Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0659 09:46:32
EUR 34.7712 09:46:32
USD 32.6000 09:46:32
ALTIN ONS $2381.4850 09:46:32

Grafiği gönderen: DOW

GRAM 20200622 D GÜNLÜK,

GÜMÜŞ TL 20200622 D GÜNLÜK,

Yorumlar (102)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

2BeğenmedimŞikayet

DOW ()

380 altına iner ise olabilir.

GainFULLTechnic için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

GainFULLTechnic ()

Gram altın için söylemiştim.

DOW için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Gümüş de 4.03 üzerinde günlük kapanış olmadığı sürece, 3.55 beklentim var.

GainFULLTechnic için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

GainFULLTechnic ()

Üstat 355 beklentin var mı?

1BeğenmedimŞikayet

İrif ()

Eline emeğine sağlık hocam gayet net ve daha önemlisi gayet açık...

0BeğenmedimŞikayet

DOW ()

@Rıdvan12 , Bknz alt yorumum.

1BeğenmedimŞikayet

Fatosss42 ()

Emeğinize sağlık..

3BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Teşekkür ederim.
Yazdıklarımı daha önce paylaştığım Gümüş grafiğine bakarak okuduğunuzda daha kolay anlaşılabilir.

Aynur1 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

O kader içten uzun ve anlamlı yasmişsiniz hocam. Anladım bende. Elleriniz dert görmesin. Hayırlı huzurlu bir akşam dilerım. Sağlıcakla kalın.

21BeğenmedimŞikayet

DOW ()

GÜMÜŞ ün 2.38 den Yükselişi sonrasında önce 3.90 Direnci oluştu.
3.90 - 3.63 düzeltmesi oldu ve en yüksek 4.03 görüldü. (3.90 direnci ilk defa geçildi. )
Fiyat 3.90 - 4.03 Zirvelerini gördüğünde, RSI Göstergesinde NEGATİF UYUMSUZLUK oluştu. (N. U. görülmesinden sonra Fiyat 21 Günlük EMA altına indiğinde ciddi bir düzeltme beklenir ama Fiyat şu ana kadar 21 EMA altında günlük kapanış yapmadı)

4.03 den sonra en düşük 3.73 (21 Günlük EMA Desteği) görüldükten sonra 3.90 direnci ikinci defa geçildi ve en yüksek 4.00 görüldü.

4.00 dan sonra 3 günlük geri çekilme ile en düşük 3.70 Görüldü.
3.70 den sonra dün en yüksek 4.01 görüldüğünde de 3.90 direnci üçüncü defa geçildi ama günlük kapanış 3.89 oldu.

Dikkat ederseniz 3.90 direnci 3 defa geçilmesine rağmen her defasında tekrar geri çekilme oluyor.

3.90 Direnci üzerindeki en yüksek seviyeler sırasıyla; 4.03 - 4.00 - 4.01 oldu.
her yükseliş sonrasında da değeri sürekli yükselen 21 Günlük EMA Desteğinden tekrar yukarıya döndü.

3.90 Direnci geçildikten sonra Destek olmadığı için ben alım yapmadım.
3.90 geçişlerini şimdilik Tuzak gibi görüyorum.
21 Günlük EMA Desteği 3.82 altında Günlük kapanış olur ise Stresli beklememe değeceğini ve 3.66 - 3.55 civarından alım yapabileceğimi umut ediyorum.

Bu düşüş bekleyişim sürerken, Fiyat 4.03 üzerine çıkar ve geri dönüş yaparak 3.90 desteğinin altına inmez ise O zaman düşüş beklentisinden vaz geçerek 4.00 civarından da alabilirim.

Uzun vadeli GÜMÜŞ Yükselişinde çok yüksek değerlerin görüleceğine inanıyorum.
Şu anda ince hesabını yaptığım 0.50 TL daha düşük Fiyattan almış olmamın ileride fazla bir önemi de olmayacak. Bunu da biliyorum.

Kendime göre başka bir hesabım da şöyle;
GÜMÜŞ GR Fiyatı 3.90 iken, 1000 GR GÜMÜŞ satış fiyatı 4.400 TL civarındadır.
GÜMÜŞ GR Fiyatı 3.55 olur ise 1000 GR GÜMÜŞ ü 4.000 TL civarından alabilirim diye düşünüyorum.

Borsada düşüş beklediğimi okumuşsunuzdur.
Borsada beklediğim düşüş olduğunda, başlangıçta GÜMÜŞ ve ALTIN Fiyatlarında da kısmi geri çekilme olacağını Tahmin ediyorum.

Yukarıda uzun açıklamasını yaptığım nedenlerle şimdilik alım yapmadım.
Alım yapacağım yada yaptığım zaman, Nedeni ile birlikte yazmaya çalışacağım.

Aynur1 için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

İyi akşamlar hocam. Gümüş 3,92 üstünde , g altın 391 e gelemedi. Buna bakarak önümüzdeki günlerde gümüşün dahada önü açık Diyebilirmiyiz bu 1. Sorum. 2, sorum 3.90,3,96 araları gümüş alabilirim demiştiniz Aldinizmi. Şimdiden teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

DOW ()

@Saldıray_Abi_ , Altın ve Gümüş için bknz alt yorumumdaki grafik.
Yatay bandın üst sınırı 391.26 yaklaştı. Geçerse Yükseliş devam edebilir.
Geçemez ve geri döner ise Yatay bandın alt sınırını (368 - 361) tekrar deneyebilir.

1BeğenmedimŞikayet

DOW ()

GÜMÜŞ gerçekten de sizin taktığınız isim gibidir.
Yükselişte GÜMÜŞ pozisyonunda olmak çok karlı olabiliyor,
Ancak Düşüşte GÜMÜŞ daha fazla can yakabiliyor.
Şimdi Uzun vadeli beklenti Yükseliş yönünde olduğu için yatırımcısını çok memnun edeceğini Tahmin ediyorum.

Rüzgârın_aşkı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

DOW ()

@dora , bknz alt yorumum,

1BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Ailesi ve çocuklarının geleceği ile ilgili olarak çok meşgul.
Ayrıca yaşadığı ülkede güncel durumlar bize göre olumsuz olarak çok farklı.
Psikolojisi nedeniyle sorunuza cevap vereceğini tahmin etmiyorum.

Bugün Gram altın ve Gümüş grafiği paylaştım.
O grafik üzerinden fiyat takibi yaparak, size uygun gelen yerden alım yapabilirsiniz.
Ben şuna inanıyorum; 400 TL den de alım yapsanız Uzun vadede kaybetmezsiniz.
Ben de bu düşünceme rağmen düşüşte almak için gayret sarf ediyorum.

dora için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

Hayırlısı olsun. Gümüşün adını , "DELİ FİŞEK" taktim :)). Çok hızlı hareket yapıyor. Herşey gönlünüzce olsun. İyi geceler dilerim. İyiki varsınız

4BeğenmedimŞikayet

DOW ()

21 Günlük EMA etrafında dalgalanmanın ne kadar devam edeceğini Tahmin edemiyorum.
Yatay Trendlerde Tahmin yapmak oldukça zordur.
Yukarı ve Aşağı yönlü okları birbirini takip edecek şekilde çizdim ama
Fiyat bir desteği kırdıktan sonra tekrar kırdığı desteğe doğru hareketler yapabilir.
Yani Fiyat ok yönünde hızlı hareketler yapmayabilir.
Altın ve Gümüşte Alım yaptıktan sonra unutmak en doğrusudur.
Doğru AL SAT işlemini ben de yapamıyorum.
Borsa kazancı olmasaydı, Altında Miktar azaltmış olabilirdim.

6BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Teşekkür ederim.
Hiç grafik bilgisi olmayanların da anlayabileceği şekilde hazırlamaya çalışıyorum.

1BeğenmedimŞikayet

dora ()

Selamlar teknik hocam sizin @guliz hanımla gorustugunuzu biliyoruz. o burda olmadığı için soramıyoruz siz bizim için sorarmisiniz gram altın için güvenli alım yeri neresi diye? onun da fikrini almak isteriz. tesekkurler

1BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Sizin açıklama istemediğinizin farkındayım.
Teşekkür bölümü sizin içindi.

Sonrasında yazdıklarım, Grafiğin açıklamasını isteyenler içindi.
Sizin için değildi.

Tekrar Teşekkür ederim.

66vip için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

Sayın @DOW gümüşü grafikte de belirttiğiniz destek fiyatının biraz üzeri yada altında bence Temmuz 15, Ağustos 15 aralığında gelebilir diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz ? Yanılıyor da olabilirim. Sadece kendi düşüncemdir. ytd.

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

Emeğinize yüreğinize sağlık Sayın @DOW çizimleriniz Herzamanki gibi çok aydınlatıcı çok teşekkür ederim. Saygılar Sevgiler

7BeğenmedimŞikayet

66vip ()

eyvallah kardesım. herhangı bır beklentısı olmadan, evınden ailesinden zaman calıp emek veren herkesten ALLAH razı olsun, dedıgınız gıbı marıfet iltifata tabidir.

Lâ_Edrii için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lâ_Edrii ()

Çok haklısınız, mârifet iltifata tâbidir. Bilgiye sahip olmak da bu bilgiyi karşılıksız ve içtenlikle paylaşmak da oldukça zordur. Bu vesileyle aranıza yeni katılmış biri olarak hepinize teşekkür ediyorum.

1BeğenmedimŞikayet

66vip ()

eyvallah cuneyt senı bılırım kardesım, espırı ıcın yazmıstım alınma:)

Cüneyt_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

66vip ()

evet ben yazdıktan sonra verdı arkadaslar, dıkkatlerınden kacıyor, unutuyorlar fıyata ve yazılanlara odaklanma kaynaklı, hatırlatma yapmak ıstedım ılk lıke verıp yazarak

Altın_Dostu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

66vip ()

yanlıs anladınız ben acıklamanızı ıstemedım, kınaye yaptım. tek begenı vermeden acıkla yazanlar ıcın bır ironi idi.
emege saygı anlamında

1BeğenmedimŞikayet

Siyahsancak_ ()

Emeğine sağlık temel hocam

0BeğenmedimŞikayet

Cüneyt_ ()

Yok abi benim dedigim gibi olsun olur mu abi tabi buyuk emek var o grafiklerde ki her babayigitin harci da degil malesef

5BeğenmedimŞikayet

DOW ()

Teşekkür ederim.
Bu grafiklere daha fazla açıklama yazmayacağım.
Grafikler yorum değil, Fiyat takip grafiğidir.
Fiyat bu destek ve dirençlere göre takip edilir.
Aşağı yada yukarı kırılma durumuna göre, pozisyonlar gözden geçirilir.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum