Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0661 09:50:21
EUR 34.7774 09:50:21
USD 32.5996 09:50:21
ALTIN ONS $2383.8450 09:50:21

Grafiği gönderen: celik2119

Gümüş ons grafiğimiz. Kırmızı düşüş trendi direnci 20.3 dolar da. Haftaya burayı test edebilir. Burasının kırılması için işsizliğin kötü gelmesi gerek. Asıl büyük direnç mavi düşüş trendi. İki senedir kırılamıyor. Orasının kırılması için işsizliğin %4'ü geçmesi gerek. İşte o zaman kutlu yükseliş başlayacak.

Yorumlar (134)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bu arada bu rakamlar hep ons rakamları. TL olarak buralar ucuz. 11'in altı bedava. TL'de kalanlar buralardan toplamaya başlayabilir. Sonra TL olarak yükselirse ama siz düşecek demiştiniz kimse demesin. Ben TL olarak düşmez dolar olarak düşer diyorum

Ali_Cesur için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Evet. Bu veri bir ay boyunca gümüş ons üzerinde baskı oluşturuyor. Bu şu demek bundan sonra bir ay boyunca gelecek veriler gümüş lehine olursa bir birim yükseltir. Gümüş aleyhine gelirse iki birim düşürür. Yani mesela 19 dolar dan tekrar 19.5 yapıp sonra kötü bir veriyle 18.5e inebilir. Bir anda paldır küldür 18e inmesini beklemeyin. Gümüş ons üzerindeki bu baskı iki şekilde kalkabilir. Ya bir sonraki işsizlik verisi yüzde 3.5in üzerinde gelecek ya da powell çıkıp faiz artırmak konusunda acele etmeyeceğiz diyecek.

Ali_Cesur için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ali_Cesur ()

Sayın Çelik hocam tam şimdi teknikle birlikte tecrübe lazım. Burada biraz yataya bağlayıp onslari 19.100 veya 18.900 emi götürür. Hâlâ alim için buralar erken mi sayılır. Lütfen herkesin anlayacağı dilden yazarmisin.

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mehmet4445 ()

Tebrik ederim isabetli yorumlarının için

0BeğenmedimŞikayet

kumral_cocuk ()

abi heykeli dikilcek adamsın

7BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bu geçen hafta gümüş 19 dolar kenki grafik. Buradan 20.3 dolara çıkar, orada Cumayı bekler sonra geri 18 dolara geri gelir demiştik. Üç bant olunca Semih Saygıner oluyor :)

0BeğenmedimŞikayet

Yalnızİnsan ()

Ahahah
Kovirmisen ağam..

Ruşenn1221 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ruşenn1221 ()

Hocam biz dogulular zaten toprakcı insanlarız bizde böyle arazi satmak falan teklif bile edilemez.

0BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

Eyvallah hocam mesaj alınmıştır.

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Hocam bu yatırım danışmanlığı sorusu. Gümüşün dolar a karşı değer kaybedeceğini tlye karşı değer kazanacağını düşünüyorum. Sonrası sizde.

POLAT24 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

@celik2119 hocam artık cevap vermiyorsunuz.

POLAT24 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hazerfen_27 ()

Yarın yine vals yapmaya başlar o zaman kavalye oluruz Hocam.

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Dünyada mekan, ahirette iman demişler.

BORA_27 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BORA_27 ()

yani en iyi yatırım toprağa yapılan yatırım doğru mu?

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Nesimiye sordular ki O Yar ile hoş musun?
Hoş olayım olmayayım, O Yar benim kime ne?

_Emir_Taha_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alfoxon ()

İkisi aynı şey değil hocam, bu gidişle bize anca toprağı anca teyemmüm abdesti için alabilcez o da helallik verirlerse…

Hazerfen_27 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

Hocam gümüşleri TL 'ye mi yoksa dolar a mı geçmek mantıklı?

0BeğenmedimŞikayet

Hazerfen_27 ()

Arazi mi dedi birisi? :) Aslında toprak da olur.

0BeğenmedimŞikayet

_Emir_Taha_ ()

Allah'tan uzaklığın en belirgin alametlerinden,
Ciddi meselelere karşı dahi lakaytlık..

0BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

Nüfus artış hızımızda ise düşüş devam ediyor. Dışarıdan göç alımı durursa, bunun etkisini de göreceğiz. Uzun vadede göz ardı edilmemesi gereken bir durum diye düşünüyorum

0BeğenmedimŞikayet

meczupavukat ()

çelik abi bANA Hiç cevap vermiyorsun darılıyorum :( krdmb ve sol yorumu alabilir miyim?

3BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Türkiye Cumhuriyet i 1923'te kuruldu. Nüfus 13 milyon yüzölçümü 783 bin kilometre kare idi. 100 senede nüfus 80 milyonu geçti, milyonlarca göçmen geldi, ama toprak hala 783 bin kilometre kare. Bu bize ne anlatıyor? Bunu çözen para kazanıyor :)

0BeğenmedimŞikayet

Hazerfen_27 ()

Sevende sevmeyen de dinliyor bence. Kimisi çaktırmıyor:))

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bizde hanek çok da dineyen yok.

0BeğenmedimŞikayet

Hazerfen_27 ()

Kesinlikle doğru öneri Hocam. Hani derler ya çoook doğru hanek.

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Cümlemize inşallah

0BeğenmedimŞikayet

Hazerfen_27 ()

Allah bereketli kazançlar versin inşallah kardeşim

Adaist0134 için cevaplandı (yorumu göster)

6BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Arazi alırsan kralsın.
Ev yapılırsa vezir olursun.
Kiracıya verirsen rezil olursun. Yatırım önerim budur :)

0BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Kesinlikle haklısın ama o dönem benim gümüş beklentim çok farklıydı hala yükseleceğini Ümit ediyorum ama sabredebilir miyim bilmiyorum

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum