Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.1164 01:04:22
EUR 38.1653 01:04:22
USD 34.1635 01:04:22
ALTIN ONS $2659.4050 01:04:22

Konu: Her şeyin teorisi

⭐⭐emrah19 ()
Gümüş

Arkadaşlar malum piyasalar bütünlük gösterir ve bir ürün birçok üründen etkilenebilir. Bu minvalde XAGUSD parite sinin analizini teknik olarak diğer ürünlerle kıyaslayarak inceledim ve görüşümü paylaşmak istedim.

XAGUSD paritesine Obo formasyonu mevcut. Fiyat 23.696 (farklı tarayıcılar farklılık arz edebilir.) boyun çizgisi 23800 olup ilk hedef olarak 23.300 ve Obo hedefi olarak 22800 görülmektedir.

Dxy: malum dolar endeksi ve metaller ters orantılı işler. Dxy de Tobo formasyonu görülmekte olup (bu durum gümüşte oluşan obo ile uyumlu) fiyat 92640, boyun çizgisi 92784 ilk hedef 93180 tobo hedefi 93666 olarak görünmektedir.

Rasyo: malum rasyonun yükselmesi genel olarak tüm metaller için olumsuzdur. uzunca bir müddetir oluşturduğu kanalda devam ediyor. Kanal alt desteğinden dönüş yaptı ve yükselişe geçti (bu durum da gümüşte oluşan obo ile uyumlu) fiyat 75274 olup hedef 75670 olarak görünmektedir.

Nasdaq: Amerikan teknoloji firmalarının yer aldığı borsa olup malum olduğu gibi gumusun sanayi ürünü olmasından aralarında korelasyon mevcuttur. Uzunca bir süredir yükselen borsa bir süredir yatay seyretse de düşüşe geçti ve desteğin hemen Altın da kapatti. Fiyat 15449 olup destek 15460 kısa vadede ilk hedef 15270 ikinci hedef 15130 olarak görülmektedir.

Tüm analizler teknik göstergelere göre yorumlanmis olup haliyle Subjektif görüş içerir ve asla yatırım tavsiyesi içermez. Herkese hayırlı kazançlar.

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Vadenizi bilmiyorum hocam ama ben kısa vadede 22.80-22.90 aralığını bekliyorum. Sonra ise yükseliş. Sitede defalarca kez zikrettim bu rakamları. Yanılma ihtimalim elbette var. Bu nedenle yatırım tavsiyesi değildir.

demiraras için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

demiraras ()

emrah kardeşim bahsetiğin şeyi gümüşe yararmı yaramazmı sölermisiniz

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Xagusd ilk hedef gelmiş, oradan tepki alıp boyun çizgisi test edilmiş ikinci hedefe doğru yola çıkmıştır.

Rasyo hedef gelmiştir.

Dxy boyun çizgisinden dönmüş tekrar boyun çizgisini geçmiştir hedef beklentide.

Nasdaq düşüş yaşanmış ancak beklenen düzeyde değil henüz hedef bekleniyor.

Hafta sonu yapılan Tespit büyük oranda başarılıdır. Degerlendiren olduysa hayırlı olsun.

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Biz uyardık hocam hayırlısı artık

calculator için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @emrah19 hocam, alt alta iki yorumda gördüğümüzü yazmıştık. Hayırlısı artık ne diyelim.

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Rica ederim, hayırlı kazançlar olsun

Hummad için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Rasyo da grafikte mor çizgi ile belirttiğimiz dirençe ulaştı. Dxy'nin dirençe ulaştığı zamanda rasyonun da dirençe ulaşması elbette tesadüf değil

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hummad ()

Emeğinize sağlık.

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Dxy dirençe ulaşmıştır. Dikkatli olmakta fayda var

1BeğenmedimŞikayet

şerifözsu ()

Teşekkürler hocam. Like

Murat5635 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

hocam benim ki biraz temele dayalı bir senaryo tamamen hayal ürünü geçen mesaj ile yazmaya çalışmıştım ilk bölüm 2022 ilk çeyrek ikinci bölüm 2022 yılı üçüncü bölüm 2023 ve sonrası
tabi ki senaryonun gerçekleşmesi için şartların gerçekleşmesi şart, biraz dan atarım rüyam da gördüm falan yazayım :)

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @Murat5635 hocam,
İhtimal havuzuna bir ihtimal daha eklemek ve takibini yapmak herkes için faydalı olacaktır. Bu bir senaryodur şeklinde atarsanız takip etmek isteyen takibini yapar.
Ben açıkçası merak ettim ve sabırsızlanıyorum görmek için. Üstadım bu ihtimalleri nesne ağacında saklayıp ara ara takip edip duruma göre yenilemek bizler için faydalı olur. Gönder gelsin hocam :)))
Sonuçta uydurma , atmasyon değil bizim çalışmamalarımız. Her grafiğimizin ve yorumun teknik bir temeli var. İstişare yapıyoruz sonuçta.

Murat5635 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

Hocam elinize sağlık
Vix uzun zamandir sakin gidiyordu gecen hafta birden hareketlendi cuma günü de 21 üzerine atti vix biraz daha yukari giderse riskli varlıklar satış yemeye devam eder burda ilk toparlanan ons olur, ons senaryo sunu yeniden çizdim ama atayım mı atmayayim mi kararsız kaldım çünkü sayfalar da tek rakama ve tek cümleye odaklanma gibi bir sorun var

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Çıktı hocam elinize sağlık. Yazdıklarınızın bir kısmını farketmistim diğerlerini de inceleyeceğim. Teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @emrah19 hocam, sizin grafiklere ilaveten yaptığım yorum çıkmadıysa profile ekleyebilirim. Emeğinize sağlık güzel çalışmalar.

6BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @emrah19 hocam, emeğine sağlık. Gayet güzel ve yerinde çalışmalar olmuş. Tebrikler
Buna ilaveten altın günlükte 1833 civarlarını 4 kez denedi kıramayınca çekilme yaptı. 1773 ü test etmek isterse gümüşü de bir miktar etkileme potansiyeline sahip. Platinde 1031 civarlarına iki deneme yaptı o kıramayınca çekilme yaptı. DJI ,35852 desteğini aşağı kırdı. Adem eve formasyonu yaptı günlükte 34852 üstüne çıkamazsa haftaya 33 ler hedefi olacak gibi. Emptia ve borsalarda geri çekilmeler vix korku endeksinin yükselmesi ile alakalı bir durum. 21 ler üzerine haftaya tırmanırsak sıkıntı oluşturabilir. Dolarda da 8,476 üstünde mum kapanışları gelmez ise pazartesi ve çekilme yaparsa günlükte atnalı formasyonu oluşturma ihtimali olur. 8,476 üstünde kapanışlar olmazsa 8,36 hedefi haline gelebilir. Pazartesi günlük mum kapanışı çok önemli hale geldi. Dolardaki hareket gümüştl yi etkileyeceğinden pazartesi dolardaki gün kapanışı çok önemli duruma geldi. Mutlaka takip edilmeli.

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Rica ederim hocam site sakinlerine yardımcı olabilirsek ne mutlu.

İlla_edep için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İlla_edep ()

Elinize sağlık sn @emrah19

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Sayın @calculator alt yorum görünüyor mu bilmiyorum eğer gorebiliyorsaniz yorumunuzu merak ediyorum.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum