Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0867 03:46:39
EUR 35.0678 03:46:39
USD 32.2137 03:46:39
ALTIN ONS $2423.7750 03:46:39

Grafiği gönderen: sadecebirdost

ONS Altın gann fanıma göre ayı piyasasında 4/1 ile 8/1 arasında sürünüyor, g ü m ü ş deseniz yine aynı şekilde ayı modunda 4/1 ile 8/1 arasında sürünüyor. Ama gelin görün ki d o l a r ın saçma yükselişi ile kazandırmaya çalışıyor.

Yorumlar (55)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Esrarengiz0666 ()

Emeğinize sağlık teşekkür ederim izleyip görelim

sadecebirdost için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Grafiğim işlemeye devam ediyor, artık destek direnç değil, kanal takip ediyorum. Aşağıda MOR çizgilere değer mi bilemem, şuan 2/1 ve 1/1 arasında ilerlemeye devam ediyor, izlemedeyiz. Bu hafta göreceğiz, açıklamalar biraz yukarı alabilir.

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Sizede merhaba, Altin gumus avro sterlin alan biri dolar la haşır neşir olmak zorunda değil, vatandaştan bahsediyorum işadamlarından değil. Dünyanın rezerv para birimi zamanında petrol gibi büyük bütçeli işlerin dolar ile yapılması zorunluluğu yüzünden ve bunu kırmak diğer ülkelerin elinde. Mesela Rusya, doğalgaz ve petrol satışlarında ruble zorunluluğu getirdi ve sonuç ruble 0,12 dolardan 0,30dolara geldi. bugün maliye bakanlığı açıklama yaptı ruble çok fazla değerlendi diye dış para birimlerinden alım yapılacak mesela. arabistan gibi ülkelerin çin hindistan rusya gibi ülkelerle kendi paralarıyla alım satımı başladı mesela. doların saçma yükselişi bizde popüler. mazota gelince evet yüksek ama tl bazlı, yani bizdeki doların saçma yükselişinden kaynaklı. yoksa dünya da en büyük 180 ülke arasında 90. sıralardayız akaryakıtı aldığımız fiyat olarak normal düzeyde. ama neyse mevzu uzun, beni anlayan anlar, anlamak istemeye yapacak birşeyim yok, saygım sonsuz.

Q777 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Q777 ()

Altin gumus avro sterlin alan biri nihayetinde dolar la hasir nesir olmak zorunda bunu nasil gormezden geliyorsun kardes gelelim dolar alma isine sen tl yi degersilestirmek icin elinden geleni yaparsan dunyanin rezrv para brimini birileri alir kardesim kusura bakma kaldiki dolar enflasyondan bile koruyamiyor su an ev alsan pahali araba pahali napicak insanlar uretse uretemiyor mazota guc yetmiyor is kursa sknti napsin millet

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Her şeyi dolar a bağlayıp, sonra insanların dolar almasını mantıklı bulmak da bana mantıksız geliyor. euro , sterlin , Altın , gümüş gibi şeyler varken. Doğru söylüyorsunuz 100 yılda geldiğimiz nokta ortada. Saçma sapan boş işlerle uğraşacağımıza ülkemizi koruyup kollamak, geliştirmek için mücadele etseydik bugün bunları konuşur olmazdık. gerçeklerle yüzleşmek insana ağır gelir ama biz yine de elimizden geleni yapmalı ve mücadele etmeliyiz. vatandaşın birikiminden ne olur demek bile acizliktir. koca bir göl bile damlalardan oluşur.

çömezpilot için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BalKüpü ()

Zaten TL olarak birikim yapanlar bence hiç yapmasınlar her gün eriyen bir Türk parası varken o parayı o an yiyip içmeleri daha mantıklı daha kâârlı olacaktır şahsi fikrim

2BeğenmedimŞikayet

çömezpilot ()

İnsanların evinde kullandığı elektrikten, geçtiği köprüye kadar her şey dolar a endeksliyken, kendilerini korumak için dolar alması bana hiç mantıksız gelmiyor. Ayrıca alacağı telefondan tutunda da arabaya kadar hiç bir şeyi siz bu koca ülkede üretmeyip ithal ediyorsunuz. Buna dolara önem vermek denmez, buna mecburiyet denir. Ekonomide "hanehalkı" denilen kavram sadece kendini korumak için hareket eder. Siz onların üzerine dolarla giderseniz, onlar da dolar alır bence bu kadar basit.

1BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

ons için 1700 lü rakamlar bile mümkün de ben bilmem anlamam bu işlerden :) dollar için hep diyorum, hükümetin elinde çok koz var yeter ki istesinler.

ayezka için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Üzgünüm ama bu söylediğinizin sorumlusu tepeden tırnağa HERKES ama HERKES! Patronların cebindeki döviz miktarı 250 Milyar $ iken, Vatandaşın cebindeki döviz miktarı 140 Milyar $ . Böyle bir yatırım anlayışı sadece Türkiye'de var. Kendi kendini, kendi ülkesinde ezen bir sistem kurulmuş resmen. Sadece 7 yılda bu ülke vatandaşının cebindeki döviz miktarı 2 ye katlandı. Neyse ne söylesek de boş maalesef. Her şeyin dollar ve petrol üzerinden hesaplandığı bir dünyada siz dollara bu kadar önem verirseniz, sonucuna şaşırmamanız lazım.

0BeğenmedimŞikayet

ayezka ()

Şu dolar da onsun düşüşüne eşlik etse gram tadından yenmez dediğiniz rakamın Altın a bile düşer

0BeğenmedimŞikayet

ayezka ()

İnat eden kazanır

0BeğenmedimŞikayet

çömezpilot ()

Evet dolar 5 TL iken de böyle deniyordu. Halimiz ortada. 16 lara alıştık, 13 e düşse bayram edeceğiz. Ama asıl orda durması "havada" durmasından daha imkansız.

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Zıplayan hiçbir şey havada kalamaz, zıpladığı yeri yine görür :) 1 günlük veya 1 saatlik bile olsa...

2BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Altın la alakalı geçmiş yorumlarıma bakabilirsiniz. Altın sadece bizim ülkemizde para ediyor alınıp satılıyor desek yeridir. çoğu ülkede uzun vade yatırım aracıdır. çünkü altın ons uzun vadede iniş çıkışlar yaşasa da 10 sene öncesi ile bugün aynı yani her zaman kafasına vurulan bir birim. bizdeki dolar aşkı onu değerli kılıyor. veya savaş virüs vs. gibi şeylerle nemalanıyor. ben inat ettim 840tl den alacağım diye :) benimle dalga geçiyorlar. olsun ben beni bilirim :)

0BeğenmedimŞikayet

çömezpilot ()

Bu söylediklerinizin hepsi uzun vadede dolar ı zıplatacak şeyler.

0BeğenmedimŞikayet

ayezka ()

dolar ı düşürürlerse Altın da düşer sanki yeni paketler açıklanıp biraz daha düşecekmiş hissi var borsada şu an batıktayım ne alsam bilemedim

1BeğenmedimŞikayet

Dumanlı06 ()

Haklısınız sonra halay çekiyorlar tepeden dolar lari bozup vatan millet Sakarya diyorlar tavsiyeniz dikkate alacağım

2BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Size de diyebileceğim tek şey D O L A R hariç her şeyi alıp satmanızdır, eğer bu işlerle ilgileniyorsanız. Tabi ki mevcut hükümetin heran müdahale edeceği ihtimalini göze alarak. Bunun adı önemli değil, dolar basarak olur, swap olur, ekonomik kanunlar olur, yaptırımlar olur, ne olduğunun bizim için önemi yok. Hepsini göze alarak iş yapmamız lazım.

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

39 yaşındayım ve senelerdir bu işlerle ilgilenip ekonomi okumaları yapmaya çalışıyorum. Size diyebileceğim tek şey D O L A R hariç her şeyi alıp satmanızdır, eğer bu işlerle ilgileniyorsanız. Tabi ki mevcut hükümetin heran müdahale edeceği ihtimalini göze alarak. Bunun adı önemli değil, dolar basarak olur, swap olur, ekonomik kanunlar olur, yaptırımlar olur, ne olduğunun bizim için önemi yok. Hepsini göze alarak iş yapmamız lazım.

Dumanlı06 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ayezka ()

Yaniii bir süre daha tl demi kalalım diyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

Dumanlı06 ()

TL de kalın diyorsunuz özetle anladığım

1BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

ben hep sesli düşünüyorum, siz bana bakmayın (tahminlerim doğru çıksa da), dolar ı durdurdular ve tam noktasında aşağı aldılar. geçmiş yorumlarımı okuyun, okudukça görün neyin ne olduğunu. bakın sesler yine kesildi, Altın döviz uçacak durduramazlar diyenler kayboldu. arkadaşlar siyasi düşünceniz ne olursa olsun, olaylara biraz geniş çaplı bakın. 20 yıldır ülkeyi yöneten birilerine akıl vermeye kalkanların sonu ortada. dövizi istedikleri rakamlara getirirler. sakın niye diplere düşmüyor demeyin. sadece sizin dövizle işiniz yok. aslında dövizle işi olması gereken vatandaşlar değil zaten. iş adamları ve devletler. devlet te istediği yerden döviz alıp istediği yerden dövizi bozar. kazanan büyükler olur her zaman. bizler de bakar dururuz. pahalılık şu bu anlatmayın, evet hep beraber eziliyoruz maalesef. ama kusura bakmayın dünya ezilirken bize rahat vermezler. o kadar şeyi takip edemem diyorsanız sadece bir şeyi takip edin. PETROL

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

onslar düşüş modunda devam ediyor, 1809 gördü bugün

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

d o l a r dünkü grafik geçerli, engeli aşamıyor.

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

d o l a r sayesinde kendini birşey zanneden emtialara bu kibiri yaşatan d o l a r grafiğimde 1/1 ve 2/1 arasında yükselişini sürdürüyor ama 17,25 de onu durduran bir şeyler var. bundan sonrası için izlemeye devam ediyoruz, burası Türkiye. beklediğim ciddi müdahale henüz gelmiş değil, olur olmaz bilemem.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum