Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 01:10:36
EUR 34.7748 01:10:36
USD 32.4684 01:10:36
ALTIN ONS $2337.9850 01:10:36

Konu: Gümüş ons 1970-2021 Almanac (YTD)

Merhaba sevgili gümüş ailesi.
Sizler için çok emek vererek araştırma yaptığım
bu analizimde Gümüş Onsun 1970'lerden günümüze kadar olan 50 yıllık seyrini,
Spekülatif olayları, zirve ve dipleri, enflasyon karşısındaki tavrı
gibi birçok bilgileri içeren Almanac tadında bir çalışma hazırladım.

Bu çalışma bana gümüşün ne kadar spekülatif bir emtia olduğunu, enflasyon gibi durumlar karşısında nasıl kullanıldığını, büyük oyuncuların oyun ve tuzaklarını, zirvelerden ya da diplerden önce derin düşüşler ve pik sıçramalar olma ihtimalinin önemli olabileceğini, yani ne kadar hızlı ve dikine yükseğe çıkarsa o kadar derin ve hızlı düşüş yaşayabileceği,
Ne kadar hızlı derin düşüş olursa o kadar dikine ve hızlı sıçradığı,
büyük yükselişlerden sonra gelen düşüşlerde ve yatay bandlarda uzun yıllar boyu bekletebildiği gibi önemli veriler sağladı. Ben de sizlere sunmak istedim. İncelemenizi tavsiye ederim.
Keyifli okumalar. Asla yatırım tavsiyesi değil bilgi ve fikir amaçlıdır. İnşallah sayfaya düşer.
Görüş ve fikirlerini paylaşmak isteyenleri beklerim. Herkese iyi günler ve bol kazançlar.

Yorumlar (46)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Merhaba dostum.

O halde şu sonuca varabiliriz. Gümüşten altına geçişler hızlanıyor altın yukarı yürüyor ve bu bir süre böyle devam edecek ta ki gümüşü alım fırsatı gördükleri ons fiyatında altından gümüşe geçip çifte vurgun planlıyorlar bu durum da ise altın yürürken gümüş arkasından koşarak yükselecek demektir. Yanılıyorsam düzeltin lütfen. YTD

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Eline emeğine sağlık kıymetli insan
İyi ki varsın

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Son 10 yılda mal toplayıp stokları 2 katına çıkardıkları halde fiyatların yarıda olması acaba sizce neyi ifade ediyor.
Fiyatlar üzerinde hala manipülatif baskı var ya da gümüşün ederi bu kadar gibi bir ihtimal ortaya çıkıyor. Talep fazla arz da bir o kadar fazla gibi de düşünülebilir belki.
Bu büyük yatırımcılar son günlerde bir miktar mal dağıtımı yaptığı bilgisi de var. Altın tarafına geçiş yapıp rasyo üzerinde altın lehine de etki oluşturdular denebilir baskıyı serbest bırakırlarsa gümüş atağa kalkabilir... Lakin baskıya devam ederlerse hala yatay veya düşüşler görülme ihtimali de artabilir. ytd

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hayır diyemeyiz üstadım. Günlükte önemli dirençlerden biri olduğu için kırması adına 4 saat değil en az 2 gün kapanış alması gerekir. Bana göre 3 gün. Lakin yukarı iğne atması güzel 4 saat yukarıda kalması da ilk etapta olumlu tabiki... Umarım devamı gelir.

Onnbaşı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Onnbaşı ()

@BossVurguncu 26.20 üzeri 4 h kadı 26.20 yi kırdı diyebilirmiyiz?

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim. İlginç olan bir detay nokta büyük fonların gümüş stoğu 2011 yılında bundan 10 yıl önce şu ankinin yarısı kadar ama fiyat 2 katı, diğer bir deyişle stok 2 katına çıkmış fiyat o zamanın yarısı kadar... 1970 ile karşılaştırmıyorum bile...

POLAT24 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

Ellerinize sağlık harika bir çalışma olmuş.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkürler arkadaşım. Şura gelmez şuraya çıkamaz buranın altı yok, gibi cümleler malesef pek kifayetsiz kalıyor değil mi...

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet malesef. Gümüş birkaç ay ile birkaç ay içinde dip ya da tepe yapabilen, düşüşlerden sonra yıllarca bekletebilen, yatayda uzun süreler seyredebilen bir varlık. Lakin tepede kalıcı olduğu görünmüyor burada da açıkça göründüğü üzere... ytd

İsa_ç için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

İsa_ç ()

Korkutucu bir grafik bi anda paran yarı yarıya inebilir yada 2 katına çok rahat çıkabilir

1BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Şahane. Like hakkı bittiği için yorum yapmayı uygun gördüm. Speculation kelimesinin tam anlamını görmek mümkün. Var olun.

1BeğenmedimŞikayet

ARI_KAN_2301 ()

Faydalanıyor dostum sağolasin

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben teşekkür ederim, umarım faydalı bir paylaşım olur...

muz69 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Eyvallah kral çok teşekkür ederim. Önemli bilgiler var faydalanmak isteyen olursa...

ARI_KAN_2301 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

muz69 ()

teşekkürler emeğinize sağlık beyfendi.

1BeğenmedimŞikayet

ARI_KAN_2301 ()

Eline emeğine yüreğine saglik kral

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum