Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0785 10:08:23
EUR 34.7868 10:08:23
USD 32.2330 10:08:23
ALTIN ONS $2339.1700 10:08:23

Grafiği gönderen: keten_prenses

RYGYO ile ilgili aklımdayken belki biraz moral olur diye bir iki paylaşımda bulunayım kısaca merak eden vs. varsa sorunlu bir kağıt olduğu için çok yorumlamayı sevmiyorum ama kısadan aktarayım..

saatlikte 5.22 düşen trendi kırdı bugün ve 5.25 saatlik desteğinin üzerinde 5.28 saatlik direncininde üzerinde 5.32 kapanış gerçekleştirdi.. şimdi bu saatten sonra ne yapar derseniz 4 saatlik direnci 5.36 üzerinde bir kapanış ve 5.41 üzerine yerleşmesi durumunda durumunu biraz daha toparlamaya başlar şu anki hedefi yaklaşık 5.57, 5.81 ve 6.05 görünüyor..bu rakamlara geldiğinde ayrıyetten tekrar bakar takip etmeye devam ederiz eğer grafiksel tarihte bir yanılma olmazsa sanırım 6-8 ağustos tarihlerinde daha güzel bir görüntüsü oluşacak gibi duruyor diyeyim...

Yorumlar (111)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

bayram öncesi çok sıkıntı olur mu olmaz mı bilmem ama bu kağıdı alacağına brutte olsada maktk 2.35 direncini geçerse gayet pozitif bir görüntüsü var şu an için... tercih senin:))

Elif_44 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

9.90'da bir alım sinyali oluşturmuş 10.38 üzerinde kapanış yapması olumlu olmuş saatlikte pozitif uyumsuzluğu var 10.45 üzeri daha güzelleşir 10.53'te zorlanabilir bir görüntüsü var...16.21 hedefli bu kağıt şu an orta vadede.. yakın hedefi 11.55 ve 12.65 görünüyor..30 dk. lık grafiği biraz olumsuz olmuş kapanışa yakın ama cuma hareketi normal kabul edersek şu anki hareketi 10.25-10.45 aralığında görünüyor...

0BeğenmedimŞikayet

Siriusblack21 ()

Çok iyi anladım teşekkür ederim

keten_prenses için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

hiçbir indikatörü tek başına kullanamazsını kaldı ki bütün indikatörlerin belirli zaafları vardır mesela çoğunluğu haber akışlı ani yükseliş ve düşüşlerde perte çıkar fikir vermez indikatörleri normal hava ve yol şartlarında kullanırsanız işinize yarar... yanına macd, hacim, hareketli ortalama vs. gibi destekler kullanmazsanız sadece rsi ile yolunuzu bulmanız zor olur olmaz demiyorum ama zor... kaldı ki 70'te olacak diye bir şart değil 70-100 arasıdır özünde..

Siriusblack21 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Siriusblack21 ()

Rsi hakkında yine bir sorum olacak.
Rsi 70 üzerine çıktığında kesin olmamakla beraber büyük bir ihtimal düşecek mi demektir ?
Eğer bu doğruysa RSI izleyelim (is cp uygulamasında var galiba) 70 üzerine çıktığında satalım tekrar ki girelim?

1BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

olur da bir gün bırakırsam zaten birilerinin istediği için olmayacaktır bu bırakacaksam bile sırf onlara inat kalırım :)) birileri sebep olamayacaktır bu net onlara o zevki tattırmam:)) teşekkür ederim..

dggyo; herşey yolunda alim sinyali oluşmuş, saatlikte pozitif uyumsuzluk var bu derki benim burada olduğuma bakma benim gözüm yükseklerde, önünde ilk hedefi 5.95 desteğinin üzerinde 6.09 direncini kırmak olacaktır... burayı rahat geçeceğini düşünüyorum 6.24 seviyesi önemli burası hem fibo direnci hem trend üst geçiş noktası burayıda hallederse 6.64'e kadar yolu var şu an görünen .. olumsuz en ufak bir durumu yok bakın keyfinize rahat rahat:))

aydins için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

aydins ()

Kolay gelsin. Geçen günde söylediğim gibi burda sizi takip edip yazdıklarınızı okuyan çok kişi var. Lütfen milletin dediğine bakarak burayı bırakmayın. Birde mümkünse dggyo ne olur sizce. 6.40 ile bekliyorum.

0BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

birde bu zaman periyotlarına finansal tabloların açıklanma zamanlarına göre ayrıca periyot belirlenir oradada durum aynen şu oluyor,

Bir çeyrek bilanço dönemini bile kapsamayan, yani 3 aya kadar olan süreye kısa vade denir, ancak birkaç günden daha kısa süreler vade kapsamına girmez. 1 yıllık bilançodan uzun yatırımlara/trendlere uzun vade denir, 6 aylık dönem ise orta vade olarak kabul ediliyor... yani olayın vade olayı birazda yatırım aracı olarak seçtiğiniz enstrumanla alakalı olarak şekilleniyor...

0BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

aslında bunun tek bir cevabı şudur denilebilecek bir periyodu yok biraz stratejiyle alakalı vadeyle alakalı durum ancak genel kabul gören mantıkta

7 ve 14 gün= çok kısa vade
14 ve 21 gün= kısa vade
22 ve 50 gün = orta vade
50 ve 100 gün = ortanın üzerinde
100 ve 200 gün= uzun vade olarak kabul edilir

0BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

estağfurullah kardeşim Allah nasip ederse bir şekilde olmaya çalışırız :)) teşekkür ederim eksik olma

winnnn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

winnnn ()

Allah sizden razı olsun hocam teşekkür ederim. Söylemeden edemicem bu hafta içinde düşüş günlerinde eminim ki herkes sizi ve guiding hocamı dört gözle aradı. Panik yapan, olası düşüşte buraya bakan kişilerin sayısınnı ben çok oldugunu tahmin ediyorum o yüzden burayı sessiz ve sizsiz bırakmayın elinizden geldiğince inşallah. Çok konuştum, diyeceklerim bu kadar her daim allah razı olsun

1BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

3.60'tan 2.45 seviyesine mart ayında gelen gmş. temmuz sonunda 5 tl üzerine çıktı hiç.. al sat yapmadan dokunmadan 4 ayda %100... al- sat olayı teknik analiz bilgisi ister alayıp üzerine yatayım hedefim gelirse çıkarım diyen orta ve uzun vade her daim kazanır bu hep böyle olmuştur böylede olmaya devam edecektir... biraz sabır o kadar... rsi kullanımı en basit en anlaşılır yardımcı araçlardan biri onda bile rsi baktın 70 üzerine çıktı sonra bekle nasıl olsa düzeltmeye gidecek haber akışlı bir yükseliş devamı gelmezse sonra alttan alttan toplarsın olur biter:))... hedefin belliyse vade sıkıntın yoksa yüzde iki düşmüş çıkmış hiç takılma tabloya geniş açıdan bakmak yeterli:))

1BeğenmedimŞikayet

winnnn ()

Anladım hocam daha önce de rsi olarak karel örneği vermiştiniz ama rsi 70 dayandığında satıp 30 larda alarak güzel kâr etmiştim yeri gelmişken söylemek istedim sağ olun. İnşallah endekste bozmaz sabırla beklemek kazancın tek yolu. İlk girdiğimde borsaya günlük kazanayım diye bakıyordum ama anladım ki aldığın kağıt bir hedefi olmalı o hedefe giderken düşse de kalksa da zamanı gelince gelmesini bekleyen kazanır

2BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

şimdi söyleyim bütün kağıtların hareket zaman periyotları var bunu 1 dakikadan başlayıp 15 dk, 30 dk, 1 saat, 4 saat , günlük, haftalık ve aylık diye devam eder gider ve her periyot kendi arasında birbirini tamamlayarak devam eder ama kendi zaman dilimi içinde bağımsızdır saatlik zaman dilimi içinde örnek veriyorum rsi 70'in üzerine çıkar bir düzeltmeye ihtiyaç duyar aşağı yönlü devam eder tepkisini alır tekrar devam eder düzelte düzelte bu şekilde dolayısıyla tek seferde soluksuz gider deyip olası düşüşlerde seni panikletmeyim ufak tefek soluklanarak gider ama gider olumsuz bir durumu yok boğa piyasasında bu kağıt tüm değerleri yazdığım şekilde endeks arıza çıkarmazsa dediğin oldu dersin rahatına bak:)) 4.44 hedefi uzun vade değil onu söyleyim rahatlıkla...

0BeğenmedimŞikayet

winnnn ()

Tekniği bilmediğimden yaşadığım korkuyu böyle açıklayarak anlattıgınız ve içimi rahatlattıgınız icin teşekkür ederim. Öncesinde 3.55 üzerine yerleşmeli demiştiniz dediginiz gibi oldu yerleşti ama tekrar düşünce bunun bu derece sert bi düzeltme olacağını tahmin etmemiştim. Açıkçası 3.94 rakamı bile beni tatmin edebilirken hocam size şunu sormak isterim oralara geldikten sonra 4.44 hedefine yol alırken tekrar düzeltme yaparakmı gider bu hedef grafikte uzun vade hedefi midir çok teşekkür ederim

1BeğenmedimŞikayet

keten_prenses ()

avod3.85'te düzeltmesine başlamış, 3.85 aynı zamanda üst trend bölgesine geçiş seviyesiydi 22 temmuzda abcd formasyonu oluşmuş klasik onun d ayağı sonucu oluşan tablo bu kapanış rakamı tam olarak 3.48 destek seviyesi, düzeltmesini tamamlamış kabul edebiliriz hemen hemen hali hazırda ters simetri üçgen formasyonu oluşumu içinde ve b o ğ a piyasasında endeks sıkıntı çıkarmazsa 3.64 direncini geçtikten sonra 3.94 üzerinde şu an hedefi 4.44 seviyesi görünüyor tamamen teknik olarak hareket etmiş ben olumsuz değilim senin kadar :)) bence rahat olabilirsin..

0BeğenmedimŞikayet

winnnn ()

Hocam hayırlı haftasonları diliyorum merhabalar rica etsem #avod bakabilirmisiniz inanılmaz stres barındırıyor artık bende, 3.85 gördü geri çekildi zarar üstüne zarar yazıyor

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum