Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0677 01:30:05
EUR 34.7941 01:30:05
USD 32.5700 01:30:05
ALTIN ONS $2380.3300 01:30:05

Konu: BIST100, Yükselen Trend değişiyor mu?

BIST100 20200710 D günlük,

Yorumlar (131)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

ahvalim ()

Gram TL düşüncem 7.68 gördükten sonra 1450 1500 arası gibi bakalim her şeyin hayırlısı

0BeğenmedimŞikayet

Hsadic612 ()

Sağlık olsun , kısmetinde yokmuş

Alton için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hsadic612 ()

Sende geleceksin dediğime toprağım...
Al sat yerine uzun vade al yat yapmamız gerektiğine...
Az olsun ama bizim olsun...

Alton için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alton ()

Yyraka bak 100 TL oldu bizim sattığımız gidiyor arkadaş yaa

Hsadic612 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

seko2525 ()

Teşekkürler hocam gerçekleri kabullenmek zordur.
Selamlar

MaSTeR_AyFoX için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Muelnika ()

Alma takibe falan. Insanların tedirgin olduğunu söyledum 50 bin nedir ya nese bi daha yorum yazmıcam sizde yazmayın çıkın takipten.

siyahbeyazım için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

siyahbeyazım ()

SAYIN @DOW hoca gittiğine göre; onun takipçileri için hatasız, kusursuz, ondan daha başarılı,
tam isabetli, yanlışsız tahminlerinizden bundan sonra altın. in sitesindeki tüm sayfaları mahrum bırakmamalısınız tüm beklentileri karşılamak boynunuzun, boyunlarınızın borcudur hani hiç çekinmeden adama lütfen tahmin yapmayın bence yazma cüretinde bulundunuz ya, sizi takibe de aldım o zaman siz daha iyi biliyorsunuz bu işleri bekliyoruz alalım tahminlerinizi lütfen yalnız kesintisiz olacak ve yanlışsız...

Muelnika için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Evet mehmet abim cok dogru sozler. Bende Tesekkur ederim.

DOW için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Hayır açığa satış düşünmüyorum.
Borsaya giriş sırasında yapılan değerlendirmede, Viop, Açığa satış ve kredili işlemleri yapmak istemediğimi beyan ettim.

Açığa satış, kısa vadeli ve son derece dikkat edilmesi gereken bir işlem türüdür.

Borsada düşüş bekliyorum diye açığa satış yaparsam ve
Borsa eski zirvelerinin üzerine yükseliş yaparsa,
Bu yanılgının bedeli çok ağır olabilir.
Benim bu konuda hiç tecrübem yok, bilmediğim riskli işlere girmem.

ahvalim için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ahvalim ()

Temel abi neden açiga satis dusunmuyorsunuz ki

1BeğenmedimŞikayet

qoranasavar ()

harika bir çalışma elinize kolunuza sağlık :)

4BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Piyasalarda en tutarlı Tahmin yapanların bile yanıldıklarını pek çok defa gördüm.
Dolayısıyla ben de yanılabilirim ve bu benim için fazla önemli değildir.
Bir şekilde telafi etmeye çalışırım.

İnsanlarda şöyle bir savunma içgüdüsü var ;
Başarılı olur ise ben yaptım, ben kazandım derler,
Başarısız olur ise genellikle ben yaptım demezler, mutlaka başka bir sorumlu ararlar.
Onları da anlamaya çalışıyorum :)
Teşekkür ederim.

MaSTeR_AyFoX için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Bu yorumu da begendim. Tebrik ederim.

seko2525 için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Evet abi madem sizin gorusunuzden etkileniyor yani demek ki sizin gorusleriniz site icinde degerli oldugunu gosteriyor. zaten sitenin ilk uyelerindensiniz. Belki de kendi istedigi dusunce yapisini duyulmayinca veya gerceklesmeyince gecmise donuk tutmayan tahminlerde olabilir. Sonucta burasi bilgi paylasimi fikir ve dusuncelerimizi ozgurce ifade edebilme ortami herkes saygi duymali. Hayirli geceler. Sadece fikrimi bu konuda yazmak istedim.

0BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Haklısınız, Borsa gerçekten derin bir derya ve öğrenmesi oldukça zor.

gümüş_bilezik için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

gümüş_bilezik ()

Evet hocam çok haklısınız gerçekten. Ben psikoloji ve sosyoloji ile ilgileniyorum ve siz de bilirsiniz ki; borsa bu alanların büyük bir inceleme konusudur. Yani borsa gerçekten derin bir derya, adeta hayatın özeti gibi geliyor bana. Şahsi görüşüm satrançta iyi olan birisi borsada strateji belirleme konusunda avantajlı olabilir. Tabii işin bir de teknik analiz kısmı var, o olmazsa olmaz. :)

1BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Teşekkür ederim.
Benim bir arkadaşım var. Çok hızlı karar vererek, hızlı alım satım yapabilir.
Bir gün poziyonunu taşıdığı hisse senedi tam 4 gün taban yaptı ve arkadaşım 1 lot bile satamadı.

20 senelik Borsacılar bile hala öğrenmeye devam ediyorlar :)

gümüş_bilezik için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

gümüş_bilezik ()

Hocam bu açıklamanız çok mantıklı gibi duruyor. Siz bu işte gerçekten tecrübeli bir üstad ve benim şahsi görüşüm olarak zeki bir insansınız. Cuma günkü kapanışta bazı hisselerin kapanış fiyatı çok manidardı mesela, tam destek üstünde sıkıca tutunabilmiş durumda, ky ya güven veren ve tam alım için aranılan seviyeler adeta ayarlanmış gibiydi, sanırım bu da yukardaki fikir yürütmenizle tamamen paralel, değil mi? Nitekim o hisseler bugün çok iyi yükselip gecen haftaki yüksek seviyelerine yeniden yaklaştı, ki bu da ky nın güvenini kazanmak için bir hamle daha olmus oldu sanırım?
Öğreneceğimiz çok şey var:)
Saygılar size.

1BeğenmedimŞikayet

marbeyn ()

Eyvallah hocam

3BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Borsada 3 gündür kırmızı mum vardı.
Bu 3 günde piyasa yapıcılarının, alttan mal almak isteyenlere satış yaptıklarını düşünüyorum.

Küçük yatırımcı, Kırmızı mumlardan korkar ve alım yapmaz.
Küçük yatırımcı, Yeşil mumları gördüğü zaman, alım cesareti artar.

Piyasa yapıcıları piyasayı nasıl yükseltir ?
3 gündür düşen borsada, bugün kısa vadeli alıcılar, muhtemelen alt kademelerden mal almak için, alt kademelere alım emirlerini girmişlerdir.
Piyasa yapıcılar bunu bildikleri için, piyasa açılmadan önce, üst kademelere kendi satış emirlerini girerler.
Sonra kendi satış emirlerindeki lot miktarlarını yine kendileri alırlar.
Böylece kendi lotunu kendisi satın alarak Fiyatı yükseltmiş olurlar.
Daha sonra yükseltmiş oldukları Fiyat üzerinden, Yeşil mumu görerek gelen alıcılara mal satarlar.

Uzun düşüşler sonrasında, Alçalan Trend bitmek üzere iken yukarıda yazdığımın tam tersini yaparak,
Yani alt kademelere yazdıkları alım lotlarına, kendileri satış yaparak, piyasayı suni olarak daha da düşürebilirler.
Böylece uzun süren düşüşten korkarak mal satan küçük yatırımcıların mallarını toplarlar.
Gümüşün mart ayı ortasındaki hızlı düşüşünde muhtemelen böyle yapmış olabilirler.

marbeyn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

gümüş_bilezik ()

Hocam sakın kızmayın bana bu sözüm tamamen latife amaçlı olacak; bir kez 50bin dediniz ortalık fena karıştı, kimbilir belki siz bile telaffuz ettiğinize pişman oldunuz. Allah korusun öyle bir şey olsa halimiz ne olur tahmin bile etmek istemiyorum:)

0BeğenmedimŞikayet

Karlito ()

Ne alırsan al parçalı al 4/5 parçada Taha abi 1tl düştü diye alım yapma

Karlito için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Karlito ()

İyi abi 25 kadar düşebilir ama şuan elinde yoksa biraz bekle yada 2820 üstünde alacaksan al diyebilirim

Taha44 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Taha44 ()

Kardesim nasılsın yusuf bugün yok sana sorayım gubrf yükselis devam edermi

Karlito için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

marbeyn ()

Hocam mal sattılarsa nasıl yükseldi o zaman

1BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Teşekkür ederim.

Mateknik için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Karlito ()

Bende bekliyorum temel abi 120 belki goremeye biliriz bakalım bı

1BeğenmedimŞikayet

Siriusblack21 ()

Hem borsalarda hemde emtiada düşüş olağan mıdır hocam ?
Bize ters orantılı diye anlatıldı şimdiye kadar.

3BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Borsa da düşüş hazırlığı olduğunu Tahmin ediyorum.
Borsa düşüşü ile birlikte, Gümüş ve Altında da biraz geri çekilme bekliyorum.
Bu düşüncem gerçek olur ise ilave alımı o zaman yapabilirsiniz.

Efem09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

DOW ()

3 günlük düşüşte mal sattıklarını ve
bugünkü yükselişle de mal satmaya devam ettiklerini düşünüyorum.

Borsa27 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum