Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.1133 00:25:59
EUR 38.1046 00:25:59
USD 34.2029 00:25:59
ALTIN ONS $2634.7150 00:25:59

Konu: Gümüşte Olumsuz Senaryo İhtimali

Sevgili dostlar Gümüş ons günlük grafikte çalıştığım bir formasyon.
Beni bilirsiniz çoklukla iki yönlü de analiz yaparım. Aslında bu grafiği atarken çekinerek atıyorum kimseyi yanlış etkilemek istemem çünkü. Lakin ben analizci olarak görebildiğim ihtimalleri değerlendirmekte fayda görüyorum. Hep yukarı ihtimaller değil bazen olumsuz senaryoları da bilip ona göre temkinli olmak açısından bunu yapmak zorunda hissediyorum.
Tabi ki çok da fazla korkmamak lazım bu ihtimalin gerçek olması için o kadar çetin destekleri kırması gerekli ki kolay değil bu. Lakin çok zor da olsa ihtimal ihtimaldir.

Attığım grafikte şöyle bir durum var C seviyesini almış olabiliriz ama C daha yukarıda da olabilir bu yüzden bir kez daha yukarıyı denemek isteyebilir. Ancak 29-30-31 dolar lar seviyesini artık kırmamız gereklidir. Bakın aşmak demiyorum kırmak yani üzerinde kalıcı olarak hacimli kapanışlar yapmak gereklidir. O durumda bu formasyon bozulmuş olacaktır. Son bir yıldır yanılmıyorsam 3 kere 29 seviyesini test etmiş ama aşamamış durumdayız. Eğer tekrar denersek bu kez 4. olacak o durumda da aşamazsak olur da o zaman bu olumsuz senaryo daha güçlü hale gelebilir. Yine de bir önceki olumlu Kelebek fm grafik çalışmamdaki senaryoya göre umudum var o açıdan olumluya dönük bakıyorum biraz daha çok zaten onun değerleri de bundan çok daha uygun. Tabi geleceği bilmek ve kestirmek zordur, onu ancak Allah bilir ve her formasyon her zaman çalışacak diye bir garanti yoktur. Herkese bereketli kazançlar. Asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Hayali bir senaryodur.

Yorumlar (33)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Şu çalışmam da 1 yıldan fazla olmuş. Ama o zamanlar 18 ler gümüş onsta çok ütopik gelirdi, millet 40-50-100 olacak derken biz 19-16 aralığı gelebilir deyince kim inanırdı ben bile buna inanmakta zorlanmıştım. Nereden bileyim 1 yıl sonra gelecek hedefi. İnanan çok değil inanan yoktu yani. Zaten beklentiler satılır gerçekler alınır malesef. Sonuçta bir teknik çalışmaydı kendi prensibi içinde. Nedense birilerine batyr çalışmalarım karın ağrısı yaşıyorlar

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İndikatör derken dostum hangi indikatörü kastettin bunlar benim çizimim harmonik formasyon prensiplerine göre hazırladım hepsini. Lakin Altın da çok böyle bir oluşum göremedim altın onsta, orada gördüğüm çol uzun vade Cypher var ama o da teorik pek kimsenin de hoşuna gitmiyor. Geçen yıl da çizmiştim başka görürsem yine çizerim ama şimdilik göremiyorum

Manga için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Manga ()

düzeltiyorum xau usd yi sordum

0BeğenmedimŞikayet

Manga ()

dosdum bunun xauusd si nasıl görünüyor bir bakabilirmisiniz rica etsem.

yani aynı indikatör xagusd de nasıl görünüyor. haftalık ve günlük.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Buna 1 yıldan fazla olmuştu sonuçta geldi bunun D noktası. @Manga tamamlanmış olabilr de hala 16.80 lere kadar riski var da ama tepkisel olarak çıkmıyorsa gümüş o başka

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Sağol ablam

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Alt yorumu tekrar hatırlatayım. Dipse güzel bir dip oldu denebilir. Eğer tepkisel de olsa yükselişler yine verimli olabilr. Lakin her zaman daha kötü senaryolar olabileceği unutulmadan yüksek riskler almadan dikkatle yola devam etmekte fayda vardır. ytd
Herkese bereketli kazançlar iyi geceler

3BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dostlar bu eski uzun vade grafiğimizi tekrar hatırlatmakta yarar var. 1 yıl sonunda tamamlanan formasyon buraların dip olabileceği hususunda bize ip uçları veriyor. Dikkat ederseniz 18-17 dolar ların önemini grafik üzerinde de belirtmiştim. Bugün oralara gelmiş bulunmakta gümüş ons. 200 aylık hareketli ortalama ki bu 16 yıllık da denebilir 18.03 te, 100 aylık basit ortalama ise 18.46 da bulunmaktadır bu da 8 yıllık diyebiliriz. Bunlar ise önemli destek seviyeleri olarak karşımıza çıkmaktadır grafikte. İlla bu kadar salar diyemiyoruz sadece salması durumu olursa önem arz eden destekler olduğunu bilmek açısından. Aşılması gerekn dirençler ise bayağı yoğunlukta görünmekte olup yine de 4-5 dolarlık tepkisel yükseliş de olsa marjlar olabileceği bunun da kazanç açısından fena olmayacağı da bilinmelidir. Hepsi teknik yorumlarım olup kesinlik garanti ve yatırım tavsiyesi içermemektedir.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Covd19 sonrası yeni proje de mymun ççği falan. Belki olumlu yönde evirebilir. Bu kadar düşüş biraz da pandemi başlarını hatırlattı. Tepki alımları gelme ihtimali yüksek. Zaten düşen trend kırılmadan hepsi tepkide kalır gibi muhtemelen. Bi ara kıracak gibi olmuştu meğer bull trap olmuş.
Benim de 21.60-23.0-24.0 rakamlarına kadar tepki olabilr beklentim var. Ancak kesinlik içeriyor diyemem. Çok dirençler olacak önümüzde. Net bir şey diyemiyorum. Buradan sonrası artık kişinin risk algısına kalmış. Belki o Pozitif Uyumsuzluk bir umut olabilr en azından tepki için. Tabi diğer taraftan temel veriler Fed vs etkili olacak illaki dediğiniz gibi. ytd

Uslanmaz_35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkürler üstadım, 1 Yıl sonunda beklenenin olması aslında evet cidden tekniğin öyle ya da böyle çalıştığını göstermiş oluyor. En son betece için de benzer bir uzun vade çalışmam vardı o da yaklaşık 1 Yıl sonunda teknikten şaşmadı. Ama aradan çok sular geçiyor tabi yükselişler inişler dalgalar. O zamanlarda kazananlar da oluyor vs ama ihtimalleri kestirebilmek tekniğin bizlere en faydalı olan tarafıdır cidden.

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Şahsen gümüs 21.50 lerden rasyonun 88-89 aralıgına gelecegini ve 91-92 degecegini belirttim. Devamına bakmadım fakat kısa da tepe olur tepki alımları olur diye düsünüyorum(20.70-20-90-21.100-21.400). 17.80 de olsa bile simdilik olası gelmiyor. Olası gelen bu hafta tepki yükselisleri olmaz ise düserse son olur. (18.40-18.60-18.80-19.00-19.100) Sonrası fed enflasyon verileri, diger veriler ve fed söylemleri. ELbette k. orona ve m4ymun cicegi s. orunuda olası ise son ceyrekte veya son ceyrege dogru fed yumusar diye düsünüyorum.. ytd

0BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Bu aslında ne kadar iyi teknik çalıştığınızı ve tekniğin hiç bir durumda yolundan dönmediği gerçeğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Harika bir emek, harika bir çalışma.

1BeğenmedimŞikayet

Uzunvade007 ()

Hamdolsun bildigin gibi

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkürler kardeşim. Şükür biraz toparlıyorum. Sen nasılsın

Uzunvade007 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Uzunvade007 ()

Nasilsin kardesim göruşmeyeli

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Senin de dediğin gibi oldu Manga dostum.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim. Tabiki hiçbir piyasa sürekli düşmez veya çıkmaz olduğu için böyle yavaş yavaş dalgalı olarak çaktırmadan gelmiş oldu. Açıkçası 16.80 ben de beklemiyorum. 2 nedenden:
Birincisi RSİ günlükte oluşan Pozitif uyumsuzluk ile birlikte dip yapmış olma ihtimali olabilr. Lakin haftalık biraz belirsiz.
İkincisi ise salmaya devam etse bile max 17.80 gibi bir fiyat dip olma ihtimali var o da hazırlamakta olduğum yeni çalışmadan dolayı. Tabi yine de teknik bir rakam ve piyasa her zaman yanıltmaya meyilli olabiliyor. Sonuçta imkansız da denemez lakin ihtimal az diye düşünüyorum ben de. Gitse bile dediğiniz şekilde önce çıkıp sonra inebilir de. Bir çok ihtimal var.

Uslanmaz_35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim çok sağ ol deniz

deniz88 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Tebrikler. Uzun vade çizim başarılı. Lakin Sürekli düsmeyecegi için in çık in çık yaptı, yapıyor ve yapacakta. Zamanında buraları beklerken gelmemişti zamana yayıldı gelmesi. Elbette şimdi ise 16.80 gelmeden yukarı gidebilir mi ? Haftaya düstü düstü düsmedi kısada 1-2 ons k4dar yükselis olması söz konusu. Düserdemi yükselir yükselirdemi düser bilemem fakat açıkcası 16.80 leri olası göremedim. ytd

1BeğenmedimŞikayet

deniz88 ()

Emeğine sağlık

5BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Selam Gümüş sayfasının değerli insanları dostları. Herkese güzel hafta sonları.

Burada 1 yıldan fazla bir süre önce hazırladığım uzun vade çalışmamız gümüş onsta çalıştı ve D hedefine geldik. İşin açığı o zamanlar çok kale alan olmasa da ve bu kadar zaman sonra çalışması şaşırtıcı olsa da dolar yüksek olduğundan gram gümüşte beklendiği kadar düşüş olmadı diyebiliriz.

Diğer taraftan bu kelebeğin D noktası 16.80 dolara kadar uzanabilir. (Pek sanmıyorum ama teknik olarak böyle).
Bununla birlikte yakında yeni bir çalışma atacağım inşallah sizler için. Cümleten bol kazançlı günler dilerim.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

23.80 kırarsa dostum bu çalışma ihtimali çok düşebilir en kritik seviye 23.80-24.05 band olarak yazmak gerekirse diyeyim. Senin de emeklerine sağlık dostum

0BeğenmedimŞikayet

Manga ()

sağol dostum. emeklerinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Olabilr yani uzun zamandır devam ediyor görmüş olduğumuz gibi, düşeni kıramazsa ihtimal yükselir. ytd

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Rica ederim, 8 aydır stabil şekilde ilerledi lakin devamı gelir mi gelecek gösterir artık orasını. İyi çalışmalar dostum.

0BeğenmedimŞikayet

Manga ()

bence bu formasyon çalışır. ilerleyn zamanlarda çalışır. Bazı indikatörler bu formasyonu destekliyor.

1BeğenmedimŞikayet

Manga ()

evet dostum bendeki buna benziyor. teşekkür ederim dostum

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@Manga dostum sendeki bu diyebiliriz

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum