Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0731 13:56:27
EUR 34.7526 13:56:27
USD 32.3634 13:56:27
ALTIN ONS $2341.1000 13:56:27

Konu: Gümüş Ons Bullish Hammer

İyi akşamlar arkadaşlar. Bu detay nasıl gözden kaçar ki? Gümüş onsta Boğa Çekici ile kapanış almış dün ve bugün teyit alıyor. Böylece 2'li Dip olayı da çalışacak demek olabilr.
Dipte oluşan böyle bir çekiç hem trend dönüş sinyali hem de çok güzel yükseliş anlamı taşıyor olabilr ve tebrübe ile sabittir.
Günlük direnç 22.64 civarında. Her neyse ben paylaşayım bari dedim :) Yatırım tavsiyesi olmadan herkese bereketli kazançlar.

Yorumlar (84)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

6BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Günaydın dostlar herkese bereketli günler. Kısa bir aradan sonra tekrar aranıza dönmüş oldum. Arayan soran merak eden arkadaşlara teşekkürler.

Evet gümüş onsta 2022 Ocak ayının 2. haftası yükseliş beklentimiz devam ediyor, beklediğimiz gibi gidişat olumlu pozitif bir seyir görünüyor. Tüm baskılara rağmen. ytd

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hakedis ()

9u ben de dusecegini ssnmiyorum.. yine de temkinli olmak gerek.. ytd..

0BeğenmedimŞikayet

Hakedis ()

Hic teknikten anlamam ama nedense benim de kanaatim o yonde usta.. mesele merkez bankasindan once davranmak insallah bize firsat verir.. :)emek edip cevap verdiginiz icin cok tesekkur ediyorum insallah siz de dipten girip bol bereketli paralar kazsnirsiniz.. tetikte olalim usta Allah yardimcimiz olsun... :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu yüzden o kadar düşer mi ama olmaz diye bir durum yoktur. Esasen asıl 9 ları kırıp doları tl karşısında ezip çok daha fazla düşürme ihtimalleri var istenirse ama bu ticaret yapan tüccarlar ve ithalat ihracatta yukarı rakamlardan maliyetlenen ülkemizi dahil zarar ettirecek bir durum olur. Bunu da sanmam ki istesinler. ytd

Hakedis için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Döneceği yönünde olumluyum. Daha fazla düşmesini MB de istemez. Düşüşte ilk MB toplayacağına inanıyorum. Ki zaten alım yapacaklarını da açıklamışlar. Hatta şimdiden düşüşlerde topluyor olabilirler. Yüksekten satan balinalar da dahil. 9.60 rakamında trend desteği ile birlikte 200 günlük hareketli ortalama olup daha altına sarkması imkansız değil ama çok zordur. Sarksa bile 9 TL de eski kanal dip bandı vardır. Bu seviyelerde yüklü alıcılar olacağına inanıyor ve sarkış olsa dahi tuzak veya alıcılar için bir fırsat olup bir tramblen etkisi yapacağını ve yukarı sıçrama yaratacağını düşünüyorum.

0BeğenmedimŞikayet

Hakedis ()

Dusmedi ustam.. canin sagolsun.. :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Cevabım düşmedi mi

0BeğenmedimŞikayet

kardankadın ()

anladım teşekkürler

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Matrix 4 bu ay vizyona girmiş

kardankadın için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hakedis ()

Peki usta soylentilere gore dolarda 9u yakacaklar gibi duruyor.. merkez bankasi baskani kur dususe devam ederse alim yaoacaklarini acikladi... dolar 9.5tan doner mi fikriniz nedir saygilar.. ? ytd..

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Aynı parayı ödüyorsunuz, yani direk gümüş yada dolar alırken binde 2 vergi alınır, gümüşten dolarada geçseniz aynı vergi alınır. Bundaki amaç TL de durmadan dolar miktarı arttırmak yada altın gümüş gramı arttırmaktır. TL ye geçmek bu ürünler düşünce avantaj sağlar fakat düşecek diye TL'ye geçtiğinizde dolar yada gümüş fırlarsa doğal olarak dolar yada gram eksilir. Paritenin amacı budur TL'de kalmadan gram arttırmak

kardankadın için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kardankadın ()

buna hiç bulaşmadım TL ile işlem yapıyorum. bu işlemi yaparken de vergi alınmıyor mu peki?

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yeri geldikçe bakarız yine tabiki inşallah :)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Sen bu gan günlerini yaz öncesi ve sonrası 2 hafta incelek bakalım ne farkediyormuş :) seneye guncı olup çıkarmışım xD

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İnşallah dostum görebildiğimiz sürece. Güzel günler görüşmek üzere

ASRİ6327 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

O gün de dalgalanma oldu bro aslında ama asıl değilim evet öyle oldu :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet inşallah ben öyle bakıyorum. Lakin o ikili dip kırılmadan önce aşması gereken haftalık günlük ortalamalar ile düşen trend direnci. Yine de olumlu. ytd
Ons olumlu olsa da dolar düşmeye düşük kalmaya devam ettiği sürece gümüş ve altın ve Platin gramlar çok verimli olmayacaktır. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Hakedis ()

Ikili dip olusmus artik yukari bakabilir miyiz ons tarafinda usta.. ? ytd..

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Ogün birşey değişmedi ama 15 gün sonra dolar fırladı :)

0BeğenmedimŞikayet

ASRİ6327 ()

Çıkmam lazım gördüğünü grafiğini

Etiket yapabilirseniz sevinirim

Bir kaç gün olmayacağım onun için.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Haftalık yorumu attım ama grafiği de budur.ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Geçtiğimiz 4 Aralık 2021 hatta anket yapmıştım

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Eğer ons de kalırsanız, yükselince dolar düşünce dolara parite edip onsler düşünce onsye geçerseniz gram artar tl olarak birşey değişmez. Ama şu ortamda makaslar bu kadar açıkken kimse gidipte parite ile uğraşmaz sanırım :)

Hakantb için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Boss geçen gun man birşey paylaşmıştın, şu tarihte işte güneş tutulması etkisi felan o tarih neydi?

1BeğenmedimŞikayet

Hakantb ()

@BossVurguncu hocam doyurucu bir açıklama ancak doların düşüşü gümüş gramı nereye kadar taşır

4BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Tekrar merhaba dostlar. Gümüş onsta pozitif görünüm devam ediyor. Geçen hafta günlük teyit alan çekiç oluşumundan sonra bu hafta da haftalık grafikte Bullish Hammer tarzı oluşum onay almıştır. Bu Günlükteki hareketin haftaya yansıması durumunu çok çok önemli buluyorum. Trend dönüş yani düşüş trendi bitişi ve güçlü yükseliş trendi ve boğa sezonuna geçiş olma ihtimali aşırı yükselmiş durumdadır kanaatimce. Bu hafta 100 haftalık hareketli ortalama üzerine çıkıp haftalık kapanış alması ekstra güzel bir durum. Ara dirençler olsa da Sırada önemli haftalık ve günlük ortalamaların asıl zorlayacağı seviye 24.00-24.15 hattı olarak görünüyor. Bu bölge üzerine atıp kapanışlar yapmak önemli olacaktır diye düşünüyorum. Yeni yıl ocak ayı itibariyle yönün yukarı göründüğünü düşünüyorum. Teknik yorumlarım bu şekilde olup teknik dışı gelişmelerin farklı sonuçlar doğurabileceğini de unutmamak ile birlikte yatırım tavsiyesi içermemektedir. Herkese bereketli kazançlar.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dün bu çekici attığımdan beri 1 TL arttı bile gümüş tl. Hem dolar hem ons yükselince böyle oluyor. Umarım fırsat bekleyenlere gelir. ytd

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Amin inş. Gümüşten az daha ümidi kesmek üzereydim ya sevinçten işte..

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Cümleten deriz umarım :)

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Şöyle bir ohh bee diyesim geldi

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum