Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0726 14:20:31
EUR 34.7543 14:20:31
USD 32.3799 14:20:31
ALTIN ONS $2315.4450 14:20:31

Grafiği gönderen: Black_eaglE

Cümleten Selâmünaleyküm, geceniz Hayrolsun Dostlar.
I.O indikatörüne gore bulut içerisine girmişiz.Bu meret genelde buluta girince dibini boylamadan dönüş almıyor.Zaten önceden gelen dip kanal çizgisine göre aşağı yönlü biraz daha gidecek mesafesi buluyor.Bu da 22,45-22,50 dolar civarına kadar düşüş demek.Dolar sabit kalırsa TL karşılığı 20,90 Liraya denk gelmekte.

Bir önceki düşüşte sizlere TL bazlı olarak 18,50 lira ile 17,50 lira arası yüklü alım bölgesidir ve bu seviyelerden dönüş alınca hedefi 22,50 lira ile 23,00 lira bandıdır demiştim. Keza 18,30 liradan dönüş alarak 23,90 liraya kadar yükseliş gerçekleşti.

Şimdi ise bana göre 20,90 liradan dönüş alan gümüşün hedefi 26,70 lira civarı olacaktır. Tabi bu hedef tamamen kişisel beklentimdir. Lütfen kimse esas kabul ederek dikkate almasın.

Unutulmamalıdır ki Gümüş/Ons 2011 yılında beri büyük bir kanal eşliğinde düşüş eğilimindedir.Ayrıca 2020 yılından beridir de daha küçük bir kanal eşliğinde kanal içinde kanal şeklinde ayrı bir düşüş eğiliminde seyir etmektedir.Özetle yurtiçi döviz yükselişi olmasa şuan gümüş/TL yerlerde sürünüyor olurdu.Yani öyle gümüş uçacak kaçacak diye bir durum yok ortada.Kabaca 26 dolar seviyeleri üzerinde aylık kapanışlar yapmadığı sürece gümüş uçuyor kaçıyor gibi söylemlere pek itibar etmemenizi tavsiye ederim.
Ayrıca muhtemel dip seviyelerini de belirtmek gerekirse gümüş/Ons'un yeri geldiğinde birgün 19 dolar seviyelerini bile test etmesinin gayet normal olabileceğini unutmamak gerekir.19 dolar altı grafiklerde görünmüyor.Dolayısı ile bu seviyeyi dibin dibi kabul edebiliriz.

Yarın akşam fedi de gördükten sonra bence hareketlenme başlayacaktir.
Herkes için hayırlısı ne ise o olsun inşallah.
Cümleten hayırlı geceler.

Yorumlar (37)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

ikimizineli ()

Sayın @Black_eaglE öncelikle geçmişteki destekleriniz için tekrar tşk ederim bir şey sormak istiyorum belirtmiş olduğunuz Bulut'un dibi dediğimiz dünkü 22.70 ile sonlanmismi oluyor yoksa henüz o noktaya varmadikmi acaba teşekkürler saygilarimla

0BeğenmedimŞikayet

turkuazdeniz ()

@Black_eaglE hocam sizce döndü mü gümüş, hedef 26 Tl mi

Black_eaglE için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Aynen her ıkı bankdan aldım fulledım kısmet artık bekleyecegız kar satısı ne zaman gelır bilemeyiz su amda alımlar agırlıklı ıken coskuya kapılmak lzım :) ytd

asfar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

asfar ()

peki bu saate bu marjlarla yüksek değil mi iyi cesaret bereketli olsun. malum bankadan da aldın mı peki

Yılmaz34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Makas dahil 23.60 dan almıs oldum ne mubarek rakam :)

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Gerı gelse de satmak yok artık bu sefer zarar etsem de satmayacagım:)

0BeğenmedimŞikayet

asfar ()

bereketli olsun kaçtan aldın yılmaz bey dikkat et biraz geri gelir gibi duruyor veya kaar satışı mı diyelim ytd

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Hem de ne almak full aldım 24.90 da sattıklarımı da aldım

0BeğenmedimŞikayet

asfar ()

yılmaz bey alım yaptın mı gümüş

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Buraya hep yazoyorum ınse de dusse de 23.60 göruyor mutlaka dıye

ZGK için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

ben alınca düşer giden gitti artık hocam

0BeğenmedimŞikayet

asfar ()

o hayatta almaz sadece yazıyor en düşükken bile almadı buradan hiç almaz hocası ona al demedi daha :)))

EuroDol için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EuroDol ()

Aldı aldı hemde full daldı :)

Zeyce61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

İnişi trajıktir cıkışı mıhtesem daha yenı basladı yukselıse tutmak gerek artık dıye düşünüyorum ytd

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Issız alacaktı bu sefer tüh yine mi olmadı.

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

sormayın bu neydi böyle nasıl yükseldi ya yıktı geçti

0BeğenmedimŞikayet

EuroDol ()

Estağfurullah cesaret olmadan kazanç ta olmaz ama

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

çok şapşalım ondandır hocam daha da düşer diye korktum ondandır

0BeğenmedimŞikayet

EuroDol ()

Dün neden düştü sorduğunda trene binmeyenler için geri döndü dediğimde neden binmedin :)

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

hocam tebrikler süper tahmin. biraz önce mesajınızı. gördüm sabah banka/piyasa açılınca alırım diyordum uçmuş

1BeğenmedimŞikayet

Black_eaglE ()

Cümlemizden razı olsun inşallah. ?

YUSUF_ENES16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Jungheinrich ()

Yaptı zaten Yarım saate bir dolar gider artık

1BeğenmedimŞikayet

YUSUF_ENES16 ()

evet demiştin hocam. Allah razı olsun

0BeğenmedimŞikayet

Aceleci34 ()

İnşallah Bi daha alım fırsatı verir

5BeğenmedimŞikayet

Black_eaglE ()

Alt yorumda dönüş yeri 20,90 TL demiştim.21,04'ten dönüş almış
Dönüş aldıysa şayet gideceği hedef alt yorumda yazıyor.
Umarım dönüş yapmışızdır:)
Cümleten hayırlı akşamlar olsun.

5BeğenmedimŞikayet

Black_eaglE ()

Uyarınız için teşekkürler fakat inanın benim yaşam tarzım çok farklı :)
Birisi benimle alay edip tiye alıyorsa kendi nezdimde aslında kendisi ile alay ediyordur. İnanin ben sorun etmem.
10 yıldır bu platformdayım, neler neler dediler. Şimdi hiç birisi yok:)
Yine de hakkım helal olsun fakat onlar helallik bile almadan gittiler.
Ben naçizane bilgi ve birikimimle buradaki dostlarıma yardımcı olmaya çalışırım, gerisine pek karışmam.
Zaten 2-3 yıldır eski ortamlar yok malesef.
Bu sebeple gerektiğinde sayfaya girip, yazıp çizip çıkıyorum.
Bol bereketli kazançlar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

EuroDol ()

Usta o arkadaşın profiline girin bakın anlarsınız onun işi gırgır şamata 1 gr gmş almaz ciddiye almayın

1BeğenmedimŞikayet

Black_eaglE ()

Merhaba,
Öncelikle yorum ve hedeflerime göre hakaret etmeninizi tavsiye etmem.
Hedeflerim tutmayabilir. Nokta atışı gelebilir de...
Piyasaya malesef başkaları yön tayin ediyor.
Bir haber, bir son dakika gelişmesi herşeyi değiştirebilir.
Ben teknik bir yorum yaptım. Bunun bir de hatrı sayılır oranda temel kısmı mevcut.
Dolayısı ile lütfen kendi risk analizinizi yaparak al- sat yapınız.
Naçizane tavsiyem budur.
Bebekli kazançlarınız olsun inşallah

Issizadam63 için cevaplandı (yorumu göster)

-2BeğenmedimŞikayet

Issizadam63 ()

Tmm tskler hocam 20.90 gelince ful gircez ins

1BeğenmedimŞikayet

Black_eaglE ()

Teşekkürler ederim.
Bereketli kazançlarınız olsun inşallah

Manga için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum