Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0747 12:32:58
EUR 34.6950 12:32:58
USD 32.2620 12:32:58
ALTIN ONS $2308.3850 12:32:58

Grafiği gönderen: babilonda

⭐⭐babilonda ()
Gümüş

Daha önce 2011de yaşanan çukuru atmıştık buda 2016 yaşanan çukur.
İkisi de benzer, aşağıya da 2011 i tekrar atacağım.
Burada 9 10 Aralık sonrası ilk kırılım da 1 dolar .
21 Aralık sonrası kırılım da Yarım dolar düşmüş bulunmakta.
Ve toparlamayı çıkışa geçmeyi
23 Aralık itibariyle yapmış.

Buda 2011 burda da 9 10 Aralık sonrası 3 dolar
21 Aralık sonrası 2 dolar düşmüş bulunmakta.
Burda da toparlamayı 28 Aralık itibariyle yapıyor.

Biliyorsunuz rakam tahmini yapmak benim işim değil.

Pazartesi açılışta bir tepki yapıp 24.50 bandına gitti diyelim.
Ki bu 2 yılda da bir tepki olmuş 7 8 Aralık gibi.

Basit bir matematikle rakam tahminin de kabataslak bulanacak olursak.
Onsun kaç dolar olduğuna bağlı düşüşler de.

2011 de ilk kırılım 3 dolar ikinci kırılım 2 dolar

2016 ilk kırılım 1 dolar
İkinci kırılım yarım dolar.

2020 için ise ilk kırılım da 2 dolar bekliyorum yani 22.50 gibi bir rakam.
İkinci kırılımda da 1 dolar.
Buda bize 21.50 yi verir.

Ayrıca Aralık başıyla beraber teşvik haberleri ons a olumlu yansisa da bence bu paket bana göre bu sene çıkmayacak, buda tezimiz güçlendiriyor.

Buna göre alım yerini 21 Aralık ile 28 Aralık gibi bir yerde tutmaya çalışacağız..
Risk almak istemeyen ise baktı ki ilk kırılım yaşandı diyelim ordan kademeli almaya başlar.

24-28 şubat 2021'de de ons fiyatını 25.80 üzerinde 26 rakam dolaylarına da bekliyorum.

Bunlar benim kişisel analizlerimdir, yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz, rakamlarda 3 aşağı 5 yukarı tahminlerdir.
Bol kazançlar.

Yorumlar (65)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

sijo ()

Valla orayı atlamadım aslında ama şimdi siz yazınca okuduğumu hatırladım. Ama hiç bu kadar özümseyerek ve dikkat toplayarak okumamıştım:) Şimdi tamamdır. Teşekkür ederim:)

babilonda için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Ee o matematiği yaptım o yazının içinde.
2011 de 3 e 2
2016 da 1 e yarım

2020 için ise 2 dolar ve 1 dolar diye yazdım.
2011 dekinden elbette ki düşük olmasını bekliyorum çünkü o yıla göre hacim daha az.
Kaçırmışsın orayı.
Beklentim 2 ye 1 tam o örnek verdiğim iki yılın ortası.

sijo için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sijo ()

Grafikler bunlar sanırım. Tekrar tekrar inceledim. Ama sizin şu konudaki fikrinizi istiyorum. 2016 da ons 32 dolarlarda iken, yani yüksek iken ilk kırılım 3 dolar, ikinci kırılım 2 dolar kadar olmuş. Fakat 2011 de 17 dolardan ilk kırılım 1 dolar 2. kırılım yarım dolar kadar olmuş. Şu anda da ons 24 seyrinde olduğuna göre, 2016 daki gibi 3 dolar ve 2 dolar kırılımını değil de, 2011 deki gibi daha düşük bir kırılım beklemek mantıklı olmaz mı? Saygılar... Hatta hatta ilk kırılımı şu an yaptı deyip, ikinci kırılım için de maksimum 1 dolara kadar hatta yarım dolar kadar bir beklentide olsak, çekilmeyi de maksimum 23 e kadar düşünsek yanlış bir beklenti mi olur? Saygılar

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Ya onlar hep üç aşağı beş yukarı verilen rakamlar.
Beni dikkatli şekilde okuyanlar anlatmak istediklerimi net anlayabilirler.
Hiçbir şeyin garantisi yok
İşini garantiye almak isteyenler belli bir kısımdan sonra kademeli alıma başlayabilir.

Düşünün bunu öngören benim diyelim 2. kırılımı beklediğim için alamadım ama beni takip eden kişi benim alamadığım yerden alır, bunlar ihtimal dahilinde.

Hatta şöyle bir yorumda yaptım.
Farazi atıyorum bakın lütfen söylenen rakamlar örnektir.

Diyelim en dip 5.10 geldi, ben bu dönemde 5.50 ortalama yapsam üzülmem, dipten alamadım diye kafaya takmam.

Diyelim dip 5.40 geldi, ortalamam 5.65 ya niye böyle oldu demem.

Üç aşağı beş yukarı iniş trendi yaşanacak günleri sonrasın da çıkış trendi olma ihtimali günleri yakalamanın derdindeyim.

Ve ben bunları yazarken yanılma ihtimalini de koyuyorum ortaya.

Çıkar yanıldım da derim.
Sağım solum oynamaz benin.
Çift yön vereyim, bahane arayayım.
Şurayı kırarsa Şurası burası geçilirse Şurası
Bunlar bana göre değil.

Aman ayranın dökülmesin tatavası bunlar.

0BeğenmedimŞikayet

hrn6789 ()

Biliyorum diğerleri gibi şunu geçerse yukarı şuradan düşük kapatırsa aşağı gider diyenler çok. Peki alım yaptığınızda etiketler misiniz rica etsem

0BeğenmedimŞikayet

sijo ()

Hocam zaten yeterince kırıldı da buralara gelmedi mi? Şu an eli kolu, her yeri kırık:)
Çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum, büyük de saygı duyuyorum ama, 21.50 hedefiyle gümüş 5.40ları görür yine bu dolar kuru ile...
Olmaz olmaz demiyorum ama dediğiniz çıkarsa da gerçekten şok olurum yani:) Ve burdan %50 çıkmadığıma çok pişman olurum. İyi akşamlar

7BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Trende göre analiz yok bende.

Şimdi buradan ons 25 üstü olursa ben yanılmış olurum.

Ama burdan 25 üstü olursa da 22 lere inerse de yanılnayacak her ikisinde de bir şekilde yazıp dediğimiz geldi diyecek insanlarla dolu.

Alım için direkt tarih verirsem bu yanıltıcı olur.
Bunu ben bile denk getiremem.
Önümüzde 10 15 günlük süreç var artık kademeli alımlar yapılırsa extra çıkışta kar satışı için elde koz bulunur.

Ama benim kişisel hareketi direkt ayın 21i olmayacak.
21 ile 28 arasında girmeye başlayacağım.

Bu benim kişisel hareketim olacak.

Ama ben işimi garantiye alayım diyenler o bahsettiğimiz ilk kırılım dan kademeli olarak başlayabilir tabi ki.
Yani ayın 10'undan sonra oluşabilecek kırılımlardan sonra.
Anlatabildim umarım.

Tekrar ediyorum bu bahsettiğim süreçte ons ta 25 li rakamlar gelirse ben büyük yanılmış olacağım bunu da net bir biçimde korkusuzca söylüyorum.
Yönüm tek hedefim net.

Ama burada 25 te gelse 22 te gelse yanılmadığını ifade edecek tonlarca insan gösterebilirim.

hrn6789 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hrn6789 ()

@babilonda büyük adamsın aylar öncesinden beri söylediklerin her daim çıktı. Alım için 21 bekliyoruz değil mi?

0BeğenmedimŞikayet

erkgnr ()

Eline emeğine sağlık. Allah razı olsun

0BeğenmedimŞikayet

Emir_2019 ()

Kaptan penguen demisin hala buralardan girilir mi orta vade bakışınız olumlu mu

0BeğenmedimŞikayet

Mapavri ()

Paylaşmış olduğunuz analizlerin devamı için takipteyim. Emeğinize sağlık.

7BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

1 1.5 ay öncesi daha kaba taslak ama yaklaştıkça daha net belirttiğimiz analizlerimizi herkes sahiplenebilir.

1 saat evvel yazdığımız yol haritası geçerli, önümüzde 10 15 günlük süreç var sabırlı olacağız, heyecana kapılmadan bekleyip göreceğiz.
Belirttiğimiz tarihleri Kasım başından beri yazıyoruz.
'Özbabilonda':) analizleridir.
Herhangi biryerden alıntı değildir.

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

7 8 Aralık tepkilemeleri oluştu.
Bundan sonra bize kalan sabırlı olmak ve diğer analizlerimizin oluşmasını beklemek.
Bu işin bana kattığı en önemli şey yüzde yüz uygulayamasam da sabır.

0BeğenmedimŞikayet

namso33 ()

aynen bende ne tepeden sattım ne dipten aldım

0BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Şunun şurası 10gün kaldı
Rasgele inşallah

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Ben bu işte tarihlere sadığım. Ağustos sonundan beri hamlelerimi buna göre yaptım, rakamla hiç ilgilenmedim.
Ha dipten aldım mı? Hayır.
Tepeden sattım mı? Hayır.
Çünkü 2 saatte herşey değişebiliyor, 1 günde 2 günde oynaklıklar olabiliyor.

Bahsettiğim hedefler de hangi rakamlar da bulunursak ordan gitmiş yapacağım. 2021'de elimde gümüş olması muhtemel olacak bu ahvelde.

Ama tabi ki beklenti ve rakamlarımız buna müteakip tahminlerim var.

Onsta hangi rakamlara dokuncağını birkaö yorumum da belirttim, umarım ona yakın rakamlar vuku bulur.

SeginS için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

SeginS ()

3 kere 5.50 yi görmek istemiş. Sanki 4.50 yi görmek istiycek gibi. Sadece kendi çapımda inceleme düşüncesi. Ytd.

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Bunu tam net bilemeyiz.
Attığım geçmiş grafiklerden 2 yılı örnek gösterdim.
2 si de aşağı doğru dip üçgen oluşturmuş.
Kademeli olarak ayın 9 10'dan sonra ilk kırılım
Diğeri daha kısa olan 21'nden sonra ki kırılım.
Toparlamayı da ay sonuna doğru yapıyor.

Şuan gram fiyatı 6.20 ve alım için acele etmemek önümüze bir bakmamız gerekiyor, çok riskli şuan için bu rakamlar bana göre.

Elbette ki yanılma payımız var.
Ama bahsettiğimiz haftaları görmeden hamle yapmak istemiyorum.

İnşallah dediklerimiz olurda güzel fiyatlardan alıp yeni yıla gümüşle gireriz.

0BeğenmedimŞikayet

sijo ()

Ben yazarken siz yazmışsınız zaten ama ben göndermiş bulundum. Ama şunu anladım ilk kırılım daha hafif olacak sanki, esas kırılım 2. si olacak. Siz oraya hedef koymuşsunuz. Cevabınız için teşekkkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

kemalilkan ()

An itibariyle full tl ye gectm ben de. ayin 10-11 inde alip 14 unde satip , 21 inde alip 27 sinde satip 30 unda alacam iins :)

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Uzun uzadıya çokça yazdım kardeşim. Sayfayı sürekli aynı şeyleri yazarak yormak istemiyorum.
Kimse beni sürekli görmek zorunda değil. O yüzden biraz zahmet edip profili okursanız nerde nasıl ne oranda kırılım yani düşüş beklediğimi göreceksiniz.
Hayırlı geceler.

0BeğenmedimŞikayet

SeginS ()

EywALLAH. bizde bugün çıkış yaptık. Hayırlısıyla iyi yerden alırız hep birlikde inşALLAH.

0BeğenmedimŞikayet

sijo ()

Siz düşüş başlangıcını ne zaman bekliyorsunuz peki?

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Tarihlere göre hareket ediyorum, o tarihler bana gramda hangi rakamı getirecek nasip.
Attığım grafikli yorumda 7 8 Aralık tepki yükselişlerinin olağan olduğu ama buralarda kaçırdığımız 10 25 kurullara üzülmemiz gerektiğini söyledim.
Büyük ve genel resme bakacağız.
Önce 9 10 Aralık sonrası ilk kırılım.
Daha sonrasın da 21 aralıkta ki ikinci kırılım görmek lazım.
İşte tam buralardan almayı düşünüyorum.
2021'e gümüşle gireceğim, ama şuan alarak değil, bu kırılımları yaşadıktan sonra. Ki inşallah yaşarız ve yanılmamış olur, uygun seviyelerden almış oluruz.

SeginS için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

SeginS ()

Grm gmş ü kaç tl den almayı düşünüyosunuz

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

7 8 Aralık tepki yükselişleri, normal durum bunlar.
Nitekim dünkü yazdığımız yorumda belirttik. Ama bu ay kısa al sat yapmayacağımızı belirttiğimiz için beklemedeyiz.
Kademe kademe gidiyoruz.
Umarım Aralık ayını adım adım her soluğunu önceden kestirmiş olacağız.

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Dünde fikrimizi beyan ettiğimiz gibi Teşvik haberleri olumlu etki yapsada bu yıl teşvik paketini çıkarmayacaklar. Bu seneyi feda ettiler.
2021 başıyla beraber tekrar gündeme alıp o vakit çıkaracaklarını düşünüyorum.
Bu ay ons kendi hareketlerini yapacak, tabi ki haberlerde etkin rol oynar ama belirgin bir paket çıkması mümkün gözükmüyor bana göre.
O yüzden alım için uygun yerler kovalanmalı bu ay. Sırf paket çıkmayacak mantalitesiyle de söylemiyorum bunu, Aralık ayı için rutin hareketlerini yapması beklentim dahilinde o yüzden hedef noktamız olan alım yerleri kovalanmalı, yeni yıla gümüşle girilmeli.
Tabiki acele etmeden en uygun seviyeden alınarak.

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Her trene binilmek zorunda mı?
3 kasım günü 6.50 dolayların da çıktım.
Çıkma nedenim 6 Kasım sonrası olan çukurlar. Bakın sonrası.
Çarşamba 6.50 gibi 6. 30 dan aldığım gramı çıkmıştım.
Sen binermiydin?
6 Kasım sonrası düşüşleri gördüğün bir trene binermiydin?
6.50 den çıktım.
5 Kasım Perşembe ve 6 Kasım Cuma gecesi 7.13 e yükseldi, hiçte üzülmedim kafama da takmadım. 6.50 den çıktım 7 de çarpılmadım.
Herkesi de 6 Kasım sonrası düşüşler var dikkatli olmaya davet ettim.
Bunda trene binmesin diye niye eleştiriliyorum?
Benim dipten alıp tepeden satma derdim yok ki
Terste kalmayalım, karımızı yapalım, hedefimiz bu.

Büyük_zararda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Usta ozaman pazartesi günü yükselişte satıp beklemeli doğrumu sizin analize göre. alimda 20araliktan sonra

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum