Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0698 20:59:31
EUR 34.7405 20:59:31
USD 32.4523 20:59:31
ALTIN ONS $2338.6500 20:59:31

Konu: BTC Günlük Grafik & Death Cross & RSI 11.01.2022

btc 'de günlük görünümde ve grafikte gözüken Eylül ayındaki seviyeyi dün test etmiş olduğu ve en düşük şimdilik 38558.70$ seviyesine kadar riskleri uzatmış.. RSI'deki geçen sene Mayıs'ta 30.066$'a düştüğü vakit RSI değeri de % 22.69 seviyesine düştükten sonra bir daha o seviyelere şimdilik düşmemiş olduğudur.. Haziran ayında ise 28.600$'a düştüğünde RSI değeri % 34.45 seviyesine tekabül ediyor görünüyor.. Kısacası geçen hafta da bu haftada üzerinde durduğum haftalık logarithmic desteğinin Altın da haftalık kapanışlar yapması riskleri uzun vadeye yayması ve uzun süre bekletmesi sözkonusu olacaktır.. Günlük görünümde ki bir diğer konu Death Cross oluşumu ve bu Death Cross kısacası bilmeyenler için 50 günlük MA ile 200 günlük MA'nın altına düştüğünde ortaya çıkan bir düşüş göstergesi olarak tanımlanması ve bu göstergesi olması ve piyasalar için oldukça uğursuz olarakta nitelendirilmektedir..

Bu gösterge ve temel bilgilerin çerçevesinde BTC'yi ve makro görünümü aşağıya doğru çekebilir veyahut bu şimdiden fiyatlanmışta olabilir olduğunu belirtmek isterim.. Geçen sene Haziran'da ve Mart 2020'nin sonlarında ve Ekim 2019'da ortaya çıkan Death Cross, dip seviyeleri gösteren ayı tuzakları veya yanlış sinyallerinde gerçekleşmiş olduğudur.. Haziran 2021'in ortasındaki Death Cross oluşumu ve sonrasında görülen konsolide görünüm, ve grafikte de görüldüğü gibi yeni bir boğa koşusuna başlamıştı ve Eylül'de 52956.47$'a kadar ivmesini yükseltmişti.. Günlükte yeniden Golden Cross oluşumunun ardından en yüksek seviyeyi görüp düşerek Temmuz ayında en düşük 39573.21$ seviyesine kadar düşse de yeniden boğa piyasasına girmiş ve 10 Kasım'da 69.000$ seviyesini test etmiş görünüyor olduğunu da bilelim.. Şimdi kısa vadede 42.5K$'in üstüne çıkarsa ve özellikle bu seviyenin üstünde kapanışlar yapması kalıcılığı hâlinde yukarı yönlü seyrin devamı sözkonusu olacaktır, izleyelim görelim dostlar..
Bol kazançlar..

Yorumlar (9)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Gümüşçü4423 ()

Haklısın üstad ne var ne yok herkes alır o zaman yeni ath gelir bakalım nasip

AttackLord için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

AttackLord ()

Hemen gelir mi bilemem ama gelmesi herkes için iyi olur sebebi su ancak btc böyle bir dip yaparsa düşeni kıracak momentumu yakalar.

Gümüşçü4423 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüşçü4423 ()

37 hemen gelmese iyi olurdu :) gelecek ay yüklü para geçecek elime o zaman gelsin

1BeğenmedimŞikayet

AttackLord ()

Aslında bir döngüyü anlatmaya çalışıyorum ses kaydı olsa çok güzel olacak şu forumda yazmaya useniyorum kısa tutmak istiyorum mümkün olduğunca ama olmuyor böyle de kısaca şu 37 dip beklentim sonra yükseliş sonrasına bakarız kademe kademe düşün

artıdeğer için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

artıdeğer ()

Hocam senin yorumda 4 mevsim aynı anda yaşanıyor. Sen eskiden böyle yorumlar yapmazdın pek :)

1BeğenmedimŞikayet

AttackLord ()

37 altını belki kurcalar anlık diyorum 37 son evet sonra yukselen bir dalga olabilir belki bir ath yeni sonrasi 2024 2025 halving dönemine kadar ayi piyasası bekliyorum. 24 ile 16 k arasını dip görüyorum bana göre orta vade de mutlaka buraya değecek önümüzde yaklasik iki sene var siz şimdilik 37 yi baz alın kısa vade de sonrasını konuşuruz mal yükselirken

ARGENTUM_TR için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

AttackLord ()

Hocam 70 k dan 40 k ya düşmüş bir btc var ben ma 20 seviyesinin önemini kabul ediyorum dibe yakiniz bir 37 bir 35 gibi bir iğne gelip Altın da hafta kapatmadan yukarı bir momentum kazanacağın da ben de hemfikirim teknik kısmın dışında hocam bir problemimiz daha var gozlemledigim kadarıyla iki aydır dunyada olusmus bir buhran var likit kaynakların bu kadar ihtiyaç duyulduğu bir dönemde tüm Avrupa faiz arttırmaya başladı biliyorsunuz abd de teşvik paketlerinden sonra hernekadar fragtal. bir genişleme olsa da son 44 yılın en yüksek enflasyon rakamı olan yüzde 7 açıklandı biliyorsunuz kısa bir süre önce hocam BTC biryerlerden tepki alacagini düşünüyorum ben de ama bu elzem gelişmeyi tekniğe oturtunca beni korkutan bu. dolar endeksi ile BTC arasındaki ters kolerasyonu zaten benden çok daha fazla tecrübe etmissinizdir. İşte bunu nereye koyalım inanın oturtamiyorum bir türlü yani dolar endeksi 2022 2023 yılında artacakken hadi en fazla bir dalga daha yükselir hocam bir ihtimal belki de 70 k lar diyelim 2024 2025 halving öncesi yaşanacak bir ayının daha büyük bir alım tepkisiyle çok daha büyük bir yükselen trend dönemi yapacagimizi düşünüyorum hocam benim de naçizane düşüncem bu

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Halil İbrahim, geçen sene de haftalık MA50 desteğinin üstünde kalmıştı ve bir hafta bu seviyenin altında haftalık kapanışta gerçekleştirmişti ama bende sende dahil yine de o seviyeyi yani 30K$'i savunmuştuk, btc şimdi hem haftalık MA20 hemde haftalık MA50 seviyesinin altında ve nötr bir konumda.. 10 Kasım'dan beri düşen trenddeyiz haftalık MA20 seviyesinin üstünde kalması her daim BTC'de boğaların sahne alması demektir ve yeni zirvelerin gorulmezi ve yeni ATH'si demektir.. Şuan trend düşüş trendi ama 2017 ile kıyaslarsak o zaman uzun süre ayıda süründürdü ve halvingin başlamasıyla birlikte yeni zirveler görüldü o zamanlar (10K$-10-5K$) bölgesinin üstünde kalması durumunda 20K$ kırılacagini belirtmiştim ve şimdi bu düşüşlerin uzun vadede düzeltme niteliğinde olması şimdilik çok doğaldır, bu piyasa sabırlı kişilerden sabırsız kişilere kazandıran bir mekanizma olduğunu yeniden hatırlatmak isterim ki, şuan BTC'de özellikle günlük görünümde pozitif uyumsuzlukların olduğu zaten mevcut yükselmesi sözkonusu ve, haftalık seninde belirttiğin gibi öyle büyük bir obo oluşturacağını pek sanmıyorum.. Gelelim Death Cross'a aşağıda ifade ettiğim gibi bu ölüm kesişimi gecikmeli bir göstergedir bunun fiyatlanması şimdilik sözkonusu olmuş olabilir.. 45.5$'in üstüne çıkarsa BTC haftalık MA20 yani 52098.60$ yeniden görülmesi teknik açıdan her daim mümkündür.. Şuan uzun vadede ve BTC 12 yıldır var ve 13. yılında kötü bir aylık kapanışı yaptı ve piyasa yapıcıların işi de tam olarak kafa karışıklığı, önceki seneleri baz almamamızı istememeleridir.. İnsanlar ayıyı- boğayı o kadar saplantı haline getirmiş ki en ufak yükselişte boğa geldi haydee diyip tüm bakiye ile girip, en ufak düşüşte hobaaa ayı geldi korkusu ile panik satışı yapıyorlar, kademe kademe alım yapılacağını her daim belirtiyoruz.. Burası crypto bu tür dalgalanmalar hep var ve hep olmaya devam edecektir.. Aylık grafikte EMA20 ve MA20 seviyeleri arasına gelse bile çok büyük alımların gelebileceğini şimdilik söylemek isterim bu seviyelere grafikten bakmanı da özellikle tavsiye ederim.. Haftalık Logaritmik desteği (logarithmic regression weekly) bakmanı ve şuanda 39K$ civarı seviyesinde buranın altına ihlaller ve iğneler bile gelebilir ve altında haftalık kapanışlar yapmadığı sürece yukarı yönlü ve zig- zaglar halinde piyasa yapıcılar yeniden git- geller yaptırarak bezdirme politikasına devam etmeleri her daim sözkonusudur bilmem az çok anlatabilmişimdir umarım.. @AttackLord bol kazançlar..

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum