Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0666 11:21:00
EUR 34.7955 11:21:00
USD 32.6007 11:21:00
ALTIN ONS $2382.4200 11:21:00

Konu: The Economist Düşüş Sübliminal

Geçen hafta The Economist dergisi bu görseli kullanmış.
Görsele bakınca tam olarak bir şey anlaşılmıyor normal gibi duruyor ama detaylarda subliminal mesajlar içeriyor.

Detaylardaki grafik, dağ şeklindeki tablo ve hatta bilgisayarların pozisyonu bile önce yükseliş sonra düşüşü sembolize ediyor, düşüş olacağını haber vermiş oluyor.

Ben bunu gördüğümde subliminal kandırmak için yapılmış olabilir diye düşündüm ama gerçek çıktı ve düştü...

Yorumlar (64)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Tekerrür ediyor zaman zaman aynı şeyler zirvelerde yine geçerli olacaktır :))

Esenadam2 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet eski bir görsel çok olmuştu paylaşalı yeni paylaşılmadı ama yorum gelince tekrar gündeme gelmiş oldu

karmafelsefesi86 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenadam2 ()

Eski post ama her zaman zirvelerde lazım olur :))

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

karmafelsefesi86 ()

Bu görsel ben buraya ilk uye olsugum zamandada vardi arada bu gorseli gosterir bazi uyeler yeni degil baya eski gorsel

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu zaten her bir şeyi anlatıyordu

Esenadam2 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenadam2 ()

Önce zirve ve sonrasındaki uçuruma bakar mısınız felaket.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Belki kedinin kulakları ve çöp teki kağıtlar 2'li tepe anlamı da taşıyor olabilir

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aynen dostum kaç yorumda bunu anlatmaya çalıştım ama ytd

Kimimben06 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kimimben06 ()

Kardeşim illaki geri çekilme alım fırsatı verdiriyorlar dikkat ettiysen böyle düşüyor sonra fazlasıyla yükseliyor ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Nasıl da biliyorlar şuna bak

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Clean derken, Clean "temizleme, temizlik" de olabilir yenilenebilir enerji ifade edebilir. Lakin "silme" anlamında da olabilir eğer böyleyse neyi ya da kimleri silecekler. Garip bilgiler bunlar

mt1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mt1 ()

17 eylül kapağında da yeni bir enerji türü çıkacak yazıyor.2020 yılını petrol doyurdu şimdi ise clean silme zamanı yeni bir enerji için deniyor ilginç bir madde mi acaba ne acaba

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Gün dönümü tarihleri önemli tarihler olarak görünüyor. Hangi gün olduğunu kestirmek biraz zor normalde ama şifreli bir şekilde ayarlanmış subliminal verilerin var olduğu açık. Yine de insan bunlara göre hareket edemeyebiliyor tam olarak

baba_zararda_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

baba_zararda_ ()

Ben ilk gördüğümde kendimce gördüklerimi yazmıştım ay takvimine göre geçen hafta çarşamba gecesi idi ben çarşamba perşembe ve cuma günü beklemiştim hatta yorumlamıştım kısmet pazartesiye imiş ytd

0BeğenmedimŞikayet

Neşedertaşk ()

Çöp kovasındaki kedi gerçek kedinin hayaletiyse durum feci. Kedi gözüme düşman gibi gözükmeye başladı.

Onursal5377 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet yani kedi falan da boş değil orda mart ayında başlayan yükselişi temsilen olabilir, karşıdaki kadının altında ise çöp halini alıyor ilginç şekilde. Resim bir yansıma gibi ama zıt bir yansıma tarihsel olarak da bir ifade veriyor bahsettiğiniz gibi

0BeğenmedimŞikayet

BOSO ()

Selma hanım öngörünüz nedir

0BeğenmedimŞikayet

23ayhan ()

Hocam 1900 alti olursa dolar yukselir altin yine kendini korur olan gumuse olur ytd

iplikci_needim için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Neşedertaşk ()

Masanın altindaki kediyi görünce hemen aklıma siz gelmiştiniz Onur bey:)Kulaklarının ikisi de yerinde olan kedi..

0BeğenmedimŞikayet

iplikci_needim ()

ben altının yükseleceğini düşünüyorum fakat şu da var ki dip neresi ? ki abd açılışına kadar ons 1920 leri görmesse 189x leri görecek gibi duruyor. ytd

23ayhan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Eyvallah hocam nokta atışı olmuş :) demek ki boş bir görsel değil doğru yorumlayınca

0BeğenmedimŞikayet

23ayhan ()

Hocam altinin pik yapacagini gosteriyor olmasin

0BeğenmedimŞikayet

Kuarx ()

Madem bu resim geldi o zaman devamını da biz tahmin edelim. Soldaki manzara tablosunun altındaki üçgenin yatay yükselen kenarı, sağdaki kadının parmağıyla gösterdiği yatay yükseliş gibi duran sarı kalem ve yine sağdaki kadının kırmızı koltuğunun yatay yükselen arkası.. Bunlar da altının zirve yapacağını gösteriyor o zaman. YTD

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Eyvallah hocam neden saçma olsun. Zaten ben alternatif durumlara görüşlere de önem verdiğim için paylaşmıştım. Baya derinlemesine çıkarımlar yapmışsınız, benim de belirttiğim bazı noktalara uygunluk gösteriyor. Kadınların giyiminden duruşuna kadar aynı şeyleri belirttim. Ama ben sarı kalem olayına dikkat etmemiştim mesela orası da ilginç duruyor bir anlamı olabilir neden olmasın bilinçli konmuş olması muhtemel

0BeğenmedimŞikayet

El_auria ()

Üşenmeyip hepsini okudum. Allahtan terste kaldığım için sonu moral verdi :) inşallah diyelim

0BeğenmedimŞikayet

Geldedingeldik ()

Altın da sarı ya hani o bakımdan olabilirmi hocam?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum