Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0745 13:03:39
EUR 34.7848 13:03:39
USD 32.3532 13:03:39
ALTIN ONS $2301.5550 13:03:39

Konu: btc tez..

⭐⭐shaokahn ()
Bitcoin

BTC ile ilgili küçük bir güncelleme paylaşmak isterim. Dün gece Omnicorn'un beklendiği kadar büyük bir tehlike teşkil etmeyeceği öne sürülmeye başlanınca varlık fiyatlamalarında yukarı bir hareket gördük. btc 'de 53K bölgesinden bir zıplama gerçekleştirdi. Ancak ben bu yükselişin grafikte de gösterdiğim üzere 59-60K bölgesinden geri sekeceğini düşünüyorum. Tekrar 51K'lara doğru bir geri çekilme görme ihtimalimizin olduğu kanaatindeyim. Price discovery'nin o bölgeden başlama ihtimali şimdilik daha yüksek görünüyor. Ancak elbette bu sadece bir tez. 60K'yı kırıp direk yukarı da devam edebilir ancak dediğim gibi bu noktada biraz tedbirli olmak gerekebilir, en azından ben kendi adıma böyle hareket edeceğim. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (80)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Hyusuf ()

Teşekürler. Bahsettiğiniz coinlerden yeni alım yaptınız mı yoksa halen düşüş sürer mi?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Efe_42 ()

Hocam hot ve reef coinler hakkında düşüncenizi alabilirmiyim saygılar

1BeğenmedimŞikayet

Mamoste01 ()

Tşk ederim @shaokahn hocam.

0BeğenmedimŞikayet

ARGENTUM63 ()

Hocam trendin dönmesi konusunda endişeliyiz.

0BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

hocam son duruma göre btc ile ilgili bir değerlendirme yapar mısnız ful coinlerdeyiz bu düşüşte bakiye usdt olarak ciddi oranda düştü tşk ler

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

CHZ için 0.2750, 0.2360.
DASH için ise 115'ler önemli destek seviyeleri.

Her iki projede trend yukarı döndüğünde prim yapabilecek projeler. Özellikle CHZ'nin fan tokenlar konusundaki adımlarının karşılığı bence fazlasıyla gelecektir bir noktada. O yüzden ikisi de kademeli olarak düşünülebilir. Takdir sizin. Selamlar.

Hyusuf için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Değerli metaller bence portföyde bir süre daha taşınmalı. Ancak bu bir süreden kasıt 1-2 yılı bulabilir çünkü makro etkilerin yansıması zaman alabilir (Bkz dünya MB'lerinin altın pozları). Ancak hali hazırda vakti olmayanlar veya değerli metallerin zayıf kalmasından yorulmuş olanlar altının kriptodaki karşılığı diyebileceğimiz BTC'ye ya da kriptonun gümüşü ETH'ye yatırım düşünebilir. Kripto hızla büyüyen bir alan ve her dip daha sonra yeni bir zirve ile karşılanmış. O yüzden önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edecektir. Ancak risk oranınızı çok arttırdığınızı da unutmayın. Ben kendi adıma hem değerli metalleri taşımaya devam ediyorum hem de kripto varlığımı koruyorum. Zaten ara ara da nasıl bir yol izlediğimi anlatıyorum. Notlardan takip edebilirsiniz. Selamlar.

_xyz için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kısa sürede böyle bir kayıpla karşılaşmanıza üzüldüm doğrusu. Ancak burada ş destek direnç bilmekten ziyade riski yöneterek planlı alım yapmak. O yüzden hep kademeli alım, %70-30 coin tether oranı, proje seçimleri gibi konularda uyarıyorum sürekli. Sizde bu denli sert düşüşe sebep olan kriptodaki genel düşüş bir yana, seçtiğiniz coin listesi. Portföyünüzdeki coinlerin en büyük problemi çok spekülatif olmaları ve hepsi büyük rallilerini tamamladı, smart money çoğunu hali hazırda terk etti. Araya ara ara bu tip coinler alabilirsiniz ancak ağırlığı vermemeniz gerekiyor. Bir coinin genel anlamda pozitif ayrışması için güçlü bir proje olması gerek. Örneğin ETH, BTC, SOL, BNB gibi coinler bu tip düşüşlerde bile güçlü duruyor. O yüzden araya mutlaka birini eklemek gerek. Ben kendi portföyümde bu hakkımı BTC'den yana kullandım ancak siz farklı bir blue chip coinde seçebilirsiniz. Son olarak hiç bir cini bu noktada full alın diyemem, zaten en başta yazdığım kademeli alım kuralına da uymaz. O yüzden bu durumda yapabileceğiniz eldeki coinleri uygun noktalarda belirlediğiniz görece daha büyük projelere aktarmak. Yine de takdir sizin. Selamlar.

Mamoste01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hyusuf ()

Selam

Chz ve dash alım yapılabilecek destek noktalrı neler olabilir? Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

_xyz ()

Hocam Selamlar,
Umarım iyisinizdir.
Sizce mevcut ve yakın gelecekteki (6-12 ay) durumları göz önünde bulundurursanız altını olanlara, altından güvenilir bir coin'e geçmesini tavsiye eder misiniz yoksa altını olanlar altında kalmaya devam mı etsin ? Hangisi sizce daha karlı olur tl bazında ?
Şimdiden teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

Mamoste01 ()

Sn. @shaokahn hocam siz gibi değerli hocalarımızın bilgi birikimleri bizi aydınlatıyor tşk ederiz. Fakat ben gibi piyasaya yeni girmiş ve destek direnç bilmeyen yuksekten mal alan ve stop koyamayan 6k usdt olan paramın 3k usdtye düştüğü bu 20 günde. Ne yapabilirim. Elimdeki slp çoğunlukta olmak üzwre eşit bölünmüş xtz xlm doge arpa rvn shib bulunmakta ve şu anki fiyatlarının 2 katı fiyatla maliyetli. Burdan zararkes yapıp hepsini omg ye koymam uygun mudur yoksa elimşzdekiler ile beklemek mi mantıklıdır. Değerli yorumlarınız için tşklr

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam raca ve blok gelecek coini ytd

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Alım olarak şu anda izlediklerim:

OMG, DASH, DYDX, ETC, FIL, QI, TLM, THETA, CHZ, YFI, BTC. Hepsini alabilir miyim ya da nasıl bir yol izlerim şimdilik karar vermedim. Ancak portföydekilere ek olarak bunlardan kademeli ekleyeceğim imkanım oldukça. Coinlerin valuation'ınını yapmak mümkün olmadığından fiyat olarak bir şey söylemek de mümkün değil. O yüzden alım yapacaksanız riskinizi hesap ederek, kademeli bir şekilde alım düşünebilirsiniz. Bir de tek bir sektör yerine farklı alanları DEFi, NFT, Gaming, P2E, Metaverse vs gibi düşünebilirsiniz.. Yine de takdir sizin.. Selamlar.

Burtvinli88 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Burtvinli88 ()

Hocam alim olarak hangilerine oncelik vermeyi planliyorsunuz ve de ne kadar elinizde tutmayi dusunuyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

ntmen_x ()

İkramlar verildi hocam btc ve altlar için bol şanslar iyi hafta sonu tatili dilerim aergo neo idex ada düşmeyen kalmamış tam nakit zamanı imiş:)

Helalindens için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Helalindens ()

Yorumlarınız ışık tutuyor bizlere
Teşekkürler
Naçizane likeler size selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

ARMAGEDDON_07 ()

Yorum için teşekkür ediyorum çok sağolun

0BeğenmedimŞikayet

Switchb4ckk ()

Adam 2017 den beri forumda bırakta olsun

mehmet_şanlı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mehmet_şanlı ()

belediye mı dağıtıyor bu yıldızları bizde niye yok

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu konuda bir yorum yapmak gerçekten güç. GS ve JPM'nin beklediği gibi Mayıs 2022'ye kadar MB 500 puan faiz arttırırsa o durumda buradan aldığınız altınlar zarar yazabilir. Öte yandan faiz artışı gelmezse de TL erimeye devam edebilir. Ya da altın dolar karşısında güç kazanabilir. O yüzden tamamen sizin risk algınıza kalmış nasıl bir yol izeleyeceğiniz. Ancak ben sadece 2 konuda uyarayım. Alırken de satarken de kademeli hareket etmeye çalışın. Bir de tüm yumurtalarınızı tek sepete koymayın. Bu kurallar çok basit görünse de yatırım yaparken genelde unutuyoruz, ufak bir hatırlatma olarak belirtmek istedim.. Selamlar.

ARMAGEDDON_07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ARMAGEDDON_07 ()

Hocam full tldeyim altın için alım düşünüyorum bu seviyeden girmek risklimi

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gram altında alımları bitirdiğimi söylediğimde gram 386 idi. O dönemden bu döneme de satış yapmadığımı belirttim zaten. Hala taşımaya devam ediyorum. Aslında altın ons olarak hayli zayıf kaldı. Fakat TL'deki değer kaybı sebebiyle altın pirimli görünüyor. Değerli metallerde dolar karşısında bir yükseliş olsaydı o zaman gram fiyatı da ciddi pirimlenirdii ancak şimdilik öyle bir durum söz konusu değil. ONS'lar ile ilgili genel gidişatı ara ara ilgili sayfalarda paylaşıyorum. Oralardan takip edebilirsiniz. Selamlar.

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Hocam sizden dolar gram altın yorumu alsak. etfler hakkında . dolar düşmüyor aksine çıkıyor sizin beklentiniz vardı düşüş yönünde hala gecerlimi

0BeğenmedimŞikayet

dora ()

iyi günler @shaokahn bey. ilk defa alt coin almayı düşünüyorum bu düşüşlerde. guncel portföyünuzu paylaşabilir misiniz fikir olması açısından. simdiden tesekkurler

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1 kişinin böyle bir satış yapması mümkün değil. Ancak piyasa yapıcıların ortak pozisyon alması ve opsiyon & futures işlemleri aracalığıyla sürdükleri hareketin stopları tetiklemesiyle çığ etkisi yaratması mümkün.. Ancak bunu da takip edebileceğimiz açık kaynaklı bir data verisi yok. Dolayısıyla ancak işlem havuzları üzerinden kısmi veriyi değerlendirebiliyoruz. Selamlar.

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Selamlar bu denli büyük satışı 1 kişi mı yapıyor acaba bunu görme imkanınız varmı teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Güzel yorum paylaşım için teşekkürler Hocam sağolasınız takipteyiz pür dikkat.

1BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Ekleme yaptığınızda bilgilendirirmisiniz

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

BTC'den ziyade alt coinleri düşünüyorum. Hali hazırda portföyde olan coinler için maliyet iyileştirme ve birkaç ekleme düşünüyorum. Piyasa biraz otursun alımlara başlayacağım. Selamlar.

Hyusuf için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Issizadam63 ()

42 binleri bekleyelim o zaman

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum