Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0729 10:48:48
EUR 34.7832 10:48:48
USD 32.3964 10:48:48
ALTIN ONS $2335.1300 10:48:48

Konu: Haftalık Grafik & Genel Görünüm 09.12.2021

Bu kripto piyasası kesin konuşmaları sevmediği gibi çoğu kişiyi terse bırakır, zararına sattirip ve göz göre de özellikle btc tarafında sattira sattira her daim hep yükselişine şahit olmuşuzdur ve piyasa yapıcılar adeta alay eder gibi daima ivme yapıp yükseltmeleri hep olmuştur.. BTC bu piyasada kraldır ve güven geldiği zaman arkasından sadece trene baktirip size el sallatır.. Crypto sektöründe herkes çok kazanamaz, herkes çokta kaybedemez.. Doğru ve zamanında girişler her zaman ve her daim bir piyangoya sebep olabilir.. Çoğu kişi doğru zamanda girmez giremez, çünkü kulağına gir diye fısıldayan bir arkadaşı, dostu, ahşabı kazandığı için bunu kendisine öneri olarak sunar ama kısacası piyasa çoktan yol alıp yürümüştür ve çoktan yukarı yönlü ivmelenmiştir diyebiliriz.. Bu tez şayet, doğru kabul edilirse boğa her zaman ve hep olmak zorundadır.. Çünkü her daim taze mal yeni gelenlere hep enjekte edilmesi sözkonusudur.. Yeni alıcıların gelmesi için de içerdekilerin kazanıp etrafına birazcıkta olsa yayması gerekir.. Ayıda olmak zorundadır, çünkü toplanan malın (BTC- Altkoin) kısacası kurbağa deneyini biliyorsanız şayet boşaltılması bir nevi gereklidir ve muhakkak şarttır diyebiliriz..

Şimdi gelelim haftalık grafik akışına;

Haftalık grafik akışında şuan haftalık MA20 şuan yeşil çizgi HO seviyesinin Altın dayız haftalık kapanışı bu seviyenin maalesef altında kapattık o seviyede bugün güncel olarak 52.4$'a yakındır.. Bu seviyenin az üstünde ise haftalık EMA20 sarı çizgi HO seviyesi mevcut yani birbirine çok yakın seviyeler olduğunu şimdilik bilelim.. BTC 2 gün önce nerden döndü BiTSTAMP'ta gözüken 51.991$ seviyesinden kısacası 20 Temmuz'dan gelen yükselen trend çizgisi ve desteğinin üstüne şimdilik atamadığını görüyoruz.. BTC'de haftalık MA20 demek bu seviyenin üstünde her daim yukarı yönlü ve zig- zaglar halinde düzeltme yapa yapa yeni zirvelerin gelmesi demektir.. Şuan haftalık destek olarak ise aşağı yönde 50 haftalık MA mavi çizgi HO seviyesi 47.4K$ civarında ve onun az altında ise EMA50 siyah çizgi HO 44.6K$'dır.. Bu seviyeler haftalık grafikte şimdilik destek vazifesi görüyor olduğunu da bilelim yeter.. Haftalık grafikte şuan bu seviyeler destek olduğu için bu seviyelerin altında kapanışlar yaparsa şayet, 4 Kasım'da iğne attığı seviyeye yani 41967.50$'a kadar riskleri de uzatması sözkonusu olacaktır.. Şayet 41967.50$'in altına sarkarsa piyasada yeniden riskler uzayabilir ve zirve seviyesi maalesef biraz daha zaman alması sözkonusu olacaktır.. Yukarı yönde ve dik4gen içinde belirtilen haftalık MA20 ve özellikle Eylül ayının başında test edilen 52956.47$ bölgesinin geçilmesiyle ve üstünde net başarılı kapanışlar yapılması durumunda BTC'de yeniden yukarı yönlü güven oluşumunun ardından yükselişine devam etmesi şeklinde ilerlemesi sözkonusu olacaktır..

Haftalık destek ve dirençleri şimdilik takip etmemiz olsun bu arada haftalık RSI 50 seviyesinin altına sarkmış durumda olduğu ve kısacası nötr bir bölgede, MACD indikatörü ise bu hafta itibariyle 2 haftadır kırmızı mum yaktığı görünüyor olduğunu bilelim eğer ki piyasa yapıcılar fake değilse haftalık kapanışın ardından daha detaylı bir şekilde yönün karar verilmesi şeklinde ilerlemesi olacaktır.. Şimdilik hafta kapanışlarına özellikle risk almak istemeyenlerin odaklanması sözkonusu olabilir..

Herkese bol kazançlar..

Yorumlar (13)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Umut2121 ()

Agzına saglık.. Hocamm

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Halil İbrahim maalesef 20 Temmuz'dan gelen yükselen trend desteğini kırmış bulunuyoruz ve haftalık grafiktede belirttiğim gibi şuan haftalık MA20 seviyesinin üstünde BTC her daim boğada ve yeni zirvelerin gelmesi şeklinde ilermesi olacaktır.. Dünyada gelişen birtakım olaylar var şayet geçmişe dönersek BTC 2017 Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti kısacası 20K$ ve bu seviyeden sonra BTC. Dominans % 71.33 seviyelerini test etmiş görünüyor bu zirveden sonra BTC aşağı yönlü devam ederek altkoin startını vermişti ve BTC. D 8 Ocak'ta % 35.41 seviyelerine düşerek ETH 1.440$ LTC 400$ civari NEO ise 199$ seviyelerini test edip görmüştü şuan ki durumu açıkçası ben buna benzetiyorum şayet BTC. Dominans aşağı yönde hareketine devam ederse altkoinlerin yükselmesi yukarı yönlü hareketlerin devamı şeklinde beklenilebilir özellikle ETH'un sağlam durması şartıyla.. Tabii ki 2017 ile kıyas yapılamaz o zaman 3.500'e yakın altkoin vardı bugün ise hergün yeni bir koin çıkıyor ve havuz genişliyor paralar yayılıyor bugün coinmarketcap verilerine göre tam 15.463 altkoin mevcut.. BTC'de şuan takip etmemiz gereken en önemli seviyeler haftalık grafik takiptedir.. Haftalık 50 MA günlük MA200 gibi seviyeler takibimizde olsun.. Şuan ki görünüm piyasa yapıcılar bir oyunun içinde ve bezdirme politikasına bir şekilde devam ediyor gözüküyor benim gözümde şuan en büyük destek uzun vadede 20 aylık MA 34K$ seviyesi gözüküyor bu kırılırsa şayet, 100 haftalık MA seviyesi grafiktede gözüken turuncu HO kısacası Temmuz'dan gelen yükselen trend desteğidir şimdilik bu seviyeler bana makul görünüyor.. GAP konusuna gelince bu doldurulmayi bekleyen GAP'larin zamanı şimdilik belli değil geçmişte kalmışta olabilir illa doldurulacak diye bir durum şuanlık sözkonusu olduğunu sanmıyorum.. Şimdilik senaryoyu az çok ifade ediyoruz ancak zaman herşeyi gösterecek diyelim.. Dünyada gelişen olayların BTC'yi her daim etkileme durumu mevcut ancak 2024 ve arzi sınırlı olan bir BTC'nin zirve denemeleri özellikle hold yapanın kazanmaya devam etmesi olacaktır diyelim.. Bu hafta haftalık kapanış nasıl olacak risk almak istemeyenler tabii ki beklemelidir diye düşünüyorum, şimdilik ve sağlıklı olan bir durum adım adım takip etmemiz gerekli, bol kazançlar..

AttackLord için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AttackLord ()

27340 gibi süper trendin aylikta al çizgisi bana makul bir nokta geldi ama bu piyasanın dibi olmadığını takdir edersiniz amacım BTC alıp bundansonraki yatırım sürecini BTC paritesi yapıp adet arttırmak olacak ileride iyi bir seviyelere geleceğine inancım tam ancak ne kadar dipten alabilirsem açıkçası daha iyi bir yatırım olacak benim için sadece bir tahmin piyasayı kimse bilemez tabiki aklınızda bir rakam var mı şurası diptir diyebileceğiniz

0BeğenmedimŞikayet

AttackLord ()

Hocam ben iyim BTC de kendim bir analiz yaptım 2022 yılının ilk ceyregine kadar piyalasalrin bullish olması gerekirken dunya da gelişen olaylar sebebiyle ciddi bir ayı piyasası bekliyorum bazı eski ustalara sordum bazıları dibin 200 haftalık hareketli ortalamanın altına inmeyecegini bazısı 23 k beklediğini söyledi yaşanacak likit ihtiyacının büyüklüğü gözümün önüne geliyor bir yandan dev madencilik yatirimlari ve kurumsal şirket yatırımları var siz BTC de ayı piyasasının ne zaman başlamasını bekliyorsunuz? Hacimsizligi 20 haftalık yükselen trendi kırması ve altında kapanış yapması momentumun zayıflaması yaklaşan faiz arttirimi beklentisi(Fed) BTC de dip size göre nedir 9700 GAP boşluğunu 2023 yılının sonun kadar doldurur beklentisi sizde var mı başka mecradan ulaşamadım size bir danışayım dedim bana şurası benim için diptir diye bir tahminimiz olsun var mı?

7BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Hayırlı Cumalar değerli @Adaletsiz ,

BTC. Dominansta şuan gözüken günlük & haftalık görünümde hala nötr bir görünüme devam ediyor ancak kısa vadede şimdilik pozitif bir seyir mevcut.. BTC. Dominans 10 Eylül'de % 39.56 seviyesini test etmişti şimdilik bu seviyenin altında aslında altların bir şekilde kendini toparlaması gerekiyor ve yukarı yönlü dominans hareket etmezse şayet % 39.56'in altında ETH önderliğinde altkoinlere abilik yapması ve altkoinlerin yukarı yönde hareket etmesi beklenilebilir..

ETH. Dominansta şuan % 22'ye yakın hiç fena değil ve aşağı yönde salmaması altkoinlerin daha da fazla değer kaybetmemesi anlamı taşımaktadır.. BTC'ye şimdilik güven gelmesi gerekir ki ETH'un da sağlam durması şarttır ve bir çok altkoinde haftalıkta ve günlükte önemli desteklerin altına sarkmış ve değer kaybetmeye bir şekilde devam ediyorlar önemli majorlerde bu değer kayıpları önemli HO'ların altına sarkması hiç iyi bir durum değil ve toparlanması maalesef zor olabiliyor ve zaman alabiliyor ve piyasa yapıcılar bir oyun içinde olduğu açıkça gözüküyor..

Ya buradan altcoin sezonu startını verecekler ya da BTC'yi aşağı yönde haftalık 50 MA altında kapanışlar yapıp fake bir kapanışla birlikte bezdirme politikası uygulamaya devam ederek yukarı yönde hareketine devam ederek kimseye aldırmadan yoluna devam etmeleri sözkonusu olacak.. Ama haftalık grafikte sabahta dediğim gibi haftalık MA20 ve MACD Ağustos'tan sonra kırmızı mum yakmış olduğu ve bu haftayla birlikte haftalık kapanışla daha da teyit etmiş olacağız o zaman düşüşlerin devam etmesi şeklinde beklenilebilir.. Özellikle BTC'nin kısa vadede günlükte tepeler yapması önemlidir.. Kısacası şimdilik haftalık hedefler sıkı takibimizde olsun..

@ŞİMŞEK54 dün attığım haftalık grafikte daha detaylı olarak analiz ve yorumum mevcut haftalık grafik şuanlık takibimizde olsun risk almak istemeyenler için diyelim..

@Mursa @Pimapenci tşkler değerli dostlar, size de bol kazançlar..

Hayırlı Cumalar..

Adaletsiz için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Adaletsiz ()

@CoDeX© hocam hayırlı cumalar
dikkatimi çeken bişey var
dominance 40 bandına ne zaman yaklaşssa büyük düşüşler oluyor
Mayıs ayında da bu şekilde oldu
piyasa yapıcılar btc hakimiyeti azaltmamak veya kaybetmemek için düşürüyor olabilirmi

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Çok tşkler @SARISEVMEZ @Kılıç66 , dilimizin döndüğü kadarıyla az çok anlatmaya ifade etmeye çalışmışızdır umarım..

Bol kazançlar, Hayırlı Cumalar..

Kılıç66 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler Halil İbrahim Allah razı olsun, eksik olmayasın dostlar sağolsun diyelim, sende iyisindir umarım? ..

AttackLord için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kılıç66 ()

@CoDeX© kardeşim Emeğine sağlık. Çok net ve güzel bir açıklama olmuş.

1BeğenmedimŞikayet

SARISEVMEZ ()

sen Adamsın.

1BeğenmedimŞikayet

AttackLord ()

Hocam öncelikle başınız sağolsun iimisiniz?

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tskle sn. @Mursa size de iyi akşamlar, bol kazançlar..

Mursa için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mursa ()

Emeğinize sağlık paylaşım için hayırlı akşamlar..

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum