Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 18:20:33
EUR 34.7748 18:20:33
USD 32.4684 18:20:33
ALTIN ONS $2337.9850 18:20:33

Konu: teb fx

ht1976 ()
Dolar

Yorumlar (40)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

altinmaster ()

Yüzde 40 ta faiz veriyorum deseler 40 defa düşünürüm. Defalarca örneği ile yazmıştım paramın tl vadelide 5 yılda %70'inin nasıl buharlaşıp yok olduğunu. Girerken elimdeki meblağ ile 1000 Gram altın alabiliyorken vade sonunda 300 gram aldım. Bir daha mı maddi manevi tövbe kardeşim.

AsosYal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AsosYal ()

Faizler yıllık 25-30 arası var dimi. ilgilennoyirum da:)
işte yatırım yapacak olan düşünsün.1 sene sonra dolar 5 lira artar mı diye. Ki. bu da Kafa kafaya yapar.

altinmaster için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

altinmaster ()

Anladım kardeşim yaptığınız hesaplama bir senaryo adı üzerinde. Tersi de gerçekleşebilir. Diğer tarafta ise dolar bazında garantili bir artış söz konusu. Siz olsanız senaryoya mı yatırım yapardınız yoksa garantili bir gelire mi:)

0BeğenmedimŞikayet

AsosYal ()

Bir de,2 milyonu TL olarak %25
Faize koyan birisi ile , direkt dolar faizine koyan birinin aynı kazancı alması icin.1 sene sonra doların,25 olması lazım

0BeğenmedimŞikayet

AsosYal ()

Ve , bu dolar ın sabit kaldığı senaryoda.2 milyon 120 bin TL ile.105 bin dolardan fazla alırsınız.
Yani , şimdiden şu daha karlı demek sadece tahmin olur

0BeğenmedimŞikayet

AsosYal ()

Hangisinin daha karlı olduğu, dolar TL durumuna göre değişir. Dolar 20 diyelim.1 sene sonra da 20 olacak ise,100 bin dolar,105 bin.2 milyon TL,2 milyon 100 bin TL yapar.
Ama aynı 2 milyonun yıllık %6 bile TL faize koysan,120 bu getirir

1BeğenmedimŞikayet

altinmaster ()

Arkadaş sanırım dolar bazında yıllık % 5'ten bahsediyor. Kkm de tl olarak yıllık %12 almaktan, dolar olarak %5 almak evladır kardeşim. 100k dolar yıl sonunda 105k dolar gibi.

Ürkütücü_zombik için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ürkütücü_zombik ()

Kkm. De 3 katını alıyordunuz

NUTALFE için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

NUTALFE ()

Garanti Bankası

ht1976 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

altinmaster ()

Söylediğinize göre 3 aylık dolar bazında %1,25 gibi oran veriyor bu da yıllık düşünürsek %5 gibi bir oran getiri demek. Dolar olarak fena sayılmaz. 100k dolar yıl sonunda 105k dolar oluyor. Bu güzide banka hangi banka merak ettik gerçekten kardeşim.

0BeğenmedimŞikayet

ht1976 ()

Çok haklısınız sayın hocam hangi bankadan yaptınız anlaşma

0BeğenmedimŞikayet

NUTALFE ()

Evet 33000 410 dolar olarak verecek. 91 gün bozdurmama şartı ile.

cerkez34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

verdikleri dolar kuruyla piyasadaki alakasız

arada cok makas var 10 kuruş nelerine yetmiyor

80 kuruş nedir, cok makas demek cok dolarda cok boşyere para kaybı demek

0BeğenmedimŞikayet

cerkez34 ()

Üç ay sonra üç ay sonraki kura göre dolar verebilirler. O zaman elinde 33000 dolar artı 410 dolar olacak mı? Bunu iyi öğren? Sorarak değil şartları okuyarak.

0BeğenmedimŞikayet

cerkez34 ()

Bir de arayanların sözlü anlattığı ile uygulama farklı olabilir attığın faiz anlaşmasının şartlarını iyi oku aldanma. Arayan bankacıya hedef ve belki de prim verirler yalan doğru konuştuğuna bakmazlar.

0BeğenmedimŞikayet

cerkez34 ()

Merkez Bankası makasından zaten bir kaybın olur. Çünkü arada Bir al va Bir de sat olayı var. Bunu da düşünerek hesabını yap.

0BeğenmedimŞikayet

moita32 ()

yıllık %27 den 91 günlük %5 stopaj 33bin dolar in karşılığı 40bin civarinda yapiyor tam net olmasada

0BeğenmedimŞikayet

NUTALFE ()

Hesabınızda bir hata var

moita32 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

moita32 ()

en güzeli şu sıralar günlük

Firari41 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Firari41 ()

ben gunluk 655 tl alıyorum mesela

moita32 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

moita32 ()

vardır bi bildiğiniz lakin tl ye çeviri p 91 günlük getirisi 40 bin civarında yapıyor 410 dolar in 91 günlük mevcut kurda 8bin tl ye yakin yapiyor arada 5 katı fark neredeyse ilginç

0BeğenmedimŞikayet

NUTALFE ()

Bu arada dolar ı bozmaya kalkarsanız tüm para TL ye çevrilecek. Bozmazsanız 91. gün dolar olarak hesabınızda.

0BeğenmedimŞikayet

NUTALFE ()

Bugün aynısını bankadaki dolar ıma yaptırdım. 33000 dolara 91 gün için 410 dolar verecek. Yalnız dolarınızın ekim 2022 den öncesinden beri bankada olması şartı var

0BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

acaba dolar bulamıyorlar mı

bulmak için acayip teklifler sunuyorlar gibi geldi

0BeğenmedimŞikayet

ht1976 ()

Sayın hocam çok geçmiş olsun Hatay ve komşu illerde oturanlara Rabbim korusun inşallah

0BeğenmedimŞikayet

altinmaster ()

Yeni bir deprem daha yaşandı. Allah yardımcıları olsun. İnşallah yeni göçükler yeni acılar yaşamayız.

0BeğenmedimŞikayet

ht1976 ()

Sayın hocam bende sıcak bakmadığım için parite için uğraşıyorum. gümüş almak için fırsat kolluyorum.

0BeğenmedimŞikayet

altinmaster ()

Ben çok sıcak bakmıyorum tabi herkesin kendi tercihidir kardeşim.

0BeğenmedimŞikayet

ht1976 ()

Geçen gün bankadan aradılar dolar getir kur korumali yapalım yüzde 12 üzerinden yüzde 9 teşvik Primi ne varmış onu verelim diyor.92 günlük. dolari alıp merkez Bankası kuru ile çarpıp TL çeviri p 3 ay SONRA dolar olarak verelim dedi. her bankanın değişik bir uygulamasi mi var anlamadım gitti.

0BeğenmedimŞikayet

ht1976 ()

Şu durumda bankalara çok şey bırakmıyorlar sayın hocam piyasayi çok iyi şekilde takıp ediyorsanız dolar faizlerini nereye kadar geldiğini gördünüz mü. suan 0.1 veriyor. millet kkm geçsin diye çok aşırı şekilde bankalara talimat vermişler.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum