Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 07:27:40
EUR 34.8238 07:27:40
USD 32.3379 07:27:40
ALTIN ONS $2301.8900 07:27:40

Grafiği gönderen: Diebright

⭐⭐Diebright ()
Gümüş

Düzeltme seviyeleri ve yukarıya gidebilirse satış yiyebileceği yerler. İlk satış yeri 24.19 usd civarı idi. Oraya yakın yedi. Aşağıda 23.634 ilk düzeltme seviyesi oraya birkaç kez temas etti. 23.6-23.7 usd aralığı önemli tutunamaz ise 30-40 cent daha satış yer. Destek olursa da 23.94 ve 24 usd üzerine bir önceki zirve olan 24.13 usdyi kırmaya gider. Fed öncesi veya sonrası yapar aksiyonunu artık. Dün 23.6 usd civarından almıştım onu bugün 23.83 usdden sattım. Hala gümüş var elde düşerse alırız yine. Yunus Emre kılığına girmiş arkadaşta yine geliyor gümüş 24.13 olmuş bu 17-18 usdlerde 16 geliyor alınmaz yaygarası koparmıştı. Savunan da var kendisini maalesef. Üzülüyor insan yazılı olarak delil varken hem de.

Yorumlar (56)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Zoray1 ()

11 ler gümüş için hayal oldu bence oralari ancak dolar in düşmesi ile görebilir

Yılmaz34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Eldekı gümüşü artır bence :)

Diebright için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Yok %10-15 arasında gümüşteyim. 23.634 usd yi şimdilik kıramıyor. FED bekleniyor artık. 50 bp fiyatlandı ancak akabindeki kararlar önemli o kararlardan onslar adına güzel bir sonuç çıkarsa dünkü zirveyi kırabilir. Aksi durumda 23.32 ve aşağısı gelir. Kısada indikatörlerde de kararsızlık devam ediyor. Böyle günlerde veri sonrası yön belli olur. O zamana kadar aşağı yukarı oyalanır. FED'in tavrı önemli. O yüzde ben açıkçası elde gümüş olsun ama yüzdesine ve nerden alınacağına siz karar verin isterim.

MMS için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Aktıfbankta gümüşten euro 'ya al sat yok sadece dolar ıle abrıtraj var. Makasları dusuk olsaydı dusunurmuydum dusunmezdım zira ons düştüğünde euro da düşer onaran düşüyor diye çöküp dusen Euro'ya gecmektense terse hareket eden dolara geçmek mantıklıdır ıkıncı tercıh etmememın sebebi euro dolardan ucuz olmasına rağmen kuveytte dolar gümüş makas 15 ıken euro gümüşte makas 41

0BeğenmedimŞikayet

Avaz ()

Herşey olabilir kardeşim bakarsın Fed faizi riketler ons gene 19 gider herşey mümkün feden sonra yarı işlem yaparım bakalım ne diyecekler

2BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Ne diyorsun güzel kardeşim. 16 tl çok mu uzak. 10.4 tl oldu ve 14.45 tl gördü. Daha kısa süre önce de 12.27 tl oldu. Teknik olarak oraya gitmesi mümkün ancak dillendirmiyorum. İlk defa yazıyorum beklenti diyorum gelecek demiyorum. Kafan güzel sanırım. Sabahtan akşama 11 gelecek veya 16 gelecek demiyorum adım adım takip ediyorum.

yete için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ankara0668 ()

Abi nasıl bir yol izleyelim bugün

2BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Merhaba. Kuveyt için konuşuyorum dolar gümüş parite makası euro gümüşe göre daha uygun. Ayrıca euro ve gümüş biraz daha paralellik gösteriyor. Yani bire bir olmasa da birlikte düşüp çıkma durumları çoğu zaman mevcut. Dolar endeksi ve gümüş ise zıt hareket ediyor. Bu nedenle dolarla almak daha makul.

Fvzi için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MMS ()

3/2 mi gümüştesiniz hocam 23.63 ü dediğiniz gibi kıramıyor ama sanki 14.20 ler alım yeri gibi en azından elimizde gümüş olması açısından

1BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Hani borsada spek hısseler vardır tutarlar düşüşüne Dorsay vermezler canları ne zaman ısterse basarlar satışı gümüş de ona benzıyor tutuyorlar gümüşü asagı çok düşürmüyorlar 2 aydır rasyoda 80 asagısı gelmez derken nerdeyse 70 asagısına ınecegız gümüş spek metal olsa da önce Allah'a sonra speklere güveniyoruz bı alttan almak ıcın yerlerden kaçmamız gerektıgı de kesın :)

0BeğenmedimŞikayet

Fvzi ()

Hocam iyi günler birşey soracağım musadeniz olursa bu parite yi neden hep dolar yönlü yapıyoruz euro yapmıyoruz

0BeğenmedimŞikayet

Slymn21 ()

Doğru diyorsun, o üye dediğin zibidi o günden beri kayıplarda. İnsanların yıldızlarına bakıp etkilenmemesi mümkün değil.

1BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Evet o hesabı yapıyorum. Dün 23.32 aldım bekledim kg başına 20-25 usd arası kar aldım. Dün düşünce tekrar aldım. FED var bugün henüz portföye karar veremedim. 23.63 usdyi kırmamış olması olumlu dünkü yükseliş sonrası yine dar banda sıkıştı. FED ile geri çekilme olursa tekrar alırım. Ancak doğrudur bu süreçte al sat yapmak yaya bırakabilir. Elde gümüş olmalı mutlaka.

1BeğenmedimŞikayet

Net_X ()

çok iyi hatırlıyprum 4 yaldızlı arkadaş üstüne basa basa dünya çapında soygun var inanılmaz falan dedi. ve 14 dolar lara hatta daha aşağısına hedef vermişti sanırım. korkmadım desem yalan olur. yani dikkatli olmask lazım böyle söylemlerde bencede. bilerek veya bilmeyerek hernesebeple yaptı bilmiyorum ama çok arakdaşı yanıltmıştır

1BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Biliyorum ben de kimseyi hedef almak istemezdim. Ancak gümüş kazancı ile faturasını ödemeye çalışan da var burada. Üye sayısı ve yıldıza aldanıp etkilenebilirler. Tutarlı olmak gerek. Gerekçeli açıklama yapıp çekilmek etkilememek en makul olanı. Ben mesela gümüşte 16 ve üzeri bekliyorum. Ons bazlı düşünüyorum. Fiboya göre beklentim oralar. Ancak şartları var. Şimdi 16 gelecek dersem insanları etkilemiş olurum.

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, Altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

MMS ()

Anladım tmm hocam teşekkürler:)

1BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Al sat yapmak da Dorsay kaçırtıyor sanal sattım 23.80 de mesela kara geçmen ıcın vergı makas 15 pip asagının asagısı yanı 23.65 asagısı gelmesı lazım gelmeden yukarı çoktı aynı yerden 23.80 den aldım kara geçmen ıcın 23.95 ten sonrası ancak kar yazar

0BeğenmedimŞikayet

Net_X ()

doğru söylüyorsun. o 4 yaldızlı benim kafamı çok kurcaladı ve bir kısmını erken çıkmıştım.

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

11 bekleyenler derken konseyi hedef almıyorum onlar da kazansın ıstıyorum ama takkntı olmus bence takıntı ıyı bısey degıl

0BeğenmedimŞikayet

Samsunlu55_61 ()

Hayırlı sabahlar nazizane para uzun vadeli değilse risk her zaman vardır

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Kardeşim onslar yukselıste zamanın yoksa sana al sat diyemem varsa al bekle derim sadece koşa düşüşler olabılır sabredersen kazanırsın yatırımcı tavsıyesı degıldır

0BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Bekleyebilirler hatta teknik çalışmaları ile destekleyebilirler ancak bunu makul çerçevede belirtip çekilmeleri şartıyla. Tek yöne bağlı kalmamak gerek. Bir tanesi mesela hem de 4 yıldızlı nedense tam da gümüş 18 usdlerde olduğunda uzun süre sonra ortaya çıktı ve 14 ler gelecek hatta 8-9 usd göreceğiz demişti. Belki de gümüşü hiç bilmeyen acemi biri o dönem yıldızlarına ve teknik biliyor sanarak güvendi alamadı ya da elinde vardı erken çıkardı. STOP STOP STOP yazdı diğeri geçen yıl. Gümüş 2-2,5 usd yükseldi. Bu tarz etkilerden kaçınmak gerek. Ben her türlü beklentiye insanları paniğe sevk etmediği sürece saygılıyım. İster dolar ister ons düşüşü ile ben 11 den alırım diyene ancak istediği gelmedi diye hırçınlaşana saplantı haline getirene gümüş dipteyken hala ısrarla aldırmayana çok toleransım yok.

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, Altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

MMS ()

Günaydın hocam elimde nakitim var gümüşte değerlendirmek istiyorum alsat yapcam ama uzun kalmak istemiyorum 14 altını beklemelimiyim sizin satış hedefiniz kaç?

0BeğenmedimŞikayet

Samsunlu55_61 ()

yılmaz bey powell kesin şahin olur diyorsunuz yani hayırlı sabahlar

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Hocam 11 bekleyenler de var. düşünce özgürlüğü bişey diyemeyiz öntekerlek nereye giderse arka tekerlek de oraya gider mıllet yol alırken korkudan gaza başlayanlar geride kaldı ınsallah onlar da kervana katılır bı yerlerden

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum