01 ()
Dolar
Bakın dolar endeksi ne zamandır yükseliyor. Buna rağmen TL/dolar aynı oranda artmıyor. Hep sorulan soru şuydu : FED faiz arttırınca dolar uçacak TL yerin dibine girecek.. bende hep diyordum ki hayır öyle olmayacak. Soruyorum sizlere tarafsız bir şekilde verilerle cevaplayın lütfen. Hani DXY o kadar güçlü dolar/TL neden artmıyor?

Yorumlar (122)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Anadolu66_ ()

3 Ocak enflasyonda ucacak. (Hicbir sey olmadi. )

Abd tdi ile uacacak. (Hicbir sey olmadi)

Abd enflasyon ile ucacak. (Hic bir sey olmadi)

Tcmb faiz karariyla ucacak. (Hicbir sey olmadi)

Fed ile ucacak. (Hicbir sey olmadi)

3 Subat enflasyonla ucacak. (Hicbir sey olmayacak)

1 aydir anlatamadim. Anlatamayacagim. Birazda sen dene. Gerci sende anlatamiyosun :)

0BeğenmedimŞikayet

Bursalı16_16 ()

Uygulanan polikalar doğru diyor, acaba şaka mı yapıyor?

Fatihcoskun41 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aspendos94 ()

Hocam merhaba dolar ın altını n alım noktası nedir kaça kadar düşüş trendi olur

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Adi_bende ()

Görüşürüz ben beklim 20

0BeğenmedimŞikayet

Stronge ()

Martta değiliz henüz..

0BeğenmedimŞikayet

Fatihcoskun41 ()

:) tabi ya insanları panik etmekten başka bi gayesi yok

Stronge için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Sizlere eleştirmek çok kolay. Çünkü hep kulaktan dolma bilgiler ve ağır eleştiriler dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Size bol şans sıcacık dolar larınıza sarılıp uyuyun çünkü başka bir şey yapmaya fırsatınız olmayacak :)

0BeğenmedimŞikayet

Stronge ()

O hep öyle ya bi değişik çözemedim onu. konfor iyidir iyi yapmışsın :)

0BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

bende dolar almak istemiyorum ama en güzel referans geçmiştir, dediğim şekilde incelerseniz ve TL de kalsaydım tüm varlığım eriyerek kaybecektim

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Olmaz arkadaşım olmaz. Haberler değerler her zaman önceden fiyatlar. Dün bas bas bağırıp martta kesinlikle arttırıyoruz dediler. Hani nerde dolar /tl?

Adi_bende için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihcoskun41 ()

Yok zaten hergün ban yiyorum o ayrı :D konfor odasına aldım bakalım devam etsin boş muhabbete 8 gelecekmiş birde :)

0BeğenmedimŞikayet

Engin_dmk ()

Siz gülmeye devam edin sorduguma cvp vermediniz 3 kere yazdım aynı şeyi yanıldım bende hata yapabilirim üzgünüm falan diyebilirdiniz ama insanları yanlış yönlendirip şuan güldürmeyin diyorsanız siz kahkaha atın bence size yakışır

0BeğenmedimŞikayet

Stronge ()

Ah Fatih ah yine delleneceksin bak bu kaç oldu sana diyorum boşver dinleme böylelerini sen mıknatıs gibi cekiyorsın kendine :) sabırlı adamsın bide anlatmaya çalışıyorsun ama işin çok zor :)

-1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

E peki 18 den 15-16 ya düştüğünde alın diye çığırtkanlık yapanlara ne demeli? Bunlar mı ah aldı ben mi? Güldürmeyin beni

Engin_dmk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Adi_bende ()

Ozamn fed artırmıştır olursa bu dolar 4 defa faiz artsin bakim dolar ne oli ytd 20 olur 25 olur

0BeğenmedimŞikayet

Fatihcoskun41 ()

Neyin başarısı Allah rızası için dalgamı geçiyorsun bilader sen senide diğer kankilerinin yanına alma zamanı gelmiş geçiyor.

1BeğenmedimŞikayet

Stronge ()

O üç yıldır tek tek öpsün seni emi :)

0BeğenmedimŞikayet

Usta35 ()

Efendim sorunda orda onlarda bunun farkında
Adamların Reel parası var ve o kadar çok karşılıksız bastılar ki korkum değerini korumak için gecmisteki gibi fırınlarda yakmasınlar
Aynı zamanda dünyanın en borçlu ülkesi olduğunu da unutmayalım
Bastıkları paraya karşılık gelecek kadar da ellerinde Altın yok onslarında aşırı yükselmesi bu yüzden işlerine gelmiyor ve her seferinde faiz kozunu devreye sokuyorlar onsları kesmek için yoksa hepsi birden uçacak unutmayın enflasyonun başladığı yer (altın gümüş platin) fiyatlarından başlar ve diğer emtialara yansımaya başlar YTD Saygılar sunuyorum

koruturk_palmiye için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Zaten hep bu mantık olduğu için bir çok kişi terste. Bekleyin bakalım hocam elinize gelen her parayla siz dolar alın ben almıyorum.

koruturk_palmiye için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Bir gün olsun terste kalan insanlara satın dediğimi gördünüz mü? Ben yeni alım yapacaklara almayın diyorum. Bende almıyorum.

Adi_bende için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Bildiklerimi anlatayım. Faiz dediğimiz şey borçlanma maliyetidir. Birde TL kime göre neye göre değersiz bunu bu şekilde değerlendirmeniz üzücü. FAİZ artarsa uzun vadede enflasyon düşer. Kısa vadede dalgalanmalar hatta enflasyonda yükseliş görülebilir. Fakat uzun vadede ney olarak enflasyonu düşürür. Bu bir süreçtir. Faizlerin düşürülüp kurun ve enflasyonun artışı sürecinin devamı niteliğindedir faiz artışı. Ülkemiz olarak çok geç kaldık bu duruma ama uygulanan politika sonuna kadar doğru. Ve başarısını hep birlikte görüyoruz. Zamanla alım gücümüzde artacak kurda düşecek enflasyon da düşecek. Bu sancılı ve zor bir süreç olmasına rağmen geçecek.

gizli_lider için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Adi_bende ()

Ne yapak yani zararına satak bo s konisin fed faiz artışın yapsin ozamn gorecez

0BeğenmedimŞikayet

Fatihcoskun41 ()

Anlat hocam dinliyorum teşekkür ederim :)

0BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

kurlara dikkatli bakın, 1 hafta, 1 ay , 1 yıl, 10 yıl geriye dönüp bir bakın yerinde sayan üzülücek olan şeyi tekrar konuşalım

0BeğenmedimŞikayet

gizli_lider ()

Aziz kardesim. Ama tabelada yazmiyor. Size kapsamli bir cvp yazacagim.

Kalbi guzel adamsin.

Sirf senin icin anlatacagim.

1BeğenmedimŞikayet

GaziantepLee ()

Eyvallah güzel insan inşallah daha iyi yerlere gelirsin

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Estağfirullah hocam. Bildiğimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bazen hatalar yapabiliyoruz. Oda bizim kusurumuz olsun diyerek yola devam ediyoruz.

GaziantepLee için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihcoskun41 ()

Tabela şu anda gerçek değil kamu bankaları ile hafif hafif baskıladıkları için gerçek değeri 15,16 tl dolar ın.

0BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

amerikan malı ne varki piyasada dolar dan başka, onlar dolar satıyorlar zaten size, şimdi daha kıymetli hale geldi

Usta35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

gizli_lider ()

dolar yukselir.

Tabeladaki gibi.

Euro parite de yukseldi.

Onsa karsi kabardi kabardi yukseldi.

Ama MB enerjiyi fazla harcamadan 10krs izin verdi.

Tabela suan ne diyor kardesim.

Matematiksel bakalim

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum