Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 16:19:39
EUR 34.8238 16:19:39
USD 32.3379 16:19:39
ALTIN ONS $2301.8900 16:19:39

Konu: Oyalama ve Tuzak İhtimali

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Elinde çok olan için aralıklı kademeli küçük miktarlarda satış Elinde olmayan veya az olan için yükseldikçe yukarı doğru azar azar toplayıp geri kâr gördükçe bir kısmını satıp kâr alarak ilerlemek mantıklı görünüyor tuzaklar bazen dakikalar bazen de haftalar içerisinde olabiliyor. Ytd.

Yön Hala belli değil.
26.7.2023

Yorumlar (32)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Allahtan Babanıza şifa ve işlerinize kolaylık diliyorum. Selam ve dua ile.

Kaz_Dağları için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Yorumlarınıza daha yeni bakabildim. Uzak kaldık biraz..
Emeğinize sağlık.

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Eyvallah!
Bu kadar açık ve net usta. Aynen katılıyorum. Hee zaman olduğu gibi.
Lâkin, bazen takip etmek de nasip olmuyor.. Hep burada değiliz. Hayatın koşuşturmalı akışı...

1BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Teşekkür ediyorum üstadım. Bir süredir uğrayamadım. Babamın rahatsızlığı ve Ev sahipleriyle uğraşmanın yoğunluluğu meşgûl etti bizleri. Sadece iniş çıkışları görebildim. İşlem yapmak nasip olmadı. Takipten uzak kaldım.
Kör topal takip oldu desem doğru olur güzel insan. Allah sizlerden razı olsun. Hatırlamanız bile mutlu ediyor bizi. Selâm ve duâ ile Usta.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Amin cümlesine. Bereketiniz kazancınız daim olsun. O kadar çok fırsat verdi ki sürekli dip yükselttiğini dikkate alırsak ortalamanızı bayağı aşağı çekmişsinizdir. Bir süre sonra bedavaya gelir.

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

grafik yayınlamam da kısıtlandı ama gene de Üç senedir anlayanlar oluyor ümidiyle hatırlatmaktan vaz geçmedim ki geri çekilmeler olduğunda veya aşağı iğne attığında art niyetli kişiler sayfaya yağıp panikleterek insanlara sattırıp zarar ettirmesinler.
Bundan önceki sene de 21,40 civarındayken çok uğraşmışlardı o zaman da çok mücadele etmiştim gümüş önce 25 sonra da 27 dolar seviyesine kadar yaklaşmıştı.
Ben hala çoğunu tutmaktan yanayım çünkü önümüzdeki senelerde çok hızlı bir çıkış yapma ihtimali olduğunu düşünüyorum. Ytd.

Bjk_35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Allah bereket versin, nisan- mayis al satlari da ekleyince su an bile cok güzel kardayim. Herkese hayirli güzel kazanclar dilerim

1BeğenmedimŞikayet

Bjk_35 ()

O kadar güzel izah etmissinizki bravo size.
İnşallah anlarlar.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

İkinci hedefte geldi sene sonuna kadar inşaallah üçüncüsü de gelir. Ytd.
@Cihanara teşekkür ederim kardeşim size de hayırlı kazançlar.
@oktanyus şimdiye kadar düşen bıçağı tutup yukarı tepkilerde birazıyla kademeli çıkış giriş yapanlar çok kazandı.
hele bir sattığım fiyatın altına insin de alayım diyenler kaybetti. Çünkü önce 17,50 sonra 20,90 ondan sonra da 22 dolar ı üstünden yukarı güzel tepkiler verdi.
Zarar edenler düşen bıçağı tutmayarak yukarı kırsın da alayım mantığıyla tepelerden alanlar ve yukarı tepkilerde birazını kademeli çıkıp girerek ortalamasını aşağı çekip kâr etmek yerine hele bir aldığım fiyatın üstüne çıksın diyerek aldığı fiyatın üstüne çıkana kadar bekleyen ve sonra da az kârla satanlar. Bunların parası enflasyon karşısında eridi. Ama bana göre gümüş çıkışa geçtiğinde tepelerden girenler de ful çıkmaz birazıyla çıkış giriş yaparlarsa onlar da kâra geçerler.
Asıl kayıpta olanlarsa hiç alım yapmayanlar. Ytd.

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Rica ederim, ne demek, hayirli kazanclar diliyorum

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kusura bakmayın günaydın yazmayı unutmuşum selam havada kalmasin

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bereketli olsun tebrik ederim deestek direnc takip edip parçalı islemle bir kismiyla çikis girise devam ederseniz hem Tl hem dolar hem de erken çikis yapmamak açisindan faydali olabilir. Rasyoda 1980 18 2011 de 35 2020 de de yanlış hatirlamıyorsam 66 civari bir deger var ve rasyo henuz asaği donmedi dalgalanma ve tuzak riski devam ediyor diye duşunuyorum. Ytd

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Günaydin, benim rasyoda 70 beklentim oldugu icin bu islemi gecen hafta rasyo 84,5 iken yaptim, 500 gram altin gümüse gectim

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Kaz_Dağları bekleyişimiz kör olmasin demiştiniz alt yorum sizin icindi etiketlemeyi unutmuşum. ytd

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

82 ve 85 üstünü değerlendirdiyseniz mesela 85 in yarısı 80 altinda diger yarısi da 77 altı için bekletilebilir. Gaybı Allahtan baskası gaybı bilemez bazı gostergelere tecrübelere ve görebildigimiz kadar yapabildigimiz temel analize göre yön bulmaya çalısiyoruz. Çikıs ve tekrar giriş yapmışsak tepedeki duşus ve igneleri dikate almak ve kısa zaman diliminde takip etmek faydalı olur diye düsünuyorum. Grafik kısıtlandıği için paylaşamıyorum. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Melike_03 alt yorum rasyodaki dalgalanma gumüse de altina da yaramaz geri cekilme olabilir yazmişim ben iyilik olsun diye insanlari uyariyorum dl veriyorlar duzelten de olmamiş buna ragmen elimden geleni yapiy
orum ve insaallah ta devam edecegim

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Teşekkür ederim. Allah senden de razı olsun kardeşim ben beklerdim ki dl vermek yerine ne düşünüyorlarsa veya neyi yanlış gördülerse yazsınlar ama yok düzelten de yok sağlık olsun.
Gelelim konumuza karşı taraf genellikle nereden nereye düşeceğini biliyor veya belli ölçüde ayar layabiliyor tabi bazen işler ters gidip panikleyerek sattığını daha yukarıdan alanlar ağır basınca işler değişiyor bizim yapabileceğimiz hem zaman olarak 2 aya kadar çok kısa vade iki ayı geçtikten sonrası için de oran belirleyip aralıklı kademeli işlem yapmak ve kârın birazını alarak ilerlemek bu şekilde orta uzun ve çok uzun vade zaten bedava hatta eksi ortalama olur. Zaten geriye doğru dönüp grafiğin neresine bakarsanız bakın bunun böyle olduğunu görebilirsiniz.
Üç konumuz var oran olarak bölmek zaman olarak bölmek bir de kademe ben nereye inerse insin ful girmem nereye çıkarsa çıksın ful de çıkmam 17,51 e kadar % 50 topladıysam 25 26 dolar a kadar kademeli olarak kâr çıkışı yapar gerekirse 17,51 den girmediğimi kar yazdıkça azar azar 18,90 20 25 ten geri ekleyerek oranı artırırım mantığım böyle.
Hayali bir örnek vereyim diyelim ki 17 dolara kadar giriş çıkışla ortalama 10 dolar maliyetle topladım. Uzatmamak için mesela % 10 unu 100 dolar dan sattım 98 dolardan geri aldım diyelim. Zaten sattığım gümüşü yerine koymuş oluyorum artan parayla aldığımı da 98 dolardan değil sıfır kuruşla almış oluyorum çünkü hiç bir maliyeti yok bunu uygulamıştım bazen gümüş bazen dolar bazen de her ikisini aynı anda artırmıştım.

Kaz_Dağları için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Aynen katılıyorum Usta, bekleyelim görelim. Lakin, bekleyişimiz kör ve topal olmasın yeter.
Emeğinize, yüreğinize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Yahu Usta, böylesine Rasyoyu ve ve günlük seyri örnekleyerek anlatmanızı gördükçe; şu eleştirenlere el insaf diyorum.
Daha nasıl anlatılır bilemiyorum.
Geçmişin yılların analizleri.. Grafik ve yorumlarla yön bulmak için yorumlara verilen emek..
Bilen bilsin Usta!
Allah razı olsun.

0BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Üstadım, yazdığınız yorumlara yeni bakabildim. Babamla ilgileniyorum. Sağlık sorunları için şifa arıyoruz İnşâallah.
Yorumlarınızı daha okuyamadım.
Her zaman olduğu gibi gecikmeli de olsa takip ediyorum.
Söylediğiniz gibi şu an geçişler için müsait değil. Fırsat verdiğinde elbette.. Kademeli olarak Altın dan gümüşe.. Gümüşten altına geçilebilir.
Eyvallah. Duâ ile üstadım.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bu piyonlarla hamle yapanın kaç hamle sonra nereye varmak ne yapmak istediğini tahmin etmek gerekiyor satranç gibi ama taşlar da eşit değil ve hile yapılıyor rasyo da verilerde açıklamalarda büyük sermaye de açığa olmayan parayla yapılan satışlar da manipülasyon araçları. Burada dolar yakıldığı gibi büyük sermaye başlangıçta açığa satış verip bir miktar parasını yakıp stopları patlatarak ikinci hamlede çok daha aşağıdan da toplayabiliyor. Şu an piyasayı uyutma uyuşturma stratejisi mi uygulanıyor yoksa gümüş göründüğü gibi bir veya bir kaç sene içinde çok sert bir patlama mı yapacak bilmiyorum. Ama gecikmeler olsa da bu patlamayı yapma ihtimalini daha fazla görüyorum.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Son dönem görüntü böyle ama gene de işlem aralığınıza ve vadenize göre üçlü grafik açıp kontrol edin isterseniz sonuçta dönüp dolaşıp size bedava Altın hediye edecek belki bir süre bekleyeceksiniz. Ya da rasyo yükseldikçe aralıklı kademeli altından gümüşe geçip aşağı geldikçe de bir kısmıyla da 2 aylık çok kısa vade göz önüne alıp işleme devam edebilirsiniz siz bilirsiniz 26 dan 18 e düşen rasyo galiba 2011 de 33 lere kadar gerilemiş.

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Yarinki veriler kötü gelirse fed 1 faiz daha artismis fiyatlamasini yapip ki gümüs ons 22-22,50 $ gibi birsey yapar, altindaki düşüş oranina yani rasyoya bakarak altin yarisini gümüşe geçerim ve sadece gümüşün tekrar 26 $ olmasi benim işimi fazlasiyla görecektir hatta 25$ da bile güzel kar birakir ama ben yarinki verilerin özellikle tdi nin düsük gelmesini bekliyorum. Piyasanin bu kadar bozulmasi abd nin isine yaramaz. Zaten Yellen Fitch'e verdi veriştirdi

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yorum. Oyalama devam ediyor, eğer rasyo sert yükselse Gram altın TL cinsinden yükselse herkes rahat işlem yapacak ve 1 kilo altın verip aşağı dönüşte en az 3 4 kilo altın elde etmiş olacak.
Şu an böyle bir imkan yok ama dikkat etmemiz gereken o ki altın ve gümüş arasındaki geçişlerde TL fiyatının bir önemi yok şu anki ortamı değerlendirecek olursak rasyo dalgalanarak aşağı ve yukarı hareket ettiği için aralıklı olarak rasyo yükseldikçe altından gümüşe gümüşten gümüşten geri altına geçiş düşünülebilir. Rasyo diyelim ki 82 üzerine çıktı 1 kilo 85 üstüne çıktı 2 kilo 89 üstüne çıktı 3 kilo 100 ün üzerine çıktı 4 kilo gümüşe geçtik böyle bir durumda gümüşte bir süre yatıp aşağı dönüşte gene artan oranlarda tekrar altına geçerek arada dalgalanmalar da değerlendirilip 10 kilo altın en az 40 kilo olabilir. Tek kademe çıktıysanız da mesela 1 kilo çıktıysanız 1 kilo 100 gram altını yerine koyar veya 1 kilo altını yerine koyup sıfır maliyetli gümüşü elde bırakabilirsiniz.
@Kaz_Dağları

5BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

alt yorum.

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Dl verilen alt yorum.
Tuzak ihtimali devam ediyor rasyodaki dalgalanma Altın a da gümüşe de yaramaz yükselişi sınırlar geri çekilme de olabilir. Yön belli değil. Rasyo aşağı net bir şekilde inerse altın ve gümüş ikisi birden yükselir. Tuzak gerçekleşir rasyo sert bir şekilde yukarı dönerse altın yükselir ancak rasyodaki yükseliş kadar yükselmez gümüş düşer bu durumda da rasyo dirençlere takıldıkça altından gümüşe geçmek düşünülebilir ama kısa vadede bu fırsatı vereceklerini tahmin etmiyorum. Ama bu ihtimal var. Yanılabilirim ytd.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Takip edin bir rasyo birde ons grafigi rasyonun hareket edip onlarin hareket etmedi bir yer bulabilecek misiniz?

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Maşalah ispat edilen seye bir de dl . Artik bundan sonra bolca dl verebilmesi icin bunu grafiklerle ve ayri başlikla sık ça yazacağım inşaallah.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

-2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bu da onslar rasyoya göre hareket etmez diyerek sonrasında hatasını kabul edip özür dilemeyenler için. Kasten yapıyor olsalar da işte grafik.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum