Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 16:58:14
EUR 34.7339 16:58:14
USD 32.5072 16:58:14
ALTIN ONS $2392.1450 16:58:14

Konu: Abd'de Enflasyon- işssizlik ve metallere etkisi

⭐⭐emrah19 ()
Gümüş
Herkese iyi geceler, abd özelinde enflasyon- işsizlik ve bunların metaller üzerindeki etkisini konu alan mini bir bilgisel yapalım vakti olanlar çayını kahvesini alıp buyursunlar efendim.

Yorumlar (78)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Hakantb ()

Cevap için teşekkür ederim miktarı yanlış yazmışım :)

Erool37 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Kasim aralik gibi durumlara bakicam satis icin sert yukselis olursa

Hakantb için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hakantb ()

Satış hedefi :) almayı düşünüyorum bir mılyar para var gümüşten bırazcık çıktım sepete donum diye eklemeyi dusunuyorum dolareuro mu kararsızım

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Hedef derken oda yukselercek ama dolar daha iyi yukseliyor :) diyim

Hakantb için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hakantb ()

euro da hedefin var mı

0BeğenmedimŞikayet

byy_firari ()

Anladım kardeşim tşklr cevap için

1BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Ben sepet yapmayi tercih ediyorum dolar agirlikli bist gumus altin euro devam ediyorum

byy_firari için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

byy_firari ()

TL geldi elime onu değerlendirme çabasındayım kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Dun ufak bir ksm dolar i eur a parite ettim acele etmeye gerek yok tl tutmuyorsan

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Evet ucuz gibi ama dolar dxy 120 hedefine ulasirsa parite 0.92 0.90 lar bile gorulebilir dolar ezip gecmeye devam ediyor

1BeğenmedimŞikayet

byy_firari ()

Erol kardeşim şun euro ucuz gibi parçalı alsak mı sorumluluk bana ait

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Krallik dolar da ne yazikki

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

şu an işlem yapıyorum gün sonunda bakalım ona inşallah.

abdullah112 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

abdullah112 ()

İşsizlik düşmüşken enflasyonun da düşmesini nasıl yorumlarsınız?
Polemiği unutalım lütfen.

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

kardeşim ben bu işin okulunu okudum. İktisat mezunuyum piyasaları da öğrenimlerime göre yorumluyorum. Enflasyon ve işsizlik arasındaki ilişkiyi açıklayan iktisatçı William Phillips. Ben onun teorisini baz aldım ve mevcut verileri yazdım. Veri açıklanır açıklanmaz gelip "enflasyon da düştü işsizlik de" dersen sana o zaman veri açıklanmadan iktisadi teorilere uygun olarak sen yazaydın derim. Her neyse pol. emiğe gerek yok, işin rast gelsin.

0BeğenmedimŞikayet

abdullah112 ()

Amacım laf atmak değildi.
Verdiğiniz bilgiler doğru ama ters köşe yaptı ABD

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

eee yani? hangi verdiğim bilgi kitabi değil hangisi yanlış, hangisi yatırım tavsiyesi içeriyor. boş boş yorum yapıyorsun.

0BeğenmedimŞikayet

abdullah112 ()

Sonuç: hem işsizlik düştü hem de enflasyon düştü.

0BeğenmedimŞikayet

Clemam ()

Asya gece alım yaparsa 12.30 lar yanabilir. Asya 05.00 dan sonra rengini belli eder. Ytd.

Abik için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Abik ()

Usta böyle kapatırsa sabah yön nasıl olur tahmininizce

2BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

yok hocam. enflasyon artarsa daha şahin bi fed beklentisi artar, daha şahin bir fed beklentisi de emtianın düşmesine sebep olur. Dünden bu yana sanırım bu 3. oldu aynı yorumu yapıyorum.

Exotic39 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Combative_woman ()

Teşekkür ler

0BeğenmedimŞikayet

Exotic39 ()

Hocam 2. deki yükselme mi oluru yanlış yazmışım anla işte :) yani enflasyon %10 larda birşey açıklanırsa Gümüş ve emtialarda yükselme olup 9,1 in Altın da çıkarsa Emtialarda düşme mi olur? diye sormak istedim.

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

doğrudur hocam. Aslında doyum noktası bizim ülkemizde çok düşük.

Normalde enflasyon arttıkça işsizlik düşer çünkü toplam talebin artmasından kaynaklı olarak daha fazla kazanmak isteyecek iş verenler daha fazla işçi çalıştırarak işsizliğin düşmesine sebep olurlar. Lakin bizim ülkemizde maalesef sermayeye ulaşım çok kolay olmadığı için enflasyonun pozitif etkilerinden maalesef faydalanamıyoruz ya da çok az faydalanıyoruz. (evet sevgili site ahalisi enflasyonun pozitif etkisi de vardır. ama benim bunu şu an anlatmaya vaktim yoktur. )

İyi akşamlar.

Combative_woman için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Combative_woman ()

İktısat mezunuyum gördüm bu dersi ama bu dönemde böyle olur mu bilemedim ülkeden ülkeye değişir diye düşünüyorum

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

hocam bu bana değil William Phillips'e ait bir teori. Makro iktisat kitaplarında hala okutulur.

Enflasyon olan ülkelerde geçerlidir ama stagflasyon olan ülkelerde bu teori çalışmaz. Bizim ülkemizde de stagflasyon durumuna sürüklenmediğimiz müddetçe çalışır hocam.

0BeğenmedimŞikayet

Alfoxon ()

Sayın hocam enflasyon bir önceki 9.1 den düşük yani 9 altı ve 8.7 üzeri gelirse gümüşe olumlu mu yansır olumsuz mu anlayamadım

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

hocam iki türlü de yükselme mi olur deyip doğru mu anladım diye sormuşsunuz. Yok hocam yanlış anlamışsınız.

0BeğenmedimŞikayet

Exotic39 ()

Şimdi enflasyon %9.1 üstünde açıklanırsa Emtialarda yükselme olur,9.1 den düşük gelirse yükselme mi olur? Doğru mu anladım? Bu arada emeklerinize sağlık.

0BeğenmedimŞikayet

Exotic39 ()

Enflasyon yüksek gelirse bu da gümüş gibi çok kırılgan emtianın sert düşmesine neden olur diyebilir miyiz?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum