Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.1164 00:57:34
EUR 38.1653 00:57:34
USD 34.1635 00:57:34
ALTIN ONS $2659.4050 00:57:34

Konu: platin gr TOBO 4h

⭐⭐NİLSUDE ()
Platin

Buda burada kalsın şimdilik.
YTD.

Yorumlar (57)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hocam nasip olursa bu yaz ev almayı planlıyorum şayet il dışı tayin istersem. O yüzden alım satımlarimi ona göre planladim

Uslanmaz_35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Bir miktar ile al sat yapmak gram arttırmak mantıklı olanı yapmışsınız. Ben de şimdi bu şekilde yapmayı düşündüm fakat zorlandığını fark ettiğim için tüm platinleri sattım. Önemli olan gram arttırmaktır. Elbette 1400-1600 leri 2023 ilk Çeyrek te veya 2022 son çeyrekte 1400 leri görüp 2023 ilk çeyrekte ise platinin 1600-1800 görme durumu var. Biraz gram arttırıp uzun vade beklemek mantıklı. Haliyle fed bayrama denk geldiğinden dolar ı takipte kalacağım az bir salınım yaparsa fulleyip dolardan karı alıp gümüş veya platine yatıracağım. Aza kanaat getirip karı cebe koyacağız ki aylarca takılı kalmayalım fırsat buldukca alır satarız. ytd

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

İnşallah. Kısa zaman da 500 leri görmesekte yakın yerleri göreceğiz.

Layle26 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Teşekkür ederim hocam hayırlı sahurlar bereketli kazançlar dilerim

Mik777 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mik777 ()

Güzel bir tespit yapmışsınız 1170 ten 1100 e düştü aldım sonra 940 a kadar indi

1BeğenmedimŞikayet

Layle26 ()

Nereye kadar yukselecegiz peki güzel hocam 500 leri gorurmuyuz Allah'ın izniyle

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Düzeltiyorum hocam yapmıyorum değil yapıyorum olacaktı

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hocam bu hafta takip etme fırsatım olduğu için bir kaç al sat yaptım. Bu zamana kadar platinden zararım pek olmadı. Yanlız şöyle bir özelliği var düşerken aldıkça daha da düşer. Sattikca da daha çok yükselir. Uzun vade için aldığım parçalarımi tutucam. Diğer parçalarla kısa vadede al sat yapmıyorum. Benim için kazançlı ve bereketli bir hafta oldu çok şükür

0BeğenmedimŞikayet

Mik777 ()

490 az 590 gelmesi daha iyi olur

asfar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

İnşallah hocam.

asfar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

asfar ()

hocam gümüşün önü açık gibi eğer Altın ons 2000 lere yürürse gümüş te peşinden gelir 27 ons lara yürür anlamayız bile ama piyasa tabi bu ama güçlü altın ons bu iki gündür ytd platin de düzelecek hocam inş az kaldı gibi görüntüsü var 500 olmasa da 490 lar gelmeli önümüzdeki hafta ytd

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Geçen hafta bozsaydik gümüşü parite 802 iken gecebilirdik ama onuda yaoamadim. ama bu sattem sonra satsak gumusude alamayiz geç kaldık

1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Amin cümlemizin inşallah. Ramazan ayında sakince izliyoruz. Yanı sıra bazı şeyleri önceden akıl edebilseydik platini tepeden satıp gümüşle ilgilenirdik. Misal paladyum ve platine ve ayrıca brent petrole ru. sya kar etmesin diye asırı vuruyorlar bunu öncesinde düsünseydik bu duruma gelmezdik. Herkesi anlıyorum dolar a parite veya biraz cıkıs fırsatı verip gümüsü düsükken bile aldırtmadı. Artık tek care sabır etmek. Ya 1048 ya da 1084 görüyorum ikisinden biri gelecek şanslı olan doğru yerden satan zararı azaltıp başka ürüne geçecektir. Cümleten hayırlı huzurlu akşamlar. ytd

Yoksulll için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yoksulll ()

Herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum hocam saygılar...

-1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Hayırlısı ne ise o olsun. Platinde aşırı yükselişte satıp uzun süre yüzüne bakmamak gerekiyor. Platinin dengesini bozduklarından sürekli işlem yapmak gram arttırmıyor. Tepeden diber 20-25 tl daha az zararım varken 2 defa al sat denedim bir kaç al sat kaçtı ve aldıgımda yine tepeden dibe kadar zarar ettim. 5 tl de açıgım var. Dibi bulsak al sat yaparızda düsmek icin benim almamı beklediginden 10-12 l düsünce aldıgımda bile 10-12 tl de öyle düşürüyorlar.. Daha fazla söze gerek yok yazarken fark ettirmiyoruz ancak söylem olarak platin uslubumuzu asırı bozdu her gün nefret ile ekrana bakar olduk.

1BeğenmedimŞikayet

Yoksulll ()

Yanılmak istiyorum yarın için, ama temennimiz yinede yukarı yönlü olması yanlız güvenim yokk

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

995 çok önemli üzerinde kapanıs yaparsa bu defa 1000 üzerine atıp 1015 üzerinde 1027 ve hızlıca 1048 gelebilir. Altın ons 1 hafta daha yükselme potansiyeli var belki 1.5 hafta. Eger sen böyle dusunmeye basladıysan demek ki 4-6 gün içerisinde 1048 gelebilir gibime geldi :) Fede yakın dolar da olmakta fayda var. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

1027 asıp 1042-1048 arası gelmeli ve beklentim bu. Bu degeri bekleyen çok ve bu degerden asırı satıslar gelecektir. Bu degere kadar zaten kafasına göre düsüp cıkıyor. Platinin kafası çok iyi bu sıralar sade turk kahvesi içtiginde kendine gelip bekledigim degere gelecektir insallah. Yani artık hedef belirleyip hedef geldiginde yukarı yeri daha var mı diye inceleyip ona göre satılmalı. Öbür türlü kar satıslarına odaklanıp her sattıgımda düşüyor ancak alım fırsatı sunmadıgında yükselirken izlemekle yetiniyorum.

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yoksulll ()

Hocam bunlar bana öyle geliyor ki yarın için satışa hazırlık yapıyorlar. Ben Altın onsu biraz yüksek görüyorum. Mahvettiler bizi. Hayırlısı inşallah diyelim.

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Platinin gümüşe oranı hakkında ipucu vermek gerekirse gümüş 11.92 veya 11.94 iken platin 472 veya 474 idi. Misal gümüş 12.08 iken platinin gümüşe oranı 481-482 oluyor. Platin 481-482 ye hızlıca 9-11 tl olarak yükselirse hemen elden çıkartıp alttan almak için fırsat kovalanmalı. Platin 490 üzeri beklediğim için gümüşün daha yukarılarda kalması ve platiin hızlıca atak ile gümüşü yakalaması gerek. Verdigim oran örnektir platin bunu ne zaman yapar veya gümüş kaç iken yapar bilmiyorum bu nedenle oranı verdigim örnege göre degerlendirmek gerekir. Yanı sıra illa olcak diye bir şey de yok belki olmayacak gümüş platin degerine güşecek bilinmiyor şu sıra platin asırı dengesiz. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Buralardan satış yermi dersin usta

0BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Kesinlikle haklısın sabır eden hiç bir emtia veya dolar dan zarar etmez. Bir miktar param olsaydı 456 dan alıp ortalama düşürebilirdim ancak nasip böyle imiş. Yazdım da yükselecek diye. Yanı sıra platin gümüşe oranı anlıkta olsa eşitliyor yakalıyor ve sonra onslar düşüyor bunu bu sekilde al sat kovalayanlar degerlendirebilirler. Kötü emtia diyoruz ancak sorun sadece dibi kestiremedigimizden oluyor ve haliyle dipten yakalayamayınca sürekli al sat fırsatı sunarken biz kar etmek için bekliyoruz :)

0BeğenmedimŞikayet

Esenle ()

Allah razı olsun hocam

NİLSUDE için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

NİLSUDE ()

Gr da 472 ons da 996.
YTD.

Esenle için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenle ()

Dere 472 üzeri mi hocam

0BeğenmedimŞikayet

Esenle ()

Allah razı olsun

0BeğenmedimŞikayet

NİLSUDE ()

490 ve üstü. Yine de önce bi dereyi görelim.

Esenle için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenle ()

Hangi rakamdan kar satışları gelir hocam

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Platin fazlasıyla sabır istiyor hocam. O yüzden "tekkeyi bekleyen çorbayı içer" atasözü gümüş için uygun bir söz olsa gerek:)

0BeğenmedimŞikayet

NİLSUDE ()

Çok bekleyen var. Kar satışı yer gibi geliyor bana da. dolar değil mi zaten; aheste aheste oynuyor platin.
Kimseyi üzmez umarım. Selametle.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum