Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0743 02:35:46
EUR 34.8201 02:35:46
USD 32.3756 02:35:46
ALTIN ONS $2309.4400 02:35:46

Grafiği gönderen: babilonda

⭐⭐babilonda ()
Gümüş

Daha önce 2011de yaşanan çukuru atmıştık buda 2016 yaşanan çukur.
İkisi de benzer, aşağıya da 2011 i tekrar atacağım.
Burada 9 10 Aralık sonrası ilk kırılım da 1 dolar .
21 Aralık sonrası kırılım da Yarım dolar düşmüş bulunmakta.
Ve toparlamayı çıkışa geçmeyi
23 Aralık itibariyle yapmış.

Buda 2011 burda da 9 10 Aralık sonrası 3 dolar
21 Aralık sonrası 2 dolar düşmüş bulunmakta.
Burda da toparlamayı 28 Aralık itibariyle yapıyor.

Biliyorsunuz rakam tahmini yapmak benim işim değil.

Pazartesi açılışta bir tepki yapıp 24.50 bandına gitti diyelim.
Ki bu 2 yılda da bir tepki olmuş 7 8 Aralık gibi.

Basit bir matematikle rakam tahminin de kabataslak bulanacak olursak.
Onsun kaç dolar olduğuna bağlı düşüşler de.

2011 de ilk kırılım 3 dolar ikinci kırılım 2 dolar

2016 ilk kırılım 1 dolar
İkinci kırılım yarım dolar.

2020 için ise ilk kırılım da 2 dolar bekliyorum yani 22.50 gibi bir rakam.
İkinci kırılımda da 1 dolar.
Buda bize 21.50 yi verir.

Ayrıca Aralık başıyla beraber teşvik haberleri ons a olumlu yansisa da bence bu paket bana göre bu sene çıkmayacak, buda tezimiz güçlendiriyor.

Buna göre alım yerini 21 Aralık ile 28 Aralık gibi bir yerde tutmaya çalışacağız..
Risk almak istemeyen ise baktı ki ilk kırılım yaşandı diyelim ordan kademeli almaya başlar.

24-28 şubat 2021'de de ons fiyatını 25.80 üzerinde 26 rakam dolaylarına da bekliyorum.

Bunlar benim kişisel analizlerimdir, yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz, rakamlarda 3 aşağı 5 yukarı tahminlerdir.
Bol kazançlar.

Yorumlar (65)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Bol yapıyorsam engelleyebilirsin.

Sürekli eleştirmektesin.

Eylülden bu yana yazdıklarım ortada. Sürekli senin gibi bu yıl farklı bu yıl pandemi var, nasıl aynı olsun diyenlerle tartıştım ve hepsinde de aynı şey oldu, aaa doğru bu senede bu grafiklerde belirttiği gibi geldi dediler.
Ne istiyorsun mesela?
Söyle onu yapalım.

Önümüze Aralık ayı grafiğini koyup, kendi kafamıza göre çizelim.
Aşağıya bir destek rakamı yukarıya bir direnç.
Çift yönlü yazıp gecelim mi?
Ki bunu da eleştiriyorsun.

Destek direnç rakamlarını yazıp burayı gecerse şu, şurayı gecerse bu mu diyelim? Ki bunu da eleştiriyorsun.
Ee napalm babacım senin için. Hiç bişey yazmayıp sohbet mi edelim?

Kesin bir tarih vermemekle birlikte ay sonuna doğru tek bir yön belirtiyorum, düşüş kanadındayım diyorum. Bunu da gecmıs verilerle, kendimce haberleri de analiz ederek yorum katıyorum.
Aralık bitince ise yükseliş bekliyorum buda tek yön.
Nasıl memnun edicez seni?
Gecmıs analizlerde yaptığım 2020 için bütün varyasyonlar tuttu.
Düşüşleri ve çıkışları oluşmadan haftalar öncesinden yazdım.
Nasıl boş yapmışım, çıkarda Bi yüzüme çarp mesela.

Büyük_zararda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Kesin bir şekilde çıkacak demiyorum.
Ama ufak bir tepki biz Tl'de olanları panikletmesine izin vermesin diyorum.
Teşvik haberleri geçen hafta sonuyla beraber olumlu yansıdı bu pazartesiye de aksederse böyle ufak bir tepki olabilir.
Ama bu kısa süreli olacağı kanaattindeyim.

Sonrasında ise beklemeye koyulacağız artık.
Allah herkesin işini gücünü rast getirsin.
Terste olanlara sabır versin.

Umarım şubat sonu sabır edenler güzel kazanacaklar.

Viran63 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Özlemm34 ()

Peki hocam sanırım yarın yükseliş bekliyorsunuz 9 unda düşüş olur mu aşı haberi eskisi gibi etki de etmiyor sanki

0BeğenmedimŞikayet

Viran63 ()

Emeğine sağlık üstad pazartesi yukarı yönlü bekliyorsunuz galiba

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum