Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0735 09:31:46
EUR 34.8746 09:31:46
USD 32.4636 09:31:46
ALTIN ONS $2330.5100 09:31:46

Grafiği gönderen: Carpediem37

XAUUSD/XAGUSD/RASYO/ViX
USDTRY/DXY/GRAM ALTIN/GÜMÜŞ GRAM

ALTIN ONS / GÜMÜŞ ONS RATIO

XAUUSD/XAGUSD DAILY

Rasyo'da gümüş tarafına olan değerlenmenin son bulduğuna dair isaretler görüyorum. Önümuzdeki dönem Altın ons tarafına dogru pozisyonların kayması beklenmeli.
72.40 seviyelerinde şuan. 77 ve 79.50 direnci var önümüzde. 79.50 uzerinde görülebilecek kapanıslarda 86 bandına doğru bir değerlenme görülebilir. Rasyo daki duzeltmeleri direk yükseliş olarak algılanmasın. Sunu da anlamamız gerekebilir. Gumüş ons duzeltmeyi ons Altına oranla daha derin yapabilir. Rakamlardan ziyade artık global risklerin , özellikle pandemi sürecinin ikinci dalgasının yakınlaştığı kanaatindeyim. Pozisyonlarınızı bunu düşunerek tekrar değerlendirmenizi öneririm..

ViX VOLATILITE ENDEKSİ DAILY

Vix gunlük grafikte göze çarpan ilk olay Bollinger Bandının aşırı sekilde daralmasi olarak göze çarpıyor. Açılı trend çizgilerinden iki defa kurtulmuş durumda. Bu durumlarda fiyatlar bir canak olusumu yaparlar. Bollinger bandındaki daralmayı da düşunürsek 28.80 seviyelerine dogru bir hamle gelebilir kisa zamanda. Buranin üzerindeki gunluk kapanıslarda 41 bandı hedef olacaktır. Vix deki durumu anlatmamın nedeni Ons Altın bu korku endeksinin davranıslarından cok etkilenir. Rasyo da biraz durumu açıkladığım gibi , ons altını n bu endeksdeki sıkışmadan
Yakın zamanda faydalanacağı görüşündeyim. Ons Altın tarafını orta vadeye kadar tutuyorum bu yüzden.. olayın özeti bu..

DXY dolar ENDEKSI DAILY

Dolar endeksi özellikle eur usd , parite ve emtiaları etkiler. Grafikte haftalik bakıp günlükte yorumladım. 94 seviyesi üzerinde
Haftalık kapanış gelene kadar endeksi negatif görüyorum. Son kapanışlar itibariyle biraz toparlanma mevcut. 92.20 desteği uzerinde dalgalanıyor. Pozisyonlar paritelerde kısa tutulmalı. Endeks 94 e yaklaşirken parite yapmaya müsait görulüyor. Tam bir dönüş 94 üzeri haftalik kapanısta sağlanır. Kısa dikkatli pozisyonda kalınır. 91.30 seviyeleri endeks icin son nokta olabilir. Emtialar için
Dxy den çok büyuk bir baskı geleceğini şimdilik düşünmüyorum.
Bir tepki olacak. Lakin trend döndürecek bir etki görülmüyor..
Yine 94 üzeri günlük kapanışlarda tekrar durum gözden geçirilmelidir...

USDTRY DOLAR TÜRK LIRASI 4 H.

Dolar da bir ABCD Paternimiz mevcut. 7.26830 seviyesi üzerinde kaldıkça ve 7.32 seviyesi üzerindeki günlük kapanışlarda 7.57 patern hedefimizdir. 7.39800 ara direnç seviyemizdir. 7.40 lı seviyelere doğru tekrar bir ikili tepe oluşumu olma ihtimali icin tekrar değerlendiririz. Bu ihtimal 7.40 uzeri govdeli mum kapanışıyla son bulur. Bölgede en önemli destekler 7.26 ve 7.19 seviyesidir. Fiyatta bir ıükselen kama isteği görüyorum. Bu yüzden 7.57 iyi bir kâr al seviyesi gibi gözüküyor. yukarıda bahsettiğim gerekceler (7.26830 desteği ve 7.32 uzerindeki günlük kapanışların korunması şartı ile)
Teknikte olumlu görüyorum.

XAUUSD ALTIN ONS 4 H..

Genel olarak onslarda ve gramlarda simetrik ücgen ve icselinde harmonik iki yönlü
Paternler olustu.
Ons Altında 1907 ye kadar müsadem var. Bu seviye altında 4 saatlik gövdeli kapanışlarda stop olur.
Stop seviyemizi bildikten sonra
3 gen icindeki harmonik gartleyden bahsedeyim. Alcalan bir kamamız var 1907 ye kadar bu kama gelebilir. Açılısta takip seviyemiz 1944 üzeri kapanıslar olacak. Bu sağlanırsa 1960 seviyesi uzerinde gün kapanışı görürsek patern hedefimiz 2030 ve 2050 seviyesi arasında olacak. Bu bölgeden tekrar simetrik üçgen yönüne doğru bir throwback denemesi gelebilir. Bu noktada 2050 performansı önemli. Üzerinde 4 saatlik görursek yürür gider.
1907 yede tekrar dikkat edelim. 1944 uzerinde tutunamazsak daha iyi bir fiyat ile karşı karşıya kalabiliriz.. illa 1944 destek olmalı. 1907 altı 4 saatliklerde
1860 seviyesi akıllara gelmeli..
Uzun lafın kısası 1944 uzerindeki fiyatlamalarda olumluyuz. 1907 altında olumsuz..

XAGUSD GUMÜŞ ONS 4 H..

Gumüş ons da simetrik icinde iki yönlü harmonik tespit edildi. Biri harmonic shark paterni biri ABCD Paterni. Rasyo da gumüsteki değerlenmenin son bulduğuna isaret ettim. Burada akıllara gelecek olan duzeltmenin ons altina oranla daha derin olmasıdır.. 25.75 altı 4 saatlik kapanışlarda stop olur arkadaşlar. Bu kırılım olursa 23.45/ 24.30 seviyeleri test edilebilir. Burası aklımızda bulunsun. Şimdi kapanış olarak 26.800 seviyesindeyiz. 26.65 en önemli desteğimiz. 27.40 üzerinde oluşabilecek 4 saatlik kapanıslarda 28.50 ara direnci ile birlikte 31 seviyesi ana hedefimizdir. Buradan bir kâr al gelebilir. Lakin kapanış olumlu olsa da 26.65 bize direnç oluşturursa 25.75 desteğine doğru bir geri cekilme yasanabilir.. Tekrar ediyorum 25.75 altında 4 saatlik gövdeli kapanışlarda stop oluruz..

XAGTRYG GÜMÜŞ GRAM 4 H.

GÜMÜŞ GRAM da bir simetrik olusum mevcut. 6.20 desteği üzerinde dalgalanıyoruz. 6.39 direnc. 6.02 altı 4 saatliklerde gumus gram stop olur. 6.30 kapanıs fiyati ile birlikte kararsız bir alan icerisinde seyrediyoruz. 6.39 direnci gecilirse 6.49 uzerinde gumüş elde tutulur. 6.62/6.70/6.76 diğer dirençler..

XAUTRYG GRAM ALTIN 4 H.

Gram altındada simetrik bir ucgenimiz mevcut. 453.80 seviyesi desteği uzerindeyiz. Bu seviye altında 450 ve 442 destek seviyemizdir. 442 altında 4 saatlik gövdeli kapanışlarda stop oluruz. Gelelim fiyatlara , 460.50 seviyesi kuvvetli direnc olusturuyor. Bu direnç uzerinde
Simetriyi 467.30 seviyesi uzerinde yukarı kırabiliriz. Kirılım olursa simetrik ucgen
Hedefi 510 seviyeleridir. Ara direnclerimiz 476 / 478 /490..

Son söz olarak toparlayalım..

Dolarda 7.2680 desteği ve 7.32 gün kapanışı görürsek..
Ons Altında 1944 desteği uzerinde 1969 üzeri gün kapanışı görürsek
Gümüş Onsda 26.65 desteği uzerinde ve 27.40 üzerinde gün kapanışı görürsek
Gram cinsleri iyi seviyelere gelecektir. Önümüzdeki dönem gumüş pozisyonların Altin tarafina gececegini düşünüyorum.
10 saatten fazla analiz çalışıyorum. Lütfen 5 dakikanızı verin okuyun. Yatırım tavsiyesi değildir

<3 Canım Kendim <3

<3 __SaygLar__ <3

Yorumlar (226)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

Slm sizi hatırlayamadım

Siltanka için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

eeeee_t ()

altında hafta kapanışı dediklerinize yakın geldi... umalım ki hedef 510 a kadar yükselsin :)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Eyvallah abi

Abrasivci için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Abrasivci ()

Ellerine sağlık kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ediyorum

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

grafikler için ve emekleriniz için teşekkürler

Carpediem37 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Srkn87 ()

Bosver dedik 'ya

ÖykûM09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Hayırlısı diyelim. Ekrana bakıp sinir olmaktan iyidir

Asil981 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Asil981 ()

Öyle yaptım inşallah iyi olur

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Rica ederim.

0BeğenmedimŞikayet

Asil981 ()

Teşekkür ederim inşallah herkes için iyi olur herkes beklentisine kavuşur

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Hatmonik ticaret kalipları. Belirli fibonacci ölçüleri ile oluşur

Zemheri_yeli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zemheri_yeli ()

Patern nedir dostum

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Haklısın. Bir bilen den ziyade en iyisine çattın. Canım kendim <3

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

% 50 düsen. Tekrar hakkımız olur. Onsda bir patern oluşuyor.. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Asil981 ()

Yanlış anlamayın lütfen çokça yazıyorum kar da zararda ortak değiliz biliyorum fakat hiç anlamadığım bir ortam bir bilene sormak istiyorum sadece

1BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

7.40 gibi bakalim. Son direnc şimdilik ytd

Bozo16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Asil981 ()

Teşekkürler İnanın çok stres oldum her satırınızı takip ediyorum anlamaya çalışıyorum geçen hafta grafik attınız en son 442 445 gelir dediniz tam geldi alacakken size mesaj attım beklentiniz farklıydı tabi kısmet olmadı göz göre göre gitti günlerdir bunu bekliyordum

0BeğenmedimŞikayet

Bozo16 ()

selam, elimde bir miktar dolar var. Ne yapayım bilemedim:(
dolar/tl kısa vade öngörünüz nedir acaba?

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

% 50 ne sis yansın ne kebap . ytd

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Canım kendim ^_^ sağolasın

Kupa_Beyi42 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kupa_Beyi42 ()

Emegine saglık üstad iyi ki varsın ;)

1BeğenmedimŞikayet

Zamazinngo ()

Önemli değil ben teşekkür ederim.

Bybonusss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Carpediem37 ()

Bu hafta kritik. Onslarda genel bir sıkışma mevcut. Herkes yatırım yaparken en uygun yerden yerine koymak ister. Ekran ile ilgilenmeyin. Bu sizi daha çok yıpratır. Yukarı veya asaği net bir kirılım göremedik. Bu biraz zaman alacak. Rastgele size alın diyemem.

1BeğenmedimŞikayet

BYCANİK ()

daha ne dıyeyım anlamıyorum altın uzun vadede her yerden alınır düşecek düşecek diye bekliyoruz hepimiz az birşey düşüyor 2 gün sonra cıkıyor

0BeğenmedimŞikayet

Cocomelon ()

Ya kardeşim geçen hafta bi dünya alım fırsatı vermişti.

0BeğenmedimŞikayet

Bybonusss ()

Ohh abd borsası kapanmaya 20 dk kala. Vay babam vay çatırtı kopucak desene. Eyv bro tşkr ettm

Zamazinngo için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Asil981 ()

şimdi dirençteler mi burdan almalı mıyım gr altın toplu giricem iyice sinirlerim bozuldu yok düşecek Yok yükselecek 105 binlik alıcam hala size soruyorum güvenim boşa çıkacak diye korkuyorum bir tek bu yüzden üzgünüm :(

0BeğenmedimŞikayet

Zamazinngo ()

16:10 da Perşembe günü

0BeğenmedimŞikayet

Nomalefe ()

Ne zaman konuşucak bu damalr kardeşim

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum