Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0748 21:36:18
EUR 34.7050 21:36:18
USD 32.2669 21:36:18
ALTIN ONS $2313.7500 21:36:18

Konu: enerji sorunu reseyon sonuç

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş
1973 Petrol k zi - enflasyonla birlikte işsizliğin artması ardından 1979 yılında faiz oranı bir ayda % 4 artırılarak % 15,5 e 1980 de ise % 20 ye çıkarılmış. Gümüş 7 yılda 1,6 dolar dan 1980 de 48,3 dolara çıkmış dolar karşısında 30 kattan fazla değer kazanmış arkasından 3 katına kadar geri düşürülebilmiş.

2009 da kredi geri ödemelerinde yaşanan problemlerle finans sektöründe büyük çaplı iflaslar yaşanmış ve ekonomik çöküş gerçekleşmiş. Ekonomide daralma % 2,9
2008 yılı sonundan 2011 başlarına kadar iki yılı biraz aşkın bir sürede gümüş 8,5 dolar seviyesinden 50 dolara yükselmiş Ekonomideki daralma 2009 da % 2,9

2020 daralma %6,2 2008 den 2018 e kadar faiz oranları % 2 ye kadar çıkarılmış 12 doların Altın a kadar çekilen gümüş tekrar 30 dolar seviyesini geçmiş ve gene daralma enflasyonla birlikte işsizliğin artması ve faiz artışları gündemde yoksulların sayısı 50 milyon civarında bakalım zorlama devam ederse tramplen bu sefer nereye atacak 150 dolar üstü ufukta mı ? Ne kadar aşağı zorlanırsa o kadar çabuk yukarı döneceğini düşünüyorum inşaallah yanılmam ve terste kalan arkadaşlar aldığı seviyeye bakmadan en kısa sürede iyi ki almışım derler. Cuma günü duam bu.

Yorumlar (9)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

En iyisini yapıyorsunuz gene de ani yükselişlerde tedbir olarak karın bir kısmın feda etmekte fayda var. Beki biraz az kar ederiz geri iniş çıkışlarda ise daha çok ama bu bizi psikolojik olarak ayakta tutar. Sağlık daha önemli. dolar 18,34 ü gördüğünde bunu yapanları düşün. Beklenmedik bir durum olur bakarsın dolar bir iki ay içerisinde böyle bir zirve yapsa ve arkasından daha önce olduğu gibi dolar endeksi aşağı çakılsa gen aynı durumlar yaşanabilir bir bakmışsın o seviyelerde bir bakmışsın 15 Altın da bir süre süründürmüş ille öyle olur demiyorum bu da bir ihtimal.

AsyAda için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Merhaba maalesef bundan önceki yükselişlerde bunu söyleyebiliyordum ama benim bu sefer dip noktam yok sadece ne kadar sert bir şekilde ne kadar aşağı giderse dönüşü de çok daha hızlı ve zirvenin de o kadar katlamalı yüksek olabileceğini düşünüyorum şahsi kanaatim böyle daha önce yanıldığım gibi gene yanılabilirim Ytd.

Grafikte dönüş yapabileceği noktaları gösterdim şu an 20,678 i destek yapmış
görünüyor

Yükselişin başlaması içinse 25,592 yi net bir şekilde kırıp orayı taban yaparak yukarı devam etmesi lazım bu şekilde kademeli olarak iniş çıkış olursa vakit alabilir. Öncelikle 23,038 üzerini görmemiz lazım. Gene de dolar kuru bu şekilde devam ederse 25,592 seviyesi hatta daha aşağısı bile en tepeden gireni kara geçirir.
@Oregon hayırlı cumalar kardeşim inşaallah gümüş bu sağı solu belli olmaz bir bakmış dipte bir kaç gün sonra bakmışsın çok daha yukarıda belli olmaz.
İnşaallah yapacağı dibi bir an evvel görsün ve bir an evvelde yukarı dönsün.

Melisrenan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AsyAda ()

Hocam elinize emeğinize sağlık ben hep olumlu düşünürüm polyannamisin derler Rabbim üzülecek dert vermesin bunlar gelir geçer mal benim malım zararına satmadigim sürece kar edeceğimi bilirim biri 100 lira kar eder biri 20 lira olsun der nasibime bakarım

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Melisrenan ()

Merhaba

Bilgiler için teşekkürler, tahmini dip noktanız nedir?

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Amin Sağ olun @AsyAda
Hayırlı cumalar sağ olun. Ne kadar aşağı giderse o kadar hızlı yukarı döneceğini düşünüyorum inşaallah yanılmam çıksın da nasıl çıkarsa çıksın. Şimdilik destekte tutunmuş görünüyor.

2011 yılında Japon yeninin de gümüşle birlikte dolar a karşı zirve yapmış olması ilginç. O da dolar karşısında yükselme emareleri gösteriyor.

meleknur_06 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Oregon ()

Hayırlı cumalar usta bende sen gibi düşünüyorum en yakın zamanda yukarı inşaallah pazartesi sonrası umutluyum yada ay sonu fazla bekletmez

0BeğenmedimŞikayet

Hakantb ()

Dostum hayırlı cumalar bunun için zaman ön görün ne

0BeğenmedimŞikayet

meleknur_06 ()

Elinize emeğinize sağlık hocam teşekkür ederiz ınsallah öyle olur ben ve herkes tersten en kısa sürede çıkarız

1BeğenmedimŞikayet

AsyAda ()

Hayırlı cumalar dilerim duanıza canigonulden amin diyorum

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum