Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0719 14:01:39
EUR 34.7134 14:01:39
USD 32.3623 14:01:39
ALTIN ONS $2298.7850 14:01:39

Grafiği gönderen: celik2119

Gümüş ons grafiğimiz. Kırmızı düşüş trendi direnci 20.3 dolar da. Haftaya burayı test edebilir. Burasının kırılması için işsizliğin kötü gelmesi gerek. Asıl büyük direnç mavi düşüş trendi. İki senedir kırılamıyor. Orasının kırılması için işsizliğin %4'ü geçmesi gerek. İşte o zaman kutlu yükseliş başlayacak.

Yorumlar (134)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Faiz artışı da ons ları çökertiyor maalesef onslar her türlü nanay

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaptan67 ()

Teşekkürler hocam , doğru haklısınız

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

İşsizliğin azalması Powell'a faizleri artırıp enflasyonu düşürmek konusunda cesaret verir.

Adaist0134 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaptan67 ()

Teşekkürler hocam , doğru haklısınız

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

eyvallah hocam elinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Çelik abi işsizliğin azalması resesyon etksini azaltıp güvensizlik ortamını pozitife çeviri p ons kar üzerindeki baskıyı kaldırmaz mı

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Burada %14.7'den başlayıp %3.6'ya inen net bir trend var. Bunun en önemli sebeplerinden birisi ABD'de kadınların çalışmaya daha az istekli olması. İstihdam fazla artmıyor ama çalışmak isteyen azaldığı için işsizlik azalıyor.

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaptan67 ()

Pandemi ve ondan sonraki alışkanlıklar, dağıtılan yardımlar etkili olmuş olabilir geçen sene bilmiyorum

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Eyvallah hocam ben de aşağıdaki tabloya göre düşeceğini düşünüyorum. Açıklanan son 27 verinin 3 tanesi hariç tamamında işsizlik ya düşmüş ya bir önceki veri ile aynı gelmiş. Genel eğilim ise net şekilde işsizliğin düştüğünü gösteriyor.

3BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Ekonominin canlılığını gösteriyor. Her iş pozisyonu dolmuyor belki ama yine de önemli. Bizde kariyernet sitesindeki iş ilanı sayısı ile ekonomik büyüme arasında korelasyon var mesela. İş ilanı sayısı arttıkça ekonominin büyüdüğünü ve işsizliğin azaldığını göstermişlerdi.

Kaptan67 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaptan67 ()

Yani geçen sene açık iş pozisyonları yüksekken, işsizliğin yuksek geldiği zamanlar oldu diye hatırlıyorum

0BeğenmedimŞikayet

Kaptan67 ()

Açık iş pozisyonları biraz yanıltıcı oluyor hocam

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

En son yayınlanan iş açılışları raporuna (Jolts) göre 10 milyon civarı açık iş pozisyonu var. İŞ arayan yaklaşık 6 milyon kişi vardı. Yani herkes işe girse bile işçi açığı kalıyor. Biraz daha düşebilir.

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

hocam hayırlı günler dilerim. İşsizlik hakkındaki ön görünüz sadece tahmin mi acaba? Dün biraz baktım da en son Tr. ump döneminde Mart 2020'de 3.5 gelmiş onun dışında 10 yılı aşkın geriye gittim hiç 3.6'nın Altın a düşmemiş. Biraz araştırdım son 50 yılın en düşük işsizliğiymiş mart 2020. Ben de düşer diye düşünüyordum ama bu durum beni işkillendirdi, ne dersin hocam?

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bu yorumlar ons için. Tl olarak büyük bir düşüş beklemiyorum.

Em06re için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Em06re ()

anladım çok teşekürler para lazım buralar bozdurmak iiçin uygun olabilir o zmn

6BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

@Em06re Aşağıdaki yorum geçen haftadan beri değişmedi. 18.3 dolar a düşmüştü geçen hafta. Haftaya 20.3 dolara kadar çıkar demiştik. Çıktı. Şİmdi buradan döner, ve Cumadan başlayarak haftaya tekrar 18.3 dolara geriler diye tahmin ediyorum. ABD'de işsizlik artarsa bu tahmin iptal olur ve 24 dolara kadar ilerler. AMa benim tahminim işsizlik azalır, gümüş ve altın ons düşer.

0BeğenmedimŞikayet

_elvabd ()

Çelik hocam günaydın solanoda hedef ne olabilir

0BeğenmedimŞikayet

h_k_zade ()

Gram Altın için de aynı mi düşünüyorsunuz? Geçenlerde onslar düşüa trendini kırdı diye bir ifade kullanmıştı iz yanlış hatırlamıyorsam.?

0BeğenmedimŞikayet

Erzurum2516 ()

Pols enj bakabilirsin

0BeğenmedimŞikayet

kumral_cocuk ()

abi kısa ve orta vade önerebileceğim coin varmı dün %30 tavan yapanlar bgün %15 ekside

0BeğenmedimŞikayet

kumral_cocuk ()

tm dır hocam

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Şu an bitcoin sayfasındasın :)

kumral_cocuk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kumral_cocuk ()

hangi sayfa hocam yararlanmak isterim düşüncelerinizden

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

O sayfaya yazıyorum beklentilerimi. Hnt madenciliği yapıyorum. Biraz da yatırımım var.

kumral_cocuk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kumral_cocuk ()

eyw abi bide bişi daha sizin kripto para lar içinde çalışmanız varmı

0BeğenmedimŞikayet

Kocaeli_4141 ()

Kaç aydan beri zararda bekliyoruz Çelik hocam valla tekrardan düşer diye korkuyoruz kaç aydır bekliyoruz sıkıldım valla artık şu gümüşten bir aşağı bi yukarı ya

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

İşte o kısım size kalıyor

Kocaeli_4141 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kocaeli_4141 ()

Cuma'ya kadar beklemek daha mı mantıklı Çelik hocam

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

@kumral_cocuk Buraya yazmıştım. Tekrar olmasın diye bir kez yazıp soranları oraya yönlendiriyorum :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum