Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0865 10:48:35
EUR 35.0310 10:48:35
USD 32.2188 10:48:35
ALTIN ONS $2419.4450 10:48:35

Konu: Gümüş Ons Elliott Senaryo

Merhaba sevgili arkadaşlar. Gümüş ons üzerinde Elliott ilkesiyle hazırlamış olduğum hayali bir senaryo.
Sadece bir deneme çalışması olup yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir. Buna göre işlem açılması riskli olabilir. Zaten dolar ın durumu muğlak olduğundan gümüş TL bazında farklı rakamlar oluşabilir. Gerçek, simülasyondan farklı olabilir. Düşen kanalda devam etmekte olduğumuz gerçeği ve hala Elliott temelli teknik analizlerde kendimi geliştirmeye çalışmakta olduğum unutulmasın.
Bol kazançlar cümleten.

Yorumlar (78)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

heros ()

bi 40 daha bekleriz broo
daha zaman var
masallah diyelim
")

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dostlar gümüş ons stop seviyesi olarak belirlediğim seviye 22.0 dı bu grafiğimde ve bugün 22.05 civarına sarkıp güç toplayıp 40 cent arttı gördüğünüz üzere. İnşallah devamı gelir. ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim Çakıl çok sağ ol

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Ellerine sağlık çalışmalarının devamını dilerim

0BeğenmedimŞikayet

Bir_yolcu52 ()

Kardeşim sen nasılsın:)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Estağfurullah tartışmayalım derken yani aynı şey değil anlamında ve konu uzamasın manasında demek istediğim yani bazen aynı şeymiş gibi anlaşılıyor yanlış anlaşılma olmasın ve konu uzamasın kafalar çok karışmasın diye. Bilmukabele ben de seni sever sayarım değerli arkadaşım. Lakin arkadaş tam da Amerika'lı gibi bahsediyordu ben ironi olduğunu düşündüm sonra içinden çıkamadım. Neyse öyle ya da böyle görüşler farklı olabilr de yeter ki kazanç olsun zarar görmesin kimse :)

Alperr1212 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Elbette hocam belki bilmeyenler için açıkladım.
Ben sadece tartışmanın sebebine anlam veremedim. Ayrıca tartışmak gibi bir niyetim asla yok, sizi burda uzun zamandır saygı, beğeni ve takdir ile takip eden biriyim. Farklı bir fikir de beyan etmiyoruz aslında. Tabiki tüm ülkelerde doların değeri, kendi ülke para birimi karşısındaki kuru vb. nasıl farklıysa altın ve gümüşün piyasası ve değeri de farklıdır. Arkadaş ta burada aynen bir abd de yaşayan bir amerikalı gibi ons alıp sattığını düşünmüyordur herhalde.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ons ağırlık biriminin kaç gram olduğunu zaten biliyorum dostum ama bunu bilmeyenler açıklamış olduğunuzu varsayarak geçiyorum.

Sizin anlatığınız ağırlık birimidir evet doğrudur, lakin
Ağırlık olarak ons ağırlığı kadar gümüş gram almanız almamızın yurt dışındaki gibi almanız ile ilgisi yoktur.
Gram 31.10 gram da olsa değerleri yurt içindeki piyasadaki şekilde geçerli olacaktır. Lütfen tartışmayalım bu konuda.

Alperr1212 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Hocam ons bir kütle birimi, 1 ons 31,10 gr dır ve fiyatı dolar üzerindendir. bu durumda 31,1 gr altın veya gümüş aldığımızda 1 ons altın veya gümüş almış oluyoruz. Onsu TL ile de alabiliriz dolar olarakta.

0BeğenmedimŞikayet

ronx ()

Evet sayın hocam doğrudur

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Tartışmaya lüzum yok dostum gramlar sonuçta hem dolar hem onsu baz alan varlıklardır. Ons gibi almış olamazsınız doğal olarak. Ki dolar ile onslar ters kolerasyon değil doğru kolerasyon olduğunda avantajını yitirir ama TL ile almaktan avantajlı olduğuna karşı değilim ki bu bilinen bir gerçek.

6ncı_his için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

6ncı_his ()

Dolar ile alınca nasıl ons değerini satın almış olmuyorum? Bu konuyu sabaha kadar tartışabilirim herhalde :))

3BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Açıkçası ben o konuda anket yaptım. Dolar düşer onslar yükselir diye umuyorum esasen ama şu ortamda çok da emin değilim ytd olmadan. ytd

sfbll için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hoş bulduk dostum teşekkür ederim

Guneyy35 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dolar ile alsanız da ons almış olmuyorsunuz ama olsun o da tabiki daha avantajlı oluyor çoğu zaman :) İşin ilginç yanı çoğu kişi gram TL grafiklerini tutarlı bulmaz teknik analiz yapan, ben de çok bulmam fazla gram çalışması da yapmam ama genelde ons üzerine yaparım zaten lakin @Layaline diye arkadaşımız vardı sitede TL grafikleri stabil bulurdu sonra ben de o kadar kötü olmadığı hususunda kanaat getirdim.

0BeğenmedimŞikayet

mehmet_şanlı ()

Güneş değil de bir meteor dünya ya çarparsa herseyi yükseltir

sfbll için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sfbll ()

Hocam güneş tutulması dolara nasıl etki eder sizce? Sanırım onsları da düşürüyordu diye hatırlıyorum.

0BeğenmedimŞikayet

6ncı_his ()

Dolarla alıp satınca aslında onsu satın alıyoruz işte. Ben bu işlere TL fiyatıyla bakmamayı öğreneli çok oldu. Zaten gram/TL grafiklerini de tutarlı bulmuyorum. Ne varsa xag/usd grafiklerinde var :)

1BeğenmedimŞikayet

Guneyy35 ()

Merhaba dostum, hoş geldin

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İnşallah diyelim onslar yükselsin artık dolardan ziyade

Zoru_sever için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

DYX ile onsu parite etmek farklı bişey bizde gümüş gramla alınıyor ons olarak alınamıyor normal bankalarda ama fx vadeli gibi piyasalarda olabilr o şekilde yapabiliyorsanız güzel tabi ama herkes yapamaz yine de aynı mantıktan kısmen gram ile de yapılır sonuçta ama bence gram mantığı güzel sonuçta ons ve dolar ile otomatik pariteli ürünler gramlar :)

0BeğenmedimŞikayet

Zoru_sever ()

Tesekurler hocam biz bildiğimiz yoldan alttan grama hücum. oda zor bu ara birşey değilde hocam ons coşarsa su durumda arkasından bakmasak malum alım satım çok zor saygilar hocam

1BeğenmedimŞikayet

6ncı_his ()

Biz pariteyi şu şekilde kullanıyoruz saygıdeğer Boss. Amerikan vatandaşı gibi düşünüyoruz kendimizi. Yani dolar/TL kuruna hiç ama hiç bakmıyoruz. Dolarla alıp dolarla satıyoruz. Çok ama çok keyifli sadece onsu takip etmek :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dolar yükseldiğinde dolara geçmek sonra dolar düşerken gümüşe geçmek gibi parite olayı bu şekilde oluyor ki çapraz kazanmış ve değeri korumuş olursunuz. Lakin düzgün yaşamazsanız zararı da katlarsınız. Tabi her zaman da olmaz dönem dönem birlikte yükselip inerler o durumda anlamı olmaz pek

1BeğenmedimŞikayet

Kün_Fe_Yekün_19 ()

Teşekkür ederim hocam

0BeğenmedimŞikayet

Zoru_sever ()

Hocam kusura bakmayın dolarlami alıcaz bunları demek istedim saygilar

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dolaşmalı derken neyi kastettiğini tam anlayamadım arkadaşım

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yani parite mantıksız görünmüyor bereketli kazançlar dilerim

Kün_Fe_Yekün_19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Tabi zarar olmaz demek doğru olmaz ama TL de kalmak kadar olamaz o da ayrı bir gerçek. Teşekkür ederim kardeşim

Aa1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Desek iyi olacak da risk hala bitmedi bro ama işte risk mi biter bazen cesaret iyidir :) ytd

heros için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum